Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300
Najnowsza odsłona G-SHOCK G-Squad GBD-H2000 - prezentacja nowości!

Najnowsza odsłona G-SHOCK G-Squad GBD-H2000 - prezentacja nowości!

2023-04-05
Sportowe zegarki G-Squad są już doskonale rozpoznawalną linią wstrząsoodpornych G-SHOCKów. Powstały nie tylko w celu wsparcia treningów osób aktywnych. Ich zadaniem jest również zwiększenie zaangażowania użytkownika do dalszych aktywności i realizacji założonych celów. Przyjrzyjmy się nowym modelom G-SHOCK GBD-H2000, które w tym roku dołączyły do rodziny G-Squad!

Wytrzymałe zegarki G-SHOCK G-SQUAD dla aktywnych

W ofercie Casio G-SHOCK pojawiło się do tej pory kilka modeli G-SHOCK G-Squad, z których każdy znalazł zdecydowanie dużą liczbę zadowolonych odbiorców. Co takiego przyczyniło się do popularności sportowej serii? Do najważniejszych elementów zaliczyć należy super czytelne wyświetlacze Memory In Pixel MIP, które w ofercie Casio nie mają sobie równych. Dodatkowo oczywiście sportowy, wręcz dynamiczny wygląd, interwałowy timer oraz rozbudowane moduły współpracujące z dedykowaną aplikacją G-SHOCK Move. Jest jeszcze kilka funkcji, które wydają się być wręcz zapożyczone wprost z zegarków typu smart. Są to chociażby funkcja wibracji, pomiaru kroków czy informowania o powiadomieniach.
Zegarki G-SHOCK G-Squad
Sportowa seria G-SHOCK G-Squad
Zegarki G-SHOCK GBD-200
Producent zadbał również o preferencje użytkowników odnośnie wielkości i kształtu koperty. W ofercie Casio znajdziemy zegarki z okrągłą kopertą, takie jak stricte cyfrowe GBD-100 oraz GBD-H1000. Model GBD-200 o prostokątnej i bardzo kompaktowej kopercie, dzięki czemu stał się alternatywą dla wszystkich tych, dla których DW-5600 był zegarkiem zbyt małym, a GX-56 KING zdecydowanie za dużym. GBA-900 jako jedyny nowoczesny G-Squad wyposażony również we wskazówki, czy największy do tej pory G-SHOCK G-Squad PRO w postaci pierwszego oficjalnego smartwatcha G-SHOCK o numerze referencyjnym GSW-H1000. I kiedy wydawało się, że premiera G-Squad PRO zapoczątkuje zupełnie nowy trend w sportowej linii G-Squad, japoński producent zapowiada kolejną nowość w postaci modelu GBD-H2000, który stanowić będzie nie następcę smartwatcha GSW-H1000, a kolejną odsłonę cyfrowych G-Squadów z częścią funkcjonalności smart.

Dlaczego warto wybrać G-SHOCK GBD-H2000?

