Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Victorinox - Fieldforce czy INOX, który wybrać?

24-11-2022

Zastanawiasz się między zakupem INOX Victorinox a Fieldforce? Obie kolekcje są do siebie bardzo podobne — obejmują wytrzymałe, stworzone przez Victorinox zegarki o wyrazistym sportowo-eleganckim stylu. Gdy jednak przyjrzeć im się bliżej, da się zauważyć między nimi różnice. W artykule bierzemy je pod lupę, aby pomóc Ci wybrać najlepszy dla Ciebie zegarek Victorinox. Zaczynajmy! 


Victorinox — zegarki szwajcarskiej jakości

Na początek trzeba podkreślić, że nie sposób wartościować tych kolekcji pod względem jakości. Szwajcarska marka przy żadnym projekcie nie idzie bowiem na kompromisy, zawsze trzymając się swoich wyśrubowanych standardów. Wszystkie zegarki Victorinox powstają ze stali nierdzewnej, są napędzane przez precyzyjne szwajcarskie mechanizmy i poddawane dziesiątkom testów wytrzymałościowych. Dzięki temu towarzyszą niezawodnie przy wielu, nawet bardzo wymagających, aktywnościach.

Srebrny zegarek Victorinox I.N.O.XMęski zegarek Victorinox Fieldforce

Wybór między INOX Victorinox a Fieldforce będzie więc w dużej mierze opierać się na oczekiwaniach wobec czasomierza i jego przeznaczeniu. Każda z serii lepiej sprawdzi się bowiem w nieco innych sytuacjach. Przyjrzyjmy się im bliżej.


Victorinox I.N.O.X — zegarki gotowe na przygody

Zegarki Victorinox INOX są flagowym projektem szwajcarskiej marki. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim ich wytrzymałość, która została poddana rekordowym 130 próbom. Zakończone sukcesem potwierdziły, że czasomierze wychodzą bez szwanku w zetknięciu z wodą na dużych głębokościach, pod wpływem wstrząsów, dużego obciążenia i wibracji.

Wytrzymały zegarek męski Victorinox I.N.O.X


Zegarek Victorinox I.N.O.X we wojskowej stylistyce

Swoją solidność stworzone przez Victorinox zegarki zawdzięczają nowatorskiej technologii oraz trwałym materiałom. Ich koperty powstają z kompozytu włókna węglowego, tytanu i stali nierdzewnej (316L). Niektóre paski są natomiast wykonywane z innowacyjnego materiału paracord pozyskanego z lin spadochronowych. Dzięki temu proponowany przez Victorinox zegarek radzi sobie w każdym miejscu: pod wodą i wysoko w górach, na zalanej słońcem plaży oraz w czasie morsowania. W większości przypadków jest napędzany przez najdoskonalszy mechanizm kwarcowy, ale w ofercie znajdziesz też modele Victorinox INOX automatic.


Wysoka odporność łączy się w nich z charakterystycznym designem, któremu dynamiki nadaje masywna koperta. Kojarzy się z męskim stylem, ale równie ciekawie prezentuje się na kobiecym nadgarstku. Dlatego w kolekcji znajdziesz proponowane przez Victorinox zegarki męskie i damskie stworzone dla ludzi aktywnych i otwartych na przygody.

Zegarek dla kobiet Victorinox

Victorinox Fieldforce — funkcjonalne czasomierze inspirowane militariami

Sportowy zegarek Victorinox Fieldforce na pomarańczowym pasku

Solidność w połączeniu z szeroką funkcjonalnością stała się z kolei wyróżnikiem serii Fieldforce. Inspiracje do jej stworzenia dał sprzęt militarny, a dokładnie szwajcarskie noże oficerskie. Zawiódłby się jednak ten, kto oczekiwałby od stworzonego przez Victorinox zegarka wojskowego wzornictwa. Znacznie bliżej mu do podszytej sportowym pazurem klasycznej elegancji, która pasuje na różne okazje.


Zegarki Victorinox Fieldforce za swoim nienagannym wyglądem ukrywają szereg możliwości. W zależności od modelu oferują chronograf, tachymetr czy funkcję GMT do śledzenia czasu w różnych strefach. Wszystkie są też wyposażone w innowacyjne podświetlenie Super-LumiNova® zapewniające pełną widoczność wskazówek i oznaczeń numerycznych po zmroku. Jeśli dodać do tego, że znajdujące się w portfolio Victorinox zegarki męskie powstają ze stali nierdzewnej i szkła szafirowego, otrzymujemy modele przygotowane na każdą aktywność.

Uniwersalny zegarek Victorinox Fieldforce

INOX Victorinox vs Fieldforce — który wybrać? 

Chronograf męski marki Victorinox Fieldforce

Na którą kolekcję warto zatem postawić? Victorinox Fieldforce Chrono oraz klasyczny jest propozycją znacznie bardziej funkcjonalną i uniwersalną. Jego tradycyjno-nowoczesne wzornictwo sprawia, że pasuje zarówno na niezobowiązujące, jak i oficjalne okazje. Jednocześnie wszechstronne możliwości czynią z niego niezawodne wsparcie w treningach, podczas podróży i innych aktywności.

 

A jeśli doceniasz bardziej nietuzinkowe, wyróżniające się wzornictwo i innowacyjne materiały? Polecamy rozważyć serię INOX. Takie modele jak zegarek Victorinox INOX Carbon na pasku paracord dają najlepszy przykład nowatorskiego podejścia, nieszablonowego designu oraz bezkompromisowej wytrzymałości. Z tego powodu zegarki z tej serii są też lepszą propozycją dla osób nastawionych na przygody w terenie. Można zaufać, że nie zawiodą w ekstremalnych warunkach, nawet głęboko pod wodą. Wiele modeli, w przeciwieństwie do Victorinox Fieldforce, nadaje się bowiem do nurkowania dzięki wodoszczelności co najmniej 200 m.

Victorinox I.N.O.X

 

W ZEGAREK.NET nie musisz się ograniczać, bo mamy w ofercie zegarki Victorinox INOX oraz Fieldforce w kilkudziesięciu odsłonach. Dzięki temu, że oferują różne funkcje i design, masz szansę jak najlepiej dopasować stworzony przez Victorinox zegarek do swoich oczekiwań. Przekonaj się!