Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Bulova Accutron II

03-11-2017

Zegarki kryjące się pod nazwą Bulova Accutron II, to wyjątkowe i unikatowe modele. Wyprodukowany w 1960 roku Accutron był pierwszym elektronicznym zegarkiem, który wywołał powszechne uznanie na całym świecie. Osiągnięcie to zapisało się trwale w historii zegarmistrzostwa. Zegarek zapewniał dokładność rzędu 1 minuty na miesiąc.

Mechanizm zegarków z tej serii opiera się na elemencie, który umieszczono również w logo marki. Jego zastosowanie w zegarku zapoczątkował pracujący w laboratoriach firmy Bulova Szwajcar Max Hetzel. Stworzył prototyp tzw. mechanizmu kamertonowego. Umieszczony w zegarku kamerton wywołuje drgania, które przekazywane są do kolejnych części i napędzają mechanizm.


W 2010 roku stworzono limitowany zegarekBulova Accutron Spaceview dla uczczenia 50 lat innowacji i dążenia do doskonałości. Wyprodukowano zaledwie 1000 numerowanych egzemplarzy, a ich zadaniem jest podkreślenie niezwykłej historii marki Bulova oraz przypomnienie doskonałego modelu Spaceview 214. Wyróżnia je koperta o unikatowych kształtach, odsłonięty mechanizm i ciekawa kolorystyka. Nie da się ich pomylić z żadnym innym zegarkiem. 


Luksusowy, męski zegarek 97B130 Bulova Accutron II na stalowej bransolecie pokrytej PVD w kolorze różowego złota. Koperta zegarka Bulova jest okrągła ze stali w kolorze różowego złota. Analogowa tarcza jest minimalistyczna w niebieskim kolorze z datownikiem na godzinie szóstej oraz indeksami i wskazówkami w postaci kresek w kolorze różowego złota.  Klasyczny, męski zegarek Bulova 96B205 Bulova Accutron II na skórzanym, czarnym pasku ze stalową okrągłą kopertą w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z srebrnymi indeksami oraz wskazówkami oraz datownikiem na godzinie szóstej.  Elegancki, męski zegarek Bulova 96B206 Bulova Accutron II na srebrnej bransloecie typu mesh wykonanej ze stali. Koperta zegarka Bulova jest w srebrnym kolorze srebrnym wykonana ze stali. Tarcza zegarka jak i bezel są w srebrnym kolorze z srebrno-białymi wskazówkami oraz indeksami.


Dzisiaj powstają zegarki w obrębie kolekcji Accutron II kierowanej do mężczyzn ceniących klasykę. Eleganckie zegarki dostępne są na pasku lub bransolecie. Wszystkie wyposażone są w datownik, wskazówki pokryte powłoką Neobrite oraz wypukłe szkiełko sferyczne, które daje efekt głębi. Bransolety posiadają wygodne w użyciu zapięcie na przycisk. Oprócz słupkowych indeksów umieszczonych na tarczy, projekt przewidział indeksy liczbowe na pierścieniu zegarka, co nadaje im unikatowego charakteru.