Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Historia marki Tissot

28-06-2022

Warsztat zegarmistrzowski CHS Tissot ; Fils założył w 1853 roku Charles-Félicien Tissot wraz z synem Charlesem-Émile. Nikt nie przewidywał wówczas, że niewielki rodzinny zakład da początek jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek zegarkowych na świecie. 


Od warsztatu złotnika do comptoir d’établissage.

Ojciec Charles-Félicien Tissot, znany jako Daguette, nie był zegarmistrzem, ale złotnikiem. Trudnił się grawerowaniem i zdobieniem kopert zegarków kieszonkowych. Jego warsztat giloszowania od 1844 roku mieścił się w kamienicy przy na Crêt-Vaillant w szwajcarskim Le Locle. W tym samym budynku mieszkała również cała rodzina Tissot. Młody Charles-Émile od najmłodszych lat otoczony był zegarkami kieszonkowymi. Często schodził do warsztatu i uważnie przyglądał się pracy ojca. W synu złotnika powoli rodziła się pasja do precyzyjnych mechanizmów i dojrzewała myśl o rozpoczęciu nauki zegarmistrzowskiego fachu. W wieku 12 lat rozpoczął praktyki u lokalnych rzemieślników, które miały go przygotować do zawodu. Marzył jednak o wyjeździe, który pozwoliłby mu na udoskonalenie warsztatu i zdobycie cennego doświadczenia. 

Charles-Émile wraz z Charles-Félicien Tissot
Charles-Émile wraz z Charles-Félicien Tissot


Pierwsza siedziba Tissot

Taka możliwość pojawiła się w 1848 roku. Pragnący rozwijać się w zawodzie Charles-Émile zdecydował się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych do swojego stryja Humberta Droz’a, który prowadził w Nowym Jorku renomowany zakład zegarmistrzowski. W czasie pracy za oceanem zdobył wiedzę, umiejętności, a po powrocie podjął decyzję o otwarciu własnej firmy. Wspólnie z ojcem uruchomił warsztat tzw. comptoir d’établissage, który specjalizował się w montażu i sprzedaży zegarków kieszonkowych z komponentów uzyskanych od okolicznych rzemieślników. Zegarki nie były jednak jedynym źródłem dochodu CHs Tissot ; Fils. W latach 1860-1875 firma wytwarzała również różnego typu części zamienne i narzędzia zegarmistrzowskie. W ofercie znajdowały się także drobne broszki, medaliony czy szpilki do krawatów. 


Tissot zdobywa rynek wschodni

Krótko po otwarciu CHs Tissot ; Fils młody zegarmistrz udał się do Rosji, a sam wyjazd zakończył się pozyskaniem cennych kontaktów handlowych. W zakładzie rodziny Tissot w Le Locle powstawały bogato zdobione (inskrypcjami czy herbami) zegarki dla rosyjskiej arystokracji, oficerów pułków cesarskich. Zegarek Tissot nosił również sam car Mikołaj II. Produkty rodziny Tissot trafiały również do mniej zamożnych, prywatnych klientów. Zegarki sprzedawane były m.in. na jarmarku w Niżnym Nowogrodzie, do którego Charles-Émile docierał podróżując psim zaprzęgiem z Królewca.

Produkcja zegarków Tissot dla rosyjskiej arystokracji


Tego typu handel „obwoźny” kontynuowany był jeszcze do początku XX wieku przez jego syna Karola, który mocno angażował się w sprawy biznesowe firmy. Ostatecznie w Moskwie otworzony został pierwszy salon firmowy, którego klientelą było m.in. mieszczaństwo klasy średniej. Imperium cara Mikołaja II przez długi czas było jednym z głównych rynków zbytu dla kosztownych i ręcznie malowanych zegarków marki Tissot. Niestety kontakty handlowe urwały się wraz z wybuchem rewolucji październikowej i dojściu do władzy bolszewików. 


Innowacje, nagrody i Banana Watch

Nagroda Tissot Zurych 1888

Tissot rozwijał nie tylko rynki zbytu, ale również zaplecze technologiczne. Firma coraz częściej otrzymywała nagrody i wyróżnienia na wystawach przemysłowych. Pierwszy poważny sukces przyszedł w 1884 roku, gdy Tissot zdobył pierwszą nagrodę w klasie chronometrów Kategorii B. 

