Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Davosa Ternos Pro GMT w nowej odsłonie

20-05-2022

Wskazanie drugiego czasu to jedna z popularniejszych kompilacji w mechanicznych kalibrach. Chociaż nie jest widowiskowa, to klienci chętnie po nią sięgają, ponieważ należy do grupy najpraktyczniejszych wskazań dodatkowych. Tworzący zegarki Davosa doskonale o tym wiedzą i chętnie odpowiadają na oczekiwania klientów.


Davosa- bogata oferta modeli GMT

W ofercie szwajcarskiej marki funkcjonuje kilka modeli z możliwością jednoczesnej prezentacji dwóch czasów za pomocą centralnie umieszczonych wskazówek. Firma oferuje modele kwarcowe z linii Vireo i Vintage Diver, a także mechaniczne odmiany z rodziny Ternos Professional. Zróżnicowana stylistyka, duży wybór kolorów i różne mechanizmy pozwalają klientom szukającym zarówno modeli atrakcyjnych cenowo, jak i takich z wyższej półki zaopatrzyć się w wysokiej jakości, użyteczny zegarek.


Dwa nowe modele należą właśnie do lubianej przez fanów marki kolekcji Ternos. Na zegarkach GMT można w każdej chwili łatwo sprawdzić czas domowy i lokalny. Dzięki dodaniu czwartej wskazówki i obrotowego pierścienia wokół tarczy, prezentacja jest elegancka, intuicyjna i nadaje całości bardzo "użytkowego" charakteru.


Zegarki Davosa Ternos Professional - ponadczasowy fason

W kolekcji Davosa Diving Ternos Professional oferowane są dwa rodzaje mechanizmów z automatycznym naciągiem sprężyny, co pociąga za sobą dwie różne funkcje, czego z kolei skutkiem są różne opcje obrotowych pierścieni wokół szkła. Zegarki korzystają ze sprawdzonego wzoru zegarka do nurkowania. Niezależnie od opcji, ich koperty mają obrotowe pierścienie dookoła płaskich szkieł i solidne bransolety z bezpiecznymi zapięciami.


Wariant z mechanizmem prezentującym czas trzema wskazówkami i z pierścieniem ze skalą dla nurków to niezawodny model dla amatorów spędzania wolnego czasu zarówno nad wodą, na przykład żeglując, jak i pod nią - pływając lub nurkując z akwalungiem. Modele z mechanizmami GMT mają 42 milimetry średnicy i bezel o dwudziestoczterogodzinnej skali, pozwalający błyskawicznie zorientować się w tym, która jest godzina po drugiej stronie świata. Ta cecha może być pomocna w kontaktach biznesowych. Jednocześnie Ternos Professional GMT nie traci nic ze swoich możliwości przeciwstawienia się wodzie, wilgoci i ciśnieniu. Obudowa jest wodoszczelna do 200 metrów


Ternos Professional GMT TT - kolory na życzenie klientów

Do tej pory Ternos Professional GMT miał tylko jedną wersję kolorystyczną, czarną. Jest ona uniwersalna i dyskretna, jednak dla wielu klientów niewystarczająca. Zgłaszali oni, że chętnie włączyliby Ternosa GMT do swoich kolekcji, gdyby ten był odrobinę bardziej kolorowy. Zespół ludzi tworzący markę są skupieni na swoich klientach i uważnie ich słuchają. W ten sposób mogli lepiej zareagować na oczekiwania i dostarczyć wyrób lepiej spełniający potrzebom i zachciankom kupujących

Prace potrzebne do przygotowania i wprowadzenia na rynek wariantu dwukolorowego - TT w nazwie właśnie to oznacza, to skrót od two-tone - zajęły ponad dwanaście miesięcy i wymagały cierpliwości oraz doskonałej znajomości trudnego w obróbce materiału jakim jest spiek ceramiczny. Tylko w ten sposób możliwe było zaoferowanie bezeli z żywej czerwieni i głębokiego odcienia niebieskiego. Premierowe barwy połączono ze sobą lub z czernią. W ten oto sposób do życia powołano dwa modele, dostępne w wielu wariacjach. Zegarki o czerwono-niebieskim pierścieniu mają numery referencyjne 161.571.06 lub 161.571.60, z kolei czerwono-czarne opisane zostały numerami 161.571.09 i 161.571.90. Różne końcówki numerów oznaczają rodzaj zastosowanej bransolety. 


