Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Poznaj kolekcję Fieldforce od marki Victorinox

05-11-2021

Są przedmioty, których ponadprzeciętna jakość i liczne zalety sprawiają, że tysiące ludzi wybierają je jako część "codziennego ekwipunku". Victorinox Swiss Army ma w swojej kolekcji naprawdę mocnych kandydatów do takiej roli. Jedną z nich jest kolekcja Fieldforce, która oferuje szeroki wybór modeli, w zależności od funkcji jakie nas interesują.


Zegarki na każde warunki

Kolekcja Fieldforce powstała z myślą o mężczyznach, doceniających sportowe zacięcie, jednocześnie szukających przedmiotów doskonale spełniających stawiane przed nimi zadania. Niezależnie od panujących warunków i okazji. Bez znaczenia czy głównym teatrem działań będzie siedziba firmy czy mobilne biuro wizytujące stale inne regiony, Fieldforce sprawdzi się tam bez najmniejszego problemu. Rodzina jest duża i znaleźć w niej można modele o trzech wskazówkach, warianty wyposażone w komplikację stopera oraz takie, które pozwalają monitorować czas w dwóch miejscach jednocześnie.Poza różnymi funkcjami,zegarki Victorinox Swiss Army Fieldforce oferują również wybór wariantów stylistycznych. Dostępne są modele Fieldforce Classic - o bardziej formalnym charakterze oraz Fieldforce i Fieldforce Sport z detalami o sportowym zacięciu. Oferowane są paski skórzane i gumowe, a także klasyczne metalowe bransolety. Mnogość opcji pozwala klientom lepiej dopasować zegarek do swojej osobowości i oczekiwań. Łącznie w portfolio znalazło się aż trzydzieści jeden wersji zegarków z tej kolekcji, a każdy zapewni modny, męski styl na każdą okazję.Fieldforce - tylko to, co niezbędne

Kolekcję otwiera model Fieldforce pozwalający łatwo i bezbłędnie sprawdzić aktualny czas, a także numer bieżącego dnia miesiąca i nazwę dnia tygodnia. Tarcze otrzymały powiększone indeksy godzinowe w formie cyfr arabskich, które wypełniono substancją luminescencyjną Super-LumiNova. Wyjątkiem jest indeks u góry - jego miejsce zajmuje doskonale rozpoznawalne logo Victorinox - krzyż wpisany w tarczę oraz trójkąt w miejscu trójki. Figura geometryczna także otrzymała porcję substancji świecącej, ułatwiającą nocny odczyt. Tuż obok niej znalazła się przestrzeń dla okienka datownika. Skala minutowa została rozpisana na pierścieniu otaczającym szkło. Zależnie od wariantu kolorystycznego tarczy, pierścień może mieć czarne lub granatowe tło. Przygotowano zegarki z tarczami w kolorach białym, czarnym i granatowym, z paskami skórzanymi i bransoletkami. Ich wskazówki w ruch wprawiają mechanizmy kwarcowe Ronda 517, będące stanie pracować do 45 miesięcy, wykorzystując energię zgromadzoną w jednej baterii. Gdy bateria wyczerpie się, wskazówka sekundowa zacznie przeskakiwać co cztery sekundy, informując w ten sposób o konieczności odwiedzenia punktu serwisowego.

Zegarek Victorinox Fieldforce 241849

Fieldforce Chrono

Naturalnym rozwinięciem serii, u podstawy której leży sportowy charakter, jest model wyposażony w możliwość odmierzania czasu, zawsze wtedy gdy zajdzie taka potrzeba. Tak jak w Fieldforce o trzech wskazówkach, tak i tu znalazły się duże wskazówki wypełnione substancją Super-LumiNova, powiększone i również świecące w ciemnościach indeksy arabskie. Nie zabrakło kontrastowego pierścienia wokół szkła. Największa różnica - dodanie stopera - pociągnęła za sobą dodanie przycisków z boku koperty i kolejnych wskazań na tarczy. Subtarcze stopera są umieszczone na innej płaszczyźnie niż pozostała przestrzeń tarczy. Wraz z możliwością dokładnego odmierzania sekund, na bezelu wokół szkła pojawiła się skala tachometru. Dzięki wskazówce sekundowej stopera i podziałce z zapisanymi wartościami, można łatwo obliczyć prędkość z jaką się poruszamy. Ten model Victorinox Swiss Army ma jeszcze dwie wersje. Pierwsza z nich w sportowym charakterze została osadzona na bransolecie, druga, bardziej formalna na pasku z skóry naturalnej.


