Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300
Nowe zegarki Victorinox I.N.O.X. CHRONO - kolejny poziom doskonałości

Nowe zegarki Victorinox I.N.O.X. CHRONO - kolejny poziom doskonałości

2023-09-11
Victorinox I.N.O.X. to zegarek, który zaprojektowano w taki sposób, by zniósł wszystkie trudy codziennego życia i survivalowego wypadu w góry. Jest trwały, wstrząsoodporny, wodoszczelny, a od teraz dostępny w wielu wariantach ze stoperem!
Noże Oficerskie Victorinox

Zegarki Victorinox - Made to be Prepared

Victorinox jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie. Słusznie kojarzona jest z wysoką jakością, trwałością i uniwersalnością. Dowiodły tego wyroby, takie jak Noże Oficerskie wielokrotnie pomagając na biwakach, w programie kosmicznym NASA oraz w biurach przy otwieraniu listów. Każdego dnia scyzoryki Victorinox towarzyszą milionom mężczyzn i kobiet, którzy mają je zawsze przy sobie. Nawet najprostszy scyzoryk okazuje się potrzebny w setkach sytuacji, które trudno przewidzieć.

Dziś Victorinox oferuje wszelkiego rodzaju noże, zegarki, wody toaletowe i akcesoria podróżne.

24h -20%
Victorinox I.N.O.X. Carbon Mechanical 241866.1
5.250,00 zł4.199,00 zł
Victorinox I.N.O.X. Carbon Mechanical241866.1
Zestaw
24h
Victorinox FieldForce Classic Chrono 241900
24h
Victorinox FieldForce Classic Chrono 241929
24h -20%
Victorinox I.N.O.X. 241726
2.590,00 zł2.072,00 zł
Victorinox I.N.O.X.241726

Swoją precyzję w obróbce stali szlachetnej marka postanowiła wykorzystać też w produkcji trwałych zegarków, które będą towarzyszyły Klientom w przygodach na łonie natury i w miejskiej dżungli. Pierwsze zegarki z Krzyżem Szwajcarskim w logo zadebiutowały w 1989 roku.

Przełomowym modelem marki, będącym dziś jej ikoną, jest model I.N.O.X., czyli zegarek niemal niezniszczalny, który swoją premierę miał w 2014 roku.

Zegerek Victorinox I.N.O.X
Victorinox I.N.O.X wytrzymały zegarek męski

Zegarki Victorinox I.N.O.X. - zegarek do zadań specjalnych

W czasie targów Baselworld 2014, Victorinox ujawnił światu swój najnowszy model I.N.O.X., który powstał z okazji 130 rocznicy istnienia marki. Zegarek miał ucieleśniać zalety Noża Oficerskiego, czyli być trwały, niezawodny w każdych warunkach i autentyczny. Stworzenie takiego modelu wymagało 4 lat planowania, 3 lat intensywnego rozwoju oraz pół roku niezwykle intensywnych testów, w których połowa z 421 egzemplarzy prototypowych uległa kompletnemu zniszczeniu.
Produkcyjny model miał stalową, wodoszczelną do 200 metrów kopertę w rozmiarze 43 milimetrów, we wnętrzu której pracował mechanizm szwajcarskiej firmy Ronda. Zegarek sprzedawano z paskiem gumowym, bransoletą stalową lub paskiem z paracordu. W pudełku nabywcy otrzymywali też gumowy protektor, zakładany na bezel zegarka, którego celem była ochrona stali przed zarysowaniami.
Zegarek Victorinox I.N.O.X na srebrnej bransolecie
24h
Victorinox I.N.O.X. 241682.1
2.390,00 zł2.151,00 zł
Victorinox I.N.O.X.241682.1
(3)
24h
Victorinox I.N.O.X. 241688.1
2.390,00 zł2.151,00 zł
Victorinox I.N.O.X. 241688.1
(2)
7 dni
Victorinox i.N.O.X. 241719.1
2.480,00 zł2.232,00 zł
Victorinox i.N.O.X.241719.1
24h -20%
Victorinox I.N.O.X. 241726
2.590,00 zł2.072,00 zł
Victorinox I.N.O.X.241726
Trwały zegarek Victorinox I.N.O.X

Potwierdzeniem niezwykłej trwałości premierowych modeli było 130 testów wytrzymałości, sprawdzających czy zegarek nie ulegnie zniszczeniu, będzie dalej działał i wskazywał właściwy czas po:

