Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Przedstawiamy nowe zegarki Balticus Steersman Sternik

Przedstawiamy nowe zegarki Balticus Steersman Sternik

2023-06-21
Zegarki Balticus to polskie czasomierze premium, które powstają nad morzem Bałtyckim. Polski producent rozszerzył właśnie swoją kolekcję o ponadczasowy i pełen klasycznego wdzięku zegarek, który docenią wszyscy Klienci wrażliwi na przedmioty uniwersalne i piękne.

Zegarki Balticus, od 2015 roku

Firma Balticus narodziła się z miłości do zegarmistrzostwa i fascynacji pięknem morza Bałtyckiego. Już od pierwszego projektu, celem jaki postawił sobie twórca marki Balticus, było tworzenie zegarków będących czymś więcej niż kolejnymi, nie odznaczającymi się niczym szczególnym, ani wartym zapamiętania wzorami od mikro brandu.

Dzięki takiemu podejściu, już po ośmiu latach od powstania, Balticus może zaoferować Klientom atrakcyjne zegarki, których wysoka jakość i ciekawa stylistyka, wyróżnia się na tle konkurencji, zarówno tej niewielkiej, powstałej w ostatnich dwóch dekadach, jak i tej dużej o historii sięgającej stu i więcej lat wstecz.

Balticus zegarek inspirowany morzem bałtyckim
Dziś, serie takie jak Gwiezdny Pył czy Szara Foka są już doskonale rozpoznawalnymi modelami, które swoich fanów mają nie tylko w Polsce, ale także w różnych zakątkach świata. Balticus pracuje obecnie nie tylko nad nowymi modelami, ale także rozwija sieć partnerów handlowych z całego świata.
Zegarek Balticus

Zegarki Balticus - limitowana produkcja

Polskie zegarki Balticus produkowane są w krótkich seriach, co czyni je unikatowymi i pożądanymi wyrobami. Kupując dziś jeden z wyrobów pomorskiej marki, można mieć pewność, że zostaje się posiadaczem przedmiotu, który oferuje nie tylko wysmakowane, nowoczesne wzornictwo, ale zawiera w sobie też pierwiastek definiujący prawdziwie luksusowe przedmioty. Pierwiastkiem tym jest unikatowość.
To właśnie unikatowość sprawia, że Balticus jest trudno osiągalny dla innych - znajomych czy współpracowników. Kupując zegarki trudno osiągalne można liczyć na uznanie wśród osób znających się na zegarmistrzostwie. Można także spodziewać się, że w przyszłości posiadany zegarek będzie poszukiwany, przez co jego cena na rynku wtórnym będzie rosnąć.
Zegarek Balticus Sky Variety Bi Rose
Zegarek Balticus Steersman Sternik na czarnym skórzanym pasku z niebieską tarczą

Balticus Steersman Sternik - dobrze obrany kurs

Najnowsza kolekcja zegarków męskich Balticus, modele Steersman - Sternik, są naturalną kontynuacją założeń, które przyświecają twórcy od początku istnienia marki.

Kolekcja Balticus Steersman Sternik to modele o ponadczasowej stylistyce, która jest zawsze aktualna i wygląda świetnie połączona zarówno z elegancką garderobą osoby obowiązanej do przestrzegania ścisłego dress code’u, jak i bardziej swobodnymi ubraniami mężczyzny mającego możliwość wybierania odrobinę mniej oficjalnych stylizacji.

Przygotowane zostały cztery warianty, a każdy z nich objęty jest ścisłą limitacją, która nie przekracza 150 egzemplarzy. Zaproponowane warianty stylistyczne trafią w gusta zarówno dojrzałych, jak i młodych mężczyzn.

Łącznie powstanie zaledwie 500 egzemplarzy premierowej serii Balticus Steersman!

Cztery warianty Zegarka Balticus Steersman Sternik

Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTWSWBLU - z niebieskimi detalami

Pierwszy w kolekcji model - Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTWSWBLU - oferuje ciekawą stylistykę, która będzie fantastycznie pasowała do białych i błękitnych koszul, jednocześnie nie rzucając się w niepożądany sposób w oczy.
Zegarek Balticus z białą tarczą na czarnym pasku
Na białą tarczę zegarka nałożony został niebieski pierścień, który uzupełniają dwuczęściowe indeksy godzinowe. Jedna z części znajduje się na zewnątrz pierścienia i ma okrągłą formę, z aplikacją z substancji świecącej w centrum. Drugi element, to srebrzysta elipsa, nałożona po wewnętrznej stronie niebieskiego okręgu. Ten nietuzinkowy układ zainspirowany został kołem sterowym, jakie można zobaczyć na wielu historycznych okrętach.

