Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

DAVOSA Newton Pilot Moonphase Chronograph Limited Edition

12-10-2020

Davosa jest jedną z tych marek, które cenią piękno rozumiane jako przywiązanie do najmniejszych detali. To właśnie detale sprawiają w końcu, że podobne do siebie czasomierze mogą tak bardzo się różnić i decydują o tym, jakie zegarki pragniemy nosić na naszym nadgarstku. Limitowane Davosa Newton Pilot reprezentują topowy wariant kolekcji poświęconej legendzie świata nauki oraz wskazują jak bardzo istotne dla szwajcarskiej marki jest przywiązanie do swoich wartości.Zegarki Davosa - hołd dla legendy

Trzeba przyznać, że marka Davosa mierzy niezwykle wysoko. Odwoływanie się do Izaaka Newton-a to krok bardzo odważny, ambitny i nad wyraz trafiony. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych naukowców w historii świata, połączył swoje przemyślenia z odkryciami innych naukowców, dając podwaliny pod precyzyjne sposoby odmierzania czasu. Bez jego dzieł nie byłoby ani współczesnych metod nawigowania, ani licznych odkryć, których w toku dziejów dokonywali kapitanowie statków oraz piloci. 
Zegarki Davosa - hołd dla legendy


Zegarki Davosa - hołd dla legendy - Izaaka Netwona
Zegarki Davosa Newton są zatem hołdem dla dorobku wielkiego mistrza oraz wskazaniem kierunków, jakie wytycza sobie szwajcarska manufaktura. Jak można się było spodziewać, topowe modele z tej wyjątkowej kolekcji muszą robić wrażenie - i tak rzeczywiście jest. Zegarki Davosa Newton Pilot Moonphase Chronograph Limited Edition to prawdziwa gratka dla miłośników zegarmistrzowskiej sztuki.Mechanizm z górnej półki

Mechanizm z górnej półki w zegarkach Davosa
Edycja specjalna zegarka Davosa z nietypowo umieszczonym logiem marki na godzinie 9, poddana została limitacji do zaledwie 300 sztuk. Jako flagowy przedstawiciel swojej kolekcji, zegarek zawdzięcza swoją wyjątkowość nie tylko ograniczonej liczbie sztuk, ale również mechanizmowi, wykorzystanemu do jego stworzenia. Werk oznaczony jako DAV3051 oparty został na dobrze znanej konstrukcji ETA/Valjoux 7751 i uważany jest za jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji w dziejach. Znajdujące się wewnątrz koperty dzieło zegarmistrzostwa, poza wskazaniem godzin, minut i sekund, wyposażone jest dodatkowo w szereg komplikacji. 


Jak na chronograf przystało, zegarek Davosa Newton Pilot posiada funkcję stopera, obsługiwanego w tym przypadku na subtarczach. We wnętrzu jednej z nich, w niewielkim okienku, widnieje także wskaźnik faz księżyc. Szczególnie ciekawie prezentuje się tu jednak datownik z nazwą miesiąca oraz dnia pokazywanymi w okienkach znajdujących się również wewnątrz subtarczy umieszczonej na godzinie 12. 
Najwyzsza jakosc materiałów w zegarkach Davosa


Ponadczasowy zegarek Davosa Newton
Najważniejsze wskazanie datownika, czyli numer dnia miesiąca, odczytamy dzięki charakterystycznej, zakończonej ostrą czerwienią wskazówce, wędrującej wzdłuż 31 dniowej skali opisanej na pierścieniu dystansującym. Ze względu na to, że mechanizm Davosa jest tak wyjątkowy, otrzymał też widoczne przez przezroczysty dekiel zdobienia. Starczy wspomnieć choćby szkieletowy wachnik z logiem marki wygrawerowanym na wzorze pasów genewskich oraz niebieskie śrubki. Nie tylko wnętrze

Szwajcarskie zegarki Davosa nie byłyby jednak kompletne, gdyby ich doskonałe wnętrze nie ujawniało się także na zewnątrz. Perfekcyjny mechanizm zamknięty jest na szczęście w ponadczasowej kopercie o wodoszczelności rzędu 5 atmosfer i przeszklonym deklem zakręcanym na cztery śrubki. Jej rozmiar wynoszący 44mm szerokości i 14mm grubości oraz wypuszczone uszy sprawią, że doskonale ułoży się na niemal każdym nadgarstku. Przywiązanie do szczegółów jest tutaj bardzo widoczne nie tylko ze względów konstrukcyjnych. 
Elegancki zegarek Izaak Newton


Zegarek Davosa Newton dla miłośników czasomierzy
Dominujące, szczotkowane powierzchnie, poprzedzielane są polerowanymi fragmentami, tworząc miły dla oka, naprzemienny układ. Na dużej i łatwej w obsłudze koronce - typowej dla zegarków lotniczych, widoczne jest logo marki Davosa. Sama koronka ozdobiona została metodą radełkowania, a towarzyszące jej przyciski otoczone zostały mankietem, tworząc satynowaną strukturę. Główna powierzchnia tarczy wykończona jest szlifem słonecznym, z subtarczami umieszczonymi w jej głębi. Do wyboru mamy 3 wersje kolorystyczne niebieską, szarą oraz czarną.