Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT08-03-2022

Victorinox — marka działająca w duchu zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój to temat na czasie. Ale jak bardzo marki są zaangażowane w etyczną i ekologiczną odpowiedzialność? Dowiedz się, jak Victorinox dba o środowisko oraz w jaki sposób tworzy swoje produkty.  


Ekologiczne Scyzoryki i zegarki Victorinox Swiss Army

Producenci są coraz bardziej świadomi problemów środowiskowych trapiących planetę. Kryzys klimatyczny, kończące się złoża naturalnych surowców - to kwestie dotyczące przecież każdego człowieka. Walka o zieloną przyszłość powinna być podejmowana na wielu polach - zarówno indywidualnie, chociażby w postaci segregowania śmieci, jak też globalnie. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka Victorinox, która od lat modernizuje procesy produkcji, aby były one bardziej przyjazne dla środowiska. Realizacja idei zrównoważonego rozwoju pozostaje dla szwajcarskiego brandu nadrzędną wartością przy tworzeniu swoich produktów. Oszczędne korzystanie z naturalnych surowców jest bowiem wyrazem odpowiedzialności społecznej. Ekologiczne praktyki w zakresie produkcji mogą znacznie przyczynić się do poprawy jakości wód i powietrza na Ziemi.  


Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu  

Recykling jest niezbędny w ekologicznym prowadzeniu firmy. Dlatego też Victorinox przywiązuje bardzo dużą wagę do wykorzystywania w swoich produktach materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Marka, wprowadzając w życie zasadę „tyle, ile trzeba – możliwie najmniej”, używa do ochrony czasomierzy tekturowych pudełek, składających się w 90% z odzyskanego papieru i mogących zostać ponownie zrecyklingowanym. Ponadto utworzono specjalne stanowiska zbiórki odpadów, umożliwiające ponowne przetworzenie nawet 55% odpadów powstających przy produkcji.


Zegarki i scyzoryki Victorinox zasłynęły z doskonałej obróbki stali szlachetnej. Wytrzymały materiał stanowi podstawę dla kopert czasomierzy. Niewiele jednak osób wie, że recyklingowi poddawane są dosłownie wszystkie odpady stalowe. Szwajcarska marka jest pionierem w zakresie wykorzystywania szlamu powstającego w trakcie szlifowania stali. Każdego roku odzyskuje ona 600 ton stali z wody chłodzącej, co ostatecznie stanowi ok. 25% całego zapotrzebowania firmy na ten surowiec. 


Użycie odnawialnych źródeł energii  

Victorinox wspiera ideę zrównoważonej elektryczności, pozyskując energię od lokalnych producentów. Tym samym ograniczone zostaje zużycie oleju węglowego. Ochrona klimatu odbywa się także poprzez umiejętne wykorzystywanie prądu. Marka, odzyskując ciepło odpadowe z zakładów produkcyjnych, zapewnia ponad 75% ogrzewania dla wszystkich budynków firmy. Oznacza to, że wytwarzane podczas produkcji noży ciepło służy również do ogrzewania pomieszczeń. Co istotne, na wielu budynkach firmy rozmieszczone są panele słoneczne generujące 470 000 kWh rocznie. Dzięki tym wszystkim działaniom emisja CO2 po została zredukowana aż o ok. 400 ton! 


Odpowiedzialna produkcja

Selekcja odpowiednich materiałów jest ważnym aspektem branym pod uwagę przy procesie produkcji. Jeśli więc scyzoryk lub zegarek Victorinox posiadają drewniane elementy, to możesz mieć pewność, że pochodzą one wyłącznie z certyfikowanych źródeł. Przedsiębiorcy dokładają wszelkich starań, aby drewno było pozyskiwane w jak najbliższym miejscu ich finalnej obróbki. Pozwala to zminimalizować potrzebę transportu surowca, co wpływa na ograniczenie śladu węglowego. Marka, gdy tylko może, rezygnuje z wykorzystywania środków chemicznych, czego doskonałym przykładem jest opracowanie systemu oczyszczania opartego na wodzie. Dzięki temu udało się zredukować użycie rozpuszczalników chlorowcowych w 2015 roku z 108 tys. kg na jedyne 236 kg.  


Zegarek męski Victorinox z 5-letnią gwarancją

Zrównoważony rozwój ma służyć tworzeniu maksymalnie wartościowych produktów, przy minimalizacji negatywnego wpływu produkcji na środowisko. Trwałe i wytrzymałe przedmioty pozwalają na ich długotrwałą eksploatację. Zegarek Victorinox objęty jest aż 5-letnią gwarancją na mechanizm, czyli o dwa lata większą od tej standardowej. W przypadku ewentualnej usterki wystarczy dokonać naprawy, oszczędzając tym samym surowce planety. 


Proekologiczna działalność potwierdzona certyfikatami  

Działania marki zostały dostrzeżone przez wiele organizacji pracujących na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Proekologiczną działalność Victorinox potwierdzają przyznawane regularnie wyróżnienia oraz certyfikaty. Firma spełnia obowiązujące w Europie standardy REACH dotyczące obchodzenia się ze środkami chemicznymi, a także niemiecki system recyklingowy Green Dot. Ponadto, brand może pochwalić się nagrodą Szwajcarskiej Fundacji na Rzecz Ochrony Środowiska, a także wyróżnieniem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Zarządzania Innowacjami. 


Produkty w ekologicznym stylu — scyzoryki i zegarki Victorinox Swiss Army

Biorąc pod uwagę powyższe informacje nie dziwi fakt, że w ofercie szwajcarskiej marki znaleźć można wiele produktów w ekologicznym duchu. Doskonale potwierdzają to kapsułkowe scyzoryki Victorinox. Wielofunkcyjne akcesoria przydadzą się w trakcie biwaków czy wakacji. W każdą podróż warto zabrać ze sobą scyzoryk Victorinox Evolution Wood 17. Jego okładka wykonana została z drzewa orzechowego, który w 100% jest materiałem naturalnie odnawialnym i pozostawia niski ślad węglowy. Optymalna wielkość pozwala na łatwe schowanie urządzenia w kieszeni. Dzięki nadzwyczajnej wytrzymałości połączonej z eleganckim wyglądem będzie on doskonałym wyposażeniem dla żołnierzy i podróżników. 


W ekologiczny sposób wytwarzane są także czasomierze. Przyjazna środowisku obróbka metalurgiczna tworzy odporne na ekstremalne warunki koperty. Utrzymany w wyjątkowym stylu zegarek męski Victorinox Field Force Sport Chrono poddany został wielu testom sprawdzającym jego wytrzymałość na korozję, wodoszczelność i odporność na temperatury. Z wyrazistej tarczy otoczonej bezelem można odczytać datę, średnią prędkość poruszania się oraz dokonać precyzyjnego pomiaru odcinków czasu. Zawieszony na brązowym skórzanym pasku, zegarek Victorinox Swiss Army, oprócz bycia niezawodnym sportowym akcesorium, stanie się także doskonałym codziennym gadżetem.