Przy zewnętrznej krawędzi tarczy narysowana została też skala minutowa i podziałka sekundowa umożliwiające sprawdzenie wskazań z dokładnością do ¼ sekundy. Niebieszczone wskazówki godzinowa i minutowa o breguetowskim fasonie, otrzymały delikatne kropeczki z substancji Super-LumiNova, dzięki czemu Balticus Steersman Sternik jest czytelny po zmroku. Sekundnik jest smukły i niezwykle długi - sięga za indeksy godzinowe, niemal do krawędzi tarczy.

Indeksy w zegarku Balticus
Zegarek Balticus Steersman Sternik z datownikiem
Ostatnim elementem układu wskazań jest zgrabne okienko datownika, wycięte przy indeksie godziny trzeciej. Jego fazowane do wewnątrz krawędzie to wyraz dbałości producenta, nawet o najmniejsze detale. U góry tarczy znalazło się logo Balticus, w dolnej połowie nazwa modelu Steersman i informacja o zastosowaniu automatycznego mechanizmu. Na zewnętrznej krawędzi, przy indeksie godziny szóstej znalazła się też informacja o polskim pochodzeniu zegarka - Made in Poland.
Powstanie 150 numerowanych egzemplarzy zegarka Balticus Steersman Sternik BLT-BALSWSWBLU.

Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTSBG - z akcentem godnym króla

Drugim z limitowanych do 150 wariantów kolorystycznych, jest zegarek Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTSBG z tarczą w czarnym kolorze, która wykończona została złotymi i srebrzystymi detalami. Wszystkie trzy wskazówki oraz nałożony na tarczę okrąg wykończono kolorem złotym. W połączeniu z czarną powierzchnią tarczy, rozwiązanie to daje ogromny kontrast. Pozwala on łatwo odczytać godzinę, a dodatkowo sprawia, że zegarek staje się bardzo dobrze widocznym elementem męskiego stroju.
Czarno-złota tarcza w zegarku Balticus Steersman Sternik
Zegarek Balticus z datownikiem dla eleganckiego mężczyzny
Indeksy godzinowe są srebrne, a liternictwo i skale podziałek białe. Datownik prezentuje biały numer dnia miesiąca na czarnym tle, nie wyróżniając się z powierzchni tarczy i będąc nadal doskonale czytelnym. Zegarek Steersman Sternik doskonale sprawdzi się jako akcesorium pewnych siebie mężczyzn, którzy nie boją się zwracać na siebie uwagi.

Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTSBLUS - kolor niebieski, czyli nowa czerń

Kolejny w ofercie, jednak przygotowany w mniejszym nakładzie, jest Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTSBLUS, którego tarcza jest niebieska, a jej detale mają kolor srebrny. To pełna światła i intrygujących refleksów, nowoczesna kompozycja. Niebieski kolor to w męskich zegarkach rozwiązanie, które pozwala panom wygodnie połączyć funkcje dwóch zegarków w jednym. Sternik w tej kolorystyce może z powodzeniem zastępować zegarek zakładany w godzinach pracy, który jest elegancki i doskonale łączy się ze strojem służbowym.
Zegarek Balticus Steersman Sternik z niebieską tarczą na pasku
Steersman BLT-BALSTSBLUS może być też doskonałym wyborem na wieczór, gdy aktualna godzina schodzi na drugi plan, a ważniejsze jest to jak mężczyzna prezentuje się podczas popołudniowego lub wieczornego spotkania. Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTSBLUS powstanie w serii 125 egzemplarzy.
24h
Balticus Steersman Sternik - Niebieski BLT-BALSTSBLUS
3.450,00 zł
Balticus Steersman Sternik - NiebieskiBLT-BALSTSBLUS
Rotomat gratis Limited
Zegarek Balticus Steersman Sternik srebrny na czarnym pasku

Balticus Steersman Sternik BLT-BALSTSWS - srebrzysty szyk

Najbardziej oficjalny wariant zegarków Balticus Steersman Sternik powstanie w wyjątkowo krótkiej serii, która będzie liczyła zaledwie 75 egzemplarzy.

