Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Zeppelin Atlantic

W swoich kolekcjach marka Zeppelin zawiera odwołania do jednego z najważniejszych okresów w historii awiacji. Upamiętniane są nie tylko dzieła wybitnego inżyniera, Grafa von Zeppelina, ale również przełomowe wydarzenia, które odbyły się przy ich udziale. Zegarki Zeppelin Atlantic są właśnie odzwierciedleniem tego podejścia, upamiętniając niezwykle ważny moment wprowadzenia transatlantyckich lotów pasażerskich.

czytaj więcej

Zeppelin w podróży przez Atlantyk

Choć dzisiaj sprawa wydaje się niezwykle banalna, lotnicze połączenie pomiędzy Europą a Ameryką jeszcze nie tak dawno pozostawało tylko w sferze marzeń. Wszystko zmieniło się dopiero w roku 1928, kiedy jedna z najwspanialszych konstrukcji w dziejach, wyruszyła w dziewiczy przelot nad oceanem atlantyckim. Sterowiec Zeppelin LZ-127 wyruszył w podróż do miasta Lakethrust w stanie New Jersey, rozpoczynając przy tym epokę powietrznych podróży transatlantyckich. Chociaż trasa nie przebiegała bez problemów, wszystko zakończyło się sukcesem, a nowy szlak powietrzny został przetarty dla przyszłych pokoleń. Sam przelot był wtedy najdłuższym lotem w dziejach, trwającym aż 111 godzin i 44 minuty i liczącym 9926 km. Na pokładzie statku znalazło się wówczas wiele ciekawych osobistości, jak Ludwig Dettmann oraz Theo Matejko, którzy zainspirowani przelotem stworzyli dzieła upamiętniające to wydarzenie. Dziś ta inspiracja nadal pozostaje żywa, dzięki zegarkom Zeppelin Atlantic.
Stylowy zegarek Zeppelin w podróży przez AtlantykZegarki Zeppelin Atlantic - dla ludzi z klasą

Zegarki Zeppelin Atlantic z niezawodnym mechanizmem
Przelot sterowcem zawsze uważany był za pełen klasy i dostojności, dlatego zegarki Zeppelin Atlantic zostały zaprojektowane z myślą o luksusie i elegancji. Aby to osiągnąć zaczęto od sprawdzonego fundamentu 40mm koperty, która łączy wszystkie czasomierze w tej kolekcji. Zegarki Zeppelin Atlantic będą pasowały więc do każdego nadgarstka i będą dobrze pasowały do dobrego eleganckiego stroju. Modele z serii Atlantic wspaniale sprawdzają się jako zegarki do garnituru, dzięki klasycznej kolorystyce oraz wykorzystaniu gładkich, skórzanych pasków.Do tego celu szczególnie dobrze nadadzą się zegarki Zeppelin z samym datownikiem, choć do wyboru mamy kilka kombinacji z rezerwą chodu, tarczą 24h lub czasem GMT. Niezależnie od preferowanego zestawu, tarcza zawsze pozostaje przejrzysta i czytelna, za sprawą słupkowych indeksów oraz ostrych wskazówek. Poza wysoką wartością stylistyczną, zegarki Zeppelin Atlantic oferują równie wysoką wartość zegarmistrzowską. W kolekcji dominują zegarki automatyczne czerpiące energię do pracy z ruchów naszej ręki.
Zegarki Zeppelin Atlantic z oświetleniem Luminova