Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300
Nowy VE Tybur 2023 - Polska edycja limitowana Vostok Europe

Nowy VE Tybur 2023 - Polska edycja limitowana Vostok Europe

2023-07-03
Już 22 lipca bieżącego roku, do oktagonu wejdzie polski fighter Marcin Tybura i reprezentant Anglii Tom Aspinall. “Tybur” jest od kilku sezonów ambasadorem litewskiej marki Vostok Europe, która w związku z tą kooperacją przygotowała specjalną limitowaną serię zegarków!

Marcin “Tybur” Tybura - polski reprezentant w UFC

Marcin Tybura jest jednym z dziesięciu aktywnie reprezentujących Polskę zawodników w federacji Ultimate Fighting Championship. Do walk w klatkach organizowanych przez UFC staje nieprzerwanie od swojego debiutu w 2016 roku. Urodzony w 1985 roku, Polak rozpoczął treningi MMA w 2006 roku. Przed dołączeniem do Ultimate Fighting Championship brał udział w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu i galach M-1 Global.

W UFC walczy w wadze ciężkiej. Brał udział w kilkunastu walkach, dwie ostatnie wygrał. We wcześniejszych imprezach trzykrotnie zdobywał bonus za najlepszy występ wieczoru. Jego najbliższa walka została zaplanowana na londyńską galę, która odbędzie się 22 lipca 2023 roku. Do oktagonu razem z “Tyburem” wejdzie o osiem lat młodszy anglik Thomas Paul Aspinall, który swoją ostatnią walkę przegrał przez knockout techniczny. Walka Marcina Tybury będzie najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru!

Marcin Tybura polskim reprezentantem w UFC
Marcin Tybura, jak każdy nowoczesny sportowiec, zawiera kontrakty reklamowe, dzięki którym ma możliwość skupić się wyłącznie na treningach. Fakt, że sportowcy mogą utrzymywać się z umów z firmami zewnętrznymi sprawia, że wybitni atleci coraz dalej przesuwają granice rekordowych osiągnięć. Nie byłoby to możliwe, gdyby dzielili życie między pracę i treningi. Do sukcesu Marcina od 2021 roku przyczynia się też litewska marka Vostok Europe.
Ultimate Fighting Championship Tybura w walce z Aspinall

Ultimate Fighting Championship - najważniejsza federacja mieszanych sztuk walki

Ultimate Fighting Championship to, założona w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki, federacja zrzeszająca zawodniczki i zawodników mieszanych sztuk walki z całego świata. Tegoroczny sezon jest więc jubileuszem jej 30lecia. Z wiązku z tym, na ten rok zaplanowano największe i najbardziej emocjonujące widowiska, jakie do tej pory UFC dało fanom.

Organizowane przez Ultimate Fighting Championship gale walk są wydarzeniami, które gromadzą ogromną publiczność zarówno na miejscu, jak i tę łączącą się z przez internet. Do federacji należą najlepsi na świecie sportowcy, których wszystkie walki, niezależnie od kategorii wagowej, są widowiskami rozgrzewającymi publikę do czerwoności.

Bilety na każdą galę wyprzedają się do ostatniego, a na widowni wielokrotnie widziano gwiazdy kina i sportu. Jeśli ktoś zawsze marzył, by poprosić Shaquillea Oneala o autograf, to rozgrywana w Las Vegas walka UFC może być doskonałą ku temu okazją. W USA walki są transmitowane przez płatny kanał ESPN, a dla innych widzów UFC przygotowało usługę pay-per-view, pozwalającą za drobną opłatą podziwiać zmagania gladiatorów.

Zawodnicy UFC nie są jeszcze tak popularni jak koszykarze NBA czy futboliści NFL i nadal mogą przejść przez ulice zatłoczonych miast nierozpoznani. Jednak ich pełne pasji i determinacji zmagania, a także siła i ogromny zasięg UFC sprawią, że już za parę lat, to ci fighterzy będą rozpoznawani wszędzie na świecie!

Walki w UFC ambasadora marki Vostok Europe Marcina Tybury
Litewska marka Vostok Europe

Vostok Europe - litewskie zegarki od 2003 roku

Vostok Europe powstało w litewskim Wilnie w 2003 roku. Od początku marka postawiła na mocne i łatwe do rozpoznania modele, które oferowała w ciekawych, często zaskakujących wersjach stylistycznych. Wszystkie opuszczające wileńską fabrykę wyroby są limitowane, zazwyczaj do 3000 egzemplarzy i co istotne - wszystkie składane są ręcznie.

