03-11-2017

Bulova Accutron II

Zegarki kryjące się pod nazwą Bulova Accutron II, to wyjątkowe i unikatowe modele. Wyprodukowany w 1960 roku Accutron był pierwszym elektronicznym zegarkiem, który wywołał powszechne uznanie na całym świecie. Osiągnięcie to zapisało się trwale w historii zegarmistrzostwa. Zegarek zapewniał dokładność rzędu 1 minuty na miesiąc.

Mechanizm zegarków z tej serii opiera się na elemencie, który umieszczono również w logo marki. Jego zastosowanie w zegarku zapoczątkował pracujący w laboratoriach firmy Bulova Szwajcar Max Hetzel. Stworzył prototyp tzw. mechanizmu kamertonowego. Umieszczony w zegarku kamerton wywołuje drgania, które przekazywane są do kolejnych części i napędzają mechanizm.


W 2010 roku stworzono limitowany zegarekBulova Accutron Spaceview dla uczczenia 50 lat innowacji i dążenia do doskonałości. Wyprodukowano zaledwie 1000 numerowanych egzemplarzy, a ich zadaniem jest podkreślenie niezwykłej historii marki Bulova oraz przypomnienie doskonałego modelu Spaceview 214. Wyróżnia je koperta o unikatowych kształtach, odsłonięty mechanizm i ciekawa kolorystyka. Nie da się ich pomylić z żadnym innym zegarkiem. 


Luksusowy, męski zegarek 97B130 Bulova Accutron II na stalowej bransolecie pokrytej PVD w kolorze różowego złota. Koperta zegarka Bulova jest okrągła ze stali w kolorze różowego złota. Analogowa tarcza jest minimalistyczna w niebieskim kolorze z datownikiem na godzinie szóstej oraz indeksami i wskazówkami w postaci kresek w kolorze różowego złota.  Klasyczny, męski zegarek Bulova 96B205 Bulova Accutron II na skórzanym, czarnym pasku ze stalową okrągłą kopertą w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z srebrnymi indeksami oraz wskazówkami oraz datownikiem na godzinie szóstej.  Elegancki, męski zegarek Bulova 96B206 Bulova Accutron II na srebrnej bransloecie typu mesh wykonanej ze stali. Koperta zegarka Bulova jest w srebrnym kolorze srebrnym wykonana ze stali. Tarcza zegarka jak i bezel są w srebrnym kolorze z srebrno-białymi wskazówkami oraz indeksami.


Dzisiaj powstają zegarki w obrębie kolekcji Accutron II kierowanej do mężczyzn ceniących klasykę. Eleganckie zegarki dostępne są na pasku lub bransolecie. Wszystkie wyposażone są w datownik, wskazówki pokryte powłoką Neobrite oraz wypukłe szkiełko sferyczne, które daje efekt głębi. Bransolety posiadają wygodne w użyciu zapięcie na przycisk. Oprócz słupkowych indeksów umieszczonych na tarczy, projekt przewidział indeksy liczbowe na pierścieniu zegarka, co nadaje im unikatowego charakteru.

SORTUJ POKAŻ FILTRY
Zegarek męski Bulova 96B206 Bulova 96B206
1.995,00 zł 1.197,00 zł
24h -40%