Fieldforce Sport Chrono


Z wyjątkiem jednego przedstawiciela, cała podgrupa Sport Chrono jest sprzedawana na gumowych, bardzo wytrzymałych i wodoodpornych paskach. To podrasowana wersja zegarków Fieldforce Chrono, które mogą kojarzyć się ze sportami motorowymi. Zegarki otrzymały koperty całkowicie lub częściowo czernione przy użyciu metody PVD. Powłoka wykorzystująca azotek tytanu jest trwała i doskonale pokrywa stal szlachetną, dodając kompletnemu zegarkowi "pazura", jednocześnie zapewnia utrzymanie się koloru przez lata. Mimo ciemnego wykończenia kopert, dekle pozostały naturalnie stalowe, co pozwala nanieść na nie grawer, jeśli zegarek jest prezentem z jakiejś wyjątkowej okazji. Można wybierać spośród modeli z czarnym i pomarańczowym paskiem lub wariantu z czarną bransoletą.

Zegarek Victorinox FieldForce Sport Chrono 241893

Fieldforce Classic Chronograph - dokładny pomiar czasu konferencji

Seria klasyczna oferuje siedem modeli z funkcją pomiaru czasu na żądanie i datownikiem. Niebieskie, srebrne, popielate i czarne tarcze otrzymały liternictwo indeksów godzinowych o zmienionym, smukłym fasonie, nie wypełnione substancją fluorescencyjną. Szykowną czcionką opisano jedenaście z dwunastu godzin. Małe wskaźniki oddzielono od głównej tarczy eleganckimi okręgami. Ciekawym akcentem jest przeciwwaga centralnej wskazówki sekundowej - ma ona kształt popularnego scyzoryka. Modele ze stoperami korzystają z popularnego układu dodatkowych wskazań rozmieszczonych na trzech subtarczach, przy godzinach 2:30, 6 i 9:30. Prawa tarczka to sekundnik czasu bieżącego - czyli uzupełnia ona informacje prezentowane za pomocą dwóch głównych wskazówek. Po lewej kaliber zlicza minuty odmierzone przez stoper, a każde pełne okrążenie strzałki na skali odpowiada trzydziestu minutom. Godziny zmierzone przez stoper można odczytać z dolnego wskaźnika, którego pole zostało wycięte, by stworzyć przestrzeń pozwalającą odczytać aktualny dzień miesiąca. Oprawą dla tarcz i informacji jakie można z nich odczytać są koperty ze stali szlachetnej, w niektórych odmianach pokrytej powłoką PVD w złotym odcieniu. Osoby preferujące skórzane paski też znajdą coś dla siebie. W Victorinox Fieldforce paski zapinane są wygodnymi klamrami bransoletowymi.


Funkcja GMT co to właściwie jest?

Trzecim przedstawicielem rodziny jest model GMT - czyli taki, który prezentuje czas w dwóch strefach czasowych jednocześnie, wykorzystując do tego wyłącznie klasyczne strzałki. Wielu kolekcjonerów uważa, że prezentacja czasu w drugiej strefie jest jedną z najbardziej użytecznych komplikacji jakie można znaleźć we współcześnie produkowanych zegarkach. Odczytanie godziny jaka aktualnie panuje w innej strefie czasowej okazuje się przydatne w wielu sytuacjach. Nie trzeba prowadzić biznesu na skalę globalną, wystarczy współpracować z ludźmi w obrębie Unii Europejskiej, by czwarta wskazówka w zegarku okazała się praktyczna.Fieldforce GMT - funkcjonalność w nowoczesnym wydaniu

Zaklasyfikowane jako Fieldforce i Fieldforce Sport modele GMT korzystają z tego samego kodu projektowania co modele ze stoperami opisane w ten sam sposób. Znalazły się tu duże, świecące w ciemnościach cyfry arabskie i powiększone wskazówki. Istotnym dodatkiem jest to, że cała czwarta wskazówka jest luminescencyjna. Zaprojektowano ją jako krótszą od tych odpowiedzialnych za godziny i minuty. Porusza się po dwudziesto cztero godzinnej skali rozrysowanej w centralnej części tarczy. Dzięki temu, od razu daje czytelny komunikat, czy w drugim miejscu trwa dzień czy noc.

