Zimowa wyprzedaż
POWRÓT01-04-2022

Zapowiedź najnowszych modeli z bestsellerowej kolekcji PRX marki Tissot

Lata doświadczenia

Tissot jest jednym z najbardziej znanych szwajcarskich producentów zegarków, który od prawie 170 lat z powodzeniem tworzy kultowe modele. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych linii w historii marki Tissot powstała pod koniec lat 70-tych i nazwano ją PRX. Po ponad 40 latach firma Tissot postanowiła wrócić na rynek z odświeżoną wersją modelu Tissot PRX. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w 10-tkę, a zegarek zdobył mnóstwo nagród branżowych - jedną z ważniejszych było przyznanie mu tytułu Zegarka Roku 2021 w plebiscycie portalu CH24. Aktualnie na kolekcję Tissot PRX składa się 6 modeli, różniących się od siebie kolorystyką, strukturą tarczy oraz zastosowanym mechanizmem. Ogromna popularność modelu PRX sprawiła, że producent postanowił powiększyć kolekcję o kolejne modele, których premiera odbędzie się niebawem

Tissot zegarek roku 2021

Tissot PRX w złotej odsłonie 

Tissot PRX złoty

Czołowymi modelami w nowej odsłonie kolekcji Tissot PRX są zegarki, które zostały wyposażone w żłobioną lunetę z 18-karatowego różowego złota. Nowe modele dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy: brązowej T931.407.41.291.00 i niebieskiej T931.407.41.041.00. Obie tarcze zostały wykonane w technice szlifu słonecznego, co oznacza, że mienią się przy zmianie kąta padania na nie światła, a także w zależności od rodzaju światła zmieniają swój odcień.  


Dla uzyskania harmonii, indeksy oraz wskazówki zyskały różowo-złoty kolor, dzięki czemu w naturalny sposób korespondują ze złotym bezelem. Koperta oraz bransoleta posiadają satynowane powierzchnie, dzięki którym zegarek zyskuje nieco surowy wygląd, a przy tym jest mniej podatny na powstawanie mikrorys, mogących wynikać z codziennego użytkowania. Oba elementy konstrukcji zegarka zostały wykonane ze stali szlachetnej 316L, posiadającej znakomite parametry antykorozyjne i antyalergiczne. 

Złoty Tissot PRX


sprężyna balansu NIVACHRON

Za perfekcyjne wskazanie czasu w zegarku Tissot PRX ze złotym bezelem odpowiada firmowy mechanizm Tissot Powermatic 80, posiadający rewelacyjną, bo aż 80-godzinną rezerwę chodu. Dodatkowo mechanizm został wyposażony w antymagnetyczny włos balansu, dzięki czemu niepożądany wpływ pola elektromagnetycznego jest ograniczony do minimum. 


Nowy, uniwersalny rozmiar zegarków Tissot PRX  

Model z 2021 roku otrzymał kopertę w rozmiarze 40 milimetrów, co w połączeniu z kształtem koperty i zintegrowaną bransoletą czyniło zegarek dość sporym. Producent, wsłuchując się w głos miłośników zegarków i fanów marki, postanowił stworzyć model o uniwersalnym rozmiarze koperty, wynoszącym 35 milimetrów. Dzięki temu model skierowany jest dla mężczyzn, którzy preferują mniejsze koperty, a także dla kobiet.

Tissot PRX z lazurową tarczą


Zegarki Tissot PRX 35mm

Nowa, 35-milimetrowa wersja dostępna jest w 5 wersjach kolorystycznych: niebieski, lazurowy, złoty, srebrny i zielony. Wszystkie zegarki Tissot PRX 35 mm wykonane są ze stali szlachetnej 316L, a model złoty pokryto warstwą powłoki PVD w tymże kolorze. Niewielka grubość koperty sprawia, że nowe modele kultowej serii bez problemu zmieszczą się pod mankietem koszuli. Nowa odsłona zegarka Tissot PRX 35 mm wzorowana jest bezpośrednio na modelu z 1978 roku i posiada identyczne rozmiary jak jego protoplasta. Wszystkie modele z nowej linii posiadają wysokiej klasy szwajcarskie mechanizmy kwarcowe, których odchyłka czasowa nie przekracza 10 sekund na miesiąc. 

Zegarek Tissot PRX z zieloną tarczą

Tissot PRX Automatic Chronograph

Tissot PRX Automatic Chronograph

Inspirowany zegarkiem z lat 70-tych XX wieku model Tissot PRX dostępny był do tej pory jedynie w wersji tradycyjnej. Producent postanowił pójść o krok dalej i uzupełnił kolekcję zegarków PRX o model z automatycznym mechanizmem chronografu. Ten 42-milimetrowy model zachował swój nietuzinkowy wygląd rodem z lat 70-tych, który opiera się na beczkowatej, lekko kanciastej formie. Oprócz tradycyjnej koronki, zegarek otrzymał dwa przyciski, umieszczone z lewej strony koperty. Górny przycisk służy do uruchomienia i zatrzymania chronografu, natomiast dolnym przyciskiem resetujemy wskazanie odliczanego czasu.  


Forma prostopadłościanu, w jakiej zostały zaprojektowane przyciski chronografu, idealnie komponuje się z pozostałą częścią koperty, nadając jej wybitnie sportowego charakteru, połączonego ze stylem vintage. Zegarek Tissot PRX Automatic Chronograph został wyposażony w wysokiej klasy mechanizm Valjoux A05 H31, którego skomplikowaną konstrukcję możemy podziwiać przez transparentny dekielek. Mechanizm ten posiada 60-godzinną rezerwę chodu, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli chodzi o mechanizmy automatyczne.  

Tissot PRX z chronografem


Tissot PRX

Nowy Tissot PRX Chronograph dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrna tarcza z czarnymi subtarczami i złotymi wskazówkami oraz indeksami, a także niebieska tarcza z białymi subtarczami i srebrnymi wskazówkami. Tarczę chroni szkło szafirowe, które zostało pokryte od wewnątrz warstwą antyrefleksu. 


Ponadczasowy styl i niezawodność zegarków Tissot PRX  

Nie bez powodu Tissot PRX otrzymał tytuł Zegarka Roku 2021. Zegarki z tej serii posiadają ponadczasowy wygląd, a dodatkowo ich wartość podnoszą szwajcarskie mechanizmy, dzięki którym zegarki przez wiele lat będą wskazywały dokładny czas. Warto również wspomnieć o wodoszczelności koperty, wynoszącej 100M i pozwalającej na swobodne pływanie z zegarkiem do kilku metrów pod powierzchnią wody. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji zegarków Tissot PRX, takich jak stal szlachetna 316L, szkło szafirowe i złoto znacznie zwiększają odporność na wszelkiego rodzaju zarysowania, wynikające z codziennego użytkowania.  

Zegarki Tissot


Sklep Zegarek.net jest oficjalnym dystrybutorem zegarków Tissot w Polsce. Na wszystkie zegarki Tissot udzielana jest gwarancja, realizowana bezpośrednio przez nasz sklep. Modele ze złotym bezelem będą możliwe do zamówienia w kwietniu, natomiast modele PRX Chronograf i PRX 35mm pojawią się w okolicach czerwca. W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi modelami zegarków Tissot PRX.