Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Zapowiedź najnowszych modeli z bestsellerowej kolekcji PRX marki Tissot

Zapowiedź najnowszych modeli z bestsellerowej kolekcji PRX marki Tissot

2022-04-01
zegarek tissot PRX powermatic 80 zegarkiem roku 2021

Lata doświadczenia

Tissot jest jednym z najbardziej znanych szwajcarskich producentów zegarków, który od prawie 170 lat z powodzeniem tworzy kultowe modele. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych linii w historii marki Tissot powstała pod koniec lat 70-tych i nazwano ją PRX. Po ponad 40 latach firma Tissot postanowiła wrócić na rynek z odświeżoną wersją modelu Tissot PRX. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w 10-tkę, a zegarek zdobył mnóstwo nagród branżowych - jedną z ważniejszych było przyznanie mu tytułu Zegarka Roku 2021 w plebiscycie portalu CH24. Aktualnie na kolekcję Tissot PRX składa się 6 modeli, różniących się od siebie kolorystyką, strukturą tarczy oraz zastosowanym mechanizmem. Ogromna popularność modelu PRX sprawiła, że producent postanowił powiększyć kolekcję o kolejne modele, których premiera odbędzie się niebawem.

Tissot PRX w złotej odsłonie

Czołowymi modelami w nowej odsłonie kolekcji Tissot PRX są zegarki, które zostały wyposażone w żłobioną lunetę z 18-karatowego różowego złota. Nowe modele PRX 40 Powermatic 80 Gold Bezel dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy: brązowej T931.407.41.291.00 i niebieskiej T931.407.41.041.00. Obie tarcze zostały wykonane w technice szlifu słonecznego, co oznacza, że mienią się przy zmianie kąta padania na nie światła, a także w zależności od rodzaju światła zmieniają swój odcień.
tissot prx złoty
prx tissot gold
Dla uzyskania harmonii, indeksy oraz wskazówki zyskały różowo-złoty kolor, dzięki czemu w naturalny sposób korespondują ze złotym bezelem. Koperta oraz bransoleta posiadają satynowane powierzchnie, dzięki którym zegarek zyskuje nieco surowy wygląd, a przy tym jest mniej podatny na powstawanie mikrorys, mogących wynikać z codziennego użytkowania. Oba elementy konstrukcji zegarka zostały wykonane ze stali szlachetnej 316L, posiadającej znakomite parametry antykorozyjne i antyalergiczne.
Za perfekcyjne wskazanie czasu w zegarku Tissot PRX ze złotym bezelem odpowiada firmowy mechanizm Tissot Powermatic 80, posiadający rewelacyjną, bo aż 80-godzinną rezerwę chodu. Dodatkowo mechanizm został wyposażony w antymagnetyczny włos balansu, dzięki czemu niepożądany wpływ pola elektromagnetycznego jest ograniczony do minimum.
tissot t931.407.41.291.00 prx zegarek męski klasyczny szkło szafirowe
prx zegarek tissot

Nowy, uniwersalny rozmiar zegarków Tissot PRX

Model z 2021 roku otrzymał kopertę w rozmiarze 40 milimetrów, co w połączeniu z kształtem koperty i zintegrowaną bransoletą czyniło zegarek dość sporym. Producent, wsłuchując się w głos miłośników zegarków i fanów marki, postanowił stworzyć model o uniwersalnym rozmiarze koperty, wynoszącym 35 milimetrów. Dzięki temu model skierowany jest dla mężczyzn, którzy preferują mniejsze koperty, a także dla kobiet.
Nowa, 35-milimetrowa wersja dostępna jest w 5 wersjach kolorystycznych: niebieski, lazurowy, złoty, srebrny i zielony. Wszystkie zegarki Tissot PRX 35 mm wykonane są ze stali szlachetnej 316L, a model złoty pokryto warstwą powłoki PVD w tymże kolorze. Niewielka grubość koperty sprawia, że nowe modele kultowej serii bez problemu zmieszczą się pod mankietem koszuli.
Zegarki Tissot PRX
Zegarek Tissot PRX z zieloną tarczą
Nowa odsłona zegarka Tissot PRX 35 mm wzorowana jest bezpośrednio na modelu z 1978 roku i posiada identyczne rozmiary jak jego protoplasta. Wszystkie modele z nowej linii posiadają wysokiej klasy szwajcarskie mechanizmy kwarcowe, których odchyłka czasowa nie przekracza 10 sekund na miesiąc.

Tissot PRX Automatic Chronograph

Inspirowany zegarkiem z lat 70-tych XX wieku model Tissot PRX dostępny był do tej pory jedynie w wersji tradycyjnej. Producent postanowił pójść o krok dalej i uzupełnił kolekcję zegarków PRX o model z automatycznym mechanizmem chronografu. Ten 42-milimetrowy model zachował swój nietuzinkowy wygląd rodem z lat 70-tych, który opiera się na beczkowatej, lekko kanciastej formie. Oprócz tradycyjnej koronki, zegarek otrzymał dwa przyciski, umieszczone z lewej strony koperty. Górny przycisk służy do uruchomienia i zatrzymania chronografu, natomiast dolnym przyciskiem resetujemy wskazanie odliczanego czasu.
Zegarek Tissot z chronografem
Tissot PRX z chronografem
Forma prostopadłościanu, w jakiej zostały zaprojektowane przyciski chronografu, idealnie komponuje się z pozostałą częścią koperty, nadając jej wybitnie sportowego charakteru, połączonego ze stylem vintage. Zegarek Tissot PRX Automatic Chronograph został wyposażony w wysokiej klasy mechanizm Valjoux A05 H31, którego skomplikowaną konstrukcję możemy podziwiać przez transparentny dekielek. Mechanizm ten posiada 60-godzinną rezerwę chodu, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli chodzi o mechanizmy automatyczne.
Nowy Tissot PRX Chronograph dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrna tarcza z czarnymi subtarczami i złotymi wskazówkami oraz indeksami, a także niebieska tarcza z białymi subtarczami i srebrnymi wskazówkami. Tarczę chroni szkło szafirowe, które zostało pokryte od wewnątrz warstwą antyrefleksu.
Zegarki Tissot z chronografem
Zegarek Tissot PRX

Ponadczasowy styl i niezawodność zegarków Tissot PRX

Nie bez powodu Tissot PRX otrzymał tytuł Zegarka Roku 2021. Zegarki z tej serii posiadają ponadczasowy wygląd, a dodatkowo ich wartość podnoszą szwajcarskie mechanizmy, dzięki którym zegarki przez wiele lat będą wskazywały dokładny czas. Warto również wspomnieć o wodoszczelności koperty, wynoszącej 100M i pozwalającej na swobodne pływanie z zegarkiem do kilku metrów pod powierzchnią wody. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji zegarków Tissot PRX, takich jak stal szlachetna 316L, szkło szafirowe i złoto znacznie zwiększają odporność na wszelkiego rodzaju zarysowania, wynikające z codziennego użytkowania.
Sklep ZEGAREK.NET jest oficjalnym dystrybutorem zegarków Tissot w Polsce. Na wszystkie zegarki Tissot udzielana jest gwarancja, realizowana bezpośrednio przez nasz sklep. Modele ze złotym bezelem będą możliwe do zamówienia w kwietniu, natomiast modele PRX Chronograf i PRX 35mm pojawią się w okolicach czerwca. W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi modelami zegarków Tissot PRX.

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.