Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT22-10-2021

Prezentacja najnowszej kolekcji zegarków Victorinox Maverick

Bez wątpienia Szwajcaria może kojarzyć się z pięknymi widokami i doskonałymi zegarkami. To dwie rzeczy przychodzące do głowy w pierwszej kolejności. Wśród późniejszych skojarzeń pojawiają się też uwielbiane przez tysiące osób na świecie, składane noże oficerskie. Te trzy elementy - piękno natury, wysokiej jakości zegarki i precyzja firmy Victorinox są doskonałą zapowiedzią dla najnowszej generacji zegarków z efektownej linii Maverick.


Wczesne lata i rozwój marki Victorinox 

Firma Victorinox swoje początki ma w przedsiębiorstwie założonym przez Karla Elsenera w 1884 roku. Ibach to urokliwa szwajcarska miejscowość w kantonie Schwyz, w centrum kraju. Elsener produkował tam noże i dość szybko zdobył renomę, a także kontrakty na zamówienia dla wojska. Po śmierci matki - wspierającej syna w trudach prowadzenia warsztatu produkcyjnego - dla jej upamiętnienia, działalność została nazwana Victoria. W tym czasie produkowano i dostarczano już słynne noże oficerskie dla żołnierzy szwajcarskich. 

 Produkcja noży przez Victorinox


Victorinox jako firma zatrudniająca około trzy tysiące osób

Wynalezienie stali szlachetnej i szybkie wprowadzenie jej do produkcji w firmie Victoria było ogromną inwestycją i prawdziwym przełomem. Wysoka jakość noży zyskała w ten sposób niespotykaną wcześniej trwałość. Ponownie zmieniła się nazwa - słowo Victoria połączono z inox (od franc.: Inoxydable - nieutleniający się), dając znane do dziś i rozpoznawalne na całym świecie Victorinox. Automatyzacja produkcji i wysoka jakość wszystkich wyrobów sygnowanych białym krzyżem w tarczy przyczyniły się do sukcesu oraz rozrostu przedsiębiorstwa. Dziś Victorinox to potężna firma, zatrudniająca około trzy tysiące osób i generująca olbrzymie zyski.


Innym dowodem jej sukcesu jest fakt, że oryginalny, składany nóż oficerski został wyprodukowany w liczbie przekraczającej pięćset milionów egzemplarzy, a także to, że znalazł się na wyposażeniu astronautów amerykańskiego NASA. W bardziej współczesnych nam czasach ofertę noży wojskowych, sportowych i kuchennych uzupełniły akcesoria podróżne, zapachy dla niej i dla niego, a także zegarki.

Produkcja noży wojskowych Victorinox

Victorinox - zegarki, które wytrzymają próbę czasu

Zegarki Victorinox

Wszystkie oferowane przez Victorinox Swiss Army czasomierze to produkty wysokiej jakości, do przygotowania których wykorzystywane są wyłącznie najlepsze materiały. Koperty powstają, oczywiście, ze stali nierdzewnej 316L, a wiele modeli ma zakręcane koronki i dekle w celu zapewnienia wysokiej wodoszczelności. Od wierzchu zamykają je odporne na zarysowania szkła szafirowe na które naniesiono potrójną warstwę antyrefleksyjną - w ten sposób nawet w pełnym słońcu tarcza pozostaje czytelna. Montaż odbywa się odręcznie, co z kolei jest gwarancją tego, że dostarczany do klienta wyrób pozbawiony jest wad.


W szerszej perspektywie, doskonałe materiały i precyzyjny proces produkcji zapewnia niespotykaną w tym segmencie cenowym jakość i trwałość. 


Victorinox Swiss Army Maverick - idealne zegarki zarówno do biura, oraz na wyprawę


Kolekcja Victorinox Maverick jest obecna w portfolio producenta już od dłuższej chwili. To efektowne przedmioty o sportowym zacięciu, zaprojektowane z myślą o osobach lubiących spędzać czas w pięknych górach lub podziwiać fascynujące kształty i kolory jakie zobaczyć można tylko na rafach koralowych. Jednocześnie, przy całej miłości do aktywnego spędzania wolnego czasu, nie stroniących od eleganckich stylizacji i jakościowych dodatków.

Zegarek Victorinox Maverick Chronograph 241946


Zegarek Victorinox Maverick 241950

Maverick inspirowano nurkowaniem w morzach i ocenach, gdzie dokładność pomiaru czasu może być kluczowa dla przetrwania. Te nowe, klasyczne modele mają obrotowy w jednym kierunku bezel ze skalą minutową - wynaleziony dla nurków, by ułatwić monitorowanie czasu pod powierzchnią. Ich koronki są zabezpieczone osłoną, co utrudnia uszkodzenie tego kluczowego dla szczelności zegarka elementu. Zastosowane szafirowe szkła są gwarancją, że zarysowania nie przesłonią wskazania czasu i pozwalają przez lata cieszyć się doskonale wyglądającym przedmiotem.