Zegarki Vostok Europe są inspirowane nauką i przemysłem - zarówno produktami, które trafiły do produkcji, jak i ciekawymi koncepcjami, które nie doczekały się realizacji.

Ponieważ poruszane tematy są niecodzienne - na przykład łodzie podwodne czy osiągnięcia wybitnych fizyków, to i zegarki muszą się wyróżniać. Modele Vostok Europe są inne od wszystkich zegarków, jakie można znaleźć na rynku. To duże, niezwykle wytrzymałe zegarki, które tworzone są tak, by były użyteczne i wyglądały świetnie.

Już dwa lata temu - w2021 roku - do sklepów trafiła specjalna limitowana seria zegarków “Tybur” dostępnych tylko w Polsce. Tym, co od razu rzucało się w oczy na tamtym modelu 6S21-225A436 , był symbol Marcina - ryczący “Niedźwiedź Tybury”.

Dziś, na miesiąc przed kolejną, niesamowicie ważną dla Polaka walką, ujawniony został nowy model poświęcony zawodnikowi. Nowy projekt jest bardzo odważny i trudno obok niego przejść obojętnie.

Zegarek Marcin Tybura Vostok Europe z wizerunkiem niedzwiedzia na tarczy
Specjalna edycja Vostok Europe Marcin Tybura 2023

Zegarki Vostok Europe Tybur 2023 - specjalna limitowana seria

Tegoroczny zegarek “Tybur” VK64-640C470 powstał w oparciu o zaprezentowany wczesną wiosną model Atomic Age. Oczywiście, na potrzeby tej wyjątkowej serii limitowanej, litwini zmienili swój produkt niemal nie do poznania. Zmian jest bardzo dużo i są one naprawdę ciekawe. Część z nich można zauważyć od razu, a aby znaleźć pozostałe należy się uważnie przyjrzeć.

Od razu widać, że masywna koperta zegarka Atomic Age ma kształt oktagonu, zupełnie tak jak doskonale znany fanom ring UFC. By podkreślić ten element, zewnętrzna krawędź tarczy została wykończona na czerwono i ozdobiona wzorem jaki tworzy druciana siatka zatrzymująca walczących we wnętrzu ringu niczym w klatce. Na tarczy znalazła się ksywka polskiego fightera oraz informacja o serii specjalnej. Nie sposób też nie zauważyć paska w polskich barwach narodowych. Jednak na tym kończą się tylko te “oczywiste” zmiany!

Koperta zegarka Vostok Europe Tybur 2023

Prawie cała obudowa jest w kolorze czarnym, uzyskanymw nowoczesnym procesie PVD. Dzięki tej technice, na powierzchni stali szlachetnej tworzy się twarda, odporna na zarysowania powłoka, której bazą są cząsteczki tytanu nanoszone na stal w specjalnych warunkach. Z czerni obudowy wyłaniają się przyciski stopera Start i Stop, które umieszczono przy godzinie 2 i 4 oraz dwa czerwone nity, które znalazły się po przeciwnej stronie koperty, przy godzinach 8 i 10.

Patrząc na lewą stronę koperty, na płaskim elemencie boku można dostrzec grawerunek “Niedźwiedzia Tybury” i pseudonim polaka “Tybur”.

Koperta zegarka Vostok Europe Tybur 2023
Dekiel zegarka Vostok Europe Marcin Tybura 2023 VK64-640C470
Ten wyjątkowy, spersonalizowany grawer został również powtórzony na deklu, zaprojektowanym specjalnie do tej serii limitowanej. Ryczący niedźwiedź zajmuje całą powierzchnię medalionu w centrum zakręcanego dekla. Poza głębokim reliefem na spodnim elemencie obudowy znalazły się napisy “Marcin Tybur Tybura”, “UFC Professional Fighter” oraz informacja o tym, który egzemplarz z puli stu limitowanych sztuk ma się przed oczami. Oczywiście, nie zabrakło też standardowych napisów, które znajdują się na wszystkich zegarkach Vostok Europe. Z nich można dowiedzieć się o litewskim pochodzeniu zegarka, wodoszczelności do 20 bar i podświetleniu trytowym Trigalight. Koronka została ozdobiona głębokim, moletowanym wzorem, który ułatwia odkręcanie, regulację wskazań i ponowne jej zakręcanie.

