Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
POWRÓT05-08-2022

Nowa kolekcja Citizen Tsuyosa w odważnych kolorach!

Koncepcja sportowo-eleganckiego zegarka rodem z lat 70. powraca ostatnimi czasy zaskakująco często. Marki prześcigają się w kolejnych propozycjach i nie zawsze zauważają, że w gruncie rzeczy proponują bardzo podobne do siebie rozwiązania. Zupełnie inaczej jest w przypadku nowej kolekcji Citizen Tsuyosa. Seria kolorowych zegarków przyciąga wzrok swoim wyglądem, który zręcznie łączy to, co doskonale znane z zupełnie nowym!


Elegancko-sportowa kolekcja Citizen Tsuyosa

W ostatnim czasie japoński Citizen wszedł na rynek z wysokiej klasy ofertami, takimi jak Calibre 0200 i automatyczne modele Citizen 8. Najnowszą propozycją marki jest kolekcja Tsuyosa z czterema odważnymi kolorami tarczy i mechanizmem automatycznym. To imponująca seria będąca częścią długiej kolekcji sportowo-eleganckich zegarków, z uwodzicielskimi liniami!

Citizen Tsuyosa


Citizen Tsuyosa inspirowane latami 70

Inspirowane latami 70. zegarki Citizen Tsuyosa nie wpisują się jednak w styl vintage, ale proponują całkiem nowoczesne wzornictwo. Dostępne w 4 różnych odsłonach egzemplarze, posiadają tę samą obudowę i mechanizm. Zegarki zbudowane są wokół solidnej 40-milimetrowej koperty, wykonanej ze stali szlachetnej wykończonej pionowo szczotkowanymi powierzchniami z polerowanymi akcentami. W szczególny sposób widać tu wpływ Citizen Calibre 0200 z kanciastą obudową w kształcie “beczki”, takim samym rodzajem skosów po bokach i klasycznym, okrągłym bezelem. Nie mniej należy zauważyć między nimi różnice. W Tsuyosa mamy do czynienia z prostszą polerowaną luneta oraz innym połączeniem bransolety z kopertą. Dodatkowo w najnowszej kolekcji Citizen Tsuyosa koronka umieszczona została na godzinie 4.


Minimalistyczne tarcze Citizen Tsuyosa w modnych kolorach

Zegarki Citizen Tsuyosa występują w czterech odsłonach. Dwie pierwsze to bardziej klasyczne wersje w kolorze czerni (NJ0150-81E) i niebieskiego(NJ0150-81L), dedykowane mężczyznom wybierającym stonowane wzornictwo w miejskiej stylistyce. W zestawieniu z niewielką szerokością koperty oraz srebrną obudową stanowią one dobry pomysł zegarka biznesowego lub przeznaczonego do pół formalnych stylizacji. Jednocześnie nie są one przykładem typowych “garniturowców”, ale zachowują nadal sportowych charakter.

 Citizen Tsuyosa NJ0150-81L


Citizen Tsuyosa NJ0150-81Z

Dwie pozostałe propozycje, to prawdziwe gwiazdy Tsuyosa. Dostępne w ciemnozielonej (NJ0150-81X) lub żółto-pomarańczowej (NJ0150-81Z) tarczy modele, nie pozwalają od siebie oderwać spojrzenia. Żywa barwa w połączeniu z dynamiczną obudową sprawia, że zegarki całkowicie wyróżniają się na tle innych egzemplarzy. Z powodzeniem spełnią funkcję oryginalnych dodatków do codziennych ubrań, a także będą stanowić nowoczesne dopełnienie bardziej oficjalnych strojów.


Wzornictwo zegarków Citizen Tsuyosa jest klasyczne, a jednocześnie sportowe i nowoczesne. Modne kolory cyferblatów natychmiast przyciągają wzrok sprawiając, że założone na nadgarstku modele robią wrażenie. Na powierzchni wszystkich tarcz (z wyjątkiem żółtej wersji) zastosowano dekoracyjny szlif słoneczny. Rozchodzące się promieniście refleksy światła podbijają barwę, nadając im jednocześnie świetlistej powłoki. Na cyferblatach Citizen Tsuyosa widnieją także długie pogrubione kreskowane indeksy godzinowe pokryte luminescencyjną farbą (podwójny indeks na godzinie 12 i 6), zapewniającymi szybki i łatwy odczyt czasu w ciemności. Długie wskazówki również zaopatrzono w substancję luminescencyjną. Całości wieńczy znajdujący się przy godzinie 3. datownik wskazujący dzień miesiąca. Pozostałe oznaczenia ograniczone są jedynie do prostego brandingu i napisu “automatic” znajdującego się w dolnej części tarczy.

Zegarek Citizen Tsuyosa z zielona tarczą

Doskonałe wykończenia zegarków Citizen Tsuyosa

Citizen Tsuyosa z wodoszczelnością do 5 ATM 

Nowe zegarki Citizen Tsuyosa są bardzo ładnie wykończone i dobrze wyposażone. Mocna konstrukcja zapewnia przyzwoitą wodoodporność do 5 ATM, co sprawdzi się w codziennym użytkowaniu zegarka. Tarczę chroni mocne szkło szafirowe zapewniające doskonałą ochronę przed zarysowaniami. Dzięki niemu można cieszyć się przejrzystością odczytu i estetycznym wyglądem zegarka przez długie lata.

Duży udział w projekcie i atrakcyjności zegarków dopełnia klasyczna stalowa bransoleta z delikatnymi, zaokrąglonymi ogniwami. Polerowany środkowy segment tworzy błyszczącą fakturę, nawiązując tym samym do wyglądu lunety. Tak zaprojektowana bransoleta idealnie układa się na nadgarstku, tworząc wraz z kopertą spójną stylistycznie całość. 

Zegarek Citizen Tsuyosa

Autorski mechanizm automatyczny Citizen

Mechanizm zegarka Citizen Tsuyosa

We wnętrzu zegarków znajduje się opracowany przez Citizen mechanizm automatyczny Cal.8210. Łączący tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi werk, pozwala na swobodne korzystanie z zegarka w codziennych warunkach. Mechanizm osadzony jest na 21 kamieniach i działa z częstotliwością 21 600 wahnięć na godzinę. 40-godzinna rezerwa chodu to z kolei dość standardowy czas, po upłynięciu którego nie noszony na nadgarstku zegarek należy ponownie nakręcić. Niewątpliwie jedną z kolejnych przyjemności wynikająca z użytkowania tego zegarka jest możliwość obserwacji pracy mechanizmu. Przez zamontowany z tyłu transparentny dekiel, widoczne jest poruszające się koło balansowe werku.


Zegarki Citizen Tsuyosa — czy warto?

Zegarki Citizen Tsuyosa niewątpliwie stanowią ciekawą propozycję w gronie modeli inspirowanych latami 70. Do ich głównych zalet należy zręczne połączenie sportowego dynamizmu z elegancką stylistyką. To uniwersalny dodatek, który można założyć równie dobrze do służbowej koszuli, co zwykłego T-shirtu. Zawieszony na bransolecie zegarek męski Citizen z łatwością dostosuje się bowiem do różnych codziennych okoliczności. Oryginalne uzupełnienie stroju znajdą także poszukiwacze niebanalnych rozwiązań wzorniczych. Model z intensywną żółtą tarczą skupia na sobie uwagę, pozwalając wyróżnić się z tłumu.

Zegarek męski Citizen Tsuyosa z pomarańczową tarczą