Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300
Orient Star rozszerza gamę kolorystyczną swoich najpopularniejszych modeli. Nowa edycja wprowadza rzadko spotykane w zegarkach barwy, za którymi stoi interesująca koncepcja

Orient Star rozszerza gamę kolorystyczną swoich najpopularniejszych modeli. Nowa edycja wprowadza rzadko spotykane w zegarkach barwy, za którymi stoi interesująca koncepcja

2023-03-14
Motywem przewodnim nowej serii limitowanej są “Emocjonujące kolory łączące świat”. To zagadkowe hasło odnosi się do kolorów mórz i oceanów łączących się z niebem, oglądanych o zmierzchu. W kolekcji zaprezentowano trzy zegarki - dwa z nich to modele męskie, a trzeci stworzono z myślą o kobietach.

Orient Star “Emotional Colours that Connect the World” - edycja limitowana

Orient Star to marka istniejąca od 1951 roku. Przez ponad siedemdziesiąt lat istnienia przygotowała wiele widowiskowych edycji specjalnych i limitowanych, które tworzono wokół najróżniejszych tematów. Wszystkie trzy modele oddają piękno zachodu słońca nad morzem. W pogodny dzień taki widok potrafi zapierać dech w piersiach. W tej wyjątkowej chwili wysoko ponad głowami widzów niebo jest już ciemne, tak samo woda ma ciemnozielony kolor. Na styku tych dwóch światów zachodzące słońce rozpala oba światy ciepłymi, złotymi promieniami.
Orient Star Emotional Colours that Connect the World
Zegarek Orient Star RE-AV0120L00B z niebieską tarczą
Najnowsze zegarki Orient Star są wykończone tak, by uchwycić tę ulotną chwilę. Ich tarcze w centrum mają intensywny kolor zieleni morskiej wody, a dzięki zastosowaniu gradacji, stopniowo przechodzą w ciemny odcień niebieskiego, nazywany navy blue. Słońce rozpalające wieczorne niebo nad oceanem jest reprezentowane przez wskazówki i bezel w ciepłym kolorze różowego złota. W modelach męskich dodatkowo niektóre z indeksów godzinowych wykończono tym kolorem. Wszystkie te barwy zostały zamknięte w stalowych kopertach, które mają naturalny dla tego stopu, srebrny kolor.

Orient Star Modern Skeleton RE-AV0120L00B - flagowy model o szkieletowanej tarczy

