Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Jubileuszowy zegarek Delbana w hołdzie założycielowi marki

30-12-2021

Trzeba przyznać, że tegoroczne obchody 90-lecia marki Delbana, obchodzone są w naprawdę spektakularny sposób. Od początku roku już dwukrotnie prezentowaliśmy związane z rocznicą zegarki Delbana Recordmaster, a na sam jego koniec przynosimy kolejne inspirujące wieści. Na rynku pojawił się bowiem wyjątkowy zegarek Delbana Della Balda, który jest hołdem dla założyciela marki Goliardo Della Baldy. 


Zegarki Delbana – uwielbiane nad Wisłą

Premiera nowego zegarka Delbana Della Balda istotna jest dla nas z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze, jest to rocznicowy model na 90 urodziny marki odwołujący się do założyciela, a po drugie, zegarki Delbana cieszą się wyjątkową popularnością w naszym kraju. Jeśli chodzi o zegarki klasyczne, to właśnie szwajcarskie marki wybierane są najchętniej przez Polaków, a marka Delbana zajmuje wśród nich dość wyjątkowe miejsce. Czasomierze tego producenta trafiły do naszego kraju w czasach komunistycznych i były jednymi z niewielu szwajcarskich marek, jakie w ogóle można było u nas kupić. Ponadto doskonale odpowiadają one potrzebom naszego rynku, gdzie z jednej strony priorytetem jest wysoki standard, ale w odpowiednim stosunku cenowym. Sama historia marki, jak i samego założyciela jest przy tym niesamowicie inspirująca i powinien się z nią zapoznać każdy polski pasjonat szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu poświęconego historii marki Delbana

Zegarki Delbana

Jaki jest zegarek Delbana Della Balda?

zegarek Delbana Della Balda

W swoich jubileuszowych propozycjach, marka Delbana bardzo wyraźnie stawia na powrót do korzeni. Podobnie do wcześniejszych rocznicowych modeli, zegarek Delbana Della Balda może pochwalić się do bólu ponadczasową prezencją. Dodatkowo jest on niezwykle nasycony symboliką i drobnymi detalami, które z łatwością przyciągną do siebie każdego kolekcjonera. 


Historyczne logo

Jak przystało na model poświęcony założycielowi marki, na tarczy zegarka Delbana Della Balda widnieje pierwszy stosowany przez nią logotyp. Prezentuje on nie tylko nazwę marki złożoną z nazwiska jej twórcy, ale także bardzo charakterystyczną wieżę. Jej obecność związana jest bezpośrednio z pochodzeniem Goliardo Della Baldy, który urodził się w San Marino, a dopiero później wyemigrował do Szwajcarii. 


Ponadczasowa koperta

Koperta w jubileuszowym modelu doskonale oddaje charakter całej marki, która koncentruje się właśnie na klasycznym zegarmistrzostwie. Jej średnica wynosi 40 mm i może pochwalić się wręcz wzorcowym, ponadczasowym wzornictwem. W połączeniu ze skórzanym paskiem model ten jest niemal stworzony do garnituru, w czym pomoże mu również niezbyt duża grubość. 11.5 mm - to naprawdę niedużo w przypadku zegarka automatycznego, a dzięki temu czasomierz ten z łatwością schowa się pod mankiet koszuli. 

Zegarek Delbana Della Balda 41603.722.6.034


Zegarek Delbana Della Balda 41603.722.6.038

Giloszowana tarcza

W modelach klasycznych nie stosuje się nadmiernej ilości detali, ale wśród luksusowych modeli popularnym sposobem zdobienia jest giloszowanie tarczy. Dzięki niemu zegarek Delbana Della Balda zyskuje jeszcze bardziej prestiżowego charakteru i zachwyca swoją symetrycznością. 


Wyjątkowe znaczniki indeksów

Poza mieszanką nakładanych indeksów słupkowych oraz arabskich, w rocznicowym modelu zastosowano znaczniki z epoki, w charakterystycznym dla tamtych lat zielonym odcieniu. W gruncie rzeczy są to punkty wypełnione masą luminescencyjną, dzięki którym model ten pozostaje czytelny również po zapadnięciu zmroku. 


Jaskrawa wskazówka sekundowa

Stworzenie typowo klasycznego modelu, który jednocześnie przyciąga wzrok, to zadanie godne najlepszych projektantów. W tym modelu urzekająco prezentuje się wskazówka sekundowa, zakończona wyraźną strzałką w jaskrawo-czerwonym kolorze. Ten przepiękny detal nadaje całości niezbędną nutkę dynamizmu i jeszcze lepiej wpasowuje go w ramy swoich czasów. 


Automatyczny mechanizm

Trudno byłoby wyobrazić sobie zegarek Delbana Della Balda bez szwajcarskiego mechanizmu automatycznego. W tym przypadku mówimy o napędzie Sellita SW200 ze stylizowanym rotorem od marki Delbana. Rezerwa jego chodu wynosi nawet 38 godzin, a pracę wahnika możemy podziwiać w nim przez przeszklony dekiel. Wysoką precyzję zapewnia mu praca w częstotliwości 28 800 wibracji na godzinę i łożyskowanie na 26 kamieniach. 

Zegarek Delbana Della Balda 41603.722.6.034


4-warianty kolorystyczne zegarków Delbana Della Balda

4-warianty kolorystyczne do wyboru

Rocznicowy zegarek Goliardo Della Baldy oferowany jest w czterech wariantach kolorystycznych, dobranych rzecz jasna z tradycyjnej palety barw. Do wyboru mamy 2 modele z białą tarczą i srebrnymi lub różowo-złotymi detalami oraz 2 modele z tarczą czarną i również srebrnymi lub różowo-złotymi detalami. Wszystkie oparte są przy tym na kopercie w kolorze srebrnym i tylko biały model z różowo-złotymi detalami wyposażony jest w bordowy pasek zamiast czarnego. 


Luksusowe pakowanie

Wyjątkowy model w ofercie marki musiał otrzymać niemniej wyjątkowe opakowanie, które odpowiednio podkreśli jego wyjątkowość. Zegarek Delbana Della Balda sprzedawany jest w specjalnym drewnianym pudełku z historycznym logo marki widocznym na zewnętrznej i wewnętrznej części. 


Poszerz swoją kolekcję o rocznicowy zegarek marki Delbana!

Jeśli kolekcjonujesz zegarki w Polsce i szukasz modeli, które mogą stać się inwestycją, koniecznie rozważ poszerzenie swojej kolekcji o zegarek Delbana Della Balda. Ze względu na niesamowitą popularność marki w Polsce rozchodzą się one w bardzo szybkim tempie, o czym świadczy sukces pierwszego jubileuszowego modelu. I edycja zegarek Delbana Recordmaster na 90-lecie marki została już wyprzedana, a model Delbana Recordmaster II jest bliski osiągnięcia tego statusu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat obu tych propozycji, zapoznaj się z poświęconymi im artykułami Limitowany zegarek Delbana Recordmaster na 90-lecie marki oraz Delbana wprowadza drugą limitowaną edycję jubileuszowego Recordmastera

Zegarek Delbana Della Balda 41603.722.6.034