Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT05-07-2022

Victorinox scyzoryk ma już 125 lat!

Victorinox od 125 lat wytwarza najbardziej znane na świecie szwajcarskie noże oficerskie. Poręczne, uniwersalne i przede wszystkim funkcjonalne urządzenia przydają się podczas survivalowych wypraw, wojskowych misji, a także na co dzień. W rocznicę powstania ikonicznych scyzoryków Victorinox przyglądamy się ofercie marki!


125 lat scyzoryka Victorinox

Victorinox może trafnie nazwać siebie najważniejszym producentem noży wojskowych. Pomysł na scyzoryki pojawił się pod koniec XIX wieku, kiedy szwajcarska armia zdecydowała, że musi dać żołnierzom proste, przenośne narzędzie. Szukano przedmiotu, za pomocą którego wojskowi będą mogli naprawiać broń, otwierać konserwy i w razie potrzeby ciąć twarde tworzywa. Z pomocą przyszedł Karl Elsener, który w 1894 w kantonie Schwyz założył warsztat wyrobu noży, znanej dziś jako marka Victorinox. Trzy lata później powstał najbardziej znany na świecie scyzoryk z małym ostrzem i korkociągiem. Od tego czasu urządzenie w dużej mierze pozostało niezmienione konstrukcyjnie, zdobywając ogromną popularność na całym świecie.


Replika pierwszego scyzoryka Victorinox

Replika Scyzoryka Victorinox z 1897

Czerwony scyzoryk stał się ikoną Szwajcarii, prezentując najwyższą jakość wykonania i niezawodność. Z okazji 125 rocznicy powstania pierwszego modelu, marka Victorinox postanowiła wydać replikę oryginału w limitowanej edycji. Dostępnych zaledwie 9999 modeli to nie lada gratka dla kolekcjonerów oraz miłośników szwajcarskiej marki. Wykonane ze szczegółami repliki zostały ulepszone o najnowocześniejsze technologie. Projektanci zachowali oryginalną liczbę 6 narzędzi, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo sprężynowego mechanizmu otwierającego i zamykającego. Aby oddać wiernie wygląd pierwowzoru, zrezygnowano z widniejącego na współczesnych modelach symbolu Victorinox — krzyża oraz tarczy. Zmieniono także materiał, z jakiego wykonane były pierwsze scyzoryki — stal węglową zastąpiła mocniejsza i bardziej wytrzymała stal szlachetna.


Nowa wersja scyzoryka, czyli Victorinox Spartan

Victorinox kontynuując dziedzictwo pierwszego scyzoryka, cały czas udoskonala swoje produkty. Dlatego osoby, którym nie uda się dostać limitowanej Repliki, powinny zainteresować się najnowszą wersją Spartan. Scyzoryk posiada wiele ciekawych rozwiązań technicznych, wspomagających podróżników w wyprawach. Posiada on aż 12 różnych funkcji, wśród których znajdują się nożyczki i piła do metalu. Model wyposażono nawet w drobne funkcje do pielęgnacji osobistej — z pęsetą i wykałaczką na czele. Jedno jest pewne — gdziekolwiek będziesz, zawsze możesz liczyć na Victorinox!

Victorinox Spartan

Zegarki i scyzoryki Victorinox - niezawodne urządzenia na wyprawę

Scyzoryk Victorinox

Mody przychodzą i odchodzą, ale szwajcarski scyzoryk Victorinox przetrwał je wszystkie. Od 125 lat jest poręczną skrzynką z narzędziami w kieszeni każdego miłośnika gadżetów. Atrakcyjność noża jest ponadczasowa, a jego zastosowania nieograniczone. Gdziekolwiek jesteś – w domu, w pracy, w samochodzie, wędrując po Himalajach – scyzoryk rozwiązuje milion drobnych życiowych problemów. Swiss Army Knives są dostępne w siedmiu rozmiarach: mini (58 mm, 74 mm), średnim (84 mm, 91 mm, 93 mm) i dużym (111 mm, 130 mm) oraz w wersji w rozmiarze karty kredytowej. Wymiary odnoszą się do długości rękojeści, gdy wszystkie narzędzia są złożone.

Podczas każdej wędrówki warto mieć także ze sobą jeden z zegarków Victorinox. Podobnie, jak scyzoryki tworzone są z myślą, by stać się niezawodnymi narzędziami podczas różnego rodzaju aktywnościach. Produkowane manufaktorowo modele przechodzą przez co najmniej 100 różnych testów sprawdzających ich odporność na zalanie, korozję, promienie UV, skręcanie, czy rozciąganie. Utrzymane w militarnej stylistyce zegarki Victorinox wraz ze scyzorykami tworzą idealny zestaw sportowy dla osób uwielbiających wyprawy, klimaty survivalu lub po prostu ceniących sobie funkcjonalne gadżety w codziennych sytuacjach.

Zegarek Victorinox

Victorinox I.N.O.X. Professional Diver Titanium Limited Edition w ilości 1200 sztuk

Victorinox I.N.O.X. Professional Diver Titanium Limited Edition

Bardzo ciekawą propozycją są przygotowane przez Victorinox zestawy scyzoryka i zegarka. Jednym z nich jest Victorinox I.N.O.X. Professional Diver Titanium Limited Edition w ilości 120 sztuk. Inspirowany podwodnymi głębinami zegarek, przyciąga wzrok oryginalną tarczą, na której znajduje się trójwymiarowy motyw przypominający pokryte patyną morskie wraki. Model przygotowany jest na wyprawy w głąb oceanów i mórz. Zekręcany dekiel oraz koronka wraz z imponującą wodoszczelnością 20 ATM umożliwiają odkrywanie podwodnego świata. Natomiast pasek z naturalnego kauczuku doskonale dopasowuje się do skafandra nurkowego. Do limitowanej edycji dołączony został scyzoryk Spartan PS, dwa dodatkowe paski, protektor ze szkłem powiększającym, a także certyfikat z indywidualnym numerem zegarka oraz scyzoryka.

A zatem nie ma na co czekać, czas wyruszyć w przygodę!