Japoński Orient Star to marka, która uczyniła szkieletowanie tarcz jednym ze swoich znaków rozpoznawczych. Model Modern Skeleton RE-AV0120L00B jest najlepszym dowodem na to, że projektanci firmy potrafią przygotować atrakcyjny, a zarazem czytelny zegarek szkieletowy. Złote logo producenta, nazwa marki i typ mechanizmu zostały zaznaczone na polu przy godzine trzeciej. U góry tarczy można sprawdzić aktualny zapas energii mechanizmu, a u dołu, na subtarczy - odczytać dokładną sekundę.
Zegarek Orient Star RE-AV0120L00B edycja limitowana na srebrnej bransolecie
Limitowany Zegarek Orient Star RE-AV0120L00B z widocznym kołem balansu
Po lewej stronie wycięcie odsłania pracujące koło balansu. U góry, częściowo wycięte zostało pole ze wskazaniem rezerwy naciągu. Po prawej odsłonięto fragment mechanizmu, odpowiedzialny za właściwą pracę koronki. Z kolei u dołu, w jednym długim otwarciu pokazane zostały zarówno zęby kół przekładni chodu, jak i elementy zdobionych płyt mechanizmu.
Powiększony indeks godziny dwunastej został zapisany cyframi rzymskimi. Pozostałe jedenaście indeksów ma formę fasetowanych i polerowanych trapezów. Część z nich nachodzi na otwarcia w tarczy, a inne są zmniejszone przez wycięcie odsłaniające koło balansu. Duże wskazówki w kolorze złotym zostały wypełnione substancją luminescencyjną, co pozwala sprawdzić godzinę nawet w ciemnościach, dawno po zachodzie słońca. Zegarek Orient Star RE-AV0120L00B oferowany jest w stalowej kopercie połączonej ze stalową bransoletą. Wymiary koperty to 41 milimetrów średnicy, 49 milimetrów wysokości i 12 milimetrów grubości. Powierzchnie obudowy wykończone są na przemian polerowaniem, dającym lustrzaną gładkość oraz delikatnym matowieniem o wyraźnej, dobrze widocznej strukturze. Orient Star określa taki rodzaj obróbki powierzchni stali jako hairline finish.
Powłoka luminescencyjna w Zegarku Orient Star RE-AV0120L00B
Limitowany Zegarek Orient Star z powłoką PVD
Bezel wykończono nowoczesną metodą PVD, która nadaje mu piękny odcień różowego złota. Powłoka ta jest trwała i nie trzeba obawiać się, że jej kolor zniknie z powierzchni lunety. Wierzchnie szkło szafirowe zostało z obu stron pokryte unikalną powłoką SAR, która została opracowana przez japońską markę. Warstwa antyrefleksyjna SAR niweluje nawet 99% refleksów na szkle. To jedno z najlepszych tego typu rozwiązań na całym świecie. Sprawia ono, że zegarek jest czytelny w każdych warunkach.
Bransoletka ma przy kopercie szerokość 21 milimetrów i zapinana jest zatrzaskowym zapięciem z mikroregulacją. Sportowy wzór ogniw nadaje bransolecie wygląd przedmiotu zdolnego przetrwać każde, nawet największe wyzwanie. Co może okazać się istotne, ponieważ jak przystało na codzienny zegarek dla nowoczesnego mężczyzny, Orient Star RE-AV0120L00B jest wodoszczelny do 100 metrów. Taka wodoszczelność pozwala na przykład na pływanie w basenie.
Srebrna bransoleta w limitowanym Zegarku Orient Star RE-AV0120L00B
Zegarek Orient Star z serii limitowanej z przeszklonym deklem
Dekiel zegarka jest przeszklony, co pozwala właścicielowi obserwować pracę mechanizmu F6F44. Wśród wielu informacji, jakie zapisano na deklu, najważniejsza jest to, że zegarek jest częścią limitowanej do 900sztuk na cały świat edycji oraz numer konkretnego egzemplarza z puli limitacji.

Orient Star Semi Skeleton RE-AT0015L00B - uniwersalny model w doskonałym rozmiarze

