Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Limitowany zegarek Delbana Recordmaster na 90-lecie marki

09-03-2021

Pierwszy kwartał nowego roku to doskonały moment dla wszystkich producentów na wypuszczanie modeli rocznicowych. W 2021 roku swój 90 jubileusz obchodzi szwajcarska marka Delbana i właśnie dobiegła do nas informacja o specjalnym, limitowanym czasomierzu przygotowanym na tę okazję. Zegarek Delbana Recordmaster ma za zadanie nie tylko uświetnić 90 lat istnienia, ale również przywołać jeden z najważniejszych modeli w historii marki. Już na wstępie warto podkreślić, że model ten będzie dostępny w naszym sklepie internetowym, a Wy już teraz możecie zarezerwować swój egzemplarz dzięki zamówieniu w trybie PRE-ORDER.Włoski temperament w szwajcarskim wykonaniu – 90 lat zegarków Delbana

Pisząc o jubileuszowym modelu na 90-lecie marki, nie sposób nie wspomnieć, jak to się wszystko zaczęło, tym bardziej, że historia marki Delbana jest naprawdę inspirująca. Choć marka została założona w szwajcarskim Grenchen w 1931 roku, to na jej czele stanął włoski wizjoner Goliardo Della Balda. Jako pasjonat zegarmistrzostwa przybył on do kantonu Solura, chcąc tworzyć modne i luksusowe czasomierze, pozostające w zasięgu ręki przeciętnego człowieka. 

Włoski kliemat w zegarkach Delbana


Zegarki Delbana na 90 rocznice istnienia

Szwajcarskie wykonanie, połączone z Włoskim podejściem do stylistyki, okazały się strzałem w 10-tkę, a zegarki Delbana szybko zyskiwały na popularności. Pochodzenie założyciela może tłumaczyć również fakt, że marka Delbana jest jedną z niewielu szwajcarskich manufaktur, które gładko przeszły przez trudny okres kwarcowej rewolucji. Kiedy pozostali producenci próbowali walczyć z nowym rozwiązaniem, Delbana postanowiła po prostu z niego skorzystać, kierując się chęcią zapewnienia luksusu za jak najniższą cenę.Zegarek Delbana Recordmaster – reedycja modelu z lat 50’ o nietypowej nazwie

Czytelnicy po raz pierwszy stykający się z ofertą marki Delbana, mogą być zaskoczeni dość nietypową nazwą limitowanego modelu i warto zaznaczyć, że nie jest ona dziełem przypadku. Zegarek Delbana Recordmaster powstał bowiem w okresie, w którym płyty winylowe oraz gramofony, robiły prawdziwą furorę na rynku sprzętu domowego. Limitowany model na 90-lecie marki może się z resztą pochwalić szeregiem odniesień do tamtego okresu. Centralny giloszowany okręg tarczy został otoczony czarnym pierścieniem z charakterystycznymi dla płyt winylowych mikro ścieżkami. Do tego jubileuszowy zegarek posiada centralnie umieszczone logo marki, które było używane właśnie w latach 50’ i znacząco różni się od tego stosowanego współcześnie. Takie rozwiązanie świetnie podkreśla z resztą ogólną klasyczną stylistykę zegarka, z przyciągającym wzrok vintageowym zacięciem.

Zegarek Delbana RecordmasterCo zyskam wybierając zegarek Delbana Recordmaster?

Delbana Recordmaster na 90 lecie marki

Historia oraz źródła inspiracji, są w zegarmistrzostwie czymś niezwykle istotnym. Do stworzenia kompletnego czasomierza potrzeba jednak jeszcze zegarmistrzowskiego rzemiosła, a tego w zegarkach Delbana nie brakowało nigdy. Limitowany zegarek Delbana Recordmaster posiada 40 mm kopertę w srebrnym kolorze, zakładaną na nadgarstek przy pomocy lakierowanego paska. Dzięki temu model ten świetnie sprawdzi się jako prestiżowy dodatek do garnituru, szczególnie, że jest on objęty limitacją do zaledwie 90 numerowanych sztuk. 


Na uwagę z pewnością zasługuje czcionka arabskich indeksów wykonana w stylu retro i uzupełniona przez genialne wskazówki typu syringe, które powleczono masą luminescencyjną. Jak na oryginalny zegarek swiss made przystało, we wnętrzu Recordmastera pracuje oczywiście szwajcarski mechanizm. Mowa tutaj o dobrze znanym i sprawdzonym automacie Sellita SW200 łożyskowanym na 26 kamieniach, ze spersonalizowanym rotorem marki Delbana.

Niezwykłe detale w zegarku Delbana RecordmasterDelbana Recordmaster już dostępna na ZEGAREK.NET

Zegarek Delbana w PRE-ORDER na stronie ZEGAREK.NET

Jako lider sprzedaży zegarków naręcznych w Polsce, a także wieloletni współpracownik marki Delbana, mamy dla Was znacznie więcej niż wieści o nowym zegarku. Ze względu na limitację zegarka Delbana Recordmaster do zaledwie 90 sztuk, zarezerwowaliśmy kilka tych unikatowych egzemplarzy dla naszych Klientów. Dzięki temu jubileuszowy model szwajcarskiej marki mogliście już nabyć w trybie PRE-ORDER, a obecnie ostatnie sztuki dostępne są w naszej ofercie. Co więcej zegarek Delbana Recordmaster będzie zapakowany w specjalnie, limitowane pudełko, które zostało wykonane w całości z drewna.