Jedyna w swoim rodzaju tarcza zegarka Vostok Europe Tybur 2023

Producent przygotował tarczę, na której dominuje czerń i czerwień, uzupełniane przez biel. Ta dynamiczna kompozycja, dzięki motywowi siatki zamykającej oktagonalną klatkę, bardzo czytelnie informuje o tym, jakiej imprezie sportowej jest poświęcona. Centralna powierzchnia tarczy ma ziarniste, czarne wykończenie. U góry nałożone zostało srebrne, lśniące logo producenta. W dolnej połowie pojawił się napis “TYBUR” zapisany czerwonymi wersalikami oraz dopisek “Special Series”. Niżej w tarczy wycięto okienko datownika, w którym prezentowane są numery dni miesiąca, zapisane białą czcionką na czarnym tle. Sprawia to, że datownik jest integralną częścią projektu. Ten detal nie daje wrażenia jakie można czasem odnieść patrząc na konkurencyjne zegarki z czarną tarczą i białym tłem daty, jakby sięgnięto po uniwersalną część, zamiast stworzyć ją od nowa na potrzeby projektu. Przy okienku daty zapisano rodowód tego unikatowego modelu - “Made in Lithuania”.
Tarcza zegarka Vostok Europe Tybur 2023
Subtarcze w zegarku Vostok Europe Tybur 2023

Dwie umieszczone przy godzinie 3 i 9 subtarcze mają bardziej błyszczące wykończenia. Z prawej można odczytać czas w formacie dobowym, zaś lewa jest licznikiem minut stopera, który został przygotowany specjalnie do wykorzystania podczas mierzenia czasu walk w dywizji UFC. Duża biała skala minutowa chronografu pozwala wygodnie obserwować postęp pięciu trwających po 5 minut rund, między którymi mają miejsce cztery minutowe przerwy. Maksymalnie pojedynek w klatce może trwać 29 minut, a chronograf w nowym Vostoku pozwala dokładnie ten czas zmierzyć.

Dwanaście indeksów godzinowych ma postać “wbitych” w tarczę szklanych rurek Trigalight, a ponad nimi poruszają się wskazówki godzinowa i minutowa, w których również znalazły się świecące rurki. Wszystkie szklane tuby sprawiają, że Vostok Europe Tybur 2023 jest czytelny nawet w ciemnościach. Centralna wskazówka sekundnika otrzymała polskie barwy - jest czerwona, a jej grot jest śnieżnobiały.

Biało-czerwony pasek - barwy “Tybura” w zegarku Vostok Europe

Premierowy, limitowany do zaledwie 100 egzemplarzy zegarek Vostok Europe Tybur 2023 jest sprzedawany na pasku w polskich barwach narodowych. Zegarek ma biały pasek po stronie godziny dwunastej i czerwony po przeciwnej. W ten sposób, zegarek pozwala zawsze mieć przy sobie ojczyste barwy. Kupujący otrzyma w pudełku oczywiście dwa dodatkowe - biały i czerwony - elementy, które pozwolą mu zmieniać oblicze posiadanego zegarka. Zależnie od humoru, będzie mógł nosić pasek dwukolorowy lub zdecydować się na jeden z dwóch jednolitych wariantów. Pasek ma 25 milimetrów szerokości, dzięki czemu pewnie i wygodnie trzyma zegarek na nadgarstku. W szybkiej wymianie pomogą dołączone do opakowania narzędzia do zmiany pasków.

Litewski producent oferuje do swoich zegarków wiele różnych pasków, dlatego w przyszłości właściciel nie będzie miał problemu z dobraniem nowego, bardziej lub mniej ekstrawaganckiego paska do swojego zegarka VE Tybur 2023.

Limitowany do 100 sztuk zegarek Vostok Europe Tybur 2023 z biało-czerwonym paskiem w polskich barwach narodowych. Zestaw zawiera dwa dodatkowe paski - biały i czerwony - pozwalające zmieniać oblicze zegarka. Pasek ma 25 milimetrów szerokości i jest wygodny w noszeniu. Dołączone narzędzia ułatwiają szybką wymianę paska. Litewski producent oferuje wiele różnych pasków do swoich zegarków.
Specjalny drybox edycji limitowanej Tybur 2023

Vostok Europe - specjalny drybox edycji limitowanej Tybur 2023

Jak inne limitowane modele Vostok Europe, tak zegarek stworzony we współpracy z polskim fighterem, dostarczany jest w specjalnym opakowaniu “prezentowym”. Vostok Europe pakuje swoje modele w bezpieczne i wodoszczelne pudełka typu drybox, które powstają z solidnego tworzywa sztucznego i zapinane są potężnymi klipsami. Gwarantują one, że zegarek nie zostanie uszkodzony w transporcie, a także to, że gdy zostanie wręczony w tym niecodziennym “opakowaniu prezentowym” to wywrze niezapomniane wrażenie. Także czerwony drybox doczekał się personalizacji. Na jego wieku nadrukowano “Niedźwiedzia Tybury”.

