<<   POWRÓT 19-11-2020

Nowe zegarki Timex Harborside – modowe divery w jeszcze lepszym wydaniu

Gdyby przeczytać wszystkie ciekawostki na temat marki Timex, z pewnością byłoby ich równie wiele, co modeli w ofercie tego legendarnego producenta. Można śmiało powiedzieć, że zegarki Timex to jedna z tych ofert, gdzie każdy znajdzie model odpowiednio dopasowany do własnych potrzeb. Aktualnie marka koncentruje się w końcu na modowym aspekcie zegarków, posiadających niesamowitą historię, właściwą jakość i bardzo przystępną cenę. Tym razem amerykańska manufaktura zdecydowała się na odświeżenie jednej z istniejących już kolekcji, gdzie znalazły się niezwykle popularne zegarki typu diver. W tym artykule przybliżymy wam aż 5 nowych zegarków Timex Harborside!Zegarki Timex Harborside - dodatek doskonały

Zanim przejdziemy do ciekawych detali, jakie do kolekcji wnoszą nowe zegarki Timex Harborside, warto przyjrzeć się całej kolekcji nieco bliżej. Zarówno stare, jak i nowe modele zbudowane są w końcu na tym samym fundamencie, który decyduje o wyjątkowości całej serii. Timex Harborside to wzorcowe zegarki typu diver, co niesie za sobą wiele niezwykle cennych atutów. Choć wymyślone z myślą o nurkach, zegarki diver stały się doskonałym męskim dodatkiem, pożądanym również w miejscach oddalonych od jakiegokolwiek zbiornika wodnego.


Klucz do sukcesu okazuje się nad wyraz prosty i wynika z połączenia funkcjonalności z walorami stylistycznymi. Po pierwsze, divery charakteryzują się przejrzystością tarcz, z których czas odczytuje się intuicyjnie i w każdych warunkach. Po drugie zaś, dzięki charakterystycznej konstrukcji z łatwym do rozpoznania, pogrubionym bezelem, są najlepszym sposobem na podkreślenia męskich cech, jak pewność siebie i gotowość na nowe wyzwania. Zegarki Timex Harborside łącząc oba te aspekty, oferują jednak coś ekstra, za sprawą własnej stylistyki i odważnego wykorzystania palety barw. Warto również podkreślić, że w tej kolekcji znajdziemy jedne z najtańszych zegarków typu diver na rynku, co tylko podbija ich rzeczywistą wartość.Świeżość barw w kolekcji Timex Harborside

Nowe zegarki Timex Harborside z pewnością wprowadzają do kolekcji przynajmniej trzy nowe elementy. Pierwszy z nich i jednocześnie najłatwiejszy do zauważenia to bardziej zróżnicowana paleta barw, a raczej kreatywna aranżacja znanych i sprawdzonych rozwiązań. 

Zegarek męski Timex Harborside TW2U41700 wprowadza połączenie czerwonego bezela z czarną tarczą, znane już z propozycji japońskich oraz szwajcarskich producentów. 


Kolejny model Timex TW2U41900 to także propozycja dla zwolenników tradycyjnej kolorystyki - połączenie metalicznego srebra z intensywnym kobaltem należy do tych wariantów, które zwyczajnie nie mogą się nie podobać. 


Trzeci zegarek Timex Harborside TW2U72000 jest już jednak krokiem we własnym kierunku, wykorzystującym zyskującą na popularności zieleń w nietypowym, jasnym odcieniu. Bardzo prosty zabieg nadał mu sporo wyrazu, przy okazji ujawniając pierścień dystansujący z naniesioną podziałką minutową, która dzięki kontrastującej czerni staje się niesłychanie czytelna. 


Czwarty zegarek Timex TW2U71900 to już pokaz talentu projektantów marki, którzy odwrócili znaną wśród miłośników kolorystykę “pepsi” i sprawili, że czerwień zdominowała powierzchnię bezela kosztem koloru niebieskiego. 


Ostatnia nowa propozycja i jednocześnie najodważniejsza, w postaci zegarka Timex TW2U71800, to świetne zestawienie złota srebra oraz niebieskiego. Złoty środkowy rząd bransolety zdaje się przenikać barwą na wewnętrzny pierścień z podziałką minutową, przechodząc subtelnie na obwódki indeksów oraz wskazówek.Nowe elementy poprawiające funkcjonalność zegarków Timex Harborside

Kolejne dwa nowe elementy wprowadzone do kolekcji co prawda przekładają się na wygląd, ale w tym przypadku należy traktować ten efekt raczej jako “efekt uboczny”. Pierwszy z nich to całkowicie nowe indeksy w postaci okręgów wypełnionych substancją luminescencyjną, które zastąpiły dotychczasowe słupki. Tego typu zabieg nie tylko zbliża nowe modele Timex Harborside do profesjonalnych zegarków diver, ale znacznie poprawia czytelność, zwłaszcza w sytuacjach braku zewnętrznego źródła światła. 


Drugim nowym elementem w zegarkach Timex Harborside jest charakterystyczna wypukłość na szkiełku umieszczona bezpośrednio nad datownikiem. W gruncie rzeczy jest to nic innego jak szkiełko powiększające, które sprawi, że niewielka dotąd kratka datownika może zostać łatwo i wygodnie odczytana. Z pewnością warte docenienia jest także dodanie punktu z masy luminescencyjnej, umieszczonego w centralnym punkcie obrotowego bezela.Jeden zegarek na każdą okazję – wybierz zegarki Timex Harborside

Na świecie nic nie jest idealne, ale jeśli wskazywać coś co do ideału ma naprawdę niedaleko, z pewnością były by to zegarki Timex Harborside. Czasomierze z tej kolekcji można bardzo łatwo dopasować do praktycznie każdego stroju i każdej osobowości. Z powodzeniem przyciągną pożądaną uwagę na nadgarstku nastolatka, wspaniale podkreślą pewność i zdecydowanie męża, równie dobrze dodając klasycznej elegancji osobom w sędziwym wieku. 

Zegarki typu diver, takie jak Timex Harborside, są przy tym po prostu praktyczne, łatwe w użytkowaniu, nieskomplikowane i niezawodne. W przypadku tej kolekcji standardowa wodoszczelność wynosi 100 m, a kwarcowy mechanizm zapewni wygodne i bezproblemowe działanie, przy niesamowitej wręcz precyzji. Zegarki Timex Harborside, dzięki historii stojącej za amerykańską marką, z pewnością docenią nawet kolekcjonerzy, co również czyni z nich doskonały i uniwersalny pomysł na prezent.Wybierz swój model Timex Harborside: