Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowe zegarki Timex Harborside – modowe divery w jeszcze lepszym wydaniu

19-11-2020

Gdyby przeczytać wszystkie ciekawostki na temat marki Timex, z pewnością byłoby ich równie wiele, co modeli w ofercie tego legendarnego producenta. Można śmiało powiedzieć, że zegarki Timex to jedna z tych ofert, gdzie każdy znajdzie model odpowiednio dopasowany do własnych potrzeb. Aktualnie marka koncentruje się w końcu na modowym aspekcie zegarków, posiadających niesamowitą historię, właściwą jakość i bardzo przystępną cenę. Tym razem amerykańska manufaktura zdecydowała się na odświeżenie jednej z istniejących już kolekcji, gdzie znalazły się niezwykle popularne zegarki typu diver. W tym artykule przybliżymy wam aż 5 nowych zegarków Timex Harborside!Zegarki Timex Harborside - dodatek doskonały

Zegarki Timex Harborside - dodatek doskonały

Zanim przejdziemy do ciekawych detali, jakie do kolekcji wnoszą nowe zegarki Timex Harborside, warto przyjrzeć się całej kolekcji nieco bliżej. Zarówno stare, jak i nowe modele zbudowane są w końcu na tym samym fundamencie, który decyduje o wyjątkowości całej serii. Timex Harborside to wzorcowe zegarki typu diver, co niesie za sobą wiele niezwykle cennych atutów. Choć wymyślone z myślą o nurkach, zegarki diver stały się doskonałym męskim dodatkiem, pożądanym również w miejscach oddalonych od jakiegokolwiek zbiornika wodnego.


Klucz do sukcesu okazuje się nad wyraz prosty i wynika z połączenia funkcjonalności z walorami stylistycznymi. Po pierwsze, divery charakteryzują się przejrzystością tarcz, z których czas odczytuje się intuicyjnie i w każdych warunkach. Po drugie zaś, dzięki charakterystycznej konstrukcji z łatwym do rozpoznania, pogrubionym bezelem, są najlepszym sposobem na podkreślenia męskich cech, jak pewność siebie i gotowość na nowe wyzwania. Zegarki Timex Harborside łącząc oba te aspekty, oferują jednak coś ekstra, za sprawą własnej stylistyki i odważnego wykorzystania palety barw. Warto również podkreślić, że w tej kolekcji znajdziemy jedne z najtańszych zegarków typu diver na rynku, co tylko podbija ich rzeczywistą wartość.

Świeżość barw w kolekcji Timex HarborsideŚwieżość barw w kolekcji Timex Harborside

Nowe zegarki Timex Harborside z pewnością wprowadzają do kolekcji przynajmniej trzy nowe elementy. Pierwszy z nich i jednocześnie najłatwiejszy do zauważenia to bardziej zróżnicowana paleta barw, a raczej kreatywna aranżacja znanych i sprawdzonych rozwiązań.

Zegarek męski Timex Harborside TW2U41700wprowadza połączenie czerwonego bezela z czarną tarczą, znane już z propozycji japońskich oraz szwajcarskich producentów.

Timex Harborside TW2U41700


Kolejny model Timex TW2U41900to także propozycja dla zwolenników tradycyjnej kolorystyki - połączenie metalicznego srebra z intensywnym kobaltem należy do tych wariantów, które zwyczajnie nie mogą się nie podobać.

 Timex TW2U41900


Trzecizegarek Timex Harborside TW2U72000 jest już jednak krokiem we własnym kierunku, wykorzystującym zyskującą na popularności zieleń w nietypowym, jasnym odcieniu. Bardzo prosty zabieg nadał mu sporo wyrazu, przy okazji ujawniając pierścień dystansujący z naniesioną podziałką minutową, która dzięki kontrastującej czerni staje się niesłychanie czytelna.

 Timex Harborside TW2U72000


Czwartyzegarek Timex TW2U71900to już pokaz talentu projektantów marki, którzy odwrócili znaną wśród miłośników kolorystykę “pepsi” i sprawili, że czerwień zdominowała powierzchnię bezela kosztem koloru niebieskiego.

 zegarek Timex TW2U71900


Ostatnia nowa propozycja i jednocześnie najodważniejsza, w postaci zegarka Timex TW2U71800, to świetne zestawienie złota srebra oraz niebieskiego. Złoty środkowy rząd bransolety zdaje się przenikać barwą na wewnętrzny pierścień z podziałką minutową, przechodząc subtelnie na obwódki indeksów oraz wskazówek.

zegarek Timex TW2U71800Nowe elementy poprawiające funkcjonalność zegarków Timex Harborside

Nowe elementy poprawiające funkcjonalność zegarków Timex Harborside

Kolejne dwa nowe elementy wprowadzone do kolekcji co prawda przekładają się na wygląd, ale w tym przypadku należy traktować ten efekt raczej jako “efekt uboczny”. Pierwszy z nich to całkowicie nowe indeksy w postaci okręgów wypełnionych substancją luminescencyjną, które zastąpiły dotychczasowe słupki. Tego typu zabieg nie tylko zbliża nowe modele Timex Harborside do profesjonalnych zegarków diver, ale znacznie poprawia czytelność, zwłaszcza w sytuacjach braku zewnętrznego źródła światła.


Drugim nowym elementem w zegarkach Timex Harborside jest charakterystyczna wypukłość na szkiełku umieszczona bezpośrednio nad datownikiem. W gruncie rzeczy jest to nic innego jak szkiełko powiększające, które sprawi, że niewielka dotąd kratka datownika może zostać łatwo i wygodnie odczytana. Z pewnością warte docenienia jest także dodanie punktu z masy luminescencyjnej, umieszczonego w centralnym punkcie obrotowego bezela.

Jeden zegarek na każdą okazję – wybierz zegarki Timex HarborsideJeden zegarek na każdą okazję – wybierz zegarki Timex Harborside

Na świecie nic nie jest idealne, ale jeśli wskazywać coś co do ideału ma naprawdę niedaleko, z pewnością były by to zegarki Timex Harborside. Czasomierze z tej kolekcji można bardzo łatwo dopasować do praktycznie każdego stroju i każdej osobowości. Z powodzeniem przyciągną pożądaną uwagę na nadgarstku nastolatka, wspaniale podkreślą pewność i zdecydowanie męża, równie dobrze dodając klasycznej elegancji osobom w sędziwym wieku.

Zegarki typu diver, takie jak Timex Harborside, są przy tym po prostu praktyczne, łatwe w użytkowaniu, nieskomplikowane i niezawodne. W przypadku tej kolekcji standardowa wodoszczelność wynosi 100 m, a kwarcowy mechanizm zapewni wygodne i bezproblemowe działanie, przy niesamowitej wręcz precyzji. Zegarki Timex Harborside, dzięki historii stojącej za amerykańską marką, z pewnością docenią nawet kolekcjonerzy, co również czyni z nich doskonały i uniwersalny pomysł na prezent.Wybierz swój model Timex Harborside: