Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300
Nowości w kolekcji Tissot PRX

Nowości w kolekcji Tissot PRX

2023-04-16
Zegarki Tissot PRX to hit, który łączy w sobie najmodniejsze wzornictwo i najdoskonalszą zegarmistrzowską technologię. Nic więc dziwnego w tym, że szwajcarski Tissot 1853 wprowadził właśnie nowe modele tej udanej kolekcji. Wśród nowości każdy Klient znajdzie coś dla siebie! Pasjonaci sportów motorowych docenią Tissot PRX Chronograph Valjoux. Klienci ceniący prostotę, ale i wygodę zwrócą uwagę na Tissot PRX Powermatic 80 z gumowymi paskami. Z kolei osoby szukające modnych i doskonale wykonanych dodatków powinni zwrócić uwagę na Tissot PRX 40 205 Quartz.

Tissot PRX - dokładny i doskonały

Oryginalnie zegarek Tissot PRX debiutował w 1978 roku. Stworzony został zgodnie z ówczesnymi, pionierskimi założeniami - był stalowy, wodoszczelny, a jego nowoczesna, kanciasta koperta miała zintegrowaną bransoletę o szerokich, prostych ogniwach.

PRX to skrót od słów précise - dokładny i robuste czyli wytrzymały, odnoszące się do precyzyjnych mechanizmów jakie stosował Tissot 1853 oraz szafirowych szkieł. Ostatnia litera w nazwie - X, czyli rzymska liczba 10 odnosi się do wodoszczelności określonej przez producenta jako do 10 atmosfer. Taka wartość jest gwarancją, że PRX przetrwa wszystko, co może spotkać właściciela w codziennym życiu, a dodatkowo jest zegarkiem prawdziwie uniwersalnym!

Tissot PRX
Tissot PRX Chronograph Valjoux w stylu retro na srebrnej bransolecie i z niebieskimi subtarczami

Tissot PRX Chronograph Valjoux - nowa tarcza stylowego chronografu

Od 2022 roku Tissot PRX dostępny był w wariancie ze stoperem. Ten prawdziwie luksusowy i bardzo stylowy wariant zwrócił uwagę wszystkich miłośników sportowego stylu jaki oferują zegarki z chronografem. Szwajcarska marka Tissot zapowiedziała rozszerzenie kolekcji o nowy wariant tarczy! Najnowsza wersja otrzyma srebrną tarczę, której powierzchnia ozdobiona jest pionowym szczotkowaniem. Uzupełnieniem tego nowocześnie wyglądającego wykończenia będą niebieskie subtarcze stopera i małego sekundnika.

Koperta modelu Tissot PRX Chronograph Valjoux ma średnicę 42 milimetrów, a dzięki konstrukcji ze zintegrowaną bransoletą doskonale układa się na nadgarstku. Mechanizm Valjoux A5.H31 charakteryzuje się aż 60 godzinną rezerwą chodu. Jego wahnik został wykończony techniką ażurowania, co nadaje mu sportowego sznytu.

Tissot PRX Chronograph Valjoux to model, który łączy luksusowe kształty rodem z lat siedemdziesiątych i wykończenia z bardziej swobodnym sportowym charakterem zegarka ze stoperem.

Tissot PRX Powermatic 80 - nowe paski i tarcza

Model z automatycznym mechanizmem Powermatic 80 wzbogacony zostanie o tarczę w najgorętszym kolorze sezonu! Tissot PRX 40 Tiffany Blue T137.407.11.351.00 zachował charakterystyczny, złożony z malutkich kwadratów wzór zdobiący tarczę. W połączeniu ze srebrnymi wskazówkami i indeksami w formie pałeczek tworzy on fantastyczny efekt.

Drugą nowością PRX Powermatic 80 będzie czarny gumowy pasek. Wyposażono go w system szybkiej wymiany, z czego ucieszą się klienci, którzy już posiadają swój egzemplarz Tissot PRX. Paski będzie można dokupić, by przygotować swój zegarek na sezon wakacyjny. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze PRX’a, to będzie miał okazję kupić go od razu z gumowym paskiem.

