Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300
Zegarki Festina Extra - reedycja serii z 1948 roku

Zegarki Festina Extra - reedycja serii z 1948 roku

2017-11-03
Odświeżanie kultowych modeli to popularny trend w branży zegarmistrzowskiej, i jak najbardziej słuszny. Po pierwsze warto dbać o swój dorobek i podkreślać długoletnie tradycje, po drugie powrót do mody sprzed lat coraz częściej się sprawdza. Idąc za tą zasadą Festina wróciła do roku 1948, by odświeżyć wyjątkową serię Festina Extra.
Zegarek Festina Extra na skórzanym pasku
Zegarki Festina Extra nawiązują do świata filmu i biznesu Nowego Jorku z lat 50. XX wieku. Miasto nazywane „Wielkim Jabłkiem” przeżywało wtedy prawdziwy rozkwit. Wall Street uczynił je potęgą gospodarczą. W tym czasie narodził się też ekspresjonizm abstrakcyjny windując Nowy Jork na miejsce światowego centrum sztuki. W tym czasie zadebiutował właśnie model zegarka Festina, który dziś prawie po 70 latach wraca do gry.
Kolekcję Festina Extra promuje szkocki aktor Gerard Butler, a hasłem przewodnim jest „Fashion changes, but style remains”, czyli Moda się zmienia, ale styl pozostaje". Nie są to puste słowa, wystarczy spojrzeć na modele z tej wyjątkowej reedycji. Zegarki retro mają cienkie koperty zestawione z klasycznym paskiem lub elegancką bransoletą ze stalowej plecionki. W kolekcji znalazły się też często poszukiwane zegarki na wygodnej, rozciąganej bransolecie. Liczba elementów na cyferblacie została ograniczona do minimum. Uwagę zwraca przede wszystkim dawne logo Festina i stylizowany napis oznaczający kolekcję Extra. Na tarczy umieszczono również subtelny sekundnik. Tło zachowuje jednolitą barwę, dzięki czemu zegarki są czytelne.
Zegarek Festina Extra na bransolecie mesh w kolorze złota
Zegarek Festina Extra
Paleta barw to absolutna klasyka. Dominują tutaj przede wszystkim odcienie srebra w towarzystwie czerni, granatu i bieli. Klasyczne zegarki Festina Extra to oferta kierowana zarówno do Panów i Pań . Przystępna cena, niezawodna jakość i tradycyjne wzornictwo to cechy które wyróżniają tą oryginalną reedycję czasomierzy.

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.