tel:  753 753 300
Autoryzowany sklep z zegarkami
0
Menu marek zegarków:
24-07-2017

Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition 2017

Na oficjalnej stronie Tour de Pologne, zegar odliczający początek turnieju pokazuje coraz mniej czasu. W oczekiwaniu na wielkie kolarskie emocje warto dowiedzieć się, kto odpowiada za inny czasomierz – ten, który zmierzy dokładny czas przejazdu zawodników. Oto oficjalny chronometrażysta turnieju i jego produkt kierowany na rynek polski: Tissot T- Race Cycling Tour De Pologne Special Edition 2017.Wyścigu Tour de Pologne nie trzeba nikomu specjalnie  przedstawiać – to największa, cyklicznie organizowana sportowa impreza w  Polsce. Pierwszy turniej rozegrano jeszcze przed II wojną światową, w 1928 roku. Od tego czasu dostarcza on Polakom wiele radości i emocji. Ciekawostką jest, że kolarze Warszawskiego Towarzystwa Cyklistycznego (wraz z Przeglądem Sportowym - pomysłodawcą wyścigu) pełnili w czasie okupacji rolę rowerowych kurierów, przewożących rozkazy.

Do 1993 roku turniej miał rangę amatorską i nosił nazwę "Wyścigu Pokoju". Wtedy funkcję dyrektora wyścigu objął Czesław Lang (wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, pierwszy polski kolarz zawodowy) i turniej, już  jako "Tour de Pologne", znacząco zyskał na prestiżu. Dziś jest jedną z największych imprez kolarskich w tej części Europy i należy do elitarnego grona UCI World Tour czyli kolarskiej ligi mistrzów.

Po raz pierwszy w historii oficjalnym chronometrażystą Tour de Pologne 2017 została marka Tissot. Fanom kolarstwa chyba nie trzeba jej przedstawiać, bo przecież z tym sportem związana jest od lat. Jest pierwszym Partnerem Kolarstwa Światowego w historii UCI oraz oficjalnym chronometrażystą UCI podczas wszystkich organizowanych przez nią imprez kolarskich. Logo Tissot towarzyszy najbardziej prestiżowym wyścigom, takim jak Tour de France czy La Vuelta a Espana. Teraz szwajcarska firma będzie odpowiadać za pomiar czasu w trakcie Tour de Pologne.

Z okazji objęcia patronatu nad Tour de Pologne, Tissot wprowadził na polski rynek unikatowy zegarek męski Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition. W wielu aspektach przypomina on ...rower kolarski! Tak jak on jest ergonomiczny, niezwykle lekki i wytrzymały. Jego sportowy design podkreślają detale w barwach wyścigu oraz oficjalne logo Tour de Pologne, wygrawerowane na deklu koperty. Na czarnej sportowej tarczy widnieją trzy liczniki chronografu oraz duże wskazówki z biało-żółtymi akcentami, dzięki którym odczytanie godziny nie stanowi problemu.

Fakturę oraz kolor tarczy można natomiast przyrównać do nawierzchni szosy, którą przemierzają kolarze podczas wyścigu. Jakby tego było mało, w zegarku Tissot T- Race Cycling Tour De Pologne Special Edition 2017 znajdziemy wiele elementów inspirowanych wyglądem poszczególnych części roweru. Przykłady? Wygląd silikonowego paska oraz uszu koperty odnosi się do kształtu widelca ramy rowerowej. Zewnętrzna część tarczy, z charakterystycznym indeksem, imitującym szprychy, wraz z pierścieniem  tachometru, wygląda niczym koło roweru. Ponadto rowerowych akcentów można doszukać się w przyciskach przypominających dźwignie hamulca. Na spodzie koperty oraz na koronce odwzorowano charakterystyczną strukturę kasety rowerowej. Natomiast inspiracją dla wewnętrznej strony paska był  łańcuch rowerowy.


Zegarek Tissot T- Race Cycling Tour De Pologne Special Edition 2017 wyposażony jest m.in. w szwajcarski mechanizm kwarcowy, wodoszczelność do 100 metrów i aluminiowy pierścień lunety.

Patronat Tissota nad Tour de Pologne to dla nas dobra wiadomość. Być może turniej zyska jeszcze większy prestiż, a fani kolarstwa i zegarków mogą kupić naprawdę fajny czasomierz, poświęcony naszej sztandarowej imprezie sportowej.

ANULUJ