Zegarek o numerze referencyjnym BLT-BALSTSWS otrzymał tarczę oraz wszystkie elementy układu wskazań w kolorze srebrnym. Powierzchnia tarczy ma srebrno-biały kolor oraz matowe wykończenie. Indeksy godzinowe, wskazówki oraz pierścień symbolizujący wieniec koła sterowego mają kolor srebrny i zostały pięknie wypolerowane.

Z daleka zegarek zdaje się mieć niezwykle prostą tarczę, która przy bliższym spojrzeniu ujawnia szereg intrygujących detali, takich jak gra światła osiągnięta przez połączenie polerowanych i matowych powierzchni oraz wielopoziomowość. Takie ascetyczne kompozycje są często uznawane za najbardziej eleganckie męskie zegarki. To zegarki do garnituru, które pasują na niemal każdy rodzaj imprezy, nawet ze ściśle określonymi wymogami dotyczącymi ubioru.
Zegarek Balticus Steersman Sternik na czarnym pasku elegancki męski
3 dni
Balticus Steersman Sternik - Srebrny BLT-BALSTSWS
3.450,00 zł
Balticus Steersman Sternik - SrebrnyBLT-BALSTSWS
(2)
Rotomat gratis Limited
Srebrna Koperta zegarka Balticus Steersman Sternik

Koperta zegarka Balticus Steersman Sternik

Wszystkie cztery opcje wykończenia modeli Steersman Sternik korzystają z takiej samej, oszczędnej w formie i doskonale zwymiarowanej koperty. Średnica tych zegarków to 40 milimetrów, a ich grubość to jedynie 9,4 milimetra. Takie proporcje tworzą wyrób, który z powodzeniem mogą zakładać mężczyźni o smuklejszych, jak i okazałych nadgarstkach.

Niewielką grubość koperty Sternika docenią panowie chętnie wybierający koszule z mankietami na spinki, pod którymi zegarki o większej grubości potrafią przeszkadzać.

Koronka zegarka jest nieduża, jednak jej bok został wykończony radełkowaniem, dzięki czemu można ją wygodnie obracać podczas nakręcania mechanizmu lub regulowania wskazań. Na szczycie koronki wygrawerowane zostało logo producenta w postaci stylizowanej litery B.

Koronka w zegarku Balticus
Przeszklony dekiel w zegarku Balticus Steersman Sternik

Wierzchnie szafirowe szkło sprawia, że Balticus Steersman Sternik będzie zawsze wyglądał nieskazitelnie, a z tarczy będzie można bez przeszkód odczytać aktualną godzinę.

Spód koperty jest przeszklony, dzięki czemu właściciel tego wyjątkowego zegarka może podziwiać pracę mechanizmu z automatycznym naciągiem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dekiel jest zakręcany za pomocą czterech śrubek, co jest spotykane zazwyczaj w znacznie droższych modelach od producentów ze Szwajcarii i Niemiec.

Ten klasyczny zegarek do garnituru został także zabezpieczony przed niepożądanym działaniem wody. Jego wodoszczelność określono na 5 atmosfer (czyli 50 metrów), co jest wartością większą niż w najczęściej spotykanych zegarkach eleganckich. Bałtyckie korzenie marki zobowiązują.
Zegarki Balticus Steersman Sternik
Zegarek Balticus na czarnym skórzanym pasku

Pasek w zegarku Balticus Steersman Sternik

Każdy z zegarków Balticus Steersman Sternik zostanie dostarczony z paskiem w kolorze czarnym. Paski zostały przygotowane z wysokogatunkowej skóry naturalnej, której nadana została faktura krokodylej łuski. Do zapinania pasków służą zapięcia motylkowe z logo Balticus. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, sprawiające, że skóra paska nie niszczeje od ciągłego zginania za każdym razem, gdy właściciel zapina pasek przy pomocy klasycznej sprzączki.
Zapięcie motylkowe jest też zabezpieczeniem - ponieważ rozpięty motylek tworzy z zegarkiem i paskiem zamkniętą pętlę, dzięki czemu trudniej upuścić zegarek w chwili, gdy zakłada się go lub zdejmuje z nadgarstka. Dla wygody Klientów oryginalny pasek został wyposażony w teleskopy umożliwiające demontaż paska bez potrzeby sięgania po jakiekolwiek narzędzia. Dzięki temu prostemu zabiegowi, Balticus ułatwia posiadaczom Sternika błyskawiczną zmianę charakteru zegarka, jaką można osiągnąć zakładając inny pasek.
Zapięcie motylkowe w zegarku Balticus
Mechanizm w zegarku Balticus Steersman Sternik

