<<   POWRÓT 13-06-2018

Bulova

Historia marki Bulova, to 140 lat nieustannego dążenia do doskonałości. Założyciel firmy – Joseph Bulova postawił sobie za cel zbudowanie solidnej marki. Miała się ona kojarzyć z wysoką jakością, dbałością o szczegóły i ciągłym rozwojem. Wszystkie te zasady udało się wpisać w główne cele firmy, które były skutecznie realizowane na każdym etapie jej rozwoju. Nigdy jednak nie poprzestawano na jednym osiągnięciu. Bulova doprowadziła do wielkich przełomów w branży zegarmistrzowskiej, a mimo to za każdym razem coraz wyżej stawiała sobie poprzeczkę.Bulova - Amerykańska historia

Marka zapisała się na stronach historii Ameryki, za sprawą dokładnie przemyślanych działań marketingowych. Zegarki Bulova kojarzone są z historycznymi wydarzeniami, które przyniosły firmie rozpoznawalność na całym świecie. I tak na przykład w 1927 roku stworzono model zegarka, który miał upamiętnić pionierski lot Charlesa A. Lindbergha nad Atlantykiem. Zegarek opatrzono nazwą Lone Eagle - Samotny Orzeł, a w przeciągu 3 lat sprzedano 50 tysięcy sztuk tego modelu. Pomysłowa reklama była nieodłącznym elementem wszystkich działań prowadzonych przez markę Bulova. Niejednokrotnie przekonywała ona w kampaniach radiowych i telewizyjnych, że „Ameryka działa na czas Bulova”, na długo pozostawiając to przekonanie w świadomości odbiorców. Zegarki Bulova to również nieodłączny element amerykańskich misji kosmicznych. Pierwsza z nich miała miejsce w 1969 roku, a do dziś Bulova odpowiada za pomiar czasu dla NASA.  

Jeszcze do niedawna marka mogła poszczycić się niezwykle precyzyjnymi zegarkami z dokładnością 10 sekund w skali roku. Dzisiaj wynik ten poprawiony jest do poziomu 1 sekundy na rok. Mechanizm UHF - Ultra High Frequency, to zaawansowana technologia wprowadzona do zegarków m.in. z serii Precisionist i Accutron II. Wskazówka sekundowa w tych modelach porusza się z niezwykłą płynnością i hipnotyzuje podobnie jak uroda całego zegarka. Wyjątkowe wzornictwo to tutaj połączenie elegancji z nowoczesnością i sportowym charakterem. Przekłada się to na absolutnie oryginalny wygląd zegarków, które prezentują się doskonale na męskiej ręce.


     

 


Zegarki automatyczne z kolekcji Bulova Automatic, to składane ręcznie modele typu open-heart. Oznacza to, że w ich tarczach pozostawiono specjalne wycięcia, tak by odsłonić precyzyjnie wykonany mechanizm z 25-cioma kamieniami. Dostępne są modele na pasku (jak Bulova 96A135) oraz na bransolecie (jak Bulova 96A118) o różnych zestawieniach kolorystycznych. Każdy z nich cechuje piękne, tradycyjne wzornictwo. Odmierzanie sekund odbywa się za pomocą dodatkowej tarczy z niewielkim sekundnikiem. Marka Bulova stworzyła również kolekcję zegarków dedykowanych wyłącznie dla kobiet. Są to ekskluzywne, bardzo kobiece modele z diamentami i perłowymi tarczami. Kamienie umieszczane są ręcznie w miejscu indeksów godzinowych. Kolekcję Bulova Diamond przybliżyliśmy w artykule: Zegarki z diamentami - Bulova Diamond.