Drugi z męskich modeli to Orient Star Semi Skeleton RE-AT0015L00B, czyli zegarek typu Open Heart. Część jego tarczy została usunięta, by odsłonić bijące serce mechanizmu - koło balansowe. Podobnie jak w przypadku modelu Modern Skeleton, tak i Semi Skeleton oferuje możliwość odczytania godziny, minut, sekund i aktualnego zapasu energii zgromadzonego w sprężynie napędowej. Wskazówki godzinowa i minutowa mają ostry kształt oraz aplikację z substancji luminescencyjnej. W Orient Star Semi Skeleton RE-AT0015L00B centralny sekundnik to wyjątkowo smukła i długa - sięgająca samej krawędzi tarczy - wskazówka. Rezerwa naciągu jest prezentowana wskazówką, która celuje w kontrastującą z tarczą, srebrną skalę z czarną podziałką.
Zegarek Orient Star RE-AT0015L00B Open Heart
Zegarek Orient Star RE-AT0015L00B z niebieską tarczą
Koperta RE-AT0015L00B została wykończona z najwyższą precyzją przy pomocy tych samych technik obróbki, a jej wierzchnie szkło szafirowe oferuje wspaniałą powłokę antyrefleksyjną SAR. Model Semi Skeleton jest zegarkiem odrobinę mniejszym - średnica koperty to 39,3 milimetra, jej wysokość 46,2 milimetra, a grubość 12,2 milimetra. Tak kompaktowe wymiary obudowy sprawiają, że jest ona wygodna w codziennym noszeniu. W przypadku tego modelu szczególnie istotna jest jej niewielka wysokość, nazywana też lug 2 lug. Spodoba się ona osobom lubiącym klasyczne rozmiary kopert oraz Klientom o drobniejszych nadgarstkach. Powiększona koronka, typowa dla zegarków z mechanizmami wymagającymi ręcznego nakręcania, pomaga uzupełnić energię w sprężynie.
Na nadgarstku zegarek mocuje pasek z naturalnej skóry o granatowym kolorze. Do jego zapinania służy wygodne, trzyczęściowe zapięcie bransoletowe. Sprawia ono, że zarówno zakładanie jak i zdejmowanie zegarka jest łatwe i bezpieczne. Dzięki temu, że pasek nawet po rozpięciu tworzy zamkniętą pętlę, to nie ma ryzyka, że podczas zapinania zegarek zsunie się z nadgarstka. Szerokość paska jest klasyczna - 20 milimetrów - co umożliwia bezproblemowe dobranie paska w innym kolorze.
Zegarek Orient Star RE-AT0015L00B na niebieskim pasku skórzanym
Zegarek Orient Star RE-AT0015L00B z przeszklonym deklem
Wodoszczelność tego modelu określono na 100 metrów, co czyni go idealnym towarzyszem również podczas urlopu nad wodą. Z dekla odczytać można informację, który numer kolejny z puli 600 limitowanych sztuk, ma trzymany w rękach egzemplarz. Szkło w deklu pozwala obejrzeć manufakturowy mechanizm o oznaczeniu F6R42.

Orient Star - manufakturowe mechanizmy F6F44 i F6R42

W zegarkach Modern Skeleton i Semi Skeleton z serii limitowanej “Emotional Colours that Connect the World” pracują mechanizmy z automatycznym naciągiem, które są ekskluzywnymi konstrukcjami marki Orient Star. Zostały zaprojektowane, wyprodukowane i skompletowane w japońskiej fabryce marki, co czyni jest prawdziwie manufakturowymi. Kalibry F6F44 i F6R42 to bliźniacze konstrukcje, różniące się od siebie sposobem prezentowania sekund i ilością kamieni łożyskujących. W pierwszym mechanizmie z pary sekundnik jest umieszczony na subtarczy, tuż nad godziną szóstą, a do łożyskowania wykorzystano 24 syntetyczne rubiny. W drugim, sekundnik jest centralny, a czerwonych kamieni wykorzystano dokładnie 22 sztuki.
Mechanizmy F6F44 i F6R42 w limitowanych zegarkach Orient Star
Złote logo na wahniku w limitowanym zegarku Orient Star
Niezależnie od tego, oba kalibry pracują z częstotliwością 3 Hz i oferują około 50 godzinną rezerwę naciągu. Wyposażono je w możliwość dokręcania koronką oraz funkcję stop-sekundy - przy nastawianiu zegarka, po odciągnięciu koronki, wskazówka sekundowa zatrzymuje się, umożliwiając właścicielowi nastawienie właściwego czasu z dokładnością do 1 sekundy. Ponowne dociśnięcie koronki sprawia, że wskazówka natychmiast rusza, a czas jest odmierzany. Płyty mechanizmu nie pozostały surowe - wykończono je perłowaniem. Na wahniku znalazło się zapisane złotymi literami logo producenta, a powierzchnia tego elementu została ozdobiona Pasami Genewskimi.