Automatyczny mechanizm Miyota 9015 w zegarkach Balticus Sternik

Duszami tych szykownych, męskich zegarków są japońskie mechanizmy z automatycznym naciągiem Miyota 9015. Firma Miyota jest częścią koncernu Citizen. Została założona, by dostarczyć producentom zegarków alternatywy do masowo produkowanych od wielu dekad, najpopularniejszych mechanizmów szwajcarskich firm ETA i Sellita.

Kaliber 9015 powstawał od początku z myślą o zegarkach wysokiej klasy, które będą stanowiły konkurencję dla produktów szwajcarskich marek. Miyota 9015 została wprowadzona do sprzedaży w 2009 roku, co oznacza, że została zaprojektowana w nowoczesny sposób, dzięki czemu jest wydajna i niezawodna.

Kaliber 9015 to model premium japońskiego producenta, który umożliwia przygotowanie zegarków o smukłej kopercie, nie poświęcając przy tym dokładności odmierzania czasu. Ta jest znacznie lepsza niż w wielu konkurencyjnych modelach, ponieważ Miyota 9015 pracuje z częstotliwością 4 Herców. Kaliber prezentuje godziny, minuty, sekundy i numer aktualnego dnia miesiąca. Wyposażony jest w funkcję szybkiej korekty wskazania daty, możliwość dokręcania za pomocą koronki i stop-sekundę, która jest niezbędna, by dokładnie nastawić czas ze wzorcem. Wyposażony w 24 kamienie łożyskujące mechanizm ma zaledwie 3,9 milimetra grubości.
Automatyczny mechanizm Miyota 9015 w zegarkach Balticus Sternik
Zegarki Balticus Steersman Sternik

Balticus Steersman Sternik - sprzedawany w wyjątkowym zestawie

Ludzie tworzący polską markę Balticus zdają sobie sprawę z tego, że dziś nie jest sztuką wprowadzić na rynek ładny zegarek. Do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest znacznie więcej, dlatego też każdy z 500 egzemplarzy modeli Steersman Sternik zostanie dostarczony z ekskluzywnym, przygotowanym specjalnie na potrzeby tego modelu etui.

Ponadto na deklu każdego egzemplarza można będzie odczytać informację o tym, którym z kolei egzemplarzem jest posiadany model. Zależnie od wersji kolorystycznej, na deklu znalazła się adnotacja w postaci xx/75, xxx/125 lub xxx/150.

Dla kogo nowy zegarek Balticus Steersman Sternik?

Nowość od marki Balticus to wyjątkowa propozycja dla mężczyzn szukających eleganckich zegarków, które będą wyglądały fantastycznie z każdą stylizacją. Dla kolekcjonerów to też interesująca opcja na ulokowanie kapitału - Sternik powstał w czterech krótkich seriach, które mogą lada chwila stać się już niedostępne u autoryzowanych sprzedawców.
24h
Balticus Steersman Sternik - Niebieski BLT-BALSTSBLUS
3.450,00 zł
Balticus Steersman Sternik - NiebieskiBLT-BALSTSBLUS
Rotomat gratis Limited
3 dni
Balticus Steersman Sternik - Srebrny BLT-BALSTSWS
3.450,00 zł
Balticus Steersman Sternik - SrebrnyBLT-BALSTSWS
(2)
Rotomat gratis Limited
Zegarki Balticus Steersman Sternik mogą stać się też trafionym prezentem, który upamiętni jakieś ważne wydarzenie z życia obdarowanego, a dodatkowo będzie zawsze przydatnym przedmiotem. Elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie zegarek do garnituru, o prostej stylistyce, który będzie mógł mu towarzyszyć w czasie wyjątkowych okazji!

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.