Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowość od Certiny! Zegarek Certina DS+ zaskakuje innowacyjnością

07-10-2022

A gdybyś mógł niemal samodzielnie i w kilkanaście sekund skomponować własny czasomierz? Certina właśnie stworzyła taką możliwość! Zaprezentowany niedawno w Szwajcarii zegarek Certina DS+ da się spersonalizować, wymieniając nie tylko pasek, ale i całą kopertę. To bez wątpienia jedna z najciekawszych propozycji, jakie dotąd pojawiły się na rynku.


Certina — marka z zacięciem do innowacji

Pomysł szwajcarskiego producenta nie powinien w zasadzie zaskakiwać. Zegarki Certina od początku oferują bowiem innowacyjne rozwiązania. Wśród nich do najbardziej rozpoznawalnych należy system zabezpieczeń DS (Double Security). Opracowany już w 1959 r. jest stale stosowany, aby zapewnić mechanizmowi maksymalną ochronę i niezawodność w ekstremalnych warunkach. Wyposażony w niego zegarek Certina DS zyskuje odporność na wodę, wstrząsy, a nawet działanie pola magnetycznego. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek przy koronce, dodatkowej uszczelce dekla i ringu na wałku naciągowym. Nic więc dziwnego, że nowoczesna konstrukcja zaskarbiła producentowi światowy prestiż.

 

Zegarek Certina DS+. Nietuzinkowa koncepcja i wyrafinowane wzornictwo

Dostępne wersje zegarka Certina DS+ 

Teraz Certina poszła o krok dalej w rozwoju tej technologii, proponując szwajcarski zegarek, jakiego jeszcze nie było. W tym modelu to nie projektanci, a sam użytkownik decyduje o docelowym wyglądzie i stylu swojego czasomierza. Wszystko dzięki modułowej konstrukcji złożonej z trzech odrębnych elementów: zegarka (tarczy z datownikiem oraz mechanizmu), koperty i paska. Są one dostępne w kilku wersjach: od vintage przez elegancką po sportową, abyś mógł łączyć je ze sobą niemal bez ograniczeń i użycia narzędzi.

Jak to działa? Umieść zegarek Certina DS + od dołu w jednej z wybranych kopert i zamocuj za pomocą przytwierdzonej do koperty dodatkowej koronki. Uszczelka jest wykonana z materiału roślinnego, który zapewnia maksymalną szczelność. Nie trzeba się więc obawiać o uszkodzenie mechanizmu. Teraz zostaje już tylko zamontowanie paska za pomocą systemu szybkiej wymiany.

Zegarek Certina DS+


Trzy zestawy zegarka Certina DS+

Zegarek Certina DS+ jest dostępny w trzech zestawach z głowicą, dwiema kopertami, paskiem i bransoletą. 

  • Aqua & Sport złożony z czarnej tarczy, morskiej i sportowej koperty z sześcioma śrubami w ramce, czarno-szarego paska z materiału #tide (pozyskanego z plastiku z oceanu) oraz trzyrzędowej bransolety.
  • Sport & Urban, w którego skład wchodzą: srebrna tarcza, koperta w miejskim i sportowym stylu, skórzany pasek i bransoleta mesh ze stali nierdzewnej. 
  • Urban & Heritage skompletowany z: ciemnoniebieskiej tarczy, koperty w stylu vintage oraz miejskim ze śrubami, paska NATO i trzyrzędowej stalowej bransolety.


Każdy z dostępnych elementów można również nabyć osobno, co daje jeszcze więcej możliwych konfiguracji.

Certina DS+ na skórzanym pasku

Dlaczego warto wybrać nowy zegarek Certina? 

Zegarek Certina DS+ do nurkowania

Kupując zestaw Certina DS+, nie musisz więc już mieć w kolekcji czasomierzy na różne okazje. Zyskujesz niezawodny szwajcarski zegarek w stylu, o jakim tylko w danym momencie zamarzysz. Model ma klasę wodoszczelności do 200 m, a to oznacza, że możesz z nim nawet nurkować. W dodatku jest napędzany przez innowacyjny mechanizm automatyczny Powermatic 80 ze sprężyną włosową Nivachron oraz bezkonkurencyjnie długą, bo aż 80-godzinną rezerwą chodu.


Tak zaprojektowany zegarek szwajcarski jest jednocześnie uniwersalny i maksymalnie dopasowany do Twojego stylu, ubioru czy okazji. Komponując go według własnego pomysłu, otrzymujesz jedyny w swoim rodzaju czasomierz, którego w takiej konfiguracji możesz nie zobaczyć na żadnym innym nadgarstku. Certina pobudza w ten sposób modową kreatywność i zachęca do eksperymentowania. Użytkownika zamienia na współuczestnika procesu tworzenia. I tym samym otwiera nowy rozdział w historii zegarmistrzostwa, gdzie zegarek nie musi być spójną całością o zdefiniowanym stylu. To ciekawe rozwiązanie dla minimalistów, indywidualistów i każdego, kto lubi się wyróżniać unikalnymi dodatkami.

Elegancki zegarek Certina DS+

 

Zainteresował Cię ten nowy koncept? Zegarki szwajcarskie Certina DS+ są już dostępne w Zegarek.net w przedsprzedaży!