Podział pierścienia na połowy od 18 do 6 i od 6 do 18 oraz wykorzystanie różnych, łatwych do rozróżnienia kolorów ma za zadanie pomóc w szybkiej orientacji czy w drugiej obserwowanej strefie czasowej trwa aktualnie dzień czy noc. Tak naprawdę nie trzeba odczytywać dokładnie cyfry wskazywanej, wystarczy rzut oka na to czy wskazówka pokazuje "noc" czy "dzień". Mimo tego producent zadbał o perfekcyjne wykonanie ceramicznej wkładki pierścienia. Jej kolory są intensywne, czerń ma odpowiednią głębię, a perfekcyjnie wygrawerowane cyfry wypełniono śnieżnobiałą farbą.


Fortepianowa czerń tarczy

Niezależnie od kombinacji barw na pierścieniu tarcze otrzymały czarne, fortepianowe wykończenie. Lekki połysk i głębia idealnie komponują się z indeksami rozświetlanymi substancją Super-LumiNova BGW09. Ten rodzaj "lumy" cechuje biała emisja a także druga, spośród wielu rodzajów substancji, najwyższa wartość względnej jasności. Dla ludzkiego oka jaśniejsze światło generuje jedynie Super-LumiNova C3, więc nie będzie problemów ze sprawdzeniem godzin nocnych. Jak przystało na prawdziwie profesjonalny zegarek, tak i w Ternosie wszystkie wskazówki otrzymały świecące aplikacje. Ta czwarta, GMT, jest czerwona i ma trójkątny grot, pozostałe są srebrne.


Niezawodne serce - kaliber DAV3032

Wewnątrz koperty niestrudzenie pracuje kaliber oznaczony jako DAV3032. Jego bazą jest popularny werk SW300 produkcji firmy Sellita, który można znaleźć w wielu znacznie droższych wyrobach niż te od Davosy.


Mechanizm wskazówkami prezentuje godziny, minuty, sekundy oraz czas w drugiej strefie, a za pomocą obrotowego dysku dodatkowo informuje o aktualnym dniu miesiąca. Jego obsługa jest wyjątkowo łatwa. Po odkręceniu koronki i wyciągnięciu jej do pierwszej pozycji można ustawić wskazówkę GMT -obracając koronkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara oraz dzień miesiąca - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Odciągając koronkę do drugiej pozycji można regulować podstawowe wskazanie czasu. Pełna rezerwa naciągu to około 42 godziny. W czasie gdy zegarek trwa zapięty na nadgarstku właściciela, każdy ruch powoduje, że automatyczny naciąg sprężyny zbiera energię do dalszego działania.Trialink, Pentalink i więcej - bransolety i paski

Chętni do sprawdzania dwóch czasów z pomocą nowego Ternos Professional GMT TT będą mogli wybierać między dwoma wariantami bransolet. Pierwszy, zdecydowanie bardziej sportowo-codzienny to TriaLink - o dużych, trójrzędowych ogniwach wykończonych matowo.


Drugie dostępne rozwiązanie to bardziej biżuteryjna bransoleta z ogniwami o pięciu rzędach, łączących polerowanie i matowienie powierzchni. W PentaLink ogniwa są mniejsze, przez co całość sprawia wrażenie, że bransoleta jest miękka i otula nadgarstek.


Przygotowany został też opcjonalny pasek z gumy, którego zakończenia doskonale wypełniają przestrzeń między uszami koperty. Miłośnicy klasyki mogą zaopatrzyć się też w paski NATO - te również są w ofercie marki Davosa.


Zegarki Davosa Ternos Professional GMT TT - nie tylko dla podróżników

Zarówno oferowany do tej pory model Ternos Professional GMT jak i jego młodsi, bardziej kolorowi bracia, to zegarki uniwersalne i praktyczne. Komplikacja GMT pozwala bez trudu orientować się w czasie w dwóch różnych miejscach na raz. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji - stali szlachetnej, syntetycznego szafiru i spieku ceramicznego - sprawia, że są to wyroby trwałe. Atrakcyjna kolorystyka pomoże jeszcze lepiej dobrać zegarek do własnego gustu. Automatyczny mechanizm zaprojektowano tak, by działał przez długie lata, a dodatkowo nie wymaga wymiany baterii, przez co jest bardziej ekologiczny. Jak wszystkie wyroby marki Davosa, tak i ten został wykonany zgodnie z przepisami regulującymi jakie wyroby mogą być określane jako Swiss Made - wykonane w Szwajcarii. To podkreślenie najwyższej jakości, jaką Davosa oferuje swoim klientom.