Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Taktyczne zegarki Traser testowane w działaniach bojowych!

05-08-2022

Marka Traser wciąż sprawdza możliwości swoich zegarków w ekstremalnych warunkach. Narażone na wstrząsy i stłuczenia modele muszą stale zachowywać doskonałą precyzję czasu oraz służyć swoją funkcjonalnością w każdych warunkach. Teraz przyszedł czas na przetestowanie taktycznych zegarków Traser w działaniach bojowych! 


Przygotowane na każdą sytuację zegarki Traser

Militarne zegarki Traser stworzone zostały po to, aby przetrwać ekstremalne warunki środowiskowe. Dedykowane służbom mundurowym oraz surwiwalowcom modele przechodzą przez szereg testów spełniając m.in wojskową normę jakości MIL-PRF 46374G.  Nie bez powodu zegarki traser znajdują się na wyposażeniu wielu armii świata takich, jak chociażby “Special OPS”, “Navy Seal” czy  “Specnaz”.

Zegarki Traser dla wojskowych

Traser na szkoleniu SpecMedicalOPS

SpecMedicalOPS 

W ostatnim czasie zegarki Traser znalazły się na nadgarstkach uczestników szkolenia z zakresu ratownictwa taktycznego organizowanego przez SpecMedicalOPS. Firma specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, KPP. a także zajęć strzeleckich i taktycznych. Na podstawie zebranych przez lata doświadczeń COTCCC (Ratownictwo Taktyczne) proponuje autorskie szkolenia Tactical Combat Medic przygotowujące uczestników do realizacji zaawansowanych czynności ratowniczych w rejonach konfliktów zbrojnych.

SpecMedicalOPS założony został przez weterana IX zmiany Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie Sylwestra Winiarskiego. Instruktor strzelectwa i były instruktor medyczny Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych jest także autorem książki "Czekając na Medevacę”. Publikacja z zakresu TCCC (Tactical Combat Casualty Care / Ratownictwo taktyczne)  doceniana jest przez wojskowe środowisko medyczne, potwierdzając w ten sposób wysokie kompetencje prowadzącego.

Szkolenie SpecMedicalOPS

Zegarki Traser dla ratowników taktycznych

W szkoleniu brali udział byli oraz aktywni żołnierze wojsk specjalnych, a także wojskowi aspirujący do pełnienia roli medyka polowego. W ciągu 5 dni uczestnicy zdobyli najważniejsze kompetencje z zakresu taktycznego ratownictwa, czego dowodem jest uzyskany tytuł Ratownika Pola Walki uwzględniany we wszystkich krajach NATO. W trakcie ćwiczeń nabywano umiejętności z zakresu naprowadzanie śmigłowca, podejścia i odejścia od śmigłowca, wymiany drużyny, czy osłony rannego. Wśród nich znajdowały się także zajęcia z bezpiecznego przetransportowania i osadzenie rannego w śmigłowcu. W dalszej części szkolenie koncentrowało się z kolei na osłonie zespołu ratującego, desantu z przyziemienia, a także desantu z wykorzystaniem szybkiej liny (FAST ROPE).


Zegarki Traser — obowiązkowe militarne wyposażenie 

Zegarki Traser nie pojawiły się na szkoleniu przypadkowo. Każdy uczestnik ćwiczeń ma bowiem obowiązek posiadania własnego zegarka, który wspomoże pracę ratownika w najcięższych warunkach. To właśnie założone na nadgarstek urządzenie pomaga precyzyjnie oszacować wszystkie najważniejsze parametry zdrowia, a także w jasny i precyzyjny sposób podjąć wraz z resztą żołnierzy konieczne na polu walki działania.

Zegarek Traser na szkoleniu SpecMedicalOPS


Zapoznaj się z zegarkami marki Traser i sprawdź ich możliwości!

FILTRY0