Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Trzy nowe zegarki Orient M-Force spod znaku Ziemi

21-09-2022

Orient wprowadza na rynek trzy nowe modele do trzeciego wydania M-FORCE. Do ich kultowej potrójnej specyfikacji, dodano jeszcze jeden nowy komponent wyrażający siłę i witalność ZIemi. Czym jeszcze zaskakują zegarki Orient M-Force?


3M w zegarkach Orient M-Force

Przywrócona w 2020 roku, z okazji 70. rocznicy powstania marki Orient, seria M-Force, stała się flagowym produktem japońskiej manufaktury. Gama outdoorowych zegarków została pokochana przez miłośników nowoczesnych, sportowych urządzeń. Swoje uznanie zawdzięcza wyrazistej stylistyce i mocnej strukturze obudowy, odzwierciedlającej najnowsze wzornictwo przemysłowe. Począwszy od pierwszej serii z 1997 roku, każda generacja posiada kultową literą „M”. Oznacza ona:

- Mechanical (mechaniczny): zegarek wyposażono w mechanizm mechaniczny, który pokazuje czas bez polegania na bateriach lub energii słonecznej.

- Massive (solidny): zegarek wyposażono w odporną na wstrząsy obudowę.  

- Maverick (niezależny): stylistyka zegarka jest zarówno wyrafinowana, jak i odważa - co sprawia, że zegarek Orient M-Force rozpoznamy już na pierwszy rzut oka.


Nowy komponent w zegarkach Orient M-Force 

W najnowszych modelach Orient M-Force, marka dodała jeszcze czwarte znaczenie litery M - “Magnificent” (wspaniały). Każdy zegarek posiada inny kolor tarczy, co symbolizuje witalność i moc Ziemi, która istnieje od 4,6 miliarda lat. Tak jak zawsze, modele mogą pochwalić się wyrazistymi, geometrycznymi indeksami godzinowymi oraz wskazówkami. Pokryte luminescencyjną warstwą Luminous Light o doskonałej jasności, zapewniają czytelność wskazań zarówno w ciemności jak i pod wodą. Całość wpisana jest natomiast w masywną kopertę o szerokości 45 mm


W najnowszej odsłonie Orient M-Force 2022 znajdziemy zatem:

Zegarek Orient M-Force RA-AC0L07L00B z niebieską tarczą, reprezentującą głębiny morskie z kominami hydrotermalnymi, miejsce narodzin życia. Model zawieszony jest na klasycznej, stalowej bransolecie z pełnych ogniw.

Zegarek Orient M-Force RA-AC0L07L00B


Zegarek Orient M-Force RA-AC0L08Y00B

Zegarek Orient M-Force RA-AC0L08Y00B z pomarańczową tarczą, symbolizującą lawę wydobywającą się ze szczelin Ziemi. Model zawieszony jest na klasyczne, stalowej bransolecie z pełnych ogniw. 


Zegarek Orient M-Force RA-AC0L09R00B z czerwoną tarczą, przywołującą siłę Ziemi w postaci gorącej magmy. Zawiera czarny silikonowy pasek i zapakowany jest w ekskluzywne pudełko. Model występuje w limitowanej edycji 2000 sztuk - numer limitacji znajduje się na deklu zegarka.

Zegarek Orient M-Force RA-AC0L09R00B

Specyfikacja techniczna Orient M-FORCE 2022 przygotowana na każde zadanie

Najnowsze modele Orient M-FORCE mają taką samą specyfikację techniczną, co pierwsze modele M-FORCE. Wszystkie z nich spełniają międzynarodowe normy ISO 6425. W praktyce oznacza to, że posiadają wodoszczelność na poziomie 20 ATM umożliwiającą nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku. Dodatkowo, zegarki Orient M-FORCE wyposażone są w zakręcaną koronkę i jednokierunkowy, obrotowy bezel, pozwalający mierzyć czas przebywania pod wodą. Ich obudowa wykonana jest z wytrzymałej stali szlachetnej (SUS316L). Materiał ten gwarantuje ochronę zegarka przed wstrząsami i upadkami, co sprawdzi się w trakcie uprawiania sportów. W trakcie aktywności przydatnym będzie także przykrywające tarczę antyrefleksyjne szkło szafirowe - odporne na zarysowania, a jednocześnie zapewniające dużą przejrzystość. Dzięki temu zegarek nawet przy dużej eksploatacji, może cieszyć się estetycznym wyglądem. Za wskazanie czasu odpowiada manufakturowy mechanizm automatyczny Orient F6727 z 40-godzinną rezerwą chodu. Został on specjalnie zaprojektowany dla zegarków M-FORCE, aby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom eksploatacyjnym.


Zegarki Orient M-Force dla zdobywców

Najnowsze zegarki Orient M-Force podobnie, jak pozostałe modele z tej kolekcji, wykraczają poza funkcjonalność typowego urządzenia do mierzenia czasu. Profesjonalne divery  spełniające wymogi ISO przygotowane są na pracę w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Dzięki swojej wysokiej specyfikacji technicznej oraz mocnej konstrukcji, pozostają niezawodnymi towarzyszami pod wodą, jak i na ziemi. Inspirowane majestatem Ziemi, różnokolorowe tarcze będą wspaniale prezentować się na nadgarstku. To zegarki dedykowane osobom konsekwentnie podążającym wyznaczoną przez siebie drogą, dla których “chcieć” oznacza “móc”.