Orient Star Mechanical Classic Semi Skeleton RE-ND0017L00B - ponadczasowy model dla kobiet

Ostatni i najrzadszy z nowych, limitowanych modeli, to zegarek Orient Star Mechanical Classic Semi Skeleton RE-ND0017L00B, będący wyjątkową propozycją dla kobiet doceniających klasyczne zegarmistrzostwo. Także i ten model oferuje komplikację Open Heart, pozwalającą podziwiać jak niestrudzenie bije serce zegarka. Złote wskazówki mają fason wskazówek stosowanych w przeszłości w zegarkach kieszonkowych - godzinowa ma kształt wydłużonego grotu piki, kojarzącego się z karcianym symbolem. Smukła wskazówka minutowa ma fason nazywany biczem. Obie mają kolor różowego złota i zostały wykończone na wysoki połysk. Czas wskazują na malowanych na zielono-niebieskiej powierzchni indeksach w formie stylizowanych liczb zapisanych rzymskimi cyframi. Koperta łącząca kolor stali i różowego złota ma średnicę 30,5 milimetra, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla pań. Wysokość tego zegarka to 36,6 milimetra, a jego grubość to 11 milimetrów.
Orient Star Mechanical Classic Semi Skeleton RE-ND0017L00B na srebrnej bransolecie
Przeszklony dekiel w limitowanym zegarku Orient Star RE-ND0017L00B
Zegarek oferowany jest z delikatną, trójrzędową bransoletą, która płynnie łączy się z krótkimi uszami koperty. Przy obudowie bransoleta ma 14 milimetrów szerokości i zwęża się w kierunku zapięcia. Do jej zapinania na nadgarstku służy eleganckie zapięcie motylkowe. Koperta jest wodoszczelna do 50 metrów, co czyni ją odporną na przypadkowe zachlapania i krótkotrwałe zanurzenia zegarka. Wierzchnie, pudełkowate szkło mineralne jest doskonale przejrzyste i przyjemnie obłe. Owocuje to tym, że zegarek jest czytelny i nie zahacza o ubrania. Również od spodu zastosowano przeszklenie, dając Klientkom możliwość zajrzenia do wnętrza mechanizmu 55C22. Powstanie wyłącznie 300 sztuk tego wyjątkowego modelu, a numer każdego egzemplarza zostanie wygrawerowany na jego deklu. Tak mały nakład czyni ten zegarek prawdziwie ekskluzywnym i sprawia, że może się on okazać doskonałym prezentem dla wyjątkowej osoby.

Orient Star Mechanical - mechanizm 55C22

We wnętrzu damskiego modelu RE-ND0017L00B pracuje kalibr 55C22, będący manufakturowym wyrobem marki Orient Star. Kaliber skonstruowany z myślą o damskich zegarkach oferuje około 40 godzin rezerwy chodu, która dzięki automatycznemu naciągowi sprężyny jest uzupełniana zawsze, gdy zegarek jest noszony. Dodatkowo energię można uzupełnić nakręcając zegarek przy pomocy koronki. W mechanizmie wykorzystano 20 kamieni łożyskujących. Mechanizm, tak jak większe konstrukcje tego producenta, działa z częstotliwością 3 Hz, co zapewnia dokładność pracy. Jego wahnik został ozdobiony Pasami Genewskimi i pozłacany, co dodaje mechanizmowi luksusowego charakteru.
Mechanizm 55C22 w limitowanym zegarku damskim Orient Star RE-ND0017L00B
Limitowany Zegarek Orient Star RE-ND0017L00B z rzymskimi indeksami

Luksusowa edycja limitowana Orient Star “Emotional Colours that Connect the World”

