Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
Jaki zegarek elektroniczny wybrać?

Jaki zegarek elektroniczny wybrać?

2023-06-29
Wybór idealnego zegarka, dla siebie, kogoś bliskiego lub na prezent dla znajomej osoby, potrafi być zadaniem trudnym, wymagającym ogromnej dozy cierpliwości i sporego rozeznania w temacie. Dzięki nam łatwiej będzie zamówić zegarek, który nie tylko będzie okazale wyglądał, ale także będzie praktyczny i trwały.
Zegarek elektroniczny damski Garmin Lily Sport

Dla każdego kto zainteresował się zegarkami elektronicznymi przygotowaliśmy ten specjalny poradnik, który pomoże odpowiedzieć na najważniejsze wątpliwości dotyczące wyboru takiego modelu. Z naszego tekstu możesz dowiedzieć się między innymi:

  • kiedy pojawiły się zegarki elektroniczne;
  • jakie modele nazywa się zegarkami elektronicznymi;
  • ile kosztuje zegarek elektroniczny;
  • jak ustawić zegarek elektroniczny;
  • dlaczego zegar elektroniczny jestnajdokładniejszy;
  • dla kogo zegarek elektroniczny będzie dobrym wyborem;
W dalszej części poradnika znajdą się też nasze propozycje wartych uwagi wyrobów, które (mamy nadzieję) pomogą wybrać wspaniały zegarek, który stanie się wiernym towarzyszem w codzienności

Zegarki elektroniczne, czyli jakie?

Zegarki elektroniczne to zegarki z mechanizmami zasilanymi bateriami lub akumulatorami, które prezentują czas za pomocą cyfr wyświetlanych na wyświetlaczach.

Zamiast dwóch wskazówek poruszających się ponad okrągłą skalą celującą w podziałki skali minutowej i godzinowej, zegarki elektroniczne mają wyświetlacze prezentujące aktualny czas w postaci cyfr arabskich, zapisanych jako 12:08 lub 12:08:30 . W drugiej formie zapisu zmniejszona liczba odnosi się do aktualnej sekundy. Oczywiście, większość modeli posiada dziś znacznie większe możliwości, a na ich ekranach dojrzeć można znacznie więcej informacji.

Warto pamiętać, że nazwy zegarek elektroniczny i zegarek cyfrowy odnoszą się do takich samych urządzeń.

Zegarek elektoniczny Polar męski

Historia zegarków elektronicznych

Na rynku naręczne zegarki elektroniczne zadebiutowały krótko po tym, jak Klienci zyskali możliwość kupowania zegarków kwarcowych ze wskazówkami w roku 1969. Więcej o tej historii można przeczytać w artykule poświęconym zegarkom Seiko Astron. Technologia kwarcowego pomiaru czasu została przez Japończyków szybko udostępniona, co sprawiło, że w krótkim czasie zaczęto rozwijać nowe pomysły i formy zegarków.
Pierwszy zegarek elektroniczny Hamilton Pulsar
Źródło: https://monochrome-watches.com/hamilton-psr-reedition-hamilton-pulsar-first-digital-watch-review-price/

Pierwszym zegarkiem cyfrowym był produkt amerykańskiej marki Hamilton z 1972 roku. Hamilton Pulsar P1 posiadał czerwony wyświetlacz ukryty za syntetycznym rubinem, na którym prezentował aktualną godzinę i minuty. Przycisk w dolnej części tarczy uruchamiał ekran i pozwalał przez chwilę zobaczyć, która jest godzina. Takie rozwiązanie było niezbędne, ponieważ prądożerny ekran, gdy był włączony, błyskawicznie zużywał zapas energii zgromadzonej w baterii.

Model P1 Pulsar, jak wiele zegarków przynoszących przełomowe rozwiązania, był wykonany z 18 karatowego złota, w związku z czym w momencie wprowadzenia go do sprzedaży, w kwietniu 1972 roku, kosztował 2100 dolarów amerykańskich. Model był sukcesem w wymiarze technologicznym - pokazał, że można stworzyć praktyczny i świetnie wyglądający naręczny zegarek cyfrowy.