Wysoka funkcjonalność zegarków Victorinox Swiss Made

Nie ważne czy to jeden z właśnie zaprezentowanych czy dostępny już w poprzednich sezonach model, ani czy jest to wariant analogowy lub ten ze stoperem, każdy z Mavericków jest wodoszczelny do 100 metrów. Taka wartość informuje o tym, że zegarki Victorinox mogą być używane podczas pływania i uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Wśród ujawnionych premier znalazły się modele Maverick z trzema wskazówkami oraz Maverick Chrono, wyposażone w komplikację stopera. Odważne i wyraziste kolory z pewnością trafią w gusta klientów lubiących detale, pomagające wyróżnić się z tłumu. Marka Victorinox wie, że osoby lubiące spędzać czas z dala od miasta potrzebują często skorzystać z niezawodnego narzędzia. Właśnie dlatego, w pudełku z zegarkiem Maverick, poza kartą gwarancyjną i instrukcją, znajduje się oryginalny nóż oficerski Victorinox.

Zegarek Victorinox Maverick

Victorinox Maverick - niezawodny towarzysz codziennych wojaży 

Zegarek Victorinox Maverick 241934

Seria trójwskazowkowych Mavericków została wzbogacona o trzy nowe referencje. Jedna z nich jest całkowicie stalowa, dwie łączą stał ze złotymi akcentami, uzyskanymi przez naniesienie powłoki PVD. W całkiem stalowej kopercie udostępniono teraz zieloną tarczę, która okala bezel z wkładką w tym samym odcieniu. Bardzo istotny jest odcień zieleni - żywy, jednak nie krzykliwy. Powierzchnia pod szkłem jest czytelna i pełna harmonii. Indeks godziny 12 zastąpiła tarcza z krzyżem - logotyp marki. Poniżej znalazł się napis Victorinox Swiss Army. Równowagę dla tych elementów stanowi umieszczony przy godzinie szóstej datownik i napis Swiss Made. Podobnie jest w linii poziomej - indeksy godzin 3 i 9 zapisano srebrną czcionką arabską, tworząc miłą dla oka symetrię. Wojskowe korzenie marki i mocny charakter modelu podkreśla skala godzinowa w formacie całodobowym, znana z zegarków taktycznych.


Warianty bimetaliczne - granatowy i brązowy korzystają z tego samego projektu tarczy, jednak mają złote indeksy, wskazówki, logotyp i ramkę datownika. Granat ze złotem to w zegarmistrzostwie połączenie niezwykle i niezmiennie modne od wielu już sezonów. Z kolei kombinacja złota i brązu sprawia, że Victorinox Maverick staje się bardziej retro. To ciekawe połączenie kolorystyczne często nazywa się “root beer” (z ang.: piwo korzenne).  Wszystkie trzy nowinki mają oczywiście aplikacje z substancji luminescencyjnej Super LumiNova, zapewniającej czytelność po zmroku i pod wodą.

Zegarek Victorinox Maverick 241951


Zegarek męski Victorinox Maverick

Wyrób skierowany do aktywnych klientów i złocenia zdają się wykluczać, jednak wysoka jakość materiałów i zaawansowana technologia PVD tworzą dopracowaną całość. Ta skuteczna metoda barwienia powierzchni wykorzystuje azotek tytanu oraz prawdziwe złoto. Ten pierwszy doskonale "łączy się" zarówno ze stalową powierzchnią jak i ze złotem, co owocuje trwałą i trudną do zniszczenia powłokę o pięknym kolorze różowego złota. Warto wiedzieć, że klasycznie taki odcień kruszcu uznaje się za "złoto dla mężczyzn".

Bransoletka zapina się sportową klamerką z zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem, przedłużeniem dla nurków i trójstopniową regulacją. Jej ogniwa są pełne, tak samo końcowe elementy łączące się z kopertą. Tego typu bransolety są trwałe i nie ulegają rozciągnięciu. Koperty modeli z trzema wskazówkami mają średnicę 43 milimetrów. Na wkręcanych deklach producent pozostawił sporo wolnej przestrzeni, dzięki czemu możliwe jest spersonalizowanie prezentu za pomocą okolicznościowego grawerunku. Mechanizmy dostarczył największy szwajcarski producent kalibrów kwarcowych - marka Ronda. Zastosowano werk Ronda 715, który działa do 60 miesięcy na jednej baterii i został wyposażony w funkcję End Of Life (z ang.: Koniec życia) informującą o potrzebie wymiany baterii.