We wnętrzu, poza zegarkiem, znajdą się wszystkie dokumenty - karta gwarancyjna, instrukcja, informacja o Trigalight, test wodoszczelności, a także dodatkowe paski i narzędzia do ich wymiany.

Koperta zegarka Vostok Europe Tybur VK64-640C469 - gabaryty

Gdyby zegarki dzielono na klasy pod względem gabarytów, to modele od Vostok Europe byłyby wagą ciężką. Na szczęście, litewski producent do mistrzostwa opanował tajniki projektowania wygodnych zegarków, dlatego zegarek VE Tybur 2023, mimo dużego rozmiaru, jest do tego stopnia wygodny, że wykonując codzienne czynności można zapomnieć, że ma się go na ręku.

Średnica obudowy to 48 milimetrów, a jej grubość to 17 milimetrów. Dzięki doskonale dopracowanemu kształtowi uszu mocujących pasek, zegarek zdaje się “przyklejać” do nadgarstka i pewnie go trzymać.

Koperta zegarka Vostok Europe Tybur VK64-640C469
Vostok Europe Tybur VK64-640C469 bok koperty z koronką

Vostok Europe Tybur VK64-640C469 - materiały zapewniające trwałość

Całość powstała ze stali szlachetnej, która jest trwała, odporna na korozję i hipoalergiczna. W stali szlachetnej domieszka niklu jest minimalna, dzięki czemu można ją wykorzystywać do produkcji przedmiotów mających kontakt ze skórą człowieka. Poza zegarkami i sztućcami, stal szlachetną 316L wykorzystyje się też do produkcji wyposażenia gabinetów medycznych. Naturalną właściwością stali szlachetnej jest to, że na jej powierzchni tworzy się warstewka tlenku chromu, która zwiększa odporność powierzchni stopu na działanie korozji.

Powłoka PVD, do stworzenia której wykorzystywane są cząsteczki tytanu, jest trwała i trudna do uszkodzenia. Stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie obudowy przed zarysowaniami i obiciami. Od wierzchu obudowa zegarka zamknięta została utwardzanym chemicznie szkłem mineralnym K1. Ten rodzaj szkła jest obecny w zegarkach Vostok Europe od 20 lat, czyli samego początku ich produkcji. Jest ono odporne na zbicia i doskonale przejrzyste, dzięki czemu zegarki są bardzo czytelne.

Zegarek Vostok Europe VK64-640C469 - doskonały do pływania

Najnowsza kolekcja zegarków Vostok Europe - Atomic Age, która posłużyła za podstawę do stworzenia zegarka Marcina Tybury, oferuje wodoszczelność do 200 metrów. Tak wysoka wartość pozwala wykorzystywać zegarek podczas uprawiania sportów wodnych - pływania i nurkowania z akwalungiem.

Wysoka wodoszczelność jest też informacją o tym, że konstrukcja zegarka jest przemyślana i trwała, dlatego sprawdzi się nie tylko w wodzie, ale także podczas outdoorowych wypadów.

Każdy egzemplarz zegarka Vostok Europe jest dostarczany do Klienta z wynikiem indywidualnego, przeprowadzonego przy użyciu profesjonalnych maszyn testu wodoszczelności. To fenomen na skalę światową!

Zegarek Vostok Europe VK64-640C469 wodoszczelność
Trigalight H3 Vostok Europe Tybur 2023

Vostok Europe - zawsze czytelny dzięki Trigalight H3

Dzięki wykorzystaniu podświetlenia trytowego Trigalight H3, zegarki produkowane przez Vostok Europe są zawsze czytelne, niezależnie od tego jak długo znajdują się w ciemności i czy przedtem miały dostęp do “źródła zasilania”. Jest to możliwe, ponieważ szklane tuby trigalight mają na wewnętrznych ściankach naniesioną substancję luminescencyjną, która zaczyna świecić aktywowana energią. Tej energii dostarcza tryt w formie gazowej, który wypełnia szklane tuby.