 • uderzeniu w twardą powierzchnię z prędkością 50 km/h po upadku z 10 metrów;
 • po uniesieniu dorosłego mężczyzny w uprzęży alpinistycznej, którą spięto zegarkiem z bransoletą;
 • zjeździe bobslejem po torze olimpijskim, podczas którego zegarek był narażony na intensywne i długotrwałe wibracje;
 • tym jak przejechała po nim ładowarka gąsienicowa o wadze 25 ton;
 • po gwałtownej zmianie temperatury - schłodzony do - 57 ° C został ogrzany palnikiem do temperatury 71 ° C;

Przetrwanie tak trudnych testów było możliwe dzięki masywnej kopercie z najwyższej jakości stali nierdzewnej, specjalnie zamontowanej tarczy zegarka, grubemu szafirowemu szkiełku i solidnej bransolecie. W krótkim czasie ten rewolucyjny model doczekał się łatki niezniszczalnego zegarka, która wcześniej była zarezerwowana dla kolejnych generacji japońskich zegarków Casio G-Shock.

Dwa lata później do kolekcji dołączył Victorinox I.N.O.X. Professional Diver spełniający wymogi normy ISO dotyczącej zegarków dla nurków. Ich koperta została powiększona i doposażona obrotowym w jednym kierunku bezelem do odmierzania czasu

Victorinox I.N.O.X Professional Diver na pomarańczowym pasku
Zegarek Victorinox na czerwonym pasku

Niemal natychmiast po premierze kwarcowego modelu, do firmy zaczęto kierować pytania, czy w przyszłości pojawi się wersja z mechanizmem automatycznym. Wielu sceptyków uważało, że niemożliwym jest przygotowanie zegarka, który będzie choć w połowie tak trwały jak oryginalny model.

Na przełomie 2019 i 2020 roku zadebiutowała automatyczna odmiana I.N.O.Xa. Producentowi udało się nadać jej indywidualny charakter, umożliwiający błyskawiczne odróżnienie jej od oferowanego wcześniej modelu na baterię. Dokonano tego przygotowując metalicznie połyskującą tarczę, zainspirowaną okładzinami noża Victorinox Alox, z powierzchni których wystają malutkie, kwadratowe wypustki, gwarantujące pewny chwyt podczas używania noża.

W ofercie dostępny jest też Victorinox INOX Titanium Professional Diver, który przygotowano zgodnie z wytycznymi opisującymi zegarki dla nurków.

W 2023 roku debiutuje kolejny wariant - Victorinox I.N.O.X Chronograph!

Zegarki Victorinox I.N.O.X - doskonałość w gotowości

Zegarki Victorinox I.N.O.X. to uniwersalne modele dowodzące precyzji i doświadczenia firmy w dziedzinie obróbki metalu oraz zegarmistrzostwa. Pomysłowa nazwa modelu na pierwszy rzut oka odnosi się do stali nierdzewnej (od franc. inoxydable - nierdzewny) jest akronimem. Utworzono go od angielskich słów Impact Neutralizing Object for the X-tremes, co można przetłumaczyć na język polski jako obiekt neutralizujący uderzenia w ekstremalnych (warunkach).
Zegarek męski Victorinox na pasku
Zegarek Victorinox I.N.O.X na niebieskim pasku odporny na wstrząsy

Bezele o wyrazistych geometrycznych kształtach i masywne koperty z powodzeniem chronią pracujące we wnętrzu mechanizmy, zarówno kwarcowe, jak i mechaniczne. Niezależnie od wybranego wariantu, kupując model I.N.O.X., zyskuje się zegarek:

 • zaprojektowany, przygotowany i przetestowany w fabryce w Szwajcarii;
 • odporny na wstrząsy, co potwierdza certyfikat ISO 1413;
 • wodoszczelny do 200 metrów, zgodnie z normą ISO 22810;
 • zabezpieczony przed działaniem pól magnetycznych, zgodnie z normą ISO 764 (dotyczy modeli kwarcowych);
 • objęty 5 letnią gwarancją producenta;

Fakt posiadania trzech certyfikatów ISO odnoszących się do trwałości zegarka pokazuje, że marka podeszła do przygotowania I.N.O.X. kompleksowo i w żadnym aspekcie nie zdecydowano się pójść na skróty.

