<<   POWRÓT 03-11-2017

Bulova Accutron II

Zegarki kryjące się pod nazwą Bulova Accutron II, to wyjątkowe i unikatowe modele. Wyprodukowany w 1960 roku Accutron był pierwszym elektronicznym zegarkiem, który wywołał powszechne uznanie na całym świecie. Osiągnięcie to zapisało się trwale w historii zegarmistrzostwa. Zegarek zapewniał dokładność rzędu 1 minuty na miesiąc.

Mechanizm zegarków z tej serii opiera się na elemencie, który umieszczono również w logo marki. Jego zastosowanie w zegarku zapoczątkował pracujący w laboratoriach firmy Bulova Szwajcar Max Hetzel. Stworzył prototyp tzw. mechanizmu kamertonowego. Umieszczony w zegarku kamerton wywołuje drgania, które przekazywane są do kolejnych części i napędzają mechanizm.


W 2010 roku stworzono limitowany zegarekBulova Accutron Spaceview dla uczczenia 50 lat innowacji i dążenia do doskonałości. Wyprodukowano zaledwie 1000 numerowanych egzemplarzy, a ich zadaniem jest podkreślenie niezwykłej historii marki Bulova oraz przypomnienie doskonałego modelu Spaceview 214. Wyróżnia je koperta o unikatowych kształtach, odsłonięty mechanizm i ciekawa kolorystyka. Nie da się ich pomylić z żadnym innym zegarkiem. 


   


Dzisiaj powstają zegarki w obrębie kolekcji Accutron II kierowanej do mężczyzn ceniących klasykę. Eleganckie zegarki dostępne są na pasku lub bransolecie. Wszystkie wyposażone są w datownik, wskazówki pokryte powłoką Neobrite oraz wypukłe szkiełko sferyczne, które daje efekt głębi. Bransolety posiadają wygodne w użyciu zapięcie na przycisk. Oprócz słupkowych indeksów umieszczonych na tarczy, projekt przewidział indeksy liczbowe na pierścieniu zegarka, co nadaje im unikatowego charakteru.