Gdy w 2020 roku Casio zaprezentowało nowość - pierwszy wstrząsoodporny zegarek G-SHOCK z pięcioma sensorami - w tym z optycznym czujnikiem pomiaru tętna, cały świat zegarkowy zwrócił swój wzrok na model GBD-H1000. Był to przełom dla marki G-SHOCK i znak, że japoński producent skierował swoją uwagę w stronę zegarków dedykowanych osobom aktywnym. GBD-H1000 wraz z pięcioma czujnikami, wodoszczelnością na poziomie 200 metrów, podwójnym sposobem zasilania - Tough Solar uzupełniony ładowaniem sieciowym, rozbudowanym modułem oraz obsługą wspartą aplikacją, posiadał jedną “wadę” - dedykowany był osobom uprawiającym bieganie, bez możliwości wyboru innej dyscypliny sportowej. Z perspektywy czasu okazało się, że funkcja RUN sprawdzi się również podczas spacerów oraz częściowo podczas jazdy na rowerze. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż pojęcie “wada” odnosi się wyłącznie do braku możliwości wyboru innej dyscypliny sportowej. To oczywiście nadal super funkcjonalny G-SHOCK, posiadający okazałą kopertę oraz charakteryzujący się fenomenalnym wyglądem. A takie funkcje jak interwałowy timer, krokomierz czy czujniki Triple Sensor powodują, że jest to świetny tzw. “EDC watch”, czyli zegarek do codziennego użytku.
Zegarki G-SHOCK GBD-H1000
Dwa modele G-SHOCK GBD-H2000
Zanim przejdziemy dalej, osoby będące w temacie marki G-SHOCK mogłyby zapytać - po co nowość, jeżeli dwa lata temu Casio zaprezentowało wszystko-mającego pierwszego G-Smarta w postaci modelu GSW-H1000? Oczywiście i nad tą propozycją należy się zatrzymać. Faktycznie, GSW-H1000 jako pierwszy smartwatch wywołał równie duże zainteresowanie ze strony fanów marki oraz użytkowników zagłębionych w temat “inteligentnych” zegarków. Od razu zaczęto porównywać go z popularnymi smartwatchami innych marek. Okazało się, że jest naprawdę bardzo dobrze i teraz może być już tylko lepiej.
Oczywiście te “pierwsze koty za płoty” przyniosły ze sobą pewne niedociągnięcia. Największym, który zapewne miał bardzo istotny wpływ na popularność GSW-H1000 była bateria pozbawiona ładowania solarnego, która przy zaawansowanym użytkowaniu starcza zaledwie na 2-3 dni. Nie pomogło tutaj szybkie ładowanie sieciowe pozwalające na naładowanie akumulatora w czasie około 2 h. Gdy dołożymy do tego naprawdę bardzo ograniczoną dostępność - w Polsce i większości krajów starego kontynentu, gdzie nie przewidziano umieszczenia GSW-H1000 w ofercie Casio - okazuje się, że to jedna z najmniej popularnych nowości. Czy G-Squad GBD-H1000 oraz G-Squad PRO miały stanowić tylko rodzaj testu, z którego producent wyciągnął wnioski na przyszłość? Zagłębiając się w specyfikację prezentowanej nowości - GBD-H2000 wszystko wskazuje, że tak właśnie mogło być. Ale czy Casio faktycznie wyciągnęło wnioski?
Zegarek G-SHOCK Casio G-SQUAD Heart Rate Monitor Bluetooth GBD-H2000-1A9ER
GBD-H2000 G-SHOCK

Porównanie GBD-H2000 vs GBD-H1000 vs GSW-H1000

Wydawać by się mogło, że trudno mówić o G-Squadzie nowej generacji, kiedy premierę pierwszego G-Smarta GSW-H1000 mamy już za sobą. Jednak wydaje się, że GBD-H2000 może zdecydowanie najmocniej zapisać się na kartach historii zegarków Casio G-SHOCK. Czego zatem możemy spodziewać się po GBD-H2000?

Zacznijmy od najważniejszej informacji - zegarek na pewno będzie dostępny w PL, zatem nie powinno być problemu z jego zakupem. Zgodnie z trwającym trendem zmniejszania wielkości koper wstrząsoodpornych zegarków, GBD-H2000 otrzymał zdecydowanie bardziej kompaktową wielkość i mniejszą wagę:

GBD-H200059,6 mm x 52,6 mm x 19,4 mm / 63 g
GBD-H100054,6 mm x 55 mm x 20,4 mm / 101 g
GSW-H100065,6 mm x 56,3 mm x 19,5 mm / 103 g

Czy mniejsza i lżejsza koperta to dobre rozwiązanie? Sprawdzając gorące dyskusje na temat premiery GBD-H2000 można zaobserwować dwie oceny tejże sytuacji.

Pierwsza niezbyt pochlebna, wypowiadana najczęściej ze strony zagorzałych fanów marki, dla których G-SHOCK kojarzy się tylko z potężnym zegarkiem, który wyróżnia się nie tylko kształtem ale i wielkością koperty. Często pojawia się argument iż jest to po raz kolejny krok w tył, który nie ma większego uzasadnienia (tabela powyżej).