Otaczając się i korzystając ze sprawdzonych przedmiotów można czuć się zawsze gotowym, mieć wszystko pod kontrolą i być w pełni zorganizowanym. Rzeczy, takie jak dobry nóż lub brelok z latarką, których potrafi się skutecznie i wydajnie używać, mogą dodawać pewności siebie. I.N.O.X. został wymyślony jako taki trwały, praktyczny i przydatny przedmiot o bezkompromisowej jakości i wszechstronności.
Zegarek Victorinox I.N.O.X męski na wędrówkę
Męski zegarek Victorinox I.N.O.X z granatową tarczą
Victorinox w swojej ofercie pozycjonuje INOXy jako zegarki średniego i najwyższego segmentu dzieląc je na modele kwarcowe, trzy wskazówkowe i te z chronografem, mechaniczne i wykonane z włókna węglowego. Dla Klienta oznacza to, że te trwałe wyroby sprostają każdej sytuacji, w jakiej znajdzie się ich właściciel (poziom średni), a dodatkowo mogą oferować prestiż klasycznego zegarmistrzostwa, dodatkowe funkcje lub nowoczesne materiały wykończenia (poziom najwyższy).

Zegarek Victorinox INOX CHRONO - nowa generacja

Nowości nie da się pomylić z dostępnymi wcześniej. Różnic jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Tarcza ma kilka znaków rozpoznawczych marki - Krzyż i Tarczę w miejscu indeksu godziny dwunastej, a przeciwwaga wskazówki sekundowej ma kształt scyzoryka Victorinox.

Nowy cyferblat otrzymał wyrazistą fakturę, zupełnie inną od tej jaka oferowana jest w wersjach bez komplikacji. Ma ona ziarnistą, przypominającą asfalt fakturę i jest trójwymiarowa - trzy subtarcze znalazły się w delikatnych zagłębieniach, a nakładane indeksy i skale minutowa i sekundowa są delikatnie wyżej niż tarcza.

Nowe są też wskazówki - mają ten sam wzór, który zadebiutował w modelach Journey 1884. Ich kształt został zainspirowany drogowskazami, jakie można znaleźć na szwajcarskich szlakach górskich.

Ponad osią centralną wskazówek pojawiło się okienko datownika, prezentującego skrót nazwy dnia tygodnia. Datownik dnia miesiąca zmienił pozycję z godziny 4:30 na 6. W ten sposób uniknięto zaburzenia harmonii i wrażenia przeładowania tarczy różnymi elementami.

Tarcza zegarka męskiego Victorinox I.N.O.X z datownikiem
Srebrna koperta w zegarku Victorinox I.N.O.X

Zmiany dotknęły także koperty. Na wewnętrznej krawędzi bezela wygrawerowano skalę tachometryczną, która pozwala mierzyć przybliżoną prędkość poruszających się obiektów przy użyciu stopera (więcej tutaj: Chronograf). Na zewnętrznych fasetach lunety wygrawerowano oznaczenia godzin w formacie wojskowym - to znaczy 14, 16, 18 itd. Przy godzinie trzeciej pojawiła się kolorowa strzałka wskazująca na koronkę.

Na lewym boku koperty, na wysokości indeksu godziny ósmej, pojawił się napis informujący z jakiego materiału przygotowana została koperta zegarka.

Wszystkie opcje pasków i bransolet posiadają system szybkiej wymiany, który nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Pozwala to szybko zmienić pasek gumowy, używany podczas wycieczki do lasu, na elegancki, drewniany pasek z przeszyciami.

Podobnie jak inne oferowane przez Victorinox zegarki, nowy INOX Chronograph objęty będzie 5 letnią gwarancją.

Najważniejsze cechy INOX CHRONO Victorinox:

Do najważniejszych cech i funkcji zegarów Inox Chronograph Victorinox należą:

 • koperta o średnicy 43 milimetrów wykonana ze stali, tytanu lub włókna węglowego;
 • marka wykorzystuje stal szlachetną pochodzącą z recyclingu;
 • stalowy bezel pokryty zapobiegającą zarysowaniom powłoką chemiczną;
 • skala tachometryczna na bezelu;
 • zakręcana koronka ze stali lub włókna węglowego;
 • zakręcany dekiel ze stali, tytanu lub karbonu;
 • przyciski stopera w kształcie scyzoryków, wykończone wzorem Alox;
 • odporność na wstrząsy - Certyfikat ISO 1413;
 • zabezpieczenie antymagnetyczne - Certyfikat ISO 764;
 • wodoszczelność do 200 metrów / 20 bar - Certyfikat ISO 22810;
 • szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną;
 • szwajcarski mechanizm kwarcowy ze stoperem RONDA 5040.E;
 • stoper z pomiarem do 1/10 sekundy;
 • datownik day-date;
 • substancja luminescencyjna Super-LumiNova na wskazówkach, indeksach i bezelu.
Zegarek Victorinox I.N.O.X na niebieskim pasku

