Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Poznaj najnowsze modele Tissot MotoGP

02-08-2022

Rok 2022 będzie bardzo dobrym rokiem dla miłośników zegarków i wyścigów motocyklowych. W najbliższym czasie pojawią się limitowane modele zegarków T-RACE powstałe we współpracy marki Tissot z MOTOGP.  O tym jak wyglądają zegarki i jakie posiadają funkcję, dowiesz się w artykule poniżej! 


Tissot i zaangażowanie w sport

Czas to integralny składnik rywalizacji większości dyscyplin sportowych. Tutaj milisekundy są w stanie zadecydować o wielkich wygranych i przegranych. Precyzja pomiaru, dostarczanie wyników czasu oraz ich analiza to zadanie tylko dla najlepszych. Szwajcarska marka Tissot swoimi zegarkami niejednokrotnie udowodniła już skrupulatności i zaangażowania. Od lat pozostaje ona partnerem największych na świecie imprez sportowych, wspierając różnego rodzaje dyscypliny. Już w 1938 roku brand dokonywał pomiaru czasu w zawodach Villar, a w kolejnych latach wielokrotnie pełnił funkcję oficjalnego chronometrażysty w mistrzostwach świata w hokeju i kolarstwie. W 2017 marka wzięła udział  w 17. Igrzyskach Azjatyckich, rozpoczynając tym samym współpracę z Tour de France. Systematyczne działania podejmuje także z Międzynarodową Fundacją Szermierki, Międzynarodową Fundacją Koszykówki, czy MotoGP.

 Tissot zaangażowanie w sport

Motorowa kolekcja Tissot T-Race

Motorowa kolekcja Tissot

Od 2001 roku marka silnie wspiera motorowe sporty. Jako Oficjalny Chronometrażysta MotoGP™,  stworzyła specjalną linię zegarków Tissot T-Race, inspirowanych wyglądem i funkcjonalnością najbardziej znanymi na świecie wyścigami. Dedykowane zapalonym fanom sportu modele odzwierciedlają aspiracje marki, technikę mechanizmów i potrzebę ciągłego przekraczania granic. Już na dniach do kolekcji zostaną wprowadzone trzy limitowane egzemplarze, z czego jeden z nich powstał we współpracy z ambasadorem marki Marco’o Marquez’em. Czego możemy spodziewać się po nowych zegarkach Tissot T-Race?


Zegarek Tissot T-RACE MARC MARQUEZ 2022 od ambasadora marki

Pierwszą nowością od szwajcarskiej marki jest zegarek Tissot T-RACE MARC MARQUEZ 2022 LIMITED EditionPowstał on we współpracy z Marc'o Márquez'em - hiszpańskim motocyklistą wyścigowym. Sportowiec jest najbardziej utytułowanym  kierowcą motocyklowym wszech czasów, z ośmioma tytułami Grand Prix World Championship na swoim koncie. Pozostaje on jednym z czterech kierowców, którzy zdobyli tytuły mistrzowskie świata w trzech różnych kategoriach, a jednocześnie  najmłodszym zwycięzcą zawodów MotoGP.

Tissot T-RACE MARC MARQUEZ 2022 LIMITED Edition.


Wygląd Tissot T-RACE MARC MARQUEZ 2022

Sportowa pasja widoczna jest w limitowanym zegarku Tissot na pierwszy rzut oka. Wytrzymała koperta 45 mm w czarno-bordowej kolorystyce wykonana została z ultra wytrzymałej stali szlachetnej, którą otacza czarna aluminiowa ramka. Większość elementów jest satynowanych, co jeszcze bardziej podwyższa odporność egzemplarza na zarysowania. Kształt i wygląd obudowy przywodzi na myśl tarcze hamulcowe, a zamieszczone na cyferblacie bordowe  katalizatory chronografu nawiązują do wskaźników prędkości. Tarcza modelu  została wykończona zresztą prostopadłymi liniami, przypominając w ten sposób asfaltowy tor wyścigowy widziany od góry. Całości wyglądu projektu wieńczy mocna klasyczna bransoleta, którą łatwo można dopasować do każdego rozmiaru nadgarstka. Wewnątrz zegarka znajduje się natomiast precyzyjny szwajcarski mechanizm kwarcowy ETA G10.212. Wyposażony został on we wskaźnik poziomu baterii (EOL), informujący o potrzebie wymiany na nową baterię.


Tissot T-Race T141.417.11.051.00 dostępny jest w edycji limitowanej do 3993 sztuk.