Zegarek Victorinox FieldForce Sport GMT 241897


Zegarek Victorinox FieldForce GMT 241931

Model sport ma całą czarną obudowę, dostarczaną z kontrastowym pomarańczowym paskiem gumowym. Z kolei w "biurowej" odsłonie po raz kolejny wykorzystano zgrabne liternictwo cyfr. Nałożono je precyzyjnie tak, by były czytelne, a jednocześnie nie przytłaczały pozostałych elementów. Prostsze wskazówki nadal mają aplikacje z substancji luminescencyjnej Super-LumiNova, jednak są zdecydowanie bardziej delikatne niż w pozostałych wariantach.


Sprzedawane są dwa warianty kolorystyczne. Czarny - bardziej zachowawczy, a jednocześnie absolutnie ponadczasowy oraz odrobinę frywolny, w którym przeplata się kolor srebrny i niebieski. Pierwszy dostarczany jest z wygodną bransoletką, której nie straszne upały i trudy podróży. Z kolei srebrna tarcza z niebieską skalą GMT i takim samym pierścieniem lunety jest oferowany na brązowym pasku z naturalnej skóry. Także i tu producent zdecydował się na zastosowanie wygodnego zapięcia bransoletowego, sprawiającego, że pasek niszczy się znacznie wolniej niż w przypadku tego zapinanego klasyczną sprzączką. Niezawodne i precyzyjne wskazanie obu czasów gwarantuje szwajcarski mechanizm Ronda 515.24H. Podobnie jak w modelu o trzech wskazówkach, tak i tu jedna bateria może starczyć nawet na 45 miesięcy pracy. Korektę wskazań można łatwo przeprowadzić przy pomocy koronki o wygodnym chwycie.

Fieldforce GMT

Sprawdzone rozwiązania

Zegarek Victorinox Fieldforce Chrono 241856

Tym co sprawia, że zegarki Victorinox Swiss Army z linii Fieldforce doskonale nadają się do tego, by włączyć je na co dzień są jakość wykonania, wysokiej klasy materiały i niezawodność. Zegarki Victorinox Swiss Army są ręcznie produkowane w Szwajcarii, przez wykwalifikowanych zegarmistrzów i przy użyciu najnowocześniejszych technologii jakie funkcjonują w branży zegarkowej. Jak przystało na modele mające z powodzeniem służyć nawet podczas uprawiania sportów, wszystkie rodzaje Fieldforce powstały ze stali szlachetnej 316L, charakteryzującej się niską zawartością niklu. Koperty mają średnicę 42 milimetrów i są wodoszczelne do 100 metrów. Tarcze chronią szafirowe szkła z potrójną powłoką antyrefleksyjną. Takie szkła są bardzo trudne do zarysowania, a powłoka antyrefleksyjna sprawia, że nie utrudniają odczytania godziny nawet w pełnym słońcu.


Firma stosuje w swoich wyrobach niezawodne mechanizmy produkcji Ronda - największego dostawcy kwarcowych werków w Szwajcarii. Ronda jest firmą o bogatej tradycji, innowacyjną i nowoczesną. To pozwala jej zaoferować kalibry najwyższej jakości. Szwajcarskie przedsiębiorstwo poddaje każdy oferowany przez siebie model zegarka serii testów, które mają służyć sprawdzeniu odporności konstrukcji. W pulę stu zróżnicowanych prób wchodzą między innymi badania związane z upadkami, trwałością pasków, odpornością na wstrząsy i skrajne temperatury. Doskonała niezawodność została potwierdzona aż pięcioletnią gwarancją producenta, co jest bezkonkurencyjną ofertą.

5-letnia gwarancja zegarków Victorinox

Victorinox Fieldforce - dla kogo?

Zegarek męski Victorinox Fieldforce na bransolecie

Opisane zegarki to świetna propozycja dla mężczyzn ceniących niezawodne i uniwersalne rozwiązania. Fieldforce łączy funkcjonalność z trwałością, czego efektem są wyroby zdolne przetrwać znacznie więcej niż można by od nich wymagać.


To także doskonały pomysł na prezent. Szwajcarski zegarek jako pamiątka urodzin, zakończenia studiów lub zmiany pracy będzie miał podwójną wartość. Wszystkie dekle w modelach Fieldforce przygotowane są tak, by możliwe było wykonanie na nich grawerunku. Modele Sport mogą docenić ludzie młodsi, a Classic ci rozpoczynający właśnie pracę na nowym stanowisku.

Zegarek Victorinox FieldForce GMT 241896 grawerowanie


Scyzoryk marki Victorinox

Niektóre z oferowanych referencji sprzedawane są wraz z oryginalnym nożem oficerskim, dzięki czemu nabywca lub obdarowany zyska aż dwa wysokiej jakości przedmioty, które warto ze sobą zabierać każdego dnia.