<<   POWRÓT 13-03-2018

Zegarki z diamentami – Bulova Diamond

Marka Bulova była pomysłodawcą zastosowania kamieni szlachetnych w mechanizmach zegarków. Rozwiązanie to wykorzystywane jest do dziś. Kamienie umieszczane są w miejscach największego tarcia, co pomaga wydłużyć życie mechanizmu. Ilość kamieni czyli tzw. jewels w zegarku uzależniona jest od rodzaju mechanizmu. Zegarki automatyczne posiadają ich najwięcej, ze względu na ich skomplikowaną budowę. Na tarczy zegarka stosuje się oznaczenia informujące o ilości kamieni, co często przyciąga uwagę Panów i budzi ich zainteresowanie konstrukcją mechanizmu.


Bulova postanowiła zrobić coś szczególnego również dla kobiet, które poszukują eleganckiego dodatku w postaci zegarka. Seria Bulova Diamond dedykowana wyłącznie dla kobiet skupia w sobie luksusowe zegarki damskie z diamentami, które w tym przypadku nie służą za wzmocnienie mechanizmu, ale jako wyjątkowa ozdoba zegarka. Kamienie mocowane są w miejscu indeksów godzinowych, a w niektórych zegarkach każda jedna godzina rozbłyska blaskiem diamentu.


12 brylantów znajdziemy w modelach Bulova 98P119 i Bulova 98P118. Są to piękne zegarki z perłową tarczą. Pierwszy model utrzymany jest w delikatnej kobiecej kolorystyce, a koperta w kolorze złota doskonale komponuje się z białym skórzanym paskiem. Drugi model zamocowano na czarnym pasku, który współgra z czarną perłową tarczą, która stanowi świetne, kontrastowe tło dla dwunastu brylantów. 
 

 

   


Bulova Diamond to nie tylko modele na paskach ale i eleganckie zegarki na bransolecie w kolorze złota, srebra lub bardzo modne modele bikolor, w tym piękny zegarek Bulova 98R162. Jego jasną tarczę otoczono diamentami, a towarzyszą im ciekawe stylizowane indeksy w kolorze złota. Model Bulova 96R177 to biżuteryjny zegarek o małej kopercie i misternie plecionej bransolecie. Kamienie umieszczone są w miejscu ośmiu indeksów i wokół całej tarczy zegarka.

          


Bulova 97P106 to z kolei damski zegarek zamocowany na szerokiej bransolecie w męskim stylu, co nadaje mu nieco charakteru. Jest wyjątkowy ze względu na odcień różowego złota i delikatną perłową tarczę. Diamenty umieszczono na dwunastej, trzeciej, szóstej i dziewiątej godzinie. Zegarek dostępny jest również w srebrnej wersji z ciemną tarczą. 


Bulova Diamond to prawdziwie kobieca seria luksusowych, ręcznie wykańczanych zegarków. Marka jest jednym z liderów jeśli chodzi o produkcję zegarków z diamentami, a wysoka jakość objawia się nie tylko na zewnątrz, ale i w ich wnętrzu w postaci niezawodnych mechanizmów. 


Warto zaznaczyć, że damskie modele bez kamieni, ale nie mniej prestiżowe znaleźć można w kolekcji Bulova Classic.