Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT03-08-2020

Davosa Newton Pilot Day-Date z pełną nazwą dnia.

Davosa to marka rozpoznawalna i doceniona w 40 krajach. Najnowszą jej kolekcją jest Newton Pilot - wyroby w lubianym przez klientów stylu zegarków lotniczych. Premierowy model był pełen komplikacji. Miał stoper, prezentację faz księżyca, nazwy miesiąca, dnia tygodnia oraz wskazywał czas dwudziestoczterogodzinny. Seria 300 egzemplarzy wprowadziła szereg modeli, doskonale korzystających ze stu lat dziedzictwa zegarków dla pilotów.

Zegarek Davosa NEWTON PILOT DAY-DATE  jako elegancki dodatek do wielu stylizacjiDavosa Newton Pilot Day-Date


Tworzone z myślą o lotnikach współczesne zegarki, mają cechy wspólne, wypracowane przez dekady doświadczeń producentów. Pierwszą i pewnie najważniejszą, jest łatwość z jaką można odczytać godzinę. Powiększone wskazówki i indeksy oraz trójkąt w miejscu godziny 12, zapewniają, że nawet spoglądając na zegarek kątem oka, trzymając wolant, bez problemu da się skontrolować czas. Lotniczy model od marki Davosa będzie też idealną propozycją dla kierowców.

Tarcza jest prosta, jednak niepozbawiona eleganckich zdobień. Uważny obserwator zauważy dwie faktury oraz wskazanie day-date. Za sposób prezentacji kalendarza, producentowi należą się brawa - dyski z informacjami w kolorze tarczy, są dyskretne i nie rozpraszają uwagi. 
Zegarek Davosa 161.585.45 NEWTON PILOT DAY-DATE w niebieskim kolorze


Intrygująco prezentuje się wariant niebieski Davosa Newton Pilot Day-Date, jednak puryści na pewno wybiorą czerń. Do dyspozycji mamy również wariant brązowy. W każdej wersji klienci ceniący luźniejsze podejście do klasyki będą mogli cieszyć się srebrnym wykończeniem. Kolejną istotną sprawą była łatwość regulacji wskazań, co osiągano wyposażając zegarki w dużą koronkę o kształcie "diamentu". Także i ten element zawarto w Newton Pilot Day-Date.  Jest radełkowana, co zapewnia szybką korektę. W przeszłości było to istotne, a i dziś nie jest bez znaczenia.


Zegarek Davosa 161.585.45 NEWTON PILOT DAY-DATE

Rozmiar stalowej koperty też wynika z historii. W Davosie ogranicza się on do modnych 45 milimetrów, ale dawniej nie brakowało wyrobów o średnicy aż 55 mm. Grubość to 13 mm, co w zestawieniu ze średnicą daje udane proporcje zegarka sportowego. Historyczne modele miały długie i grube paski, tak by dało się je zapiąć na kurtkę lub udo. Współczesna Davosa Newton Pilot jest oferowana z wytrzymałym skórzanym paskiem przeszytym białą nicią, zapinanym sprzączką. Jego szerokość to 22 mm, co pozwoli łatwo dopasować rasowy pasek NATO, by mocniej zaakcentować lotniczy rodowód.Zegarek Davosa Newton Pilot Day-Date i ponadczasowy wygląd
Zegarek Davosa Newton Pilot Day-Date oraz niezwykła tarczaNiezawodny silnik

Najbardziej doceniane samoloty w historii, to te cechujące się łatwością pilotażu i trwałym silnikiem. Właśnie taki - niezawodny - jest zastosowany w Newton Pilot Day-Date mechanizm Sellita SW240. Kaliber prezentuje godziny, minuty, sekundy oraz dni tygodnia i miesiąca. W konstrukcji znalazło się 26 kamieni łożyskujących. Rezerwa chodu to około 38 godzin, jest uzupełniana podczas noszenia dzięki automatycznemu naciągowi. Miłośnicy sztuki zegarmistrzowskiej będą zachwyceni możliwością podziwiania werku przez przeszklony dekiel. 
Zegarek Davosa Newton Pilot Day-Date z mechanizmem Sellita SW240Szwajcarska jakość

Davosa to marka, za którą stoją dekady doświadczenia w produkcji, sięgające lat osiemdziesiątych XIX wieku, gdy swój zakład założył Paul Hasler. To doświadczenie symbolizuje logo marki - stylizowana róża wiatrów, znak pewności i bezpieczeństwa w drodze. Zegarek Davosa Newton Pilot Day-Date doskonale odzwierciedla te wartości - ma niezawodną konstrukcję, ponadczasową stylistykę z nowoczesnym twistem i technologię gwarantującą dokładny pomiar czasu.


Zobacz wszystkie modele z serii Davosa Newton Pilot: