Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Premiera zegarka Vostok Europe x Marcin Tybura w ZEGAREK.NET

06-10-2021

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o warszawskich targach GOLDEXPO, będących jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych na terenie naszego kraju. Tegoroczna edycja była dla nas niezwykle emocjonująca, przede wszystkim ze względu na niezwykłą premierę nowego zegarka Vostok Europe x Marcin Tybura. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć w trakcie pokazu najnowszego modelu, dlatego dziś zaprezentujemy Wam wszystkie szczegóły dotyczące omawianego zegarka. 


Czego dowiedzieliśmy się z prezentacji zegarka Vostok Euorpe x Marcin Tybura?


W przypadku specjalnych edycji zegarków istotny jest nie tylko ich wygląd, ale również cała otoczka związana z ich przygotowaniem. Litewska marka Vostok Europe jest na tym polu naprawdę wyjątkowa, bardzo mocno angażując swoich ambasadorów w proces przygotowywania nowych modeli. Prezentacja zegarka Vostok Europe x Marcin Tybura połączona była z wywiadem prowadzonym przez Marcina Borka, w którego trakcie Tybura opowiadał zarówno o swojej karierze, jak i procesie powstawania czasomierza.

Wywiad z Marcinem Tyburą na warszawskich targach GOLDEXPO 2021


Marcin Tybura

 Jak się okazało Marcin Tybura jest twardym zawodnikiem także poza klatką, o czym świadczy jego droga do występów w UFC. Jako osoba wywodząca się z wioski liczącej zaledwie 30 mieszkańców zdecydowanie nie miał ułatwionego zadania, ale ciężką pracą zdołał wybić się na sam szczyt. Jak sam twierdzi, to właśnie ten aspekt zadecydował o tym, że Litwini wybrali go na swojego ambasadora i nie da się ukryć, że właśnie do takich osób skierowane są zegarki Vostok Europe


Kulisy projektowania zegarka Vostok Europe Marcin Tybura Limited Edition 


Jeszcze przed targami GOLEXPO spodziewaliśmy się, że Marcin Tybura będzie mocno zaangażowany w projekt zegarka i po raz kolejny marka Vostok Europe nas nie zawiodła. Tybur osobiście dzielił się kulisami prac w trakcie samego wywiadu, ujawniając przy tym kilka bardzo ciekawych szczegółów. Doskonałym przykładem jest tutaj logo widoczne na tarczy położone na godzinie 6, prezentujące wywodzący się od nazwiska ambasadora pseudonim oraz wizerunek niedźwiedzia. Jak mówił sam Tybura, do tej pory nie posiadał on swojej własnej grafiki, choć często nazywany był właśnie “wielkim misiem”. Projektanci marki Vostok Europe specjalnie dla niego przygotowali więc ten wyjątkowy logotyp, który stał się częścią nowego zegarka. Warto z pewnością wspomnieć, o kulisach limitacji tego modelu, która w żadnym wypadku nie jest przypadkowa. Premiera zegarka Vostok Europe Marcin Tybura Limited Edition ma bowiem miejsce tuż przed walką Marcina na gali UFC 267, dlatego ten wyjątkowy model objęto limitacją do 267 sztuk. 

Premiera zegarka Vostok 6S21-225A436 Marcin Tybura

Co oferuje zegarek Vostok Europe Marcin Tybura Limited Edition 


Zegarek Vostok 6S21-225A436 Europe Marcin Tybura Limited Edition

W przypadku tej specjalnej edycji zegarka Vostok Europe, dużo czasu można by poświęcić na smaczki związane z jego powstaniem. Nie zapominajmy jednak, że ostatecznie jest to przede wszystkim precyzyjny i funkcjonalny czasomierz, dlatego przyjrzymy się nieco oferowanym przez niego możliwościom. Zegarek Vostok Europe Marcin Tybura Limited Edition 6S21-225A436 w wyniku decyzji ambasadora marki, należy do kolekcji Vostok Europe Rocket N-1, czemu zawdzięcza charakterystyczny kształt swojej koperty o 46 mm średnicy. Aby nawiązać do sportów walki, podjęto decyzję o wykonaniu jej ze stali szlachetnej, skąd bierze się naturalne, metaliczne srebro tego modelu. Kolor ten doskonale pasuje z resztą do czarnej tarczy ze srebrnymi indeksami i czerwonymi detalami oraz czarnego paska z tworzywa, podkreślającego sportowe zacięcie czasomierza. 


Zegarek Vostok Europe Rocket N-1 Marcin Tybura Limited Edition otrzymał numer referencyjny 6S21-225A436, co oznacza, że mamy tu do czynienia z kwarcowym chronografem. Spośród różnych możliwości Tybur zdecydował się właśnie na ten mechanizm, kierując się łatwością obsługi, precyzją i koniecznością stosowania stopera, będącego nieodłącznym elementem każdego treningu. Warte podkreślenia jest też 200 metrów wodoszczelności prezentowanego modelu oraz odporne na stłuczenia szkło K1 i podświetlenie Super-Luminova. 

Zegarek Vostok  6S21-225A436 Europe Rocket N-1 Marcin Tybura Limited Edition

Dodatki w zestawie z zegarkiem Vostok Europe x Marcin Tybura

 

Czapka Vostok Europe

Nieodłącznym elementem każdej edycji specjalnej, są unikatowe dodatki oferowane w zestawie z zegarkiem. W przypadku zegarka Vostok Europe Rocket N-1 Marcin Tybura Limited Edition otrzymujemy dodatkowo czapkę Vostok Europe, z nadrukiem przeniesionym wprost z tarczy czasomierza. Do każdego zegarka dołączany jest specjalny certyfikat potwierdzający oryginalność modelu z adnotacją o zaangażowaniu ambasadora w proces jego projektowania. Każdy egzemplarz ma też na deklu naniesiony swój unikatowy numer (x/267) obok grawerowanego podpisu złożonego przez Marcina Tyburę. 

Do każdego zegarka dołączany jest specjalny certyfikat potwierdzający oryginalność modelu z adnotacją o zaangażowaniu ambasadora w proces jego projektowania. Każdy egzemplarz ma też na deklu naniesiony swój unikatowy numer (x/267) obok grawerowanego podpisu złożonego przez Marcina Tyburę. 

Certyfikat potwierdzający orginalność modelu Vostok  6S21-225A436Ekipa ZEGAREK.NET na warszawskich targach GOLDEXPO
Warszawskie targi GOLDEXPO 2021 rokPremiera Zegarka Vostok Europe Marcin Tybura
Wywiad z Marcinem Tyburą