 Zegarek męski Victorinox Maverick

Victorinox Maverick Chrono - zegarek, który nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji  

Zegarek Victorinox Maverick Chronograph 241946

Dla niektórych klientów modele o wyłącznie trzech wskazówkach są niewystarczające ponieważ ich tarcze są zwyczajnie “zbyt puste”. Istnieje też grupa ludzi, którzy faktycznie korzystają z komplikacji stopera w zegarku naręcznym. Niezależnie od tego jakie będą motywacje do zakupu Maverick Chrono, kupujący może być pewien, że wybrał precyzyjny i efektowny zegarek. Tegoroczne rozszerzenie oferty modeli wyposażonych w chronograf to dwie nowe kolorystyki - zielona tarcza o jednolitym stalowym korpusie i bransolecie oraz czarna tarcza w otoczeniu stali i koloru złotego. Czarne tarcze w złotej oprawie to klasyka obecna w szwajcarskich zegarkach od wieków. Wiele z poszukiwanych przez kolekcjonerów modeli vintage zegarków ze stoperem, korzysta właśnie z takiego zestawienia. Możliwość dokonywania w zegarku pomiarów czasu na żądanie pociąga ze sobą kilka łatwych do zauważenia zmian. Zastosowano tu szwajcarski mechanizm Ronda 5030.D ze stoperem, prezentujący informacje z pomocą sześciu wskazówek, pozwalający dodatkowo sprawdzić numer aktualnego dnia miesiąca. 


W centrum tarczy znalazły się trzy wskazówki - godzinowa i minutowa czasu bieżącego, a także sekundnik stopera. Kaliber wyróżnia się spośród konkurencji bardzo długą żywotnością baterii - do 54 miesięcy, a także możliwością naprawy. Nie jest to produkt jednorazowy, jak niektóre kalibry ze stoperem oferowane przez pozostałych szwajcarskich producentów. Ciekawostką jest system oszczędzania energii, działający po odciągnięciu koronki. Wtedy zużycie energii spada o około 70 procent.

Zegarek Victorinox Maverick Chronograph 241952


Zegarek Victorinox Maverick Chronograph 241946

Podczas normalnej pracy mechanizmu, czyli gdy odmierzany jest wyłącznie czas bieżący, najdłuższa wskazówka stoi w miejscu, skierowana grotem na godzinę 12 - tu zastąpioną logotypem marki. Rusza dopiero po aktywacji komplikacji chronografu. Pozostałe trzy strzałki znalazły się odpowiednio przy godzinach 2:30, 6 oraz 9:30, a prezentują odpowiednio - sekundy czasu bieżącego, godziny zliczone przez stoper (do 12), minuty policzone przez stoper (do 30 - wskazówka wykonuje dwa pełne obroty na pełną godzinę).


Kolejna istotna i najbardziej widoczna zmiana to dwa dodatkowe przyciski, przy godzinach 2 i 4. Górny służy do uruchomienia, zatrzymania i ewentualnego wznowienia pomiaru na żądanie. Dolny zeruje wynik odliczony przez stoper. Należy jednak pamiętać, by nie wciskać ani jednego, ani drugiego, gdy zegarek znajduje się w wodzie. Mogłoby to doprowadzić do przedostania się wody do wnętrza koperty, czego skutkiem bardzo często jest zniszczenie mechanizmu. W wersji stalowo-złotej przyciski pokryte zostały warstwą powłoki PVD - zabezpiecza to ich kolor przed ścieraniem się. 

Podobnie jak w modelu Maverick z podstawowym zestawem wskazań, tak i tu bransoletka zapinana jest sportowym zamkiem z otwieranym elementem przedłużającym przydatnym nurkom. Koperta ma 43 milimetry średnicy i dekiel z przestrzenią na okolicznościową inskrypcję.

Zegarek Victorinox Maverick Chronograph 241946

Wyjątkowa 5-cio letnia gwarancja Victorinox Swiss Army

Zegarek Victorinox Maverick 241950

Najnowsze modele Maverick i Maverick Chrono to nie tylko efektowne, eleganckie i precyzyjne zegarki powstałe z doskonałych materiałów. To przedmioty tworzone ręcznie, w które tchnięto pasję do przygody i zawsze modnej stylistyki. Ich sprawdzone mechanizmy na baterie są precyzyjne i niezawodne, a także niemal bezobsługowe. Gromadzone przez Victorinox know-how dotyczące obróbki stali szlachetnej daje gwarancję wodoszczelności i trwałości zegarków.


Firma jest pewna swoich wyrobów - od 2019 roku każdy zegarek Victorinox Swiss Army opatrzony jest nie dwu, a pięcioletnią gwarancją. Marka była jednym z pierwszych producentów ze swojego segmentu cenowego, który zaoferował tak długą opiekę gwarancyjną. Nowości z linii Maverick to trwałe modele o wspaniałych parametrach. Sprzedawane są w zestawie z oryginalnym nożem oficerskim Victorinox, co dodatkowo sprawia, że mogą być idealnym prezentem dla mężczyzny i szybko stać się częścią jego EDC - czyli przedmiotów noszonych na co dzień. 

5-letnia gwarancja zegarków Victorinox Swiss Army


By dodatkowo podkreślić wagę prezentu, można wykonać specjalny grawer na deklu, którego treść będzie znana jedynie obdarowanemu. Koszt wykonania graweru przy zakupie w naszym sklepie to symboliczna złotówka.