Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Timex Expedition North — działania proekologicznie

20-05-2022

Każda podróż wymaga dobrego przygotowania i ściśle wytyczonej trasy. Marka Timex od lat podąża w kierunku zrównoważonego rozwoju. Inspirowana dzikością natury kolekcja Expedition North proponuje wytrzymałe i ekologiczne zegarki, które mają ułatwić spotkanie z naturą.


“Zielona” produkcja zegarków Timex

Zrównoważony rozwój stał się dość gorącym terminem w świecie handlu. Marki detaliczne, duże korporacje i wszelkiego rodzaju organizacje pretendują do różnych poziomów „zielonego” statusu. Zdając sobie sprawę z ogromnego wpływu przemysłu na warunki środowiskowe, starają się jak najlepiej wykorzystywać naturalne surowce i minimalizować negatywne dla środowiska skutki produkcji. Duże wymagania wobec firm narzucają także sami klienci, którzy coraz wnikliwiej sprawdzają zaangażowanie producentów w ekologiczne działania. 

produkcja zegarków Timex 
Timex przyjazny środkowisku

Uwrażliwiony na zmiany klimatyczne Timex, od wielu lat realizuje zieloną politykę. W ciągu ostatnich dziesięcioleci marka wprowadziła wiele zmian w tradycyjnych liniach produkcyjnych. Dzięki stosunkowo prostym środkom, takim jak zmiana oświetlenia obiektów z żarówek na LED, firma zaoszczędziła ponad 400 000 kWh energii elektrycznej. Innym przykładem podjętych działań jest używanie w zakładach produkcyjnych silników o zmiennej prędkości — co pozwoliło zaoszczędzić rocznie tyle energii elektrycznej, że można by nią zasilić ponad 30 przeciętnych amerykańskich domów przez cały rok. Nowoczesne metody odzyskiwania ścieków, umożliwiły natomiast ponowne wykorzystanie milionów galonów wody. Oprócz tego zakłady Timex poddają recyklingowi, ponownemu wykorzystaniu oraz ograniczeniu zużycia papieru, plastiku i metalu w zakresie 10-20 ton metrycznych rocznie. 


Powrót do natury z zegarkiem Timex Expedition North


Choć Timex pozostaje dumny z każdego podjętego dotychczas kroku, to wie, że właściwa pielęgnacja Ziemi oznacza szukanie wciąż nowych rozwiązań. Dlatego też powstała kolekcja Timex North Expedition. Wprowadzona z myślą o podróżnikach i sportowcach seria skupia się na zrównoważonej produkcji, trwałości produktu oraz lepszym połączeniu z otoczeniem. Wchodzące w jej skład zegarki zachęcają do odkrywania piękna natury w górach, lasach, czy na pustyni. Jak mówią twórcy Timex North Expedition:

Timex Expedition North


"Istnieje wspólna płaszczyzna, który łączy wszystkie żywe istoty na tej planecie i jest nią ziemia pod naszymi stopami. Nasza podróż musi być drogą regeneracji i zrównoważonego rozwoju. Zmierzamy na północ i z dumą możemy powiedzieć, że każdy przemyślany krok stawiamy z myślą o naszej planecie."

 Zegarek Timex

Firma na produkcji tych modeli jest w stanie zaoszczędzić ponad 911 000 kWh energii elektrycznej. Taka moc zasiliłaby samochód elektryczny, który mógłby przejechać ponad 100 razy wokół Ziemi. Utrzymane w militarnej stylistyce zegarki są niezawodnym sprzętem outdoorowym, wspomagającym każdą aktywność fizyczną. Wyznaczenie trasy oraz bezpieczne dotarcie do celu gwarantuje szeroka funkcjonalność w postaci kompasu, termometr, tachymetr, czy chronografu. Dostępne w odcieniach brązu, zieleni i czerni egzemplarze wyposażone zostały także w wyraziste tarcze z szerokimi wskazówkami. Naniesiona na nich masa luminescencyjna umożliwia łatwy odczyt wszystkich interesujących parametrów, niezależnie od aktualnej pogody. To wszystko zaś w solidnej, stalowej obudowie przygotowanej na zróżnicowane warunki zewnętrzne.


