Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Odpowiedzialność społeczna Obaku Denmark

17-11-2021

Obaku Denmark jest duńskim producentem luksusowych zegarków, które łączą skandynawski minimalizm i funkcjonalność z filozofią zenMarka nie poprzestaje jednak na ich produkcji. Aktywnie angażuje się również w sprawy społeczne i klimatyczne, wierząc, że nawet małe działania mogą przynieść duże zmiany. Kupując zegarek Obaku, masz więc swój udział w realizacji niezwykłej misji brandu. Dowiedz się, na czym polega społeczna odpowiedzialność Obaku.  

Obaku Denmark – marka zaangażowana społecznie

Obaku Denmark stawia sobie za cel przeciwdziałanie globalnym problemom poprzez ochronę klimatu i wyrównywanie szans w społeczeństwie. By to osiągnąć, każdego roku przekazuje liczne darowizny, które wspierają lokalne i międzynarodowe inicjatywy na rzecz potrzebujących. Wdraża też ekologiczne rozwiązania, obserwując ich pozytywny wpływ na środowisko.   


Obaku Denmark – marka zaangażowana społecznie 

Zegarki Obaku o doskonałej harmonii są dla duńskiego brandu środkiem do osiągnięcia społecznej równowagi. Wypływa to bezpośrednio z tożsamości marki, której bliska jest filozofia zen mająca u podstaw dążenie do balansu w każdej dziedzinie życia.

 Filozofia marki Obaku Denmark


Obaku Denmark i projket Watches for life

Kierując się hasłem „Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednego człowieka”, Obaku Denmark wspiera charytatywnie wybrane społeczności i organizacje z różnych zakątków świata.

Jednym z jej czołowych projektów jest program Obaku Watches for Life (dosł. Obaku zegarki dla życia). W jego ramach marka od niemal dekady pomaga finansowo domowi dziecka w Tajlandii. Przez ten czas zapewniła też wielu młodym ludziom z niewielkiej wioski na Filipinach dostęp do wyższej edukacji.  


Program wciąż działa, a dochód, jaki dostarcza każdy sprzedany w jego ramach zegarek Obaku Denmark daje potrzebującej osobie szansę na poprawę losu i spełnienie marzeń. Wybierając zaprojektowany przez Obaku zegarek z oferty ZEGAREK.NET, możesz mieć swój wkład w zmienianiu czyjegoś świata na lepsze.  

Obaku i społeczna odpowiedzialność

Ekologiczne inicjatywy Obaku  

  Ekologiczne inicjatywy Obaku

Dążenie duńskiej marki do równowagi przejawia się także w działaniach na rzecz klimatu. Obaku, wiedząc, jak duża odpowiedzialność za środowisko spoczywa dziś na producentach, przyjęło trzy zasady zero waste: Recycle (przetwarzaj), Reduce (ograniczaj) i Reuse (wykorzystuj ponownie). Wdraża je poprzez kontrolę odpadów w biurach oraz wszystkich zakładach, w których powstają zegarki Obaku. 

Stara się również minimalizować ślad węglowy, wyrównując emisję CO2. W tym celu Obaku Denmark inwestuje w parki słoneczne Obton. Wytworzona przez nie energia rekompensuje ilość dwutlenku węgla, którą generuje roczna wysyłka czasomierzy. A to oznacza, że również Twój zegarek Obaku zostanie dostarczony z zerowym śladem węglowym.  


Poprzez swoje działania duński brand pokazuje, że czasomierze mogą być więcej niż tylko praktycznymi akcesoriami i biżuteryjnymi dodatkami. Dla Obaku zegarki są środkiem do realizowania społecznej misji. Bliskie są Ci wartości marki? Wybierz stworzony przez markę Obaku zegarek i zmieniaj z nim rzeczywistość, ciesząc się wyrafinowanym dodatkiem na co dzień. 

Zegarki Obaku Denmark