Gumowy pasek do Tissot PRX jest czarny, a jego wierzchnia strona została ozdobiona tym samym geometrycznym motywem, co tarcze modeli z mechanizmem automatycznym. Do jego zapinania służy klasyczna sprzączka.

Tissot PRX Tiffany Blue z mechanizmem powermatic 80 na srebrnej bransolecie
 Tissot PRX 40 205 Quartz z tarczą pokrytą substancją świecącą Super-LumiNova

Tissot PRX 40 205 Quartz - rzadko spotykana tarcza

Podobnie jak oryginalne modele z 1978 roku, tak Tissot PRX 40 205 Quartz korzysta z najnowocześniejszego mechanizmu kwarcowego, który cechuje trwałość i wspaniała dokładność.

W kolekcji kwarcowej o rozmiarze 40 milimetrów Tissot będzie oferował teraz modele z czarną (ref. T137.410.17.051.00) i niebieską (ref. T137.410.17.041.00) tarczą, sprzedawane na gumowych paskach.

Dużą nowością, a jednocześnie ogromnym smaczkiem, jest ostatnia premiera. Tissot PRX 40 205 Quartz T137.410.17.011.00 otrzymał białą tarczę, która jest cała pokryta najwyższej klasy substancją świecącą Super-LumiNova. Takie tarcze najłatwiej można spotkać w profesjonalnych zegarkach do nurkowania lub dla pilotów, a nie w lifestylowych modelach. Prezentując taki wariant, marka Tissot wykazała się olbrzymią odwagą! W świetle dnia powierzchnia tarczy jest biała, a w ciemności zapala się błękitnym światłem, zmieniając go w Tissot PRX Tiffany!

Nowości Tissot PRX 2023 - kiedy?

Według zapewnień producenta, wszystkie nowe wzory zegarków Tissot PRX będą dostępne do zakupu w kwietniu bieżącego roku. Zamówienia na gumowe paski można składać już dziś. Warto pospieszyć się z zakupem gumowego paska do Tissot PRX, bo im bliżej wakacji, tym termin jego dostawy może być dłuższy!

Kwarcowy Tissot PRX 40 205 Quartz z luminescencyjną tarczą to model dedykowany odważnym i świadomym najnowszych trendów. Będzie fantastycznie uzupełniał stylizacje zawierające w sobie elementy retro!

Topowy z rodziny Tissot PRX Chronograph Valjoux z tarczą “Panda” w kolorach srebrnym i niebieskim to doskonała propozycja dla kolekcjonerów, którzy doceniają odwagę producentów do zabawy klasycznymi wzorami, co sprawia, że są one nadal świeże i zachwycające!

Nowości Tissot PRX 2023 - kiedy?

Podsumowanie najnowszych modeli Tissot PRX:

  • Tissot PRX Powermatic 80 - T137.407.17.041.00 męski zegarek automatyczny, granatowa tarcza, czarny pasek tekstylny,
  • Tissot PRX Powermatic 80 - T137.407.17.051.00 męski zegarek automatyczny, czarna tarcza, czarny pasek tekstylny,
  • Tissot PRX Powermatic 80 - T137.407.11.351.00 męski zegarek automatyczny, tarcza tiffany blue, stalowa bransoleta,
  • Tissot PRX Automatic Chronograph - T137.427.11.011.01 męski zegarek z chronografem na bransolecie,
  • Tissot PRX - T137.410.17.051.00 męski zegarek kwarcowy, granatowa tarcza, czarny pasek tekstylny,
  • Tissot PRX - T137.410.17.011.00 męski zegarek kwarcowy, biała tarcza, biały pasek tekstylny,
  • Tissot PRX - T137.410.17.041.00 męski zegarek kwarcowy, czarna tarcza, czarny pasek tekstylny.

Odkryj pełną ofertę zegarków Tissot PRX:

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.