Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Innowacyjne tworzywo Swatch Bioceramic w kolekcji Big Bold

02-09-2021

Swatch pod koniec 2020 roku wprowadził linię zegarków Bioreloaded, która wykorzystywała przyjazne dla środowiska tworzywa. Marka rozwija teraz nieco dalej myśl dzięki kolekcji Swatch Bioceramic. Szwajcarski brand chce dać kolejny przykład w zakresie bardziej zrównoważonej produkcji pokazując jednocześnie, że wytwarzane z ekologicznych materiałów  produkty mogą być bardzo praktyczne i atrakcyjne wizualnie.

Zegarki Swatch Big Bold wykonane z bioceramiki


Ekologiczna Bioceramika w zegarkach Swatch

Bioceramic” to najnowszy termin dodany do dużego repozytorium materiałów, stylów, produktów i technologii marki Swatch. W tym przypadku nazwa Bioceramic odnosi się do nowego materiału, który jest obecnie zarezerwowany do wyłącznego użytku tej szwajcarskiej firmy. Zagłębiając się w historię, dowiadujemy się, że Bioceramic jest mieszanką oleju rycynowego i tradycyjnego tlenku cyrkonu. Mieszane formy kompozytów ceramicznych nie są jednak niczym nowym. Olejek rycynowy jest naturalnym związkiem pozyskiwanym z roślin, a przez lata był używany w wielu zastosowaniach medycznych oraz przemysłowych. Można z niego wytworzyć formę plastiku, która w połączeniu z ceramiką tworzy Swatch Bioceramic. Marka Swatch ma nadzieję, że ten nowy materiał będzie atrakcyjny wizualnie  dla użytkowników, a także pomoże stworzyć związek między zegarkami Swatch, a powszechnym zainteresowaniem ekologią. 

Zegarek Swatch SB03N101 BLITE zegarek wykonany z bioceramiki typu skeleton na białym pasku i kopertą w kolorze niebieskim

Nowoczesne i kolorowe zegarki Swatch Bioceramic

Zegarek Swatch SB03M104 ORACK zegarek typu skeleton an czarnym pasku i tarczą w kolorze pomarańczowym

Bioceramic debiutuje w kolekcji Swatch Big Bold. Znakiem prawdziwie innowacyjnego nowego materiału, z którego wykonana jest obudowa zegarka jest doskonałą odporność na zużycie, a także nowa estetykę wizualną; Kolekcja Swatch Big Bold ma modele w rozmiarze XL o szerokości 47 mm i grubości 11,75 mm. Duże proporcje sprawiają, że czasomierz jest zarówno przyjazny, jak i nowoczesny. Koperta pozostaje wodoodporna do poziomu 30 ATM, a tarczę przykrywa hesalitowe szkło. 


Dostępne są cztery, nowe wersje kolorystyczne do wyboru: Swatch BLITE SB03N101 – biały model z jasnoniebieskimi i pomarańczowymi akcentami, Swatch LIMY SB03M103 - niebieski z domieszką szarości i limonki, Swatch ORACK SB03M104 - czarny z pomarańczowymi i białymi akcentami kolorystycznymi oraz Swatch DIVERSIPINK SB03M105 - różowy z szarymi i niebieskimi detalami.

Cztery wersje kolorystyczne zegarków Swatch Big Bold Bioceramic

Swatch Bioceramic - tarcza z widocznym mechanizmem

Zegarek Swatch SB03M105 DIVERSIPINK zegarek wykonany z bioceramiki na różowym pasku i widocznym mechanizmem swiss made

Kolejnym ciekawym detalem zegarka jest tarcza. Z daleka wydaje się minimalistyczna i spójna kolorystycznie z kopertą i paskiem. Z bliska ujawnia jednak ruchome części mechanizmu kwarcowego, które są proste, ale nadal przyjemne do obserwowania. Środek tarczy został usunięty, aby pokazać koła zębate oraz komponenty elektryczne. Chociaż skeletowanie zegarków mechanicznych jest obecnie normą, rzadko można zajrzeć do wnętrza zegarka kwarcowego, co czyni to interesującym. Mechanizm został starannie dopracowany, a większe elementy, takie jak mostki i koła zębate, pokryto kolorem tak, aby pasowały do tarczy.