W 1888 roku firma otrzymała Dyplom Honorowy w Zurychu, Grand Prix i Złoty Medal w Antwerpii w 1890 r., Grand Prix w Paryżu w 1900 r. i I nagrodę w kategorii Chronometrów i Chronometrów Morskich w Konkursie Obserwatorium Neuchâtel. 

W 1908 Tissot po raz kolejny zdobył nagrodę dla producentów oraz medal w kategorii regulowania balansów, w której wyprzedził tak renomowanych szwajcarskich producentów jak Zenit i Longines.


W 1916 roku na rynku pojawił się jeden z najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie zegarków. Za sprawą długiej, prostokątnej i lekko zakrzywionej koperty zyskał przydomek Banana Watch. Legenda głosi, że został on wyprodukowany na zlecenie jednego z przedstawicieli burżuazji rosyjskiej i wysłany do szwajcarskiego serwisu jeszcze przed rozpoczęciem rewolucji. Po tym czasie ze względu na zmianę ustroju i dojście do władzy bolszewików zegarek nie mógł zostać zwrócony pierwotnemu właścicielowi i został w Le Locle (a później stał się eksponatem w muzeum). Do dnia dzisiejszego nikt nie jest w stanie wyjaśnić, w jaki sposób w 1916 roku możliwe było skonstruowanie tego typu modelu z zakrzywionym kopertą (dopiero w 1932 r. zegarmistrz Tissot-Omega, Louis Alix, opatentował zakrzywioną prostokątną kopertę dla Omega Marine pod patentem CH 146310.) Tissot współcześnie wrócił do tego pomysłu tworząc całą kolekcję Tissot Heritage Banana nawiązującą do kultowego zegarka. 

Tissot Banana Watch

Od rodzinnego biznesu po SSIH

Tissot Watch modyfikacje nazwy firmy

W tym czasie firma Tissot cały czas zarządzana była przez rodzinę, a kluczowe decyzje dotyczące kierunku rozwoju zakładu podejmowały również dzieci Charlesa. Zgodnie z tradycją zegarmistrzowską wraz ze zmianami właścicieli, modyfikowana była również nazwa firmy. W 1865 roku warsztat zmienił nazwę na Charles-Émile Tissot ; Fils, a w 1917 roku na Chs. Tissot i Fils – SA. Dzięki temu na podstawie różnych oznaczeń znajdujących się na starych zegarkach Tissot 1853 z tego okresu możemy określić przybliżoną datę ich produkcji.


Firma postanowiła pozyskać również klientelę płci pięknej. W 1911 roku w portfolio Tissot pojawiły się pierwsze naręczne zegarki damskie

naręczne zegarki damskie Tissot


Chemin des Tourelles

Popularność zegarków Tissot i duża liczba zamówień skłoniła właścicieli do rozbudowy. W 1907 roku Tissot zreorganizował swoje warsztaty warsztaty ébauche, przenosząc je do nowego zakładu, który był w stanie kompleksowo wykonywać wszystkie elementy do produkowanych zegarków. Nowa fabryka powstała przy ulicy Chemin des Tourelles, gdzie działa do dziś


Zamknięcie się rynku wschodniego było dotkliwym ciosem nie tylko dla firmy Tissot, ale również innych producentów opierających swój biznes na kontaktach handlowych z carską Rosją takich jak Omega. W 1925 roku bracia Louis i Gustave Brandt, dyrektorzy firmy Omega w Bienne, rozstali się z dotychczasowym agentem i zatrudnili nowego, którymi szczęśliwych zrządzeniem losu został… Paul Tissot. To posunięcie bardzo zbliżyło obie firmy, które w obliczu wielkiego kryzysu gospodarczego w latach 1929–1933 XX wieku, postanowiły połączyć swoje siły. W 1930 roku partnerstwo między Tissotem i Omegą doprowadziło do powstania spółki holdingowej, la Société Suisse pour l’Industrie Horlogère (Szwajcarskie Towarzystwo Przemysłu Zegarmistrzowskiego, SSIH, 1930). Od tego moment na cyferblatach zegarków zaczęło pojawiać się nowe oznaczenie - Tissot-Omega Watch Co

