<<   POWRÓT 28-02-2019

Generacja 4 - Nowa odsłona smartwatchy

Termin „technologia ubieralna” (Wearables) zdążył się już na dobre zadomowić w polskim słowniku. Pierwsze smartwatche pojawiły się na światowym rynku w latach 80. XX w., ale to wiek XXI stanowi czas ich dynamicznego rozwoju. Obecnie inteligentne urządzenia osiągają poziom technologiczny, który jeszcze 10 lat temu był trudny do wyobrażenia. 


Dziś stajemy w obliczu smartwatchy 4 generacji, których funkcjonalność została wzbogacona o bardzo praktyczne rozwiązania.
Inteligentny zegarek od najlepszych marek modowych

Inteligentne zegarki nowej generacji zostały zaprezentowane przez wyspecjalizowane w tym kierunku marki: Fossil, Michael Kors, Diesel oraz Emporio Armani. Poza niewielkimi różnicami funkcjonalność smartwatchy każdej z firm pozostaje taka sama. Oczywiście każda marka charakteryzuje się swoim własnym, niepowtarzalnym stylem. Fossil szanuje styl vintage i zachowuje najbardziej wartościowe elementy z przeszłości. Jednocześnie dostosowuje je do współczesnych trendów. Smartwatche Fossil cechuje nowoczesne wzornictwo i wysokiej jakości materiały, takie jak stal nierdzewna, skóra naturalna czy trwały i wodoodporny silikon. 


  


Z kolei każdy smartwatch Michael Kors, to styl glamour na wyciągnięcie ręki. Idealny produkt dla osoby, która poszukuje jednocześnie wyrafinowanego, modnego zegarka i nowoczesnej technologii. Smartwatche Diesel On wyróżniają się przede wszystkim odważnym wyglądem. Design marki jest inspirowany między innymi stylem militarnym i rock and rollem. Wśród materiałów królują denim i skóra. Smartwatche Emporio Armani to najwyższa technologia opatrzona stylowym, eleganckim designem.  

  Smartwatch 4 generacji

Nowe smartwatche zostały wzbogacone o praktyczne możliwości, ułatwiające funkcjonowanie w każdej sferze naszego życia. Dzięki szybkiej dostępności do informacji, niejednokrotnie to życie ułatwiają. Oprócz nowych rozwiązań smartwatche 4 generacji zachowują swoje podstawowe funkcje jak powiadomienia ze smartfona, sterowanie muzyką, personalizowane tarcze, monitorowanie aktywności, czy sklep Google Play. Dostępne są także wymienne paski. Funkcjonalność została jednak rozszerzona o szereg nowych możliwości.Nowe funkcje smartwatchy Fossil QGoogle Asystent

Przy pomocy poleceń głosowych można wyszukać potrzebne informacje w sieci, ustawiać alarmy, powiadomienia, maile i wiele innych

 


Pomiar tętna

Rozszerzona funkcja monitorowania aktywności. Pomiar tętna motywuje i pomaga osiągać coraz bardziej wymagające cele. Niezależnie od tego, czy biegasz, czy decydujesz się na trening siłowy, możesz automatycznie monitorować swój puls za pomocą aplikacji Google Fit. Jeśli chcesz wiedzieć jakie jest teraz Twoje tętno, zapytaj Asystenta Google o swój puls w dowolnym momencie.


Wbudowany GPS

Kolejna funkcja usprawniająca Twój aktywny tryb życia. Za jej pośrednictwem możesz monitorować spacery, treningi biegowe, a także jazdę na rowerze. Za wszystko odpowiada Google Fit, a telefon możesz zostawić w domu. Twój zegarek automatycznie wyznacza i śledzi Twoją lokalizację oraz mierzy przebytą odległość podczas treningów.

 


Wodoodporność

Nareszcie możesz pływać ze swoim smartwatchem. Jeśli spędzasz dzień na basenie lub po treningu bierzesz prysznic, Twój zegarek może Ci w tym towarzyszyć. Wodoszczelność smartwatchów 4 generacji umożliwia sprawdzanie powiadomień na telefonie, bez konieczności wychodzenia z wody. Możesz także monitorować na zegarku ilość przepłyniętych basenów oraz sprawdzać swoje osiągnięcia podczas treningów pływackich. Odbywa się to za pomocą zewnętrznej aplikacji do śledzenia pływania. 


Płatności Google Pay

Niesłychanie praktyczna funkcja. Wyobrażasz sobie, że płacisz za zakupy, przystawiając zegarek do terminala? Teraz to możliwe. Możesz płacić zbliżeniowo zegarkiem przy użyciu Google Pay. Teraz już nie tylko nie musisz wyciągać portfela. Telefon także może pozostać schowany.

 

Upraszczając można by pokusić się o stwierdzenie, że smartwatche łączą w sobie modne wzornictwo, znamienne dla poszczególnych marek, z zaawansowaną technologią. Z kolei technologia z każdą kolejną generacją daje coraz więcej możliwości. Zwiększa się w związku z tym funkcjonalność inteligentnych zegarków. Nie wystarczy już powiedzieć, że smartwatch łączy się bezprzewodowo ze smartfonem. Nie wystarczy powiedzieć, że po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji mobilnej i sparowaniu urządzeń, możemy na zegarku otrzymywać powiadomienia ze smartfona. Funkcjonalność smartwatchów nowej generacji wybiega daleko ponad to. Poza tym stają się one coraz bardziej niezależne. Przy odpowiednich ustawieniach można cały dzień nie wyciągać telefonu z torebki lub kieszeni.