Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Zeppelin Hindenburg

43wyniki

Zegarki Zeppelin Hindenburg

Niewiele jest tak charakterystycznych zegarków, jak Zeppelin LZ129 Hindenburg. Inspirowane najsłynniejszym sterowcem świata, stanowią dziś ikonę czasomierzy lotniczych. Zapisana w ich retro tarczach historia, zainteresuje wszystkich miłośników modeli w stylu vintage.

FILTRY0

Legendarne sterowce Zeppelin inspiracją dla zegarków

W XX wieku nastąpił ogromny rozwój w przemyśle lotniczym za sprawą wynalezienia zeppelinów, czyli sterowców. Majestatyczne behemoty przemierzały świat z maksymalną prędkością 135 km (84 mil) na godzinę i prędkość przelotową 126 km (78 mil) na godzinę. W 1936 r. Hindenburg zainaugurował komercyjne usługi lotnicze przez północny Atlantyk, przewożąc 1002 pasażerów na 10 regularnych rejsach w obie strony między Niemcami, a Stanami Zjednoczonymi. W następnym roku era sterowców gwałtownie się zatrzymała, gdy Hindenburg LZ129. stanął w płomieniach podczas lądowania w Lakehurst w New Jersey. Jego katastrofa oznaczała koniec używania sterowców w komercyjnym transporcie lotniczym. Pomimo tego maszyny zyskały miano legendarnych, wprowadzając tym samym lotnictwo w nowoczesność.
Legendarne sterowce Zeppelin inspiracją dla zegarkówLotnicze zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg

Lotnicze zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg
Marka zegarków Zeppelin postanowiła oddać hołd niewątpliwemu cudowi inżynierii, jakim był Hildenburg LZ129. Dziś modele te uważane są wręcz za kultowy przykład czasomierzy lotniczych, których wygląd i wykonanie stanowi wzór do naśladowania dla innych brandów. Utrzymane w retro stylistyce czasomierze bardzo wyróżniają się na tle konkurencyjnych zegarków. Mamy tu do czynienia z okrągłą, równo wypolerowaną kopertą, której średnica wynosi 40 mm. Kolorystyka zegarków Hildenburg LZ129 została utrzymana głównie w kolorach czerni, bieli i brązów. W sposób szczególny uwagę przyciągają stylizowane oznaczenia godzinowe w formie cyfr arabskich. W większości egzemplarzy występują dodatkowe oznaczenia minutowe, a także datownik. W wybranych modelach zastosowano także dekoracyjne fazy księżyca. Te wszystkie dodatki wraz z cienkimi wskazówkami tworzą rozpoznawalny styl niemieckich zegarków. Całość została tak zaprojektowana, aby zgodnie z lotniczymi wymaganiami za jednym spojrzeniem móc odczytać godzinę.Zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg - specyfikacja techniczna

W kolekcji Zeppelin Lz129 Hildenburg mamy możliwość wyboru modelu działającego w oparciu o mechanizmkwarcowy lub mechaniczny z automatycznym naciągiem. Tutaj też miłą niespodzianką pozostaje transparentny dekiel, przez który będziemy mogli obserwować pracę mechanizmu zegarka. W zależności od egzemplarza, tarczę przykrywa szkło akrylowe bądź mineralne. Wodoszczelność na poziomie 3-5 ATM sprawdzi się w codziennym użytkowaniu zegarka. Całości dopełnia tu skórzany pasek z widocznymi przeszyciami po bokach lub bransoleta mediolańska. Wraz z zapięciem na sprzączkę gwarantują one bezpieczne trzymanie się zegarka na nadgarstku.
Zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg - specyfikacja techniczna


Komu dedykowane są zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg?

Kolekcja zegarków Zeppelin LZ129 Hindenburg dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznomInspirowane najbardziej znanym sterowcem na świecie modele spodobają się nie tylko wielbicielom historii oraz lotnictwa, ale wszystkim ceniącym sobie dobre zegarmistrzostwo. Hindenburg pomimo klasycznego wzornictwa może być z powodzeniem noszony w zestawie z casualowymi ubraniami. Utrzymane w stylistyce retro egzemplarze staną się oryginalnym dodatkiem do niemal wszystkich stylizacji, podkreślającym nasz indywidualny styl.