 Tissot-Omega Watch Co


ASUAG (Allgemeine Schweizerische Uhrenindustrie AG)

Umowa zawarta między Tissotem, a Omegą była również początkiem większych przeobrażeń, jakie miały miejsce wiele lat później. W 1983 roku SSIH połączyło się z ASUAG (Allgemeine Schweizerische Uhrenindustrie AG), by kilkanaście lat później ostatecznie przekształcić się w Swatch Group


Rok 1930 dla firmy z le Locle był również przełomowy z innego powodu. Na rynku pojawił się Tissot Antimagnétique - pierwszy na świecie naręczny zegarek z antymagnetycznym wychwytem. Nowy, seryjnie produkowany zegarek antymagnetyczny dał marce przewagę nad konkurencją. Tissot na pewien czas niemal zdominował rynek zegarków automatycznych.

Tissot Antimagnétique

W poszukiwaniu DNA marki Tissot 1853

Tissot 1853

Tissot od początku dążył do tego, aby harmonijnie łączyć z pozoru nieprzystające do siebie elementy — z jednej strony oryginalne wzornictwo, kunszt, precyzję i nowatorską technologię, z drugiej — przystępną cenę. Dewiza „wartość złota w cenie srebra", której Tissot jest wierny niezmienne od lat, dała marce dużą rozpoznawalność i popularność, szczególnie wśród klientów z klasy średniej


Dotyczy ona każdego modelu zegarka Tissot bez względu na to, czy jest to model seryjny, czy limitowana edycja. W praktyce oznacza to, że każdy model zegarka tworzony jest z najwyższej jakości materiałów, mechanizmów i w oryginalnej, niepowtarzalnej stylistyce. Wszystko to jednak mieści się w rozsądnych przedziałach cenowych i nie wpływa na podniesienie wartości ceny zegarka powyżej rozsądnego poziomu. Ten stosunkowo niedrogi luksus, który tak trudny jest do osiągnięcia innym szwajcarskim markom, w przypadku Tissota stał się niemal ikoniczny i stanowi rozpoznawalny element DNA. Każdy zegarek Tissot spełnia wyśrubowane normy szwajcarskiej jakości, a jednocześnie jest dostępny praktycznie dla każdego.

Zegarki luksusowe Tissot


Innovators by Tradition Tissot

Współczesny Tissot 1853 nie bez powodu promuje się hasłem „Innovators by Tradition". Ten chwytliwy tagline doskonale odzwierciedla jej całą historię, której nieustanne odkrywanie i poszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań stało się celem i największym pragnieniem konstruktorów.


Ostatnim elementem, który składa się na DNA szwajcarskiej marki, jest sport. Tissot obecny jest na rajdach i wyścigach samochodowych, wspiera też inne dyscypliny. Marka mocno związana jest z koszykówką i kolarstwem m.in. przez wiele pełniła lub aktualnie pełni funkcję oficjalnego chronometrażysty Ligi NBA, Giro d'Italia czy Tour de France.

Tissot Tour de France

Tissot i sporty motorowe (i nie tylko)

Tissot PR516

Chociaż oficjalnie marka Tissot zaczęła sponsorować wyścigi samochodowe w 1974 roku, to w świecie motorowym pojawiła się znacznie wcześniej. Wszystko zaczęło się od szwajcarskiego kierowcy Harry Zweifela, który w 1958 roku wysłał Tissotowi swoje zdjęcie z dopiskiem „Meine Tissot ist an jedem Rennen dabei” („Mój Tissot jest przy mnie na każdym wyścigu”). To skłoniło ówczesnego prezydenta Tissota do zainteresowania się rywalizacją na torze. Efektem tych konotacji był model PR 516, który pojawił się na rynku w 1965 roku. Zegarek był wyjątkowy nie tylko ze względu na charakterystyczny design, bransolety “z oczkami” nawiązującej do kierownicy samochodów wyścigowych. PR 516 wyróżniał się wytrzymałą konstrukcją (stąd w nazwie skrót PR oznaczający “particularly resistant - szczególne i odporny). Po raz pierwszy zastosowano w nim system antywstrząsowy, który zapewniał wyjątkową odporność i wytrzymałość na ewentualne oddziaływania mechaniczne


Oprócz tego marka zaangażowała się w sponsoring wyścigów. Już w 1973 roku Tissot wziął udział w rajdzie Monte Carlo, wspierając zespół Alpine, który wówczas zdobył komplet na podium. Rok później Tissot sponsorował Porsche podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. W kolejnych latach już regularnie wspierał zespoły rywalizujące w Le Mans i w Formule 1.