Przez ponad siedem dekad istnienia marki Orient Star, Japończykom udało się w stworzyć kilka detali stylistycznych, które pozwalają błyskawicznie i jednoznacznie zidentyfikować zegarek jako Orient Star, niezależnie od jego tematu przewodniego. Przez lata marka przygotowała niezliczoną ilość edycji limitowanych o najróżniejszych tematach, przykładami niech będą modele inspirowane wirującym talerzem gramofonu lub gitarami elektrycznymi. Nie ważne czy zegarek należy do kolekcji Orient Star Contemporary i został wymyślony jako model do noszenia każdego dnia, czy też pochodzi z linii Classic, cechującej się klasyczną formą i elegancją, elementy takie jak wycięcie w tarczy przy godzinie dziewiątej, ażurowana w asymetryczny sposób tarcza lub rezerwa naciągu przy godzinie dwunastej pomagają rozpoznać w jakim zakładzie powstał zegarek.
Nowe modele kontynuują tradycję i konsekwentnie korzystają z wypracowanej stylistyki. Każdy premierowy limitowany zegarek szkieletowy Orient Star pozwala się łatwo poznać. Orient Star Modern Skeleton RE-AV0120L00B to model nowoczesny, zarówno pod kątem kształtu i rozmiarów koperty, jak i stylistyki, stworzony z myślą o nowoczesnych, aktywnych mężczyznach, którzy lubią doskonałej jakości przedmioty, w tym ubrania i uzupełniające je dodatki. Ten zegarek na bransolecie cechuje się nie tylko fantastycznie wykończoną tarczą i akcentami w kolorze różowego złota - które klasycznie uważa się za złoto dla mężczyzn - ale także z powiększoną wodoszczelnością. Fantastyczna stylistyka i odporność na wodę tworzą zegarek uniwersalny, nadający się do założenia do pracy i podczas wycieczki poza miasto lub nad wodę.
Limitowane zegarki Orient Star inspirowane zachodem słońca
Elegancki limitowany zegarek Orient Star na niebieskim skórzanym pasku
Zegarek Orient Star Semi Skeleton RE-AT0015L00B to z kolei idealna propozycja dla panów, którzy przede wszystkim cenią wygodę i klasyczny styl. Mniejszy rozmiar koperty i pasek z wysokogatunkowej skóry sprawiają, że zegarek będzie świetnie pasował do eleganckich stylizacji, nie będzie przeszkadzał podczas pracy i pozostanie dyskretny.
Zastosowanie w nim komplikacji Open Heart sprawia, że całość jest niezwykle intrygująca. Wskaźnik rezerwy naciągu przyda się, jeśli właściciel posiada kilka zegarków - dzięki temu wskazaniu będzie pamiętał o dokręceniu sprężyny jeśli akurat Orient Star będzie odpoczywał w szkatule. Dzięki uniwersalnemu rozstawowi uszu, który w tym zegarku wynosi 20 milimetrów, właściciel będzie mógł łatwo odmienić wygląd zegarka, wymieniając w nim pasek.
Open Heart w limitowanych zegarkach Orient Star
Elegancki damski zegareklimitowany Orient Star na srebrnej bransolecie
Stworzony z myślą o kobietach, które potrzebują dodatków i biżuterii o nieprzemijająco eleganckim charakterze Orient Star Mechanical Classic Semi Skeleton RE-ND0017L00B ma wszystko to, co powinien mieć współczesny zegarek damski. Nie jest ani zbyt mały, przez co wyglądający na stary, ani zbyt duży, co mogłoby sprawić, że jest nie na miejscu w okolicznościach wymagających oficjalnego stroju. Ma wygodną bransoletkę i obłe szkło, po którym ubrania się prześlizgują. Pozwala też paniom na dużą dowolność w wyborze biżuterii. Ponieważ łączy kolor różowego złota i stali, to zarówno biżuteria srebrna jak i złota, będą się z nim doskonale łączyć. Classic Semi Skeleton sprawdzi się nawet jako uzupełnienie sukienki wieczorowej.

Orient Star - Japońska precyzja, rozszerzona gwarancja

Pojedyncze egzemplarze opisanych, limitowanych modeli, są już dostępne na polskim rynku. W związku z tym, że nakład poszczególnych modeli to zaledwie 900, 600 i 300 sztuk na cały świat, to warto się spieszyć z decyzją o zakupie. Wybierając zakup w sklepie Zegarek.net, który jest autoryzowanym sprzedawcą marki Orient Star w Polsce, poza fantastycznym zegarkiem zyskuje się rozszerzoną gwarancję. Zegarki Orient Star to luksusowe wyroby oferujące najwyższą jakość wykonania oraz fantastyczne, manufakturowe mechanizmy, których japoński producent jest stuprocentowo pewny. W związku z tym zegarki te są objęte 3 letnią gwarancją

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.