Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Polski zegarek Traser Patriota w biało-czerwonych barwach

07-10-2022

Zegarek w polskich barwach? To nie zdarza się zbyt często! Szwajcarska marka Traser wydaje specjalny model składający hołd biało-czerwonej fladze. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach polski zegarek wojskowy Patriota dostępny jest już w sprzedaży!


Polski zegarek wojskowy w narodowych barwach

Na naszej stronie wielokrotnie przedstawiamy zegarki upamiętniające wielkie wydarzenia historyczne, czy składające hołd zasłużonym osobom. Modele te pielęgnują tradycje i przypominają nam o najważniejszych wartościach. Można powiedzieć, że stają się prawdziwymi wehikułami czasu, łączącymi przeszłość z teraźniejszością.

Polskie wartości


Uchwalenie oficjalnych barw Polski

Tym z większą dumą, chcemy zaprezentować Wam dziś zegarek, oddający cześć biało-czerwonej fladze. To właśnie 7 lutego 1831 roku sejm Królestwa Polskiego przyjął uchwałę o fladze Polski, oficjalnie zatwierdzając tym samym biel i czerwień jako barwy narodowe. Była to pierwsza w historii Polski regulacja prawna, dotycząca naszych barw.


Biało-czerwony Patriota — zegarek, który łączy

Biało-czerwone barwy towarzyszą nam podczas uroczystości i świąt państwowych. Nasi sportowcy noszą je z godnością, reprezentując kraj w czasie zawodów. Wspólnie świętujemy transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony, czy zdobycie przez Reprezentację Polski w siatkówce Wicemistrzostwa Świata. Kibicować możemy także naukowcom.

Uroczystości narodowe


Flaga Polski

Do ostatnich wielkich osiągnięć rodaków zaliczyć można stworzenie kwantowego nanomagnesu, zapewniającego całemu światu możliwość niezwykłego skoku w dziedzinie pamięci i prędkości komputerów. Innym z nich jest drukowane światło pozwalające na produkcję ekranów nieprzekraczających grubości 0,4 milimetra, będących tym samym najcieńszymi ekranami na świecie. Niezależnie jaka dziedzina jest nam bliska, wszystkich nas łączy biało-czerwona flaga. Ona właśnie stała się główną inspiracją do powstania polskiego zegarka Patriota.


Nowy zegarek Traser Patriota na bazie kultowego P96 Outdoor Pioneer Evolution

Zegarek Patriota to propozycja od marki Traser. Model stanowi kolejny Polski akcent w zajmującej się tworzeniem taktycznych urządzeń szwajcarskiej firmie. Kilka miesięcy temu brand ogłosił polskiego ambasadora taktycznych zegarków Traser —  jest nim Naval — byłego żołnierza Jednostki Wojskowej Grom. Wszystkie te informacje pokazują, że polscy Klienci stanowią dla Trasera ważną część odbiorców, z którymi warto się liczyć.

Zegarek Traser Patriota


Wojskowy zegarek Traser Patriota

Powracając do samego projektu, możemy śmiało powiedzieć, że to nasz polski zegarek wojskowy! Jego bazą stał się triumfujący w rankingach Traser P96 OdP Evolution Black z okrągłą kopertą o szer. 44 mm i grub. 14 mm. Model posiada wszystkie cechy funkcjonalnego urządzenia. Zachowuje klasyczny czarny kolor taktycznych modeli, pomagający w skutecznym kamuflażu. Jednocześnie zapewnia wygodny odczyt potrzebnych parametrów.


Ciemna barwa nie jest jednak wynikiem nałożenia kolorowej powłoki PVD. Obudowa Patrioty wykonana została z polimeru zbrojonego włóknem węglowym. Ten niezwykle wytrzymały kompozyt bardzo dobrze absorbuje różnego rodzaju uderzenia, pozostaje odporny na zarysowania i jest w pełni antyalergiczny. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji oraz matowej powierzchni nieodbijającej światło może być użytkowany w zróżnicowanych warunkach. Funkcjonalność zegarka dopełnia wodoszczelność na poziomie 20 ATM, czyniąca z niego profesjonalny sprzęt do pływania i nurkowania.

Wodoszczelny zegarek Traser Patriota

Zegarek z trytem i czerwono-białymi akcentami

Pasek w wojskowym zegarku Traser Patriota

Biało-czerwona kolorystyka zajmuje bardzo ważne miejsce w zegarku Patriota. Pierwsza z barw obrazuje dobro, a także czystość narodu polskiego. Z kolei czerwień oddaje dostojność i majestat polskich władców. W zegarku Traser Patriota oba kolory przebiegają wzdłuż tekstylnego paska, stając się dumnym znakiem dla noszącego. To jednak nie wszystko.

W oryginalny sposób pojawiają się one także w autorskim podświetleniu trigalight. Na czerwono świeci wskazówka godzinowa, minutowa oraz indeks na godzinie 12. Białą barwę przyjmują natomiast wszystkie pozostałe indeksy oraz wskazówka sekundnika. Podkreślenie świetlne z rurek trigalight pod logotypem ma z kolei złoto-żółty kolor, nawiązujący do barwy korony orła w godle Polski.

 Podświetlenie Trigalight w zegarku Traser Patriota

Grawerunek orła w polskim zegarku Patriota

Wizerunek orła na tarczy w zegarku Patriota

Tarcza zegarka Patriota, zachowuje zasadniczo wygląd zegarka Traser P96 OdP Evolution Black. Mamy tu do czynienia z wyrazistymi białymi indeksami godzinowymi w formie cyfr arabskich i masywnymi wskazówkami. Na miejscu godziny 3 znajduje się natomiast datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca. Polski zegarek wojskowy został dodatkowo zaopatrzony w charakterystyczne, okazjonalne elementy. Mowa o Godle Polski umiejscowionym na tarczy nad godziną 6, które przykrywa odporne na zarysowania szkło szafirowe.


Natomiast na deklu zegarka, znajduje się wygrawerowany orzeł wraz z inskrypcją „PATRIOTA. EDYCJA SPECJALNA”. Co ciekawe, czcionka użyta w tym napisie to font “Brygada 1918”, który powstał w latach 20-tych XX wieku z okazji 10 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak szczegółowe zaprojektowanie wszystkich elementów zegarka Traser Patriota pokazuje duże zaangażowanie twórców w ten model, a jednocześnie podkreśla jego wyjątkowość.

Specjalny Grawerunek w zegarku Patriota

Polska edycja specjalna zegarka Traser  z autografem Navala

Naval Polski ambasador marki Traser

Zegarek Traser Patriota to model dedykowany tylko na rynek polski. Marka przewiduje nakład pierwszej produkcji na poziomie 100 sztuk. Nawet jego referencja nie jest tu przypadkowa — będzie ona nawiązywać do daty uchwalenia barw narodowych przez sejm w Warszawie i będzie mieć numer 07021831. Miłym akcentem pozostaje także specjalnie przewidziane dla tego modelu pudełko premium box w specjalnie przygotowanej otulinie. Dodatkowo na opakowaniu każdego zegarka zakupionego w pre-orderze swój autograf złoży NAVAL – były żołnierz jednostki wojskowej GROM.


Cena detaliczna limitowanego zegarka Patriota wynosi 1831 zł, co stanowi jeszcze jedno nawiązanie do daty zatwierdzenia barw narodowych.

Polacy