Tissot bierze udział w rajdzie Monte Carlo, wspierając zespół Alpine


Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie Tissot

Na początku lat 90. XX wieku marka postanowiła rozszerzyć profil działalności na inne dyscypliny sportowe. Tissot związał się między innymi z kolarstwem, hokejem na lodzie, gdzie stał się sponsorem i chronometrażystą ważnych imprez m.in. mistrzostw świata. W ciągu tych lat firma podejmowała współpracę z wieloma federacjami m.in. Międzynarodową Federacją Szermierki, Międzynarodową Federacją Koszykówki, Mistrzostwa FIM Superbike, NASCAR, MotoGP, Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie oraz Międzynarodową Unią Kolarską. 


Współpraca sportowa przejawia się nie tylko w sponsoringu i funkcji oficjalnego timekeepera, ale również w kolekcjach zegarków. Tissot tworzy dedykowane modele, które nawiązują do poszczególnych wyścigów, imprez czy drużyn sportowych jak np. kolekcja Tissot NBA czy Tour de France

kolekcja Tissot NBA

Mechanizm ebauche i kultowe zegarki lat 50-80. XX wieku

Lata 50. i 60. XX wieku to czas prosperity i dynamicznego rozwoju. W tym okresie firma dała się poznać jako nowatorski producent zegarków. Modele, jakie wprowadziła wówczas na rynek, które dały jej trwałe miejsce w historii zegarmistrzostwa. Dobre wyniki sprzedaży motywowały firmę do tworzenia jeszcze lepszych i atrakcyjniejszych cenowo modeli. 


Tissot Navigator

Tissot Navigator

W 1953 roku z okazji 100-lecia istnienia marka zaprezentowała dwa zegarki: Tissot Navigator i jubileuszowy Centenary. Navigator był pierwszym seryjnie produkowanym zegarkiem z tarczą wskazującą czas w formacie 24-godzinnym. Innowacją było umieszczenie w centralnym miejscu cyferblatu obrotowego dysku z nazwami miast odpowiadającym 24 strefom. W ten sposób konkretną godzinę można było odczytać bez konieczności dokonywania skomplikowanych operacji na zegarku. W modelu Centenary umieszczono w mechanizm z automatycznym naciągiem i funkcją datownika. Edycję limitowaną tego modelu wyposażono kopertę z 18-karatowego złota i emaliowany cyferblat. 

Niespełna rok później światło dzienne ujrzał pierwszy model Tissot Visodate z datownikiem, który po pewnych modyfikacjach znajduje się w portfolio marki po dziś dzień.


Mechanizm bazowy

Lata 50 i 60 XX wieku był okresem prosperity dla Tissota, który swoją popularnością dorównywał Omedze. Firma musiała przebudować cały swój proces produkcji, aby zwiększenie wydajności nie odbywało się kosztem spadku jakości. Jednym z elementów, które znacznie spowalniało, a jednocześnie zawyżało cenę zegarków, były kalibry. W tym czasie nowe mechanizmy produkowane były praktycznie z każdą nową linią zegarków, co znacznie ograniczało moce przerobowe zakładu

Ówczesny dyrektor generalny Edouard-Louis Tissot podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad uniwersalnym kalibrem, który stanowiłby bazę do późniejszych modyfikacji. Taki kaliber skonstruowano już w 1958 roku. Był to mechanizm bazowy typu ébauche 781 z centralnym sekundnikiem i datownikiem. Od tego momentu wszystkie zegarki Tissot pracowały w oparciu o jeden, modyfikowany w zależności do potrzeb kaliber, co znacznie przyspieszyło i obniżyło koszty produkcji. 