Zegarek Tissot T-RACE MOTOGP CHRONOGRAPH w sportowej odsłonie

Drugim nowym modelem jest Tissot T-RACE MOTOGP AUTOMATIC CHRONOGRAPH 2022 LIMITED EDITION. Stylistyka tego zegarka również nawiązuje do świata MotoGP, zaczynając od samej koperty przypominającej tarcze hamulcowe motocykla. Obudowa ze stali szlachetnej ma szerokość 45 mm i grubość 12 mm. W przeciwieństwie do poprzedniego egzemplarza mamy tutaj do czynienia z czarną ramką z ozdobnymi śrubami. Wraz z polerowanymi brzegami nadają one całości sportowo-eleganckiego charakteru. Ciemna tarcza Tissot T-Race MotoGP T141.417.11.057.00 z białymi wzorami inspirowana jest siedzeniem motocyklowym. Wraz z wyrazistymi białymi wskazaniami godzinowymi w formie cyfr arabskich oraz masywnymi wskazówkami, daje ona gwarancję czytelnego odczytu wskazań. Wyrazistości cyferblatu podkreślają także kontrastujące czerwonym kolorem subtarcze chronografu, które przypominają przedziałki na desce rozdzielczej. Sercem zegarka pozostaje mechanizm kwarcowy ETA G10.212 wyposażony we wskaźnik poziomu baterii (EOL).

Tissot T-RACE MOTOGP CHRONOGRAPH 

Tissot T-Race T141.417.11.057.00 dostępny jest w edycji limitowanej do 8000 sztuk.


Nowoczesna stylistyka zegarka Tissot T-RACE MOTOGP AUTOMATIC 

Tissot T-RACE MOTOGP AUTOMATIC

Zupełnie inną stylistykę proponuje trzecia nowość z kolekcji Tissot T-RaceMęski zegarek Tissot T-RACE MOTOGP AUTOMATIC CHRONOGRAPH 2022 LIMITED EDITION o numerze ref. T115.427.27.057.01 prezentuje nowoczesne sportowe wzornictwo, utrzymane w ciemnych monochromatycznych kolorach. Masywny model o szerokości 45 mm i grubości 16 mm przyciąga wzrok swoją dekoracyjną ramką, będącą odniesieniem do koła wyścigowego samochodu. W jego centrum znajduje się ciemna tarcza o pionowych liniach, nawiązując w ten sposób do toru wyścigowego. Dookoła cyferblatu umieszczono duże cyfry arabskie z elegancką skalą minutową. Bardzo ciekawe rozwiązanie zastosowano w pasku zegarka, który od zewnętrznej strony wykonany jest ze skóry naturalnej, a od wewnętrznej tworzywem sztucznym. Połączenie tych dwóch materiałów sprawia, że pasek zachowując elegancki wygląd, pozostaje jednocześnie przystosowany do sportowych aktywności. Dodatkowo zegarek został limitowany do 3333 sztuk.


Znaczącą różnicą zegarka względem poprzednich modeli pozostaje zastosowany mechanizm. Automatyczny werk ETA C01.211 oparty na 15 kamieniach, bije z prędkością 21 600 vph (3 Hz) z 45-godzinną rezerwą chodu. Mechanizm został opracowany dla Tissot na zamówienie w 2008 roku na bazie Lemania 5100, jako jeszcze bardziej dostępna automatyczna alternatywa dla 7750. Jego pracę można obserwować przez transparentny dekiel, w którym znajduje się niestandardowy czarny rotor ze srebrnym wzorem i nadrukiem. To jednak nie wszystko. Wokół dekla roztacza się także grawer miniaturowego koła motocyklowego MOTOGP.

Parametry zegarka Tissot T-RACE MOTOGP AUTOMATIC

Sportowa funkcjonalność nowych zegarków Tissot T-Race

 Funkcjonalność zegarka Tissot T-RACE

Męskie zegarki Tissot T-Race nie tylko wyróżniają się oryginalnym wyglądem inspirowanym wyścigami motorowymi, ale także wyposażone są w przydatne podczas sportowych zmagań funkcje. Odpowiadający za mierzenie średniej prędkości poruszania się tachymetr, idealnie sprawdzi się w trakcie jazdy samochodem, na rowerze lub podczas biegania. Pokazywana w km/h prędkość pozwoli ustalić tempo poruszania się, aby osiągać jak najlepsze wyniki zwłaszcza na dużych dystansach.  Równie przydatnymi będą zamontowane przy chronografie funkcje Add Time oraz Split Time odpowiadające za sprawdzanie czasu przejechania poszczególnych okrążeń na torze. Porównanie wyników z odcinków będzie stanowić niezbędną informację, w jaki sposób należy rozkładać siły, aby wygrać turniej lub poprawiać własne rekordy. W zegarkach Tissot MotoGP nie mogło oczywiście zabraknąć także podstawowej funkcji datownika, który przyda się w codziennym korzystaniu z zegarka.


Opakowanie w kształcie kasku

Każdy z trzech limitowanych modeli znajduje się specjalnym opakowaniu w kształcie kasku. Podobnie jak dba on o bezpieczeństwo kierowców, tak też będzie stanowić dobrą ochronę dla nie noszonego w danej chwili na nadgarstku zegarka. Utrzymane we flagowych czerwono-czarnych kolorach MOToGP oryginalne opakowanie z pewnością ucieszy zarówno fanów motorowych wyścigów, jak i kolekcjonerów zegarków.

Tissot T-RACE MOTOGP AUTOMATIC w opakowaniu