Emitowane przez tryt promieniowanie jest wystarczająco silne, by zasilać, świecący proszek, a jednocześnie zbyt słabe, by pokonać szkło i metal, którymi jest otoczone. Dzięki temu, Trigalight wykorzystuje energię atomów i świeci dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, przez ponad dziesięć lat. Ponadto nie jest w żaden sposób szkodliwe dla człowieka. Nawet gdyby zdarzyło się, że któraś z tub ulegnie zniszczeniu, to promieniowanie trytu nie jest w stanie przeniknąć ludzkiej skóry.

Japoński mechanizm w zegarku Vostok Europe Tybur 2023

Zegarki Vostok Europe Tybur 2023 wyposażone są w klasyczny mechanizm VK64 z komplikacją stopera oraz datownikiem. Ten pięciowskazówkowy werk stale mierzy godziny, minuty i sekundy. Pozwala też, z pomocą stopera mierzącego czas z precyzją do ⅕ sekundy, odmierzyć czas walki w formacie znanym z gal UFC. Pomaga w tym specjalnie przygotowana podziałka stopera. Kaliber prezentuje też czas w formacie dobowym, a informację tę można sprawdzić na prawej subtarczy.

Żywotność baterii w tym kalibrze określana jest na około 3 lata. Mechanizm VK64 ma też zwiększoną odporność na działanie pól magnetycznych, która sprawia, że nie będzie tracił swojej dokładności w pobliżu urządzeń elektrycznych dużej mocy. Okienko datownika znalazło się nad godziną szóstą, dzięki czemu tarcza ma przyjemny dla oczu, symetryczny układ.

Japoński mechanizm VK64 w zegarku Vostok Europe Tybur 2023
Atomic Age podstawą do stworzenia zegarka VE Tybur 2023

Vostok Europe Atomic Age - nowa linia w katalogu litewskiej marki

Atomic Age to nowa rodzina zegarków Vostok Europe. Zadebiutowała ona wiosną 2023 roku i od razu przykuła uwagę Klientów i Kolekcjonerów. Została przygotowana by uczcić prace wybitnych fizyków jądrowych - Fermiego, Oppenheimera i Sakharova, których praca i poglądy ukształtowały w dużej mierze dzisiejszy świat. Każdemu naukowcowi zadedykowano zegarek z innymi komplikacjami i w unikalnych zestawieniach kolorystycznych. Można je poznać bliżej w artykule: Atomic Age nową kolekcją litewskiej marki Vostok Europe.

Zegarek poświęcony Marcinowi Tyburze jest pierwszą edycją specjalną, jaka powstała w oparciu o modele Atomic Age. W ten sposób, Vostok Europe pokazuje, że polski zawodnik jest częścią wielkiej rodziny, którą tworzą ambasadorowie na co dzień zajmujący się między innymi sportem, nauką nurkowania czy kierowaniem samochodami rajdowymi.

Vostok Europe Tybur 2023 - dla kogo?

Ujawniony właśnie zegarek Vostok Europe to z pewnością i w pierwszej kolejności, łakomy kąsek dla Klientów, którzy kibicują Marcinowi “Tyburowi” Tyburze. To także zegarek dla wszystkich, którzy są prawdziwymi pasjonatami Ultimate Fighting Championship i mieszanych sztuk walki. W zegarku znalazło się wiele nawiązań do walk w oktagonie i amerykańskiej federacji, słynącej z organizowania ich. Dla fanów taki zegarek może być prawdziwym skarbem.

Vostok Europe Tybur 2023 to także świetny męski zegarek sportowy, o doskonałej odporności na zanurzenie w wodzie, zarysowania i wstrząsy. Te cechy czynią go perfekcyjnym wyborem na wakacyjne wypady, ponieważ można mieć pewność, że wróci z nich na tarczy. W związku z fantastycznym opakowaniem typu drybox, zegarek Vostok Europe Tybur 2023 jest fantastyczną propozycją na prezent dla mężczyzny lubiącego naprawdę rzadkie i unikatowe “gadżety”. Fakt, że powstanie zaledwie 100 egzemplarzy sprawia, że trudno będzie spotkać drugi egzemplarz tego modelu.

Aspinall vs Tybura walka UFC 2023

Przedsprzedaż Vostok Europe Tybur 2023

Oficjalna premiera zegarka przewidziana jest na przełom października i listopada 2023 roku. W naszym sklepie ZEGAREK.NET istnieje jednak możliwość zakupu limitowanego modelu w przedsprzedaży już dziś!

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.