 mechanizm bazowy typu ébauche 781 z centralnym sekundnikiem i datownikiem


Tissot Astrolon

Tissot Astrolon

Na początku lat 70. XX wieku branża zaczęła odczuwać negatywne skutki rewolucji kwarcowej. Rynek zdominowały precyzyjniejsze i tańsze zegarki kwarcowe a przychody ze sprzedaży modeli mechanicznych drastycznie spadły. Producenci czasomierzy, w tym Tissot, musieli poszukiwać alternatywnych sposobów na zainteresowanie klientów. W 1971 roku światło dzienne ujrzał najbardziej innowacyjny i wyprzedzający swoje czasy Tissot Astrolon znany również jako IDEA 2001. Astrolon, którego nazwa miała kojarzyć się z nylonem, był pierwszym na świecie zegarkiem analogowym w całości wykonanym z tworzywa sztucznego (łącznie z mechanizmem). Niestety zegarek z tworzywa sztucznego nie wzbudzał zaufania klientów, którym plastikowe elementy tylko kojarzyły się z zabawką dla dzieci. Innowacyjny zegarek w efekcie okazał się komercyjną klapą.


Tissot PRX

Cztery lata później Tissot zdecydował się na wprowadzenie na rynek pierwszej kolekcji zegarków kwarcowych, a w 1978 roku pojawił się sportowy Tissot PRX. Jednym z jego elementów wyróżniających była charakterystyczna bransoleta z dużymi ogniwami zintegrowana z kopertą, która nadawała zegarkowi nowoczesnego wyglądu. Zegarek napędzany był imponującym mechanizmem kwarcowym, dzięki czemu był precyzyjny i stosunkowo tani. 

Tissot PRX


Rock Watch

Rock Watch

Tissot nadal eksperymentował z materiałami i technologią. W 1985 zaprezentował nietuzinkowy Rock Watch, którego koperta wykonana została z alpejskiego granitu. Na fali popularności “zegarka z granitu” w kolejnych latach marka wypuściła modele wykonane z masy perłowej (Pearl Watch w 1987 roku) i drewna (Wood Watch w 1988 roku).

W 1986 roku światło dzienne ujrzał Tissot Two Timer - pierwszy zegarek wyposażony zarówno w analogowe, jak i cyfrowe wyświetlacze czasu aktywowane przez koronkę.


Lata 80. Tissot łączy siły ze Swatch Group

O ile lata 70. były czasem kryzysu, w latach 80. XX wieku branża zegarmistrzowska stanęła nad przepaścią. Sytuacja finansowa grupy SSIH, do której należały Tissot i Omega pogorszyła się na tyle, że konieczne było podjęcie kroków restrukturyzacyjnych. Osobą, która z ramienia banku miała przeprowadzić proces likwidacyjny SSIH i AUSAG był Nicolas Hayek. Na szczęścia Hayek nie tylko nie chciał likwidacji, ale podjął się trudnego zadania odbudowy szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. Po uzyskaniu wielu poręczeń i gwarancji bankowych udało mu się zdobyć fundusze na restrukturyzację. W 1983 roku przeprowadzono fuzję SSIH i AUSAG, w wyniku czego powstał SMH (Swiss Microelectronics and Horology Company), który w 1998 przemianowany został na Swatch Group

Swatch Group to obecnie jeden z największych międzynarodowych koncernów branży zegarmistrzowskiej, w którego skład wchodzi (obok Tissota) wiele szwajcarskich luksusowych marek m.in. Omega czy Longines. 

Tissot łączy siły ze Swatch Group

Prekursor zegarków smart czyli Tissot Touch

Tissot T-Touch 1999

Projektanci marki Tissot zawsze myśleli niestereotypowo, co napędzało ich pragnienie odkrywania nowych obszarów. W 1999 roku zaprezentowali prawdopodobnie jeden z najbardziej innowacyjnych zegarków, który w pewnych aspektach znacznie wyprzedzał swoje czasy. Łączył elementy zegarka analogowego z nowoczesną technologią. Mowa tu oczywiście o Tissot T-Touch, czyli zegarku z ekranem dotykowym. Zaawansowany, wielofunkcyjny zegarek elektroniczny, którego ekran dotykowy reagował na dotyk palca pozwolił marce przebić się do świadomości młodego pokolenia. 

