Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Kwarcowe nowości od Tissot - PRX Quartz 35mm w 5 wersjach kolorystycznych

Kwarcowe nowości od Tissot - PRX Quartz 35mm w 5 wersjach kolorystycznych

2022-05-20
Wprowadzona w zeszłym roku kolekcja zegarków Tissot PRX, poszerza swoje portfolio o kwarcowe modele z kopertami o średnicy 35 mm. Dostępne w 5 wariantach kolorystycznych egzemplarze zachowują charakterystyczny kształt obudowy, a jednocześnie proponują kilka zmian do kolekcji. Zapoznaj się z nowymi PRX Quartz 35 mm i wybierz swój ulubiony model!
zegarki tissot prx trzy modele z mechanizmem kwarcowym

Kultowe zegarki Tissot PRX z lat 70. o średnicy 35 mm

Wprowadzony w 1978 roku na rynek Tissot PRX, od początku zyskał miano kultowego. Nowoczesna konstrukcja obudowy w kształcie owalu i wyrafinowana teksturowana tarcza sprawiły, że po model ten sięgali dosłownie wszyscy. Projekty szwajcarskich zegarków były odważne i nowoczesne, z dużym naciskiem na estetykę zewnętrzną. Jak to zwykle bywa — historia zatacza koło i po 40 latach, niezwykły kształt egzemplarza znów zostaje doceniony. To wszystko dzięki kolekcji Tissot PRX, będącej reinterpretacją historycznego modelu. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych zegarki zachowują charakterystyczną beczułkowatą kopertę wykończoną satynowaniem i polerowaniem. Zawieszona jest ona na stalowej bransolecie, dzięki czemu całość wygląda jak hybryda biżuterii i zegarka na rękę.
O sukcesie kolekcji PRX doskonale świadczy fakt, że wchodzący w jej skład model Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.11.041.00 otrzymał w 2021 roku miano zegarka roku! Dopracowany ze wszystkimi detalami projekt o granatowej tarczy zachwycił użytkowników zarówno swoim nienagannym wyglądem, jak i technicznymi możliwościami. Automatyczny mechanizm o 80-godzinnej rezerwie chodu wyposażony został w sprężynę balansu Nivachron, pozwalając tym samym na komfortowe użytkowanie zegarka w codziennych warunkach. Dzięki przeszklonemu deklowi możliwa stała się także obserwacja pracy mechanizmu. Zaprojektowany w ten sposób zegarek to nowa ikona kolekcji PRX, po którą chętnie sięgają osoby ceniące sobie najwyższe standardy zegarmistrzostwa.
tissot PRX zegarkiem roku 2021
Srebrny zegarek Tissot PRX 35 mm

Tissot PRX Quartz 35mm - 5 nowych modeli

Do eleganckiej kolekcji Tissot PRX Quartz dołączyło 5 nowych modeli. O ile dotychczasowy rozmiar kopert zegarków z tej linii wynosił 40 mm, o tyle tutaj mamy do czynienia z egzemplarzami unisex o średnicy 35 mm. To doskonała wiadomość dla osób o nieco mniejszych nadgarstkach oraz tych, którzy stawiają na bardziej subtelne dodatki. Modele zachowują charakterystyczny beczułkowaty kształt obudowy, wraz z wykończoną szlifem słonecznym tarczą. Wszystkie z nich wyposażone zostały w szwajcarski mechanizm kwarcowy ETA F05.115 z 3 kamieniami łożyskującymi.
W nowych modelach możemy dopatrzyć się jednak pewnych zmian. Odważny w wyborze cyferblatów Tissot rezygnuje z pastelowych kolorów, stawiając coraz chętniej na te jaskrawe. Zarówno Tissot PRX 35 mm T137.210.11.041.00o granatowej tarczy, jak i srebrny Tissot PRX 35 mm T137.210.11.031.00 zostały wzmocnione głębszym kontrastem. Zabieg ten jeszcze bardziej podkreśla bogactwo kolorystyczne cyferblatu, wydobywając z niego głębię barwy. Podobnie jest w przypadku zegarka z zieloną tarczą — Tissot PRX 35 mm T137.210.11.081.00, który przyciąga wzrok soczystym szmaragdowym odcieniem.
Tissot PRX 35 mm
Miłym zaskoczeniem dla wielu może okazać się lodowata wersja Tissot PRX 35 mm T137.210.11.351.00, w której biel przechodzi w niebieski odcień. Połączenie tych dwóch barw przynosi niesamowity efekt, przypominający zamrożone zimą jezioro. Na przeciwnym biegunie pozostaje żółto-złoty Tissot PRX 35mm T137.210.33.021.00. Wnoszący blask model powstał z tęsknoty za odrobiną mody disco z 1978 roku. Z pewnością zegarek zrobi na nadgarstku nie mniejsze wrażenie niż kula dyskotekowa.

Zegarki PRX Quartz 35mm już dostępne w ZEGAREK.NET

Nowe zegarki z kolekcji Tissot PRX Quartz dostępne są już w internetowym sklepie ZEGAREK.NET. Wybierz swój wymarzony model, zamów i odbierz przesyłkę w ciągu 24h

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.