Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Ball Trainmaster Cleveland Express - powrót do przeszłości

25-02-2021

Firma Ball została założona w celu ujednolicenia czasu amerykańskich kolei. Silne powiązania z powyższym podmiotem sprawiły, że dziś marka słynie z produkcji zegarków mechanicznych, które cechują się niezawodnością i bezproblemową pracą w nieprzyjaznych warunkach.Nowy zegarek Ball Trainmaster - Cleveland Express nawiązaniem do historii

Nowy zegarek Ball Trainmaster - Cleveland Express nawiązaniem do historii

Nazwa modelu Ball Trainmaster Cleveland Express nawiązuje do trasy ekspresowej łączącej New York Central Railroad z siedzibą Ball Watch Company, która była usytuowana na środkowym zachodzie. Przez pierwszą połowę XX wieku ową trasą pociąg kursował kilka razy dziennie. Stacja kolejowa New York Central Railroad mieściła się w nowojorskim New York Central Building, obecnie Helmsley Building. Firma, chcąc oddać hołd swojemu dziedzictwu, zaprojektowała model Trainmaster Cleveland Express nawiązujący do tamtego okresu. Za inspirację posłużył klasyczny zegar stołowy cechujący się ośmiodniową rezerwą chodu.Precyzja i niezawodność zegarka Ball Trainmaster Cleveland Express

W wyrafinowanej kopercie zegarka Ball Trainmaster Cleveland Express NM1058D-LCJ-BE zaimplementowano autorski mechanizm o oznaczeniu RR1102-C z automatycznym naciągiem. Kaliber może poszczycić się 38-godzinną rezerwą chodu, pracą z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę oraz ponadprzeciętną precyzją wskazań, poświadczoną stosownym certyfikatem chronometru COSC. Znakomita dokładność ów zegarka odzwierciedla dążenie do perfekcji, która leży u podstaw ducha marki Ball. Dzięki nowoczesnej technologii mechanizm został zabezpieczony przed wstrząsami do wartości 5000 Gs, co odpowiada upadkowi z około 1,5 metra.

Precyzja i niezawodność zegarka Ball Trainmaster Cleveland ExpressZegar stołowy inspiracją dla Ball Trainmaster Cleveland Express

Zegar stołowy inspiracją dla Ball Trainmaster Cleveland Express

Koperta o średnicy 41 mm i grubości 12,5 mm została przygotowana ze starannie wyselekcjonowanej stali szlachetnej 316L. Poddano ją procesom uszlachetniającym, dzięki którym patrząc na nią, można dostrzec mariaż powierzchni szczotkowanych i polerowanych, które razem tworzą kontrast oraz dodają elegancji. Koperta posiada zakręcaną koronkę i legitymuje się 50-metrową klasą wodoszczelności. Od góry obudowę zamknięto szkłem szafirowym z wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną.


Spoglądając na cyferblat czasomierza do razu widać wpływ zegara stołowego, który był „motorem napędowym” podczas projektowania. Lekko wypukła niebieska tarcza została wykończona szlifem promienistym, przez co ładnie odbija padające na nią światło pod każdym kątem. Na jej powierzchni, ręcznie osadzono metalowe cyfry arabskie o grubości 0,4 mm. Dzięki nim osiągnięto efekt trójwymiarowości. Warto dodać w tym miejscu, iż, proces wycinania i polerowania metalu był prawdziwym wyzwaniem technologicznym, z którym sobie wzorowo poradzono. Bez doświadczenia i pasji do perfekcji byłoby to niemożliwe. Kolejnym nawiązaniem do zabytkowego zegara jest minutowa skala przerywana znacznikami.
Ball Trainmaster Cleveland ExpressWyjątkowe podświetlenie trytowe Ball Trainmaster Cleveland Express 

Wyjątkowe podświetlenie trytowe Ball Trainmaster Cleveland Express

Tarczy oprócz aktualnej godziny można odczytać dzień tygodnia oraz miesiąca. Okienka zostały rozmieszczone na tarczy w sposób niekonwencjonalny. Indykator od dnia miesiąca znajduje się pomiędzy godziną 4 a 5. Z kolei dzień tygodnia można odczytać z okienka widniejącego w pobliżu godziny 3. Za odczyt wskazań po zapadnięciu zmroku odpowiada system Night Reading Evolution. Jest to nic innego, jak szklane mikrorurki wypełnione gazem H3 (tryt), które świecą do 100 razy jaśniej, aniżeli konwencjonalna substancja luminescencyjna. Co ważniejsze nie wymagają zewnętrznego źródła światła, a ich żywotność przewidziana jest na 25 lat. W tym wypadku mikrorurki zostały osadzone wertykalnie, co potęguje efekt trójwymiarowości.Dla kogo zegarek Ball Trainmaster Cleveland Express?

Ball Trainmaster Cleveland Express został zwieńczony czarnym paskiem wykonanym z wysokogatunkowej skóry aligatora. Zapinany jest na tradycyjną klamrę ze sprzączką. Zatem do kogo kierowany jest nowy model z kolekcji Ball Trainmaster? Przede wszystkim do osób, które doceniają pasję, zaangażowanie i kunszt rzemieślniczy w zegarmistrzostwie. Klasyczny wygląd też nie jest bez znaczenia. Warto dodać, że Trainmaster Cleveland Express determinują trzy główne wartości, takie jak precyzja, niezawodność i wysoka jakość wykonania. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że producent udziela na swoje wyroby aż czteroletnią międzynarodową gwarancję z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Czy trzeba lepszą rekomendację?

Dla kogo zegarek Ball Trainmaster Cleveland Express?