Tissot do tej pory tworzy modele wzorowane na tym innowacyjnym pomyśle. Nowe T-Touch wyposażone w mechanizm solarny i tytanową kopertę pomimo rozwoju technologii smart nadal mają wielu zwolenników


Powermatic 80

Jednym z najbardziej spektakularnych efektów pracy działu technologicznego Tissota było zaprojektowanie nowego kalibru - ETA C07.111 określanego mianem Powermatic 80Tissot Powermatic 80 to mechanizm z automatycznym naciągiem, który imponuje długą, bo aż 80- godzinną rezerwą chodu. Kaliber nie musi być regulowany ręcznie, a częstotliwość ustawiana jest fabrycznie za pomocą specjalnego lasera. Powermatic 80 po raz pierwszy zaprezentowany został na targach BaselWorld w 2012 roku. Pierwszą kolekcją zawierającą kaliber ETA C07.111 były modele Tissot Luxury Automatic.

Powermatic 80

Współczesne kolekcja zegarków Tissot

Marka Tissot obecna jest w ponad 160 krajach oferując swoim klientom zróżnicowaną i wszechstronną kolekcję zegarków - od klasyków nawiązujących do bogatej historii po sportowe i nowoczesne projekty. 


Do najbardziej znanych kolekcji należą: 


Tissot Touch Collection

Tissot Touch Collection

Kolekcja, która sprzedawana jest przez Tissot od 1999 roku, czyli premiery zegarka z ekranem dotykowym i wyświetlaczem analogowo-cyfrowym. Tissot T-Touch to zegarki przeznaczone dla osób aktywnych uprawiających czynnie sport. Wyposażone są w szereg funkcji pozwalających na pomiar parametrów otoczenia. Dostęp do nich możliwy jest za pomocą specjalnych stref dotykowych umieszczonych na analogowym ekranie. Najnowszą wersją jest Tissot T-TOUCH CONNECT SOLAR z solarnym mechanizmem. 


Tissot T-Sport

Kolekcja zegarków, która odzwierciedla powiązania Tissota ze światem sportu. Zegarki z chronografem, multifunkcyjne, o dynamicznym i atrakcyjnym wzornictwie przeznaczone są dla sportowców uprawiających różne dyscypliny: od nurkowania poprzez sporty motorowe po dyscypliny zespołowe. W zróżnicowanej kolekcji znajdują się modele nawiązujące do świata motoryzacji, a także koszykówki, hokeja czy kolarstwa. 

T-Sport


T-Classic

Tissot T-Classic

Zegarki Tissot T-Classic to kolekcja zegarków męskich prezentujących cały arsenał umiejętności i możliwości firmy Le Locle. Znajdziemy w nich zegarki na każdą okazję — od klasycznych zegarków garniturowych poprzez zegarki z chronografem, a także modele open heart i skeleton.


Tissot T-Lady

Propozycja dla pań, która odpowiada na zróżnicowane potrzeby i modowe trendy współczesnej kobiety. Zegarki oferowane w tej kolekcji zaprojektowane zostały w różnych stylach: od minimalistycznych subtelnych projektów idealnych do noszenia na co dzień, po olśniewające blaskiem i diamentami modele biżuteryjne. 

T-Lady


T-Gold

Tissot T-Gold

Wyjątkowa kolekcja zegarków wykonanych z najcenniejszego kruszcu - 18 karatowego złota. Zegarki, których koperta, a także i tarcza zawierają złote elementy stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich poszukujący luksusowych i nietuzinkowy akcesoriów.


Tissot Héritage

Tissot Heritage to kolekcja, która nawiązuje do bogatej, zegarmistrzowskiej spuścizny i korzeni marki. W kolekcji oferowane są zegarki damskie i męskie, która odzwierciedlają wzornictwo i stylistyczne trendy lat 30.,40. , 50. XX wieku, a także kultowe modele jak Visodate, Banana czy „Antimagnetique”. Znajdziemy w niej klasyczne modele garniturowe, ale również chronografy czy zegarki typu skeleton. 