Materiały z których wyprodukowano zegarki Victorinox I.N.O.X. Chronograph

Koperty przygotowywane są z trzech różnych materiałów - stali nierdzewnej, tytanu i włókien węglowych. Te z metalu powstają w zakładach marki w miejscowości Delémont. Karbonowe, na ten moment, przygotowywane są u szwajcarskiego podwykonawcy.
Koperta zegarka Victorinox wykonana ze stali szlachetnej

Stal szlachetna to materiał odporny na korozje i hipoalergiczny - jest wykorzystywany na przykład do produkcji narzędzi chirurgicznych, ponieważ zawiera niewiele niklu. Victorinox przygotowuje swoją stal z maksymalnie obniżoną i nie powodującą utraty właściwości stopu, zawartością tego powodującego uczulenia pierwiastka, dlatego ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne. Dodatkowo, stal szlachetna i proces jej obróbki w zakładach Victorinox spełniają dyrektywę REACH, czyli rozporządzenia Unii Europejskiej, którego celem jest poprawa ochrony zdrowia i środowiska przed zagrożeniami chemikaliami.

Tytan słynie z trwałości, wytrzymałości i lekkiej struktury. To jeden z pierwszych nowoczesnych materiałów, które były szeroko wykorzystywane w lotnictwie, programach kosmicznych i medycynie. Tytan jest biokompatybilny - nie jest toksyczny, a organizm ludzki nie odrzuca go. Dlatego wykorzystywany jest do produkcji śrub ortopedycznych.

Przedmioty wykonane z tytanu są o około 33% lżejsze niż analogiczne zrobione ze stali. Łatwo je rozpoznać, ponieważ stopy tytanu mają charakterystyczną, ciemnoszarą barwę.

Koperta zegarka Victorinox I.N.O.X wykonana z tytanu
Zegarek Victorinox I.N.O.X z kopertą wykonaną z włókna węglowego
Włókno węglowe to kolejny nowoczesny materiał. Jest czarne, a na jego powierzchni widoczne są jaśniejsze, przypominające marmur żyłki, które w każdym przedmiocie układają się zupełnie inaczej. Jest ono obojętne dla organizmu, dlatego będzie doskonałym wyborem dla osób nie mogących używać przedmiotów ze stali. Podobnie jak tytan i stal, włókno węglowe jest często wykorzystywane w medycynie - na przykład do produkcji protez i implantów kręgosłupa. Znane jest też ze sportu, powstają z niego między innymi rowery i łuki.

Victorinox I.N.O.X. Chronograph - najlepszy outdoor casual

Debiutująca w tym roku linia I.N.O.X. Chronograph będzie składała się z aż siedmiu różnych wariantów. Zegarki różnią się między sobą nie tylko kolorami, ale też materiałami wykonania i zestawem w jakim będą sprzedawane.

Stalowy Victorinox I.N.O.X. Chronograph

Pierwszy w kolekcji jest zegarek wykonany w całości ze stali szlachetnej, wyprodukowany w zakładzie w Delémont. Marka wykorzystuje stal nierdzewną pochodzącą z recyklingu, w czym wyraża swoją troskę o środowisko naturalne.

 1. czarna tarcza i czarny gumowy pasek - numer referencyjny 241983;
 2. niebieska tarcza i niebieski pasek gumowy - numer referencyjny 241984;
 3. czerwona tarcza i czerwony pasek gumowy - numer referencyjny 241986;
 4. niebieska tarcza i stalowa bransoleta - numer referencyjny 241985.
Stalowy zegarek Victorinox I.N.O.X
Tytanowy Zegarek Victorinox na brązowym pasku

Tytanowo-karbonowy Victorinox I.N.O.X. Chronograph

W drugim wariancie połączono tytanową kopertę z koronką, przyciskami i bezelem o rozpoznawalnym kształcie, który przygotowano z odpornego na zarysowania włókna węglowego. Połączenie tytanu i karbonu sprawia, że zegarek jest wyraźnie lżejszy niż model ze stali nierdzewnej, odporny na korozję i zarysowania oraz całkowicie obojętny dla ludzkiego organizmu.

 1. z czarną tarczą i czarnym paskiem gumowym - numer referencyjny 242011;
 2. z czarną tarczą i jasno brązowym, drewnianym paskiem, sprzedawany w zestawie z dodatkowym, czarnym paskiem gumowym - numer referencyjny 241988.1.

