Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT24-01-2019

Zegarek Swatch Gem of New Year - świnka z klasą

Zegarek damski Swatch GZ319 to nowa propozycja od znanej szwajcarskiej grupy. Edycja specjalna na 2019 rok. Ten delikatny, finezyjny czasomierz inspirowany jest Chińskim horoskopem. Zodiak Chiński tym różni się od zachodniego, że jego cykl dzieli się nie tylko na 12 miesięcy, ale także 12 lat. Każdy kolejny rok dedykowany jest jednemu z 12 zwierząt. Według tradycji cechy tych zwierząt dominują u ludzi urodzonych pod danym znakiem zodiaku. Wszystkie dzieci urodzone w 2019 roku będą spod znaku świni. Chociaż patrząc na drobny zegarek Swatch nie można myśleć o tym uroczym zwierzątku inaczej, jak o „śwince”. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę jego atrybuty, a nawet chrumkające opakowanie, to przekonamy się, że ta świnka ma klasę.

Damski zegarek Swatch GZ319 inspirowany Chińskim horoskopem.    Zegarek Swatch wydany na inaugurację Chińskiego Nowego Roku.


Nowy Rok - nowy zegarek Swatch

Pełna nazwa zegarka damskiego Swatch, który został wydany na inaugurację Chińskiego Nowego Roku, brzmi „gem of the new year”. Dosłownie oznacza to „klejnot nowego roku”. I rzeczywiście patrząc na niego można dojść do wniosku, że to prawdziwy klejnot wśród damskich zegarków. Nie jest to model, którego cechuje wykwintne wzornictwo lub zaawansowana technologia. Jednak nie można mu odmówić uroku. Zegarek Swatch na pasku charakteryzuje się wprost urzekającą prostotą. Klasyczna, analogowa tarcza utrzymana jest w połyskującym, złotym kolorze. Uwagę zwraca jej oszczędne wzornictwo, co tylko wzmacnia estetyczny wydźwięk. Delikatnie zarysowane indeksy także połyskują, ale pod pewnym kątem do źródła światła. Takie rozwiązanie stwarza bardzo subtelny, a jednocześnie piękny efekt wizualny. Głównym motywem tarczy damskiego zegarka Swatch jest rzeczona świnka, umieszczona pod osią wskazówek. Niewielka, czerwona koperta kryje w sobie mechanizm kwarcowy. Ciekawostką i niewątpliwym udogodnieniem jest fakt, że nie trzeba jej otwierać żeby wymienić baterię. Łatwy dostęp do niej powoduje, że można ją sprawnie wymienić samemu.
Zegarek Swatch GZ319 w kolorach złotym i czerwonym. Na złotej tarczy widać bohatera Chińskiego horoskopu 2019 roku- świnkę.Swatch. Idealny zegarek na prezent

Pudełko zegarka Swatch również jest zainspirowane bohaterem Chińskiego horoskopu roku 2019.
Umiejętnie skomponowana kolorystyka oddaje zamiłowanie Chińczyków do łączenia barwy złotej z czerwienią. Takie zestawienie kolorystyczne jest głęboko zakorzenione w Chińskiej tradycji. Poza tym nadaje całości prawdziwie dziewczęcego uroku. To z kolei sprawia, że damski Swatch może się okazać idealnym prezent dla kobiety. Silikonowy pasek jest delikatny, miękki i elastyczny, co sprzyja wygodzie użytkowania. Od spodu posiada specjalne wypustki, które zapobiegają ślizganiu się paska na nadgarstku. Istotne jest także to, że tworzywo sztuczne, z którego zrobione są pasek i koperta, nie wywołują uczulenia. Zegarek Swatch Gem of New Year jest zatem idealnym rozwiązaniem dla kobiet ze skłonnościami do alergii. Złoty pasek usiany jest czerwonymi wzorami, które doskonale współgrają z czerwonym kolorem koperty. Całość z kolei znakomicie pasuje do polerowanej tarczy. Kombinację złota i czerwieni subtelnie przełamuje jedynie biały kolor elementów cyferblatu. Lekkość stylu i użytych materiałów oraz nienaganny design czynią zegarek Swatch GZ319 prawdziwie wyjątkowym podarunkiem
     

Damski zegarek Swatch ze świnką

Powróćmy na chwilę do inspiracji, jaką kierowali się projektanci damskiego zegarka Swatch. Zgodnie z Chińską mitologią świnia była dwunastym i ostatnim zwierzęciem, jakie pojawiło się na specjalnym zebraniu starożytnych bogów. Sugeruje się, że spóźnienie było spowodowane lenistwem. Ale nie ma się czym martwić! Z zegarkiem Swatch wszędzie będziesz na czas. Nawet jeśli cechuje Cię drobne lenistwo. W Chińskiej tradycji świnia symbolizuje także szczęście i dobrobyt. Tego właśnie życzymy wszystkim Paniom z okazji chińskiego nowego roku oraz nadchodzących walentynek.