Héritage


T-Pocket

Tissot T-Pocket

Tissot jako jedna z niewielu marek po dziś dzień produkuje również zegarki kieszonkowe, które zebrane są w kolekcji T-Pocket. Pięknie zdobione, eleganckie modele kieszonkowe to gratka dla wszystkich miłośników stylu retro.


Innowacyjne rozwiązania wprowadzone przez markę Tissot

Tissot od momentu swojego powstania wpływa na rynek zegarmistrzowski pod kątem technologii, jak i designu. Oto przegląd najciekawszych innowacji marki z Le Locle: 


  • 1853: pierwszy zegarek kieszonkowy z dwiema strefami czasowymi.

  • 1930: firma projektuje i wprowadza na rynek pierwszy zegarek antymagnetyczny - Tissot Antimagnétique.

  • 1951: Tissot Navigator, pierwszy automatyczny zegarek na rękę z 24 strefami czasowymi bez manipulacji.

  • 1965: Tissot PR 516 — bransoletka z pierwszą zarejestrowaną na świecie stalą z otworami.

  • 1971: premiera IDEA 2001 Astrolon - pierwszego na świecie zegarka wyprodukowanego z tworzywa sztucznego.

  • 1971 Tissot Pinky — nietuzinkowy projekt zegarka o futurystycznym designie inspirowane latami 70. XX wieku. 

  • 1985: premiera Rosh Watch — zegarka wykonanego z alpejski granitu. 

  • 1987: Pearl Watch — zegarka z masy perłowej. 

  • 1988: Wood Watch — czasomierz, którego koperta i tarcza zrobiona została z wrzośca korsykańskiego — drewna używanego do wyrobu fajek.

  • 1999: Tissot T-Touch, pierwszy zegarek analogowy w historii wyposażony w technologię dotykową

  • 2012: premiera mechanizmu z 80-godzinną rezerwą chodu - Powermatic 80. 

Blog

Zegarkowe nowości od Tissot - kultowy model PRX w odcieniach różu i zieleni

Zegarkowe nowości od Tissot - kultowy model PRX w odcieniach różu i zieleni

Przygotuj się na wiosenno-letni czas z Tissot! Nowe zegarki PRX w pastelowych odcieniach różu i zieleni to must-have tego sezonu!
Czytaj
Zawrotna prędkość z nowymi zegarkami Tissot z okazji 75 lat MotoGP™

Zawrotna prędkość z nowymi zegarkami Tissot z okazji 75 lat MotoGP™

Nie przegap okazji, by świętować 75 lat MotoGP™ z Tissot! Odkryj, jak marka upamiętnia te wyjątkowe wydarzenie, prezentując limitowaną serię zegarków!
Czytaj
Wyjątkowe zegarki kieszonkowe Tissot w dwóch wariantach kolorystycznych

Wyjątkowe zegarki kieszonkowe Tissot w dwóch wariantach kolorystycznych

Zachwyć się pięknem i precyzją z jaką zostały wykonane zegarki kieszonkowe Tissot. Poznaj historię i detale, które czynią te zegarki prawdziwym dziełem sztuki!
Czytaj
Tissot przywraca ikoniczny model - PR 516 Chronograph w nowym wydaniu

Tissot przywraca ikoniczny model - PR 516 Chronograph w nowym wydaniu

Kultowy zegarek w nowej odsłonie! Dowiedz się, jak Tissot odświeżył swój ikoniczny model PR 516 Chronograph z 1970 roku!
Czytaj
Koszykarz Damian Lillard i Tissot - wspólna gra o mistrzowską edycję zegarka PRX

Koszykarz Damian Lillard i Tissot - wspólna gra o mistrzowską edycję zegarka PRX

Czas na mistrzowski ruch - koszykarz Damian Lillard i Tissot prezentują zegarek PRX, który zmienia zasady gry. Sprawdź, co ma do zaoferowania!
Czytaj
Tissot Everytime i T-Race - nowe warianty kultowych kolekcji

Tissot Everytime i T-Race - nowe warianty kultowych kolekcji

Czas na nowości od Tissot! Z najnowszymi modelami w kolekcjach Everytime i T-Race, marka ponownie udowadnia, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze. Sprawdź szczegóły!
Czytaj