Jesienią 1972 roku, Gruen zaprezentował prototyp pierwszego zegarka z wyświetlaczem LCD, prezentującym godziny i minuty. Jego regulowany koronką mechanizm powstał w American Microsystem Inc. i był instalowany w kilku innych modelach. Fakt, że model był długo sprzedawany jako prototyp nie przyczynił się do jego sukcesu.

Rok później Seiko zaprezentowało swój pierwszy zegarek z wyświetlaczem, który wykorzystywał innego typu ekran. Przy produkcji zegarka sięgnięto po ekran typu TN (Twisted Nematic), który jest znacznie bardziej energooszczędny. Dzięki temu, zegarek stale wyświetlał godziny, minuty i sekundy, co stało się standardem i wytyczyło ścieżki na następne dekady. Model Seiko O6LC miał prostokątny ekran zamknięty w kopercie wykorzystującej kwadratowy kształt i wyposażonej w trzy przyciski, pozwalające wyregulować wskazania zegarka i uruchomić podświetlenie ekranu.

Pierwszy zegarek elektroniczny Seiko
Pierwszy zegarek elektroniczny Timex

W następnych latach technologia stawała się coraz popularniejsza i bardziej dostępna. W 1974 roku, do grona producentów oferujących zegarki cyfrowe dołączył amerykański Timex i japońskie firmy Casio oraz Citizen. Niemiecki Junghans również rozwijał tego typu produkty, co doprowadziło do powstania istniejącej do dziś linii MEGA.

Następnie zaczęły pojawiać się coraz bardziej zaawansowane zegarki elektroniczne. Wyposażano je w kalendarz, stoper i funkcje alarmów. Z czasem, producenci zaczęli prezentować kolejne rozwiązania, często kuriozalne z perspektywy czasu. Zegarki elektroniczne z lat 80 posiadały takie niespodziewane funkcje jak na przykład nagrywanie notatek głosowych, odtwarzanie telewizji (przy pomocy zewnętrznej anteny) czy komunikacja z komputerami osobistymi przez port podczerwieni.

Gdyby nie sprzedawane Klientom, eksperymentalne i futurystyczne modele, nie powstałyby popularne dziś smartwatche. Dzięki kolejnym generacjom prototypów oraz komercyjnych modeli wykorzystujących każdą nowinkę technologiczną, producenci zegarków mogli dowiedzieć się czego tak naprawdę oczekują Klienci od zegarków elektronicznych.

Jak ustawić zegarek elektroniczny?

Skoro dzisiejsze zegarki elektroniczne posiadają tak wiele rozbudowanych i dodatkowych funkcji, to mogą wydawać się trudne w regulowaniu. Na szczęście, wszyscy producenci zegarków cyfrowych dbają o to, by procedura była łatwa, stale ją doskonaląc, w miarę jak w ich wyrobach debiutują nowe rozwiązania.

Najczęściej zegarki elektroniczne posiadają przyciski funkcyjne, które pozwalają wprowadzić zegarek w tryb regulacji wskazań, zmieniać aktualnie regulowaną informację, zmieniać jej wartość i zatwierdzić.

Zegarek G-Shock elektroniczny męski z zielonym paskiem
Przyciski w zegarku dziecięcym elektronicznym Casio

Na przykład zegarki elektroniczne Casio F-105W-1AUZ posiadają trzy przyciski - dwa po lewej i jeden po prawej stronie obudowy.

Dolny lewy przycisk pozwala włączyć tryb regulacji.

Górny lewy guzik pozwala przełączać między aktualnie regulowanymi funkcjami, co sygnalizowane jest tym, że aktualnie wybrana wartość zaczyna migać. Funkcje wybierane są w koło - od sekund, przez godziny, minuty, miesiąc, datę, dzień tygodnia i od nowa.

Naciśnięcie przycisku z prawej strony obudowy pozwala zmieniać wyświetlaną wartość, jednak zawsze do przodu. Długie wciśnięcie prawego korektora sprawia, że regulacja odbywa się szybciej.

Ten system, w którym po kolei przełącza się funkcje i reguluje je, jest swoistym standardem, stosowanym przez wielu producentów. Oczywiście, jeśli model posiada więcej funkcji, to proces może wyglądać odrobinę inaczej, jednak opiera się na tej samej zasadzie i jest rozszerzany lub modyfikowany zależnie od potrzeb. Przykład ulepszenia tego rozwiązania można znaleźć w zegarkach Timex z funkcją podświetlenia Indiglo, które nie gaśnie, gdy regulujemy wyświetlane na ekranie dane. Pozwala to na przykład wygodnie w nocy ustawić alarm bez potrzeby zapalania lampki nocnej.

Wiele nowoczesnych zegarków cyfrowych z serii G-Shock od Casio to modele połączone, które oferują komunikację Bluetooth, ułatwiającą regulowanie licznych wskazań dodatkowych za pomocą dedykowanej aplikacji w smartfonie.

Elektroniczny zegarek Timex w podświetleniem Indiglo
Zegarek ProTrek Casio Solar Digital zegarek elektroniczny

Dlaczego zegarek elektroniczny jest najdokładniejszy?

Zegarki elektroniczne to specjalny rodzaj zegarków kwarcowych, we wnętrzu których w drgania wprawiany jest właśnie kryształ kwarcu. Za pomocą energii elektrycznej zgromadzonej w baterii lub akumulatorze kryształ kwarcu wprawiany jest w drgania. Drgania są następnie zliczane przez rezonator kwarcowy. Ten system pozwala mierzyć czas z dużą dokładnością, biorącą się z częstotliwości drgań wynoszącą 32768 na sekundę. Po policzeniu drgań przez rezonator, wynik jest kilkunastokrotnie dzielony przez układ scalony, aż do momentu stanu, w którym 1 impuls odpowiada jednej sekundzie. To właśnie ten impuls wprawia w ruch silnik napędzający wskazówki lub powoduje zmianę informacji prezentowanych na wyświetlaczu.

Ponieważ kryształy kwarcu wykazują się bardzo stałą częstotliwością drgań i małymi stratami energii, czas odmierzany z ich pomocą jest dokładny. Tym, co może zakłócić precyzję takiego mechanizmu jest temperatura otoczenia, jednak nowoczesne zegarki kwarcowe mają wbudowane rozwiązanie, pomagające kompensować zmiany wywoływane przez warunki zewnętrzne.

Mechanizmy zegarków kwarcowych, w tym zegarków elektronicznych, przeszły od 1969 roku ogromną ewolucję, stając się bardzo skomplikowanymi urządzeniami, zdolnymi do pomiaru czasu z dokładnością do kilkunastu sekund w skali miesiąca. W skutek stałego rozwoju są to dziś najdokładniejsze podręczne przyrządy do mierzenia czasu, a najlepsze z nich oferują precyzję +/- 10 sekund w skali roku!

Damski zegarek elektroniczny G-SHOCK
Zegarek Adidas elektroniczny męski na bransolecie w kolorze złota z zieloną tarczą

Ile kosztuje zegarek elektroniczny?

Ceny zegarków elektronicznych są bardzo zróżnicowane. Najbardziej podstawowe modele można kupić za kilkadziesiąt złotych, zaś najdroższe modele potrafią kosztować o wiele więcej niż 10 000 złotych.

W ofercie sklepu Zegarek.net posiadamy najwięcej elektronicznych zegarków w cenie nie przekraczającej 1000 złotych. Są wśród nich najróżniejsze modele, które łatwo będzie dopasować do indywidualnych gustów i potrzeb. Oferujemy modele casualowe, eleganckie i nowoczesne. Dla podróżników mamy zegarki outdoorowe i wstrząsoodporne. W naszym katalogu można też znaleźć modele doskonale uzupełniające streetwearowe stylizacje. Pracujemy też nad tym, by w asortymencie nie zabrakło nowoczesnych i przydatnych smartwatchy, które są kolejną generacją zegarków cyfrowych.

Dla kogo zegarek elektroniczny będzie dobrym wyborem?

Znając już odrobinę historii i technicznych aspektów dotyczących zegarków cyfrowych, łatwiej określić dla kogo będą one idealnym wyborem. Ponieważ w zegarkach elektronicznych czas jest prezentowany w prosty sposób, za pomocą czytelnych cyfr arabskich na wyświetlaczu, będą one przydatne wszystkim osobom potrzebującym mieć możliwość szybkiego sprawdzenia godziny. Czytelność i dokładność może przydać się między innymi personelowi medycznemu zatrudnionemu w służbie zdrowia.
Zegarek elektroniczny damski Casio na bransolecie mesh
Zegarek elektroniczny dla dziecka Techmade Freetime

Cyfrowe zegarki sprawdzą się także jako prezent dla dzieci, które będą mogły łatwiej nauczyć się z ich pomocą odczytywać godzinę, lepiej rozumieć upływ czasu oraz nauczą się orientować w porach dniach i związanych z nimi czynnościami. Zegarek elektroniczny dla dziecka jest świetnym pomysłem na prezent nawet dla kilkuletniego malucha.

Większa niż w przypadku zegarków wskazówkowych odporność konstrukcji na wstrząsy sprawia, że zegarki cyfrowe dobrze nadają się do wykorzystywania podczas uprawiania sportów i wykonywania ciężkich prac fizycznych związanych z drganiami, wstrząsami i uderzeniami.

Sprawdzą się one też osobom, które pracują w nocy - dzięki funkcji podświetlenia ekranu będą czytelne nawet w najczarniejszej godzinie. Zegarki z elektronicznymi wyświetlaczami chętnie wybiorą też osoby lubiące wyglądać modnie i nowocześnie. Mimo, że zegarki elektroniczne są na rynku od ponad pół wieku, to nadal wyglądają świeżo. Projektanci wciąż zaskakują intrygującymi kształtami i kolorami, zgodnymi z najnowocześniejszymi trendami z wybiegów.

Osoby lubiące wybierać produkty, które mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne, powinny zainteresować się zegarkami elektronicznymi z zasilaniem solarnym. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania, zegarki nie wymagają baterii, których utylizacja jest procesem skomplikowanym i nie zawsze przeprowadzanym właściwie, co odbija się echem na naturze.

Elektroniczny modny zegarek Bulova

Zegarki elektroniczne, które warto wziąć pod uwagę podczas swoich poszukiwań

W tej części poradnika przedstawiamy marki produkujące elektroniczne zegarki, które warto wziąć pod uwagę przy szukaniu odpowiedniego modelu. Wszystkie z przedstawionych modeli są dokładne i trwałe, ale też pełne indywidualnych detali i rozwiązań, wyraźnie odróżniających je od siebie. Warto zwrócić na nie uwagę, bo mogą okazać się kartą przetargową na rzecz któregoś z porównywanych modeli.
Zegarek elektroniczny Casio

Japońskie zegarki cyfrowe Casio

Pierwszy zegarek cyfrowy od firmy Casio - model Casiotron z 1974 roku, był modelem który zdobył uznanie Klientów w Japonii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Casio było najpierw firmą inżynieryjną, która zajmowała się produkcją różnego rodzaju sprzętu, w tym kalkulatorów, dlatego miała doświadczenie potrzebne do szybkiego przygotowania zegarka naręcznego. Nieprzerwanie od premiery modelu Casiotron, Japończycy doskonalą swoje produkty, czego wyrazem są liczne wyroby podzielone na kilka kategorii i sprzedawane pod różnymi markami.
Elektroniczne zegarki Casio to podstawowe modele w gamie. Ich mechanizmy oferują dokładny pomiar czasu, podświetlenie tarcz, alarm. Dodatkowo, niektóre z nich oferują funkcję czasu światowego lub kultowy już kalkulator. Warto zwrócić uwagę na modele z 10 Year Battery, których mechanizmy przygotowano w taki sposób, by były energooszczędne. Obecne są też zegarki elektroniczne z dużymi cyframi, które mogą być wygodniejsze dla osób w podeszłym wieku.
Elektroniczne zegarki Casio
Modne zegarki Casio elektroniczne

Obudowy tych modeli powstają w większości z tworzyw sztucznych i są odporne co najmniej na zachlapania. Paski z tworzyw sztucznych są bardzo trwałe, a ich wymiana tania w przypadku, gdyby uległy zerwaniu. Oferowanych jest wiele rozmiarów zegarków, dzięki czemu łatwo wybrać tu model idealny dla mężczyzny, kobiety i dziecka.

W standardowej kolekcji Casio są też modele łączące cyfrowe i analogowe wskazania.

Zegarki G-Shock - najtwardsze zegarki elektroniczne

Casio G-Shock zostały stworzony przez Kikuo Ibe i jego zespół. Już w 1981 roku, w głowie japońskiego inżyniera zaczął kiełkować pomysł, który miał pozwolić zbudować zegarek niezniszczalny w codziennym życiu, praktyczny i długowieczny. Impulsem do tych rozmyślań była nieprzyjemna sytuacja - trzymając w ręku mechaniczny zegarek, który był podarunkiem od ojca, Kikuo wpadł na innego przechodnia i upuścił czasomierz, który roztrzaskał się. W zamyśle inżyniera nowy zegarek miał pracować 10 lat bez potrzeby zmiany baterii, wytrzymać upadek z wysokości 10 metrów i być wodoszczelny do 10 bar. Dwa lata i 200 prototypów później udało się spełnić wszystkie założenia, a ostatecznie G-Shock zadebiutował w 1983 roku.
Zegarek G-SHOCK Casio RANGEMAN wytrzymały zegarek elektroniczny
Męski zegarek elektroniczny G-SHOCK

Jakie zegarki oferowane są w kolekcji G-Shock?

Obecnie G-Shock to prężnie rozwijająca się marka, wewnątrz której można wyróżnić kilka różnych rodzin zegarków ze względu na ich charakter, dodatkowe funkcje i specjalne rozwiązania. Podstawowe modele oferują prezentację czasu i daty, wodoszczelność do 200 metrów, odporność na wstrząsy, podświetlenie i stoper.

Oczywiście, im bardziej zaawansowany jest model, tym posiada więcej funkcji i jest lepiej zabezpieczony przed zniszczeniem. Najmniejsze modele mają 43 milimetry średnicy, a największe i najbardziej odporne zazwyczaj są większe niż 52 milimetry. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kopertom i paskom są bardzo wygodne i leżą pewnie nawet na drobnych nadgarstkach.

Linia Master of G to zegarki, które w spisie funkcji mogą mieć kompas, barometr, termometr, pomiar głębokości lub wysokości. G-Shock MTG to z kolei zegarki połączone - oferują komunikację Bluetooth, dzięki której zegarek sprawdza czy wskazywany czas jest aktualny, a w sytuacji, gdyby pojawiła się jakaś niezgodność, dokonuje odpowiedniej korekty. Połączenie z dedykowaną aplikacją w telefonie ułatwia też regulację wskazań zegarka.

Wyjątkowe modele powstają z metali - na przykład z nowocześnie obrabianego tytanu, który sprawia, że zegarek jest lekki, a jednocześnie dostarcza wrażenia solidności, jaka kojarzy się z przedmiotami z metalu.

Zegarek G-SHOCK męski elektroniczny z Bluetooth
Najdroższe, limitowane modele G-Shock produkowane są ręcznie przez japońskich artystów, a ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy! Zegarki elektroniczne Casio G-Shock to też ulubione wyroby ludzi, którzy żyją kolorowo i szukają wyrazistych dodatków, podkreślających ich indywidualizm.
Zegarek elektroniczny damski Casio w kolorze różowego złota