Ekologiczne paski w zegarkach Timex North Expedition


Ekologiczne działania marki widoczne są w doborze technologii i materiałów zegarków. Należący do Timex Expedition North model TW2V03600 zawieszony został na eleganckim skórzanym pasku wykonanym z Ecco™ DriTan™. Innowacyjna metoda pozwala chronić naturalne kalogeny skóry bez użycia potężnej ilości litrów wody na etapie opalania i wykończenia pasków. Używana technologia znacznie zmniejsza również ilość stosowanych chemikaliów, a także produkcję ścieków. Takie rozwiązanie pozwala jednocześnie utrzymać jakość produktu, przy równoczesnym podejmowaniu rzeczywistych działań proekologicznych.

 Timex Expedition North model TW2V03600


Timex Expedition North TW2V03900

W portfolio kolekcji znajduje się także wiele zegarków wykorzystujących pasek z tworzywa sztucznego. Zastosowany w Timex Expedition North TW2V03900 tego typu materiał, stanowi świetny wybór dla osób aktywnych fizycznie. Pasek poza swoją wytrzymałością, cechuje się wodoodporną strukturą, dzięki czemu może być używany w trakcie pływania. Co jednak najważniejsze, stworzony jest on w 100% z materiałów z recyklingu. Co to oznacza dla środowiska? Ponowne wykorzystanie tworzyw przyczynia się do zmniejszenia zużycia naturalnych surowców, wpływając również na ograniczenie produkcji odpadów.


Energia płynąca ze światła w mechanizmie solarnym


Sporą część kolekcji Timex Expedition North zajmują zegarki solarne. Ten typ mechanizmu zaczyna być jednym z głównych typów zespołów używanych w zegarmistrzostwie. Zasilane światłem słonecznym oraz sztucznym modele są dobrym wyborem nie obciążającym za bardzo środowiska. Nie zużywają one bowiem baterii wymagającej wymiany co 2 lub 3 lata.

Timex Expedition North z mechanizmem solarnym


Timex Expedition North Solar TW2V03800

Zegarki solarne tak, jak w przypadku modelu Timex Expedition North Solar TW2V03800 to świetne rozwiązanie dla podróżników, którym zależy na stałym dostępie do pomiaru czasu. Rezerwa mocy mechanizmu wynosząca około 2 miesięcy pracy pozwala na pełne użytkowanie modelu bez konieczności jego ładowania. Bez względu bowiem na to, czy aktualnie znajdujesz się na Biegunie Północnym doświadczając nocy polarnej, czy przemierzasz przez rozgrzaną Saharę — zawsze możesz liczyć na precyzyjne wskazanie godziny.


Wspólne działania na rzecz Ziemi


Podejmowania działań na rzecz naturalnego środowiska to w obecnych czasach obowiązek każdego z nas. Wbrew pozorom “ekologia” nie jest słowem wytrychem, ale postawą przynoszącą realne zmiany. Tak też uważa marka Timex, która od lat podejmuje konkretne kroki do tworzenia przyjaznych naturze produktów. Modernizacja procesu produkcji ogranicza w znacznym stopniu emitowanie Co2 do powietrza oraz pozwala na racjonalne korzystanie z naturalnych zasobów. Wpływ na nasze otoczenie mają jednak nie tylko korporacje, ale również my sami. Poprzez drobne działania takie jak segregacja śmieci, rezygnacja z jednorazowych plastikowych opakowań, czy wybór ekologicznych produktów przyczyniamy się do poprawy zdrowia naszej planety. Bo przecież każdy z nas chce cieszyć się pięknymi górskimi widokami, spacerami po lesie lub wakacjami spędzonymi nad błękitnym morzem.

 Ekologiczne podejście marki Timex