Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT24-09-2021

Zwycięski sprawdzian zegarków Vostok Europe przed rajdem Dakar 2022!

Pomimo stosunkowo młodego wieku, Litewska marka Vostok Europe bardzo szybko zyskuje na popularności. Można by to rzecz jasna sprowadzić wyłącznie do kwestii oferowanych przez nią zegarków, ale rzeczywistość jest taka, że jakościowy produkt to dopiero I stopień do sukcesu. Na szczęście Litwini dali się poznać zarówno z unikatowej stylistyki zegarków Vostok Europe, jak i mocnego zaangażowania we wspieranie ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest niewątpliwie nawiązanie współpracy z kierowcą wyścigowym Benediktasem Vanagasem, który wraz ze swoim zegarkiem Vostok Europe zdobył właśnie podium w rajdzie Baja-Italia 2021. 


3 miejsce ambasadora marki Vostok Europe w wyścigu Baja-Italia 2021  

Cykl wyścigów baja to nic innego jak oficjalne mistrzostwa świata w rajdach cross-country organizowane przez FiA. W ich ramach zespoły z całego świat biorą udział w 9 wyścigach w Europie i na Bliskim Wschodzie, walcząc o jak najwyższe miejsce na dystansie aż 350 kilometrów. W tym roku co prawda nie udało się ambasadorowi marki zawalczyć o mistrzostwo generalne, ale cały sezon należy uznać za udany. W gruncie rzeczy FiA World Cup for Cross Country Bajas to tak naprawdę przygotowanie do najważniejszego z rajdów, czyli rajdu Dakar, który będzie następnym wyzwaniem Benediktasa Vanagasa. Zajęcie 3 miejsca w wyścigu Baja-Italia 2021 jest przy tym doskonałym prognostykiem sukcesu, tym bardziej, że Vanagas stanął na podium po raz drugi z rzędu, co oznacza, że właśnie trafił w swoją szczytową formę. 

3 miejsce ambasadora marki Vostok Europe w wyścigu Baja-Italia 2021


Benediktas Vanagas prezentuje zegarek podczas wyścigu Baja-Italia 2021

Marka Vostok Europe ma w tym swój bardzo duży udział, wspierając swojego ambasadora bezpośrednio w trakcie samych zawodów. Na oficjalnym profilu marki w mediach społecznościowych pojawiło się z resztą zdjęcie z linii startu, gdzie litewski kierowca prezentuje czasomierz, z którym wyrusza w drogę. Zegarek spoczywa na jego nadgarstku również w trakcie wręczenia nagród dla zwycięzców, co widać na zdjęciach z ceremonii wręczania nagród. Przy okazji warto wspomnieć o naszym rodaku Krzysztofie Hołowczycu, który nie tylko zwyciężył edycję wyścigu Baja-Poland 2021, ale również walczył o zwycięstwo w klasyfikacji generalnie. Niestety ze względu na komplikacje nie udało mu się ostatecznie zwyciężyć, jednak z utęsknieniem patrzymy na jego start w kolejnej edycji rajdu Dakar 2022.  


Jaki zegarek Vostok Europe zabrał ze sobą Benediktas Vanagas podczas zwycięskiego rajdu? 

Najwspanialszy rodzaj kooperacji pomiędzy marką a jej ambasadorem jest wtedy, kiedy ambasador rzeczywiście korzysta z tego, co reklamuje swoją twarzą i nazwiskiem. Przy okazji Baja-Italia 2021 wyszło na jaw jak autentyczne i zażyłe relacje wykształciły się pomiędzy marką Vostok Europe, a Benediktasem Vanagasem. Na zdjęciu sprzed startu widać na jego nadgarstku zegarek Vostok Europe i to w specjalnej edycji “Benediktas Vanagas”, której poświęciliśmy oddzielny artykuł. Model ten powstał już jakiś czas temu, przy okazji powstania nowej kolekcji Vostok Europe SSN571, dlatego miło widzieć, że ambasador marki VE rzeczywiście jest do niego przywiązany. Choć w edycji specjalnej kluczowym elementem jest oczywiście nazwisko Vanagasa i intensywna czerń nawiązująca do jego rajdówki, ze stylistycznych walorów tej kolekcji skorzystać może dosłownie każdy. 

Benediktas Vanagas podczas rajdu Baja-Italia 2021


Zegarek Vostok Europe SSN 571 Benediktas Vanagas

Zegarki Vostok Europe SSN 571 inspirowane są bowiem pierwszym w historii okrętem podwodnym o napędzie atomowym. Z tego względu należy oczekiwać od nich niezwykłej odporności, która rzeczywiście widoczna jest już po samych parametrach. 45 mm koperta i pogrubiony bezel to dopiero wstęp, rozwinięty przez 300 metrów wodoszczelności i bardzo solidną konstrukcję. Nurkowa stylistyka zegarków Vostok Europe SSN571 doskonale pasuje przy tym do męskiego nadgarstka, podkreślając pewność siebie i zdecydowanie oraz zapewniając wygodę użytkowania i funkcjonalność.