Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Timex, Netflix i kultowy serial Stranger Things? Sprawdź szczegóły wyjątkowej kolaboracji!

06-07-2022

Serial Stranger Things to jeden z najchętniej oglądanych seriali wyprodukowanych przez Netflix. Firma z czerwonym "N" w logo powstała w 1997 roku jako wysyłkowa wypożyczalnia płyt DVD, a swoją działalność jako platforma streamingowa rozpoczęła dziesięć lat później. Stranger Things, po House of Cards, to drugi serial, jaki najbardziej przyczynił się do tego, że Netflix jest liderem rynku.

Zegarki Timex x Stranger Things

Timex to amerykański producent zegarków, z długą historią. Założony został jako Waterbury Clock Company w 1854 roku. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 1944 roku. Firma od wielu lat była zaangażowana w różnego rodzaju współprace z popkulturowymi markami, dostarczając klientom wyroby inspirowane ich ulubionymi historiami.


Timex - oficjalny chronometrażysta Drugiej Strony

Ojczyzną firmy jest Middlebury w stanie Connecticut, nazywane czasem "Szwajcarią Ameryki". Firma odniosła ogromny sukces dostarczając rocznie setki tysięcy zegarków. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, przy współpracy z brytyjskim Sinclair Research, rozpoczęła nawet produkcję komputerów domowych. Były to między innymi ZX-81 i ZX Spectrum. Dziś, firma zatrudnia ponad 7000 pracowników. Dostarcza trwałe zegarki kwarcowe, często wyposażone w autorskie podświetlenie Indiglo. Portfolio pełne jest wzorów, od klasycznych przez nowoczesne, po reinterpretacje i te powstające w kooperacjach. Produkty amerykańskiej marki pojawiały się w filmach, serialach i grach komputerowych. Timexów używali między innymi Josh Brolin w "To nie jest kraj dla starych ludzi" i komputerowa Lara Croft w grze "Tomb Raider Chronicles".

Timex Stranger Things z podświetleniem Indiglo


Stranger Things netflix


Fani zauważyli też zegarek Atlantis w Netflixowym Stranger Things, a od tego pozostał tylko krok do kolejnej edycji specjalnej na licencji serialu.


Stranger Things - przyjaciele w opałach

Historia rozpoczyna się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy w fikcyjnym mieście Hawkins, w stanie Indiana, znika dwunastolatek Will Buyers. Tylko widzowie wiedzą, że w zaginięcie był zamieszany potwór z równoległego wymiaru - Drugiej Strony.

młodzi bohaterowie serialu Stranger Things


Eleven tajemnicza bohaterka serialu Stranger Things

Szuka go wiele osób i grup mieszkańców. Odchodząca od zmysłów matka, która nabiera przekonania, że za zniknięciem chłopca kryją się paranormalne siły; szeryf Jim Hopper podejrzliwie patrzący na pobliskie, owiane tajemnicą laboratorium oraz grupa jego kolegów, z którymi Will spędzał czas na popołudniowych sesjach gry fabularnej Dungeons and Dragons. Prowadząc własne "dochodzenie" w sprawie zniknięcia Willa, jego koledzy spotykają w lesie tajemniczą dziewczynkę o ogolonej głowie. Okaże się ona niezbędna do rozwiązania zagadki i przezwyciężenia nadchodzących, paranormalnych wydarzeń.


Wielowymiarowy fenomen

Serial odwołujący się do tradycji kina nowej przygody, opowiadający o poszukiwaniach zagrożonego chłopca, stał się ogólnoświatowym hitem. Twórcy - bracia Duffer - wskazują wiele inspiracji dla swojego dzieła. Wśród nich są filmy Stevensa Spielberga i Johna Carpentera oraz książki Stephena Kinga.

Pierwszy sezon pomógł platformie Netflix zwiększyć liczbę subskrybentów do blisko 160 milionów, był odtwarzany nawet na Antarktyce i w Bhutanie. Serial otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym 7 nagród Emmy i 6 nagród MTV. Najnowsze dane pokazują, że serial obejrzeli właściciele 196 milionów kont serwisu, co odpowiada dziewięćdziesięciu czterem procentom wszystkich kont. Po 28 dniach od premiery, czwarty sezon historii starcia między ludźmi, a stworami z Drugiej Strony, był wyświetlany łącznie przez ponad 930 milionów godzin! Obecnie jest to drugi wynik w historii serwisów streamingowych, jednak premiera dwóch finałowych odcinków z pewnością zmieni sytuację na podium.

Stranger Things bohaterowie serialu
Obsada seriau Stranger Things

Na sukces złożyło się wiele czynników. Po pierwsze akcja osadzona została w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, które na ekranie zostały odwzorowane w sposób perfekcyjny. Zadbano o kostiumy, rekwizyty i muzykę. Kolejnym elementem budującym popularność jest obsada - między postaciami widać rzeczywiste relacje, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Dzięki temu, łatwiej widzom uwierzyć w niesamowite wydarzenia na ekranie.

Serial pełen jest drobnych, niewidocznych na pierwszym rzut oka odniesień do innych dzieł popkultury. Ukryto nawiązania między innymi do Obcego, Gagatków, Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia i E.T. . To tylko część z nich i to ta łatwiejsza do zauważenia. Widzowie kochają takie easter eggi, chętnie odtwarzają video kilkukrotnie, by złapać kolejny i opowiedzieć o nim znajomym podczas spotkania lub pochwalić się odkryciem na forum internetowym.Dzięki internautom wyszukującym takie detale, zegarki Timex zostały zauważone i zaczęły zyskiwać popularność wśród fanów franczyzy od Netflixa.

Zegarek Timex x Stranger Things

Zegarek Timex Atlantis x Stranger Things Timex TW2V51000 - dla wymagających, wczoraj i dziś

Timex Atlantis w serialu Stranger Things

Obciążony bagażem doświadczeń szeryf Jim Hopper bada zaginięcie Willa. To były żołnierz, patrzący sceptycznie na laboratorium znajdujące się w okolicy miasteczka Hawkins. Postać jako uzupełnienie munduru nosi oryginalny egzemplarz Timexa Atlantis z lat osiemdziesiątych. Widzowie, specjalizujący się w wyszukiwaniu smaczków w filmach i seriach zauważyli to błyskawicznie, co zwiększyło popularność tego wzoru. Ten amerykański zegarek mógł z pewnością zostać wybrany przez ludzi pracujących w terenie i wszędzie tam, gdzie liczy się niezawodność.


Współczesny Timex x Stranger Things TW2V51000 nie jest zwyczajnym wznowieniem modelu. Różni się od oryginału, ponieważ odmieniła go Druga Strona.Z pozoru jego tarcza z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem zdaje się być wyłącznie ozdobiona czerwono-czarnym wzorem ukazującym Demogorgona - potwora z Drugiej Strony. Gdy uruchomi się podświetlenie Indiglo, które znaleźć można wyłącznie w wyrobach marki Timex, na tarczę zakrada się inna, mroczna kreatura. Pojawia się bowiem, wyglądający jak gigantyczny pająk, Łupieżca Umysłów. Potwór opanowujący tarczę włada Drugą Stroną i żyjącymi tam istotami, które nie są przyjaźnie nastawione do bohaterów serialu i mieszkańców Hawkins.

Timex x Stranger Things TW2V51000
Zegarek Timex x Stranger Things z motywem Łupieżcy umysłów

Koperta i pasek powstały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co czyni je bardzo trwałymi. Funkcje kwarcowego mechanizmu obsługuje się za pomocą czterech metalowych przycisków na bokach obudowy. Całość jest wodoszczelna do 100 metrów, dzięki czemu z zegarkiem można pływać. Metalowy dekiel koperty jest zdobiony logotypami Netflix i Stranger Things. Oprócz możliwości wskazywania godziny, mechanizm wyposażony został w stoper i alarm. Łupieżca Umysłów wpłynął też na dźwięk alarmu i godzinę trzecią w nocy. Gdy wybije godzina alarmu, zegarek "zagra" melodię z czołówki serialu. Z kolei każdej nocy, dokładnie o trzeciej, właściciel zobaczy, że także cyfra "3" została odmieniona - wyświetli się ona odwrotnie. To kolejne nawiązanie do wydarzeń z serialu.


Ikona lat osiemdziesiątych - zegarek Timex T80 x Stranger Things TW2V50900

Model T80 jest absolutnym hitem marki Timex, o niesłabnącej popularności. Ten kształt z pewnością można zaliczyć do panteonu zegarkowych ikon, dających się bezbłędnie zidentyfikować.Zegarek z datownikiem pokazuje dane za pomocą wyświetlacza LCD, który dzieli się na kilka sekcji. U góry znalazły się dwie - informująca o włączeniu funkcji alarmu oraz druga zawierająca informację o miesiącu i jego dniu. Poniżej wyświetlane są nazwy dnia tygodnia. U dołu, w największej sekcji, prezentowana jest aktualna godzina.

zegarek Timex T80 x Stranger Things TW2V50900
Zegarek zegarek Timex T80 x Stranger Things z podświetleniem

Z pozoru jego tarcza zdaje się być wyłącznie ozdobiona czerwono-czarną grafiką, przedstawiającą grupę nastolatków "patrolujących" okolicę na rowerach. Jednak w niewielkim miasteczku jakim jest Hawkins dotkniętym paranormalnymi zjawiskami, nic nie jest jednoznaczne. W przypadku TW2V50900 sekret ujawnia się po włączeniu podświetlenia Indiglo. Gdy niebieskie światło pokryje tarczę, pojawia się na niej logo serialu.Podświetlenie Indiglo można tak skonfigurować, że będzie się aktywować przy każdym naciśnięciu któregoś z czterech funkcyjnych przycisków.


Timex T80 był wymyślony jako zegarek młodzieżowy. Ma kształt prostokąta o ściętych rogach. Szerokość - dłuższy z boków - to 34 milimetry. Sprawia ona, że może być z powodzeniem noszony przez kobiety i mężczyzn. T80 zabezpieczono przed zachlapaniami, jego klasa wodoszczelności to 30 metrów. Tak samo jak w modelu Atlantis TW2V50800, tak i w T80 alarm wybrzmiewa dźwiękami znanymi z serialu, a "3" w nocy jest wyświetlana odwrotnie. Stoper sprawdzi się podczas uprawiania sportu, ponieważ mierzy czas z dokładnością do 1/100 sekundy.

Młodzieżowy zegarek Timex x Stranger Things

Zegarek Timex Camper x Stranger Things TW2V50800- na między-wymiarowy camping

Zegarek Timex w serialu Stranger Things

W najnowszym sezonie Lucas Sinclair, jeden z grupy nastoletnich przyjaciół, nosi model Camper od Timex'a.To taktyczny zegarek z podświetleniem Indiglo, który pozwala bezbłędnie i błyskawicznie sprawdzić czas. Może to być niezwykle istotne w warunkach polowych. Godziny, minuty i sekundy prezentowane są analogowo - za pomocą wskazówek obracających się ponad tarczą z cyframi arabskimi, jednak nie zupełnie normalnymi. Tarcza modelu TW2V50800 doznała wpływu Drugiej Strony - tajemniczego wymiaru, wyglądającego jak Ziemia, jednak pełnego macek i potworów. Wszystkie arabskie cyfry są odwrócone do góry nogami, zupełnie tak, jakby wyglądały w równoległym świecie.

Ten specjalny Camper ma jeszcze jeden, złowieszczy sekret. Zostaje on ujawniony w chwili włączenia podświetlenia Indiglo. Gdy tarczę pokryje czerwone światło, jakie znaleźć można wyłącznie w specjalnym modelu Timex Camper x Stranger Things, w naszym świecie ukaże się najeżona ostrymi kłami paszcza Demogorgona.

 Timex Camper x Stranger Things TW2V50800


 Timex Camper  TW2V50800

Jak przystało na produkt przeznaczony do używania w leśnych ostępach, TW2V50800 jest zabezpieczony przed zachlapaniami. Koperta z tworzywa ma klasę wodoszczelności do 50 metrów. Duża, stalowa koronka po prawej stronie ułatwia precyzyjne ustawianie czasu. Analogowy zegarek Timex Camper Stranger Things zawieszony jest na pasku typu NATO wykonanym z wysokogatunkowego materiału. Przekładany pod kopertą pasek, ceniony jest za trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.


Nietuzinkowe opakowania

Każdy z modeli powstałych w porozumieniu z Netflix sprzedawany jest w wyjątkowych pudełkach. Powstają one z papieru, przez co mogą być poddane procesowi recyklingu. Ozdabiają je grafiki związane z historią przyjaciół z Hawkins i napisy stylizowaną czcionką, widoczną w czołówce serialu. Podobno podczas produkcji Stranger Things, twórcy wybrali ulubione okładki książkowych horrorów z lat osiemdziesiątych, a wykorzystywane na nich czcionki posłużyły za wzory do stworzenia liternictwa wykorzystanego w serialu. Ciekawie zaprojektowane opakowania doskonale uzupełniają zegarki stworzone z myślą o fanach!

Pudełko do zegarków Timex x Stranger Things

Timex x Stranger Things - testowane laboratoryjnie

Stranger Things serial Netflix

Fenomen jakim stały się na całym świecie przygody dzieciaków z Hawkins to spotykane raz na kilkanaście lat wydarzenie w popkulturze. Miliony fanów na świecie, rekordy długości emisji, coroczne spotkania fanów, licencje na wykorzystanie logo na ubraniach i przedmiotach codziennego użytku. To tylko część sukcesu, jaki osiągnął Netflix zatrudniając braci Duffer, a o jakim marzą producenci konkurencyjnych marek.

Wyjątkowe zegarki Timex są wręcz naturalnym przedłużeniem tego, co widać na ekranie. Będą idealnym prezentem dla miłośników serialu. Sprawdzone przez dekady wyroby - Atlantis, T80 i Camper - będą doskonałymi towarzyszami w lesie, nad rzeką i w miejskiej dżungli. Sprawdzą się nawet po drugiej stronie.

Zegarki Timex x Stranger Things
FILTRY0