Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Nowe zegarki Orient w kolekcji Neo Classic Sports

12-10-2022

Marka Orient wprowadza trzy nowe modele do swojej kolekcji Neo Classic Sports. Nawiązujące do charakterystycznych projektów z lat 60. oraz 70. zegarki, mogą pochwalić się niebanalnym wzornictwem w stylu retro i nowoczesną wydajnością. 


Zegarki Orient Neo Classic Sports, czyli powrót do lat 60. i 70.

Lata 60. i 70. XX wieku był dla Japonii czasem wielkiego wzrostu gospodarczego i rozwoju niemal w każdej dziedzinie. Skorzystał z tego także Orient, który w tym czasie wypracował swoje autorskie koncepcje oraz charakterystyczny styl zegarków. Marka zaczęła zyskiwać światowe uznanie, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich brandów zegarkowych. Dziś Orient przenosi się myślami do tamtych lat i proponuje zegarki Neo Classic Sports inspirowane kultowymi modelami.

Orient Neo Classic Sports na czarnym pasku

3 zegarki Orient Neo Classic Sports

3 zegarki Orient Neo Classic Sports

Kolekcja Orient Sports poszerzyła się o trzy nowe modele, wykorzystujące oryginalne dla lat 60. i 70. wzornictwo. Orient Neo Classic Sports, bo to o nich mowa, to zegarki zanurzone w brązowo-czarnych kolorach wyposażone w unikalne koperty w nieco obłym kształcie.


Znajdujący się wewnątrz pierścieniem z podziałką minutową, którym można obracać za pomocą koronki na godzinie czwartej, a także blokowe indeksy godzinowe to charakterystyczne elementy zegarków z tamtych czasów. Wszystkie egzemplarze  zachowują te same wymiary — długość 46.0 mm, szerokość  43.5 mm i grubość 13.9 mm.

Zegarek Orient Neo Classic Sports na brązowym pasku


Orient Neo Classic Sports RA-AA0E05B19B

Orient Neo Classic Sports RA-AA0E05B19B

Pierwszy zegarek Orient Neo Classic Sports o numerze ref. RA-AA0E05B19B wyróżnia się czarną tarczą, na którą naniesiono pomarańczową podziałką z wzorem bloków używanym w egzemplarzach z lat 70, takich jak King Driver. Jego wyglądu dopełnia klasyczna stalowa bransoleta zbudowana z pełnych ogniw i wyposażona w potrójną klamrę.


Orient Neo Classic Sports RA-AA0E06B19B

Drugi model RA-AA0E06B19B ma blokowy wzór i skalę w odcieniach beżu. Jego czarna tarcza zamknięta została w brązowej kopercie, która nadaje mu unikatowego wyglądu vintage. Zegarek zawieszono na brązowym, skórzanym pasku z ozdobnymi przeszyciami po boku.

Orient Neo Classic Sports RA-AA0E06B19B


 Limitowany Orient Neo Classic Sports RA-AA0E07B19B

Limitowany Orient Neo Classic Sports RA-AA0E07B19B

Trzeci egzemplarz o numerze ref. RA-AA0E07B19B to zegarek z limitowanej edycji 2000 sztuk.  Łączy on czarną tarczę z wielokolorowymi indeksami godzinowymi i ciemną kopertą. Całości wieńczy skórzany pasek z ozodbnymi przeszyciami po boku, idealnie komponując się z resztą obudowy.


Specyfikacja techniczna zegarków Orient Neo Classic Sports

Vintagowy wygląd zegarków łączy się ze współczesnymi cechami, które obejmują obudowę z wytrzymałej stali szlachetnej i wodoodporność do 20 ATM umożliwiającą nurkowanie z modelem na nadgarstku. Przy godzinie 3. widnieje natomiast datownik wskazujący dzień miesiąca oraz nazwę dnia tygodnia. Za dokładne wyznaczenie czasu odpowiada kaliber manufakturowy F6922 z automatycznym naciągiem. Oparty na 22 kamieniach werk zapewnia stabilną pracę rodem z tradycyjnego zegarmistrzostwa, przy jednoczesnej wygodzie użytkowania. Ten typ zegarka nakręca się bowiem samoistnie podczas noszenia go na nadgarstku.

Wodoszczelny zegarek Orient Neo Classic Sports

Zegarki Orient Neo Classic Sports — dla kogo?

Elegancki zegarek męski Orient Neo Classic Sports

Trzy nowe zegarki Orient Neo Classic Sports to modele niewątpliwie dedykowane miłośnikom japońskiej marki. W szczególny sposób przypadną one do gustu mężczyznom, którzy szukają zegarka równie eleganckiego, co sportowego. Odwołujące się do wzornictwa lat 60 i 70. egzemplarze bardzo dobrze balansują bowiem pomiędzy vintage, a nowoczesnością. I tak RA-AA0E05B19B z powodzeniem może być zakładany do pracy, RA-AA0E06B19B będzie oryginalnym dodatkiem uzupełniającym codzienną stylizację, a RA-AA0E07B19B przypadnie do gustu wszystkim osobom prowadzącym sportowy tryb życia.