Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT06-11-2018

Nowy zegarek Sturmanskie OPEN SPACE - rosyjska wytrzymałość

Rosyjskiej produkcji zegarki Strumanskie słyną z rzadko spotykanej wytrzymałości na zmienne warunki otoczenia. Pod tym względem to już legendarne czasomierze. Często jest tak, że poszukując odpowiedniego zegarka dla siebie sugerujemy się krajem jego pochodzenia. Szwajcarskie uchodzą za najlepsze, ale czy na pewno żadne nie dorównują im jakością? Z przeświadczenia o nierozerwalności czasu i przestrzeni narodził się bezprecedensowy i niezwykle trwały rosyjski zegarek Sturmanskie 2431-1765938 Open Space.Dlaczego akurat rosyjski?

Rosjanie jako pierwsi na świecie eksplorowali przestrzeń kosmiczną. 12-04-1961r., kosmonauta Jurij Gagarin okrążył Ziemię w rakiecie Wostok-1. Miał wówczas na nadgarstku czasomierz marki Sturmanskie. Był to pierwszy zegarek na świecie zaprojektowany i wyprodukowany po to, by nie zawiódł w kosmosieMusiał wykazać się zatem niezwykłą odpornością na nietypowe warunki zerowej grawitacji, na potężne przeciążenia, silne wstrząsy oraz nskrajne zmiany temperatury. Można śmiało powiedzieć, że Sturmanskie byłpierwszą marką, która dokonała astronomicznego przełomu w świecie zegarków. Trudno o bardziej przekonujący dowód zegarmistrzowskiej jakości. W związku z tym nie dziwi fakt, że rosyjskie czasomierze znalazły szerokie zastosowanie w warunkach bojowych - na lądzie, w powietrzu i pod wodą. 
Zegarek Sturmanskie 2431-1765938 Open Space


Z kolei prezentowany model, czyli zegarek Sturmanskie 2431-1765938 Open Space otworzył kolejny rozdział w kosmicznej historii marki. Wyprodukowany jest z materiałów najwyższej jakości, starannie zaprojektowany, przemyślany i wykonany ręcznie przez najlepszych moskiewskich inżynierówMiał być tym, który jako pierwszy opuści statek i wyruszy w otwartą przestrzeń kosmiczną. Pionierski spacer pozaziemski odbył Rosjanin Alexej Leonov. Prezentowany Model Sturmanskie Open Space na jego nadgarstku był pierwszym zegarkiem noszonym w przestrzeni kosmicznej. Wyróżnił się tym samym niezawodną pracą mechanizmu w ekstremalnych warunkach.Zegarek Sturmanskie 2431-1765938 Open Space Dziedzictwo w służbie współczesności

Takie dziedzictwo zobowiązuje. Produkując zegarki dla szerokiego grona odbiorców, rosyjska firma kierowała się tymi samymi wytycznymi, co w przypadku tworzenia wyspecjalizowanych czasomierzy. W całości zaprojektowany i wykonany w Moskwie zegarek Strumanskie Open Space to niezwykle osobliwy model zachowany w stylistyce retro. Nie licząc koperty w kolorze srebrnym, utrzymany jest w brązowej tonacji. Gruby pasek z prawdziwej skóry jest dość elastyczny żeby zapewnić wygodę użytkowania. Zjawiskowo zaprojektowana brązowa tarcza posiada 24-godzinny indeks, którego próżno szukać u konkurencji. Z kolei indeks minutowy i sekundowy został umieszczony na jasnobrązowym pierścieniu wokół centralnej części cyferblatu. Na godzinie 3 widnieje datownik z dniem miesiąca. 


Automatyczny, męski zegarek Sturmanskie 2431-1765938 z analogową brązową tarczą oraz okrągłą, stalową tarcza w kolorze srebrna. Zegarek ten jest na skórzanym brązowym pasku.


Widoczność datownika jest wspierana przez umieszczone nad nim małe szkiełko powiększające, będące elementem całości wyraźnie wypukłego szkiełka, pokrywającego tarczę zegarka. Owa wypukłość przypieczętowuje jegsentymentalny charakter vintage. Najwyższej jakości zegarek Strumanskie 2431-1765938 cechuje klasyczny design. Wykonany z niezwykłą precyzją, niezawodny i wytrzymały rosyjski czasomierz posiada zdecydowanie ekskluzywny, prestiżowy, wręcz luksusowy charakter. Stanowi przy tym idealny dodatek do męskiej garderoby, zarówno tej codziennej, jak i wyjściowej. Doskonała propozycja dla dystyngowanych mężczyzn, którzy cenią sobie wysoką jakość w klasycznej oprawie.