Victorinox INOX Carbon Chronograph

Ostatnia z nowych referencji to zegarek, którego koperta i bezel powstały z włókien węglowych. Ten materiał jest jeszcze lżejszy niż tytan. Dodatkowo, osiąga podobną wytrzymałość jak tytan, przy gęstości stanowiącej zaledwie 33% gęstości tego metalu. W zestawie kupujący znajdą zegarek:

 1. z czarną tarczą i czarnym paskiem z paracordu oraz czarny pasek gumowy - referencja 241989.1.
Zegarek Victorinox I.N.O.X z włókna węglowego

Zegarki Victorinox - przyjazne środowisku

Szwajcarska marka Victorinox dba o zachowanie środowiska naturalnego, by przyszłe pokolenia mogły czerpać radość z jego piękna.

W tym celu wykorzystuje ponownie stal, ogranicza zużycie plastiku i stara się mieć wpływ na zmniejszenie zużycia paliw i emisji szkodliwych gazów podczas transportu swoich wyrobów.

Nowe oakowanie z odzysku na zegarki Victorinox

Wraz z nowym modelem Victorinox INOX Chronograph debiutuje nowe opakowanie. W 95% powstało z papieru pochodzącego z odzysku. Dzięki Odpowiedzialnej Gospodarce Leśnej, zachowywane są lasy. We wszystkich miejscach gdzie było to możliwe, zastosowano przyjazne środowisku barwniki i kleje na bazie wody. Pudełka i pomniejszone broszury informacyjne można ponownie przetworzyć.

Mniejszy rozmiar i waga pudełka pozwala zapakować ich więcej w jednym transporcie, dzięki czemu każdy zegarek ma teraz mniejszy ślad węglowy.

Nowy INOX CHRONO - dla kogo?

Premierowe modele Victorinox INOX Chronograph będą doskonałym wyborem dla mężczyzn, którzy cenią przydatne i trwałe przedmioty, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Świetne materiały użyte do produkcji zegarków oraz wysoki poziom ich wykończenia czyni nowości uniwersalnymi. Z gumowymi paskami sprawdzą się podczas wędrówki i biwaku w lesie, a po szybkiej wymianie paska na bransoletę lub pasek z drewna, nadadzą się do wykorzystania w pracy, nawet tej wymagającej bardziej oficjalnego stroju.

Trwały Zegarek Victorinox na czarnym pasku
Dekiel w zegarku Victorinox I.N.O.X
Dodatkowo, nowy INOX może stać się prezentem upamiętniającym jakąś specjalną okazję, który może zostać ozdobiony inskrypcją. Stalowe modele mają pełny dekiel, na którym możliwe jest grawerowanie. Tak spersonalizowany zegarek będzie pamiątką na całe życie!

Kiedy będą dostępne zegarki Victorinox INOX Chronograph?

Przedstawiciele marki Victorinox poinformowali nas, że pierwsze egzemplarze nowych modeli zostaną dostarczone do sklepów w drugiej połowie września bieżącego roku, a w październiku dostępne będą już wszystkie wersje.

Wszystkich zainteresowanych zakupem modelu Victorinox I.N.O.X Chronograph zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, u których można będzie zarezerwować swój egzemplarz.

Zegarki Victorinox I.N.O.X

ZEGAREK.NET x Victorinox

Kupując wyroby Victorinox w sklepie internetowym ZEGAREK.NET zawsze otrzymujecie Państwo oryginalny, pochodzący z legalnego źródła zegarek, który jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta.

Odkryj pełną ofertę zegarków Victorinox:

24h -20%
Victorinox I.N.O.X. Carbon Mechanical 241866.1
5.250,00 zł4.199,00 zł
Victorinox I.N.O.X. Carbon Mechanical241866.1
Zestaw
24h
Victorinox FieldForce Classic Chrono 241900
24h
Victorinox FieldForce Classic Chrono 241929
24h -20%
Victorinox I.N.O.X. 241726
2.590,00 zł2.072,00 zł
Victorinox I.N.O.X.241726
24h
Victorinox Fieldforce 241848
1.750,00 zł1.575,00 zł
Victorinox Fieldforce241848
(1)
24h -28%
Victorinox FieldForce Sport Chrono 241890
24h
Victorinox Fieldforce 241846Victorinox Fieldforce 241846 - hover
1.750,00 zł1.575,00 zł
Victorinox Fieldforce241846
(1)
24h
Victorinox I.N.O.X. Titanium 241883
3.150,00 zł2.835,00 zł
Victorinox I.N.O.X. Titanium241883

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.