Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Limitowane zegarki Vostok Europe na pomoc Ukrainie!

13-03-2022

Każdy z nas stara się różnymi dostępnymi środkami wyrazić wsparcie  mieszkańcom Ukrainy. Pomoc płynie także z branży zegarmistrzowskiej — litewska manufaktura Vostok Europe wydaje limitowany zegarek, z którego cały dochód przekazany zostanie fundacji humanitarnej.


Druga edycja zegarków Vostok Europe dla Ukrainy 

Druga edycja zegarków Vostok Europe dla Ukrainy

Ogromne zainteresowanie pierwszą edycją zegarka Vostok Europe Stands for Ukraine i błyskawiczne wyprzedanie całej puli dwustu jej egzemplarzy skłoniło litewską markę do stworzenia nowej odsłony zegarka charytatywnego - Vostok Europe Slava Ukraini 6S21-225A466. Mimo, że powstał zupełnie nowy model, cel pozostał ten sam - wsparcie dla kraju, który od lutego 2022 roku zmaga się z wojną. Vostok Europe w bieżącym roku na przełomie maja-czerwca ponownie rozpoczyna zbiórkę, której celem jest zebranie 70 000 euro. Cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc ofiarom wojny, a w jej dostawie do poszkodowanych ponownie weźmie udział Benediktas Vanagas - wieloletni ambasador marki. Nowy, również limitowany do 200 sztuk, model prócz tego, że niesie za sobą szczytny cel ma również wyjątkowy design uzupełniony o warte uwagi detale. Sprawdź szczegóły drugiej edycji wsparcia Ukrainy przez litewską markę Vostok Europe!


200 sztuk zegarków “VE to Ukraina”

W obecnej sytuacji każdy stara się pomóc Ukrainie, jak tylko może. Litewska marka Vostok Europe podjęła charytatywny projekt, którego celem jest wsparcie walczących o swój kraj mieszkańców Ukrainy. Manufaktura stworzyła limitowany zegarek w żółto-niebieskich kolorach, a całkowity dochód przekazany zostanie jednej z fundacji zaangażowaną w pomoc humanitarną.

Ilość zegarków VE 6S21-595C442-A to Ukraina pomyślana była początkowo na 100 sztuk. Ogromne zainteresowanie i bardzo duża ilość zamówień przez dystrybutorów z Belgii, Czech, Niemiec, Grecji, Japonii, Węgier, Litwy, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz USA przekroczyła limit produkcji, dobijając aż do 200 sztuk. Wszystkie z nich zostały już oczywiście wyprzedane do lokalnych dystrybutorów. Dzięki temu na pomoc Ukrainie przekazana zostanie kwota nie jak zakładano początkowo 30 000, ale 60 000 euro!!

Vostok Europe na pomoc Ukrainie - limitowany zegarek do 200sztuk

Cały dochód zostanie przekazany fundacji „Melyna ir geltona"

Vostok Europe pomaga Ukrainie - cała kwota ze sprzedaży zegarków zostanie przekazana fundacji Melyna ir geltona

Cała kwota ze sprzedaży zegarków zostanie przekazany na fundusz „Melyna ir geltona” (po angielsku „Blue/Yellow”). Pozarządowa organizacja została założona na Litwie, ale stworzyła szeroką sieć przyjaciół oraz partnerów za granicą. Na Ukrainie działa ona od 2014 roku. Za główne zadanie przyjęła wsparcie ukraińskich sił zbrojnych walczących z rosyjską agresją. Organizacja dodatkowo przyczyniła się do opieki nad rannymi żołnierzami oraz niosła pomoc humanitarną dla dzieci, a także ludności cywilnej w strefie działań wojennych. Do tej pory przekazała ona pomoc humanitarną oraz sprzęt wojskowy o wartości prawie 1 mln USD.