Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT07-05-2021

Poznaj świat dzięki nowym zegarkom z kolekcji ORIENT Revival

Orient rozwijając kolekcję zegarków Revival z okazji 70-lecia istnienia marki, wiernie odtworzy swoje kultowe modele World Diver z lat 60. Cztery nowe egzemplarze z wielokolorowym motywem mapy świata, utrzymane zostały w retro stylistyce i poznamy je teraz jako Orient Revival World Map


Revival na upamiętnienie 70 lecia istnienia Orient

Revival to seria zegarków, mająca na celu upamiętnienie 70. rocznicy powstania marki Orient. Seria oferuje reedycje kultowych modeli japońskiego brandu, przy jednoczesnym unowocześnieniu ich specyfikacji.  Do tej pory w Orient Revival znajdziemy takie legendarne egzemplarze, jak King Diver, SK Diver, czy Retro Future Camera. Do tego grona dołączyły właśnie 4 zegarki będące reedycją World Drivera, czyli Orient Revival World Map. Zanim jednak o nich opowiemy, przyjrzyjmy się krótko okolicznościom ich powstania.


Zegarki Orient World Diver z mapą świata

Do połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, obywatele Japonii mieli bardzo ograniczone możliwości podróżowania poza swój kraj. Zniesiono je dopiero w 1964 roku, a społeczeństwo zostało zachęcone do odbywania wycieczek za granicę. Odnosząc się do tych nowych warunków, marka Orient w 1964 roku wydała Calendar Auto Orient Swimmer World Trip.  Jego następcą stał się World Driver. Egzemplarz miał przyciągającą wzrok wielokolorową mapę świata i 24-godzinne wskazanie czasu. Jego oryginalne wzornictwo spowodowało, że egzemplarze bardzo szybko zyskały sobie przychylność odbiorców. Modele stały się symbolem aspiracji Japończyków marzących o zagranicznych podróżach.

Limitowany zegarek Orient z mapą świata na tarczy4 wersje kultowego Orient World Driver

W nowej odsłonie Orient World Driver zobaczymy wierną reprodukcję oryginału z 1969 roku, utrzymaną w żółto-niebieskich kolorach. Wersja ta zostanie wydana w limitowanej edycji zaledwie 1200 sztuk na cały świat. Nie mniej w samej kolekcji znajdować się będą jeszcze trzy inne modele nawiązujące do zegarka z lat 60. Utrzymane zostaną kolorze kości słoniowej, zielonym oraz niebieskim. 


4 wersje limitowanej edycji od marki Orient


Nowe zegarki Orient Revival World Map funkcjonalnie odpowiadają oryginalnemu egzemplarzowi z 1969 roku. Wyposażony został on w wewnętrzny pierścień ze skalą 24-godzinną, którą można obracać za pomocą koronki znajdującej się na godzinie czwartej. Całości projektu dopełni solidna bransoleta. Zapewni ona bezpieczne trzymanie się zegarka na nadgarstku, a jednocześnie wygodę użytkowania. Specyfikacja techniczna limitowanego zegarka Orient World Diver z mapą na tarczy

Specyfikacja techniczna zegarka Orient Revival World Map

Orient Revival World Map posiada stalową kopertę o średnicy 43,5 mm i grubości 13,9 mm. Za funkcjonalność odpowiada autorski mechanizm o automatycznym naciągu F6922. Stworzony przez markę w 2015 roku werk posiada możliwość ręcznego dokręcania i funkcję stop-sekundy. Dał się on nam poznać jako dobry i dokładny system wyznaczania czasu w kolekcji Orient Sports Driver. Funkcjonalności nowej wersji zegarka z mapą świata dopełnia wodoodporność na poziomie 20 ATM sprawiając tym samym, że czasomierz odnajdzie w zróżnicowanych okolicznościach i będzie mógł nam towarzyszyć w wielu podróżach.