Nowa kolekcja zegarków G-SHOCK GBD-H2000 - mniejsza i lżejsza koperta, która wyróżnia się nie tylko kształtem, ale i wielkością. Sprawdź dyskusje na temat premiery tego modelu.
G-SHOCK GBD-H2000 na limonkowym pasku
Druga ocena sytuacji wydaje się być kierowana ze strony osób, które naprawdę zaangażowane są w uprawianie sportu i którym zależy na możliwie najlepszych pomiarach i analizach aktywności. W ocenie tej grupy osób, mniejsza i lżejsza koperta to bardzo mocne atuty dla zegarka, który ma być praktycznym i komfortowym narzędziem dokonującym pomiarów uprawianej aktywności. Czyżby G-SHOCK miał szansę na “przejęcie” chociaż części fanów segmentu zegarków smart? Biorąc pod uwagę największą z dostępnych na rynku wytrzymałość, wodoszczelność na poziomie 200 metrów oraz współpracę z marką Polar słynącą ze stosowania najlepszych w swojej klasie algorytmów i technologii prowadzenia pomiarów, wygląda na to, iż jest to bardzo możliwy scenariusz.

G-SHOCK GBD-H2000 - przełom w podejściu do aktywności

Tytułowym przełomem w podejściu do aktywności jest umożliwienie użytkownikowi wyboru dokonywania pomiaru i analiz dla jednej z ośmiu rodzajów aktywności fizycznej:

 • biegania, - chodzenia, - biegów przełajowych: dystans, prędkość, czas, tempo, tętno, spalone kalorie;
 • jazda na rowerze: dystans, prędkość, czas, wysokość, nachylenie drogi, tętno, spalone kalorie;
 • pływanie w otwartych akwenach, pływanie w basenie: dystans, czas, spalone kalorie;
 • trening siłowy, trening interwałowy: czas, tętno, spalone kalorie.
G-SHOCK GBD-H2000 cztery różne aktywności
GBD-H2000 czarny zegarek męski sportowy na czarnym pasku
Na oficjalnej stronie producenta możliwości, czy zakres wyżej przedstawionych pomiarów oznaczony został informacją, iż * aplikacja i produkt są obecnie w fazie rozwoju, a specyfikacje nie są jeszcze ostateczne. Może zatem okazać się, że zegarek będzie jeszcze w bardziej rozbudowany sposób dokonywał pomiarów wybranej aktywności. Casio mocno podkreśla znaczenie GPS oraz czujników, dzięki którym nowy G-Squad to bardzo rozbudowane narzędzie treningowe. Wracając do sensorów, GBD-H2000 posiada oczywiście optyczny czujnik do pomiaru tętna, kompas, wysokościomierz, barometr, termometr oraz akcelerometr i żyroskop do wykrywania ruchu ciała. Ponadto ma wbudowaną funkcję GPS do pomiaru pozycji, odległości i prędkości ruchu, z których wszystkie śledzą wykonywany ruch w czasie rzeczywistym - podczas wykonywania aktywności fizycznej.

Wygląd nowego G-SHOCK G-Squad GBD-H2000

G-SHOCK GBD-H2000 jak na sportową linię G-Squad przystało charakteryzuje się bardzo sportowym wyglądem. Koperta nie jest już wpisana w tak idealny okrąg, jak to miało miejsce w GBD-H1000. Zauważalne są linie proste, nadające kopercie bardziej surowego wyglądu - są one zauważalne szczególnie z górnej perspektywy. Na wysokościach głównych indeksów widoczne są elementy bezela, które stanowią bufor pierwszego kontaktu z otoczeniem - element zastosowany również w GBD-H1000, który w bardzo dobry sposób chroni mineralne szkiełko. Nowy GBD-H2000 posiada wbudowaną antenę GPS oraz dekielek wykonany z żywicy wzmocnionej włóknem węglowym.
Wygląd nowego G-SHOCK G-Squad GBD-H2000
Nowy zegarek G-SHOCK G-Squad GBD-H2000
Bardzo widoczna jest struktura dwu-warstwowej ramki, która stanowiła bazę dla zaprojektowania GBD-H2000. Po raz kolejny producent zastosował tzw. teksturowane przyciski boczne - bardzo łatwe w użytkowaniu nawet podczas najbardziej intensywnych treningów. Po raz pierwszy natomiast producent w karcie charakterystyki produktu informuje o pasku posiadającym szeroki zakres zapięcia, podając konkretne dane: obwód nadgarstka na którym uda się zapiąć zegarek wynosi od 145 do 215 mm. Jest jeszcze jeden bardzo istotny element, który w dzisiejszych czasach może stanowić wartość dodaną - chodzi o informację, iż bezel i pasek wykonano z biomasy, czyli ekologicznego materiału, który pochodzi z odnawialnych zasobów organicznych (kukurydza).

Możliwości analiz w nowym GBD-H2000

Analizy treningowe

Na podstawie wprowadzonych danych użytkownika oraz tych zebranych przez zegarek, dokonywana jest analiza aktualnej wydolności i kondycji organizmu, a wyniki wyświetlane są w łatwym, jak Casio podaje, do zrozumienia formacie. Dla potrzeb tak zaawansowanych analiz wykorzystywane są funkcje treningowe i regeneracyjne oparte na najlepszej w swojej klasie technologii firmy Polar. Korzystając z analiz dostosowanych do kondycji organizmu użytkownika, jest możliwość dostosowania wysiłku w celu osiągania możliwie najlepszych wyników.

Analizy treningowe G-SHOCK GBD-H2000
Cztery aktywności G-SHOCK GBD-H2000

Zegarek wraz z aplikacją umożliwiają określenie:

 • indeksu biegowego - pozwala sprawdzić maksymalny pobór tlenu podczas biegania i uzyskać prognozę wyników podczas wyścigu;
 • obciążenie kardio - umożliwia określenie obciążenia, jakie wywiera sesja treningowa na układ sercowo-naczyniowy;
 • zużytej energii - jest to wskazanie źródła zużytej energii podczas treningu, z podziałem na tłuszcze, węglowodany i białka;
 • stanu obciążenia kardio - jest to status wytrenowania obliczany na podstawie aktualnego obciążenia, który umożliwia sprawdzenie efektywności treningów.

Wykorzystanie technologii firmy Polar pozwala także na analizę regeneracji organizmu w ciągu nocy po ćwiczeniach i trudnościach minionego dnia. Jest to funkcja zwana Nightly Recharge™ - Nocne Doładowanie™, która jest jest znakiem towarowym należącym do POLAR Electro Oy.

Analizy dzienne - daily analysis

Ten zakres analiz obejmuje zarządzanie codziennym zdrowiem, które jest monitorowane dzięki pomiarowi tętna, ilości przebytych kroków i aktywności fizycznej. Znajdziemy tutaj znany z poprzednich wersji tzw. Life Log czyli dziennik życia, w którym zapisywana jest dzienna aktywność użytkownika. Nowością są także ćwiczenia oddechowe - dzięki animacjom wyświetlanym na wyświetlaczu, użytkownik może trenować osiągnięcie stałego rytmu głębokiego oddychania. Jest to niezwykle istotne zarówno dla efektywnego treningu, jak i osiągnięcia stanu relaksacji, który ułatwia sobie radzenie ze stresem. Warto w tym miejscu wskazać istotne znaczenie optycznego czujnika tętna, który śledzi poziom pobieranego tlenu. Tak jak w przypadku pozostałych czujników, Casio informuje, iż funkcja pomiaru poziomu tlenu we krwi nie jest przeznaczona do diagnozowania chorób, a zegarek nie jest urządzeniem medycznym.
Analizy dzienne G-SHOCK
Aplikacja Casio Watches

Aplikacja Casio Watches

Zegarek GBD-H2000 mimo iż jest G-Squadem, współpracować będzie z aplikacją Casio Watches. To najnowsza aplikacja w jaką inwestuje Casio. Na przykładzie innych zegarków, które współpracują z Casio Watches można jednak założyć, iż takie rozwiązanie będzie bardziej przejrzystym i intuicyjnym sposobem obsługi zegarka, pozwalającym na swobodną i zrozumiałą analizę zapisanych wyników. Oczywiście Casio Watches, jak na aplikację dedykowaną zegarkom G-SHOCK przystało, dostarcza funkcjonalnych rozwiązań. Zaczynając od automatycznej kalibracji czasu, poprzez ustawienie zegarka czy programowanie timera, przesyłanie powiadomień z telefonu na zegarek, a także umożliwienie znalezienia telefonu - Phone Finder. Ale pamiętajmy, aplikacja jest dodatkiem do zegarka, która niewątpliwie zwiększa jego funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że GBD-H2000 nie posiada bardziej standardowych funkcji.

Podstawowa funkcjonalność GBD-H2000

Pod względem funkcjonalności, GBD-H2000 nie tylko nie odstaje od GBD-H1000 i innych zaawansowanych modeli Casio G-SHOCK, ale nawet posiada nieco większą funkcjonalność. Bez wsparcia aplikacji Casio Watches zegarek dostarcza następujących funkcji:

 • czas światowy World Time - oferujący dostęp do 38 miast znajdujących się w 38 strefach czasowych;
 • dane księżyca - wiek księżyca konkretnej daty, faza księżyca;
 • wschody i zachody słońca dla konkretnej daty;
 • stoper - mierzący czas z dokładnością do 1 sekundy w zakresie do 100 godzin;
 • 60 minutowy timer;
 • wodoszczelność na poziomie 200m;
Podstawowa funkcjonalność GBD-H2000
Casio G-SQUAD GBD-H2000
 • 4 alarmy dzienne z funkcją drzemki oraz tzw. smart alarm - Inteligentny alarm wykorzystuje akcelerometr i czujnik tętna zegarka do oszacowania stanu snu i powiadomienia dźwiękowego lub wibracyjnego, gdy sen jest lekki w określonym czasie. Na przykład, jeśli alarm ustawiony zostanie na 7:30 i inteligentny okres na 60 minut, alarm poinformuje użytkownika o odpowiedniej porze na przebudzenie między 6:30 a 7:30;
 • podświetlenie LED backlight Super Illuminator z opcją auto-podświetlenia oraz możliwością wyboru długości czasu podświetlenia wynoszącej 1,5 lub 5 sekund;
 • wskaźnik poziomu naładowania akumulatora;
 • Power Saving - funkcja oszczędzania energii polegająca na wygaszeniu wyświetlacza gdy zegarek pozostawiony zostanie w ciemności;
 • funkcja wibracji;
 • kalibracja czasu przy wykorzystaniu Systemu Globalnej Lokalizacji GPS.

Czy warto kupić GBD-H2000 mając w kolekcji innego G-Squada?

Odpowiedź na to pytanie zależy w głównej mierze od tego, czy nasz budżet zniesie wydatek rzędu 2300 PLN. Jeżeli tak - zdecydowanie warto, nawet jeżeli w kolekcji znajduje się już GBD-H1000. Nowa propozycja G-SHOCK G-Squad GBD-H2000 to już wyższy wymiar pomiaru aktywności i ich analizy. Współpraca z firmą Polar, możliwość wyboru dyscypliny sportowej, zasilanie Tough Solar wsparte ładowaniem sieciowym oraz dodanie faz księżyca i funkcji wschodów i zachodów słońca to aspekty wyróżniające GBD-H2000 z całej rodziny sportowych wstrząsoodpornych zegarków. Zdecydowanie bardziej zasadnym pytaniem byłoby którą wersję kolorystyczną wybrać?
Czy warto kupić GBD-H2000 mając w kolekcji innego G-Squada?

Wybierz swój model G-SHOCK G-Squad GBD-H2000:

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.