Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Bulova

13-06-2018

Historia marki Bulova, to 140 lat nieustannego dążenia do doskonałości. Założyciel firmy – Joseph Bulova postawił sobie za cel zbudowanie solidnej marki. Miała się ona kojarzyć z wysoką jakością, dbałością o szczegóły i ciągłym rozwojem. Wszystkie te zasady udało się wpisać w główne cele firmy, które były skutecznie realizowane na każdym etapie jej rozwoju. Nigdy jednak nie poprzestawano na jednym osiągnięciu. Bulova doprowadziła do wielkich przełomów w branży zegarmistrzowskiej, a mimo to za każdym razem coraz wyżej stawiała sobie poprzeczkę.Bulova - Amerykańska historia

Marka zapisała się na stronach historii Ameryki, za sprawą dokładnie przemyślanych działań marketingowych. Zegarki Bulova kojarzone są z historycznymi wydarzeniami, które przyniosły firmie rozpoznawalność na całym świecie. I tak na przykład w 1927 roku stworzono model zegarka, który miał upamiętnić pionierski lot Charlesa A. Lindbergha nad Atlantykiem. Zegarek opatrzono nazwą Lone Eagle - Samotny Orzeł, a w przeciągu 3 lat sprzedano 50 tysięcy sztuk tego modelu. Pomysłowa reklama była nieodłącznym elementem wszystkich działań prowadzonych przez markę Bulova. Niejednokrotnie przekonywała ona w kampaniach radiowych i telewizyjnych, że „Ameryka działa na czas Bulova”, na długo pozostawiając to przekonanie w świadomości odbiorców. Zegarki Bulova to również nieodłączny element amerykańskich misji kosmicznych. Pierwsza z nich miała miejsce w 1969 roku, a do dziś Bulova odpowiada za pomiar czasu dla NASA.  

Męski zegarek Bulova Precisionist o numerze katalogowym 96G175
Jeszcze do niedawna marka mogła poszczycić się niezwykle precyzyjnymi zegarkami z dokładnością 10 sekund w skali roku. Dzisiaj wynik ten poprawiony jest do poziomu 1 sekundy na rok. Mechanizm UHF - Ultra High Frequency, to zaawansowana technologia wprowadzona do zegarków m.in. z serii Precisionist i Accutron II. Wskazówka sekundowa w tych modelach porusza się z niezwykłą płynnością i hipnotyzuje podobnie jak uroda całego zegarka. Wyjątkowe wzornictwo to tutaj połączenie elegancji z nowoczesnością i sportowym charakterem. Przekłada się to na absolutnie oryginalny wygląd zegarków, które prezentują się doskonale na męskiej ręce.


Luksusowy, męski zegarek Bulova 97B110 Precisionist na skórzanym, brązowym pasku ze stalowa koperta pokryta PVD w kolorze różowego złota. Giloszowana tarcza zegarka jest analogowa w brązowym kolorze. Indeksy jak i wskazówki są w kolorze różowego złota z datownikiem na godzinie szóstej.      Sportowy, męski zegarek Bulova 96G175 Precisionist na klasycznej, srebrnej bransolecie wykonanej ze stali. Koperta, tak samo jak bransoleta została wykonana ze stali również w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka Bulova jest w czarno-srebrnym kolorze z czterema subtarczami z żółtymi wskazówkami. Wskazówki zegarka są w srebrnym kolorze z sekundnikiem, który jest żółty.Klasyczny, męski zegarek Bulova 96B158 Precisionist na skórzanym, czarnym pasku z srebrną kopertą wykonaną ze stali. Giloszowana, analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z datownikiem na godzinie trzeciej. Wszystkie wskazówki zegarka są w srebrnym kolorze.

 


Zegarki automatyczne z kolekcji Bulova Automatic, to składane ręcznie modele typu open-heart. Oznacza to, że w ich tarczach pozostawiono specjalne wycięcia, tak by odsłonić precyzyjnie wykonany mechanizm z 25-cioma kamieniami. Dostępne są modele na pasku (jak Bulova 96A135) oraz na bransolecie (jak Bulova 96A118) o różnych zestawieniach kolorystycznych. Każdy z nich cechuje piękne, tradycyjne wzornictwo. Odmierzanie sekund odbywa się za pomocą dodatkowej tarczy z niewielkim sekundnikiem. 


Elegancki, męski zegarek Bulova 96A135 Automatic na skórzanym, czarnym pasku z srebrną kopertą wykonaną ze stali. Tarcza zegarka jest srebrno-czarna z open heart. Wskazówki jak i indeksy są srebrne.Luksusowy, męski zegarek Bulova 96A118 Automatic na bransolecie i kopercie wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka Bulova jest srebrna z open heart oraz dwiema subtarczami. Wskazówki są w kolorze ciemnego granatu.Klasyczny, męski zegarek Bulova 97A109 Automatic na skórzanym, brązowym pasku z koperta wykonaną ze stali oraz pokryta powłoka PVD w kolorze różowego złota. Tarcza zegarka jest czarna z open heart. Wskazówki jak i indeksy zegarka są w kolorze różowego złota.


Marka Bulova stworzyła również kolekcję zegarków dedykowanych wyłącznie dla kobiet. Są to ekskluzywne, bardzo kobiece modele z diamentami i perłowymi tarczami. Kamienie umieszczane są ręcznie w miejscu indeksów godzinowych. Kolekcję Bulova Diamond przybliżyliśmy w artykule: Zegarki z diamentami - Bulova Diamond.
Zegarek Bulova z diamentami