Pulsar to marka, której inspiracje sięgają kosmosu. To właśnie tam projektanci zegarków Pulsar szukają natchnienia i doskonałości pod każdym względem. Szczególną rolę odgrywają tutaj gwiazdy nazywane pulsarami. Zegarki Pulsar zawdzięczają im nie tylko nazwę, ale niepowtarzalny wygląd i niesamowitą dokładność w odmierzaniu czasu. Dlaczego gwiazda jest wzorem dokładności? Otóż pulsary to wirujące gwiazdy, które obracają się 1000 razy na sekundę. Co ciekawe, wysyłają niezwykle regularny sygnał radiowy wykrywalny na ziemi. Niektóre z nich mogą poszczycić się dokładnością co do jednej sekundy na 10 milionów lat. Projektanci mechanizmów zegarków Pulsar dążą do osiągnięcia podobnej doskonałości w pomiarze czasu. Czy jest to do osiągnięcia? Na chwilę obecną niestety nie, ale wzorce marki są jak najbardziej prawidłowe. Należą się jej ukłony za ambicję i stawianie poprzeczki naprawdę wysoko.

Firmowe hasło zegarków Pulsar brzmi: "Wyraź to na swój sposób". Zegarki tego producenta doskonale oddają sens tych słów. Cechuje je unikalny, tylko im właściwy charakter. Zaczynając od wyjątkowej dbałości o dokładność chodu, przez niezawodność mechanizmu, na szczególnym wykończeniu skończywszy. Hasło oparte jest na przekonaniu, że każdy użytkownik zegarków jest wyjątkowy i chciałby swoją indywidualność zaznaczyć właśnie poprzez charakter naręcznego czasomierza. Obserwując kolejne serie zegarków marki Pulsar można odnieść wrażenie, że ich producent doskonale odgaduje dynamikę zmian w sferze mody i w sposobie życia miłośników zegarków. Dzięki temu nieustannie oferuje im innowacyjne rozwiązania, które doskonale rezonują z ich bieżącymi oczekiwaniami.

Pulsar zegarki powstały w erze technologicznego optymizmu. W latach 70. XX w. wszystko wydawało się osiągalne dzięki gwałtownemu rozwojowi techniki. Loty kosmiczne przeszły ze sfery marzeń do rzeczywistości, przemysł komputerowy rozwijał się w zawrotnym tempie, a nowinki w zakresie elektroniki wydawały się przełomowe z dnia na dzień. Zegarek Pulsar jest symbolem tej modernistycznej ery. Były nowoczesne, śmiałe w wykonaniu i zaskakująco różnorodne. Wyróżniały się na tle innych zegarków tamtego okresu. Co najważniejsze, zegarek Pulsar był pierwszym na świecie zegarkiem elektronicznym, czym wywołał sensację podczas zaprezentowania go w Nowym Jorku w 1972 r. Należy wspomnieć, że marka Pulsar została powołana do życia przez japońskiego giganta elektroniki - firmę Seiko. Jednak niezależnie od swojego utytułowanego mentora Pulsar znalazł własną drogę do sukcesu, łącząc innowacyjny design z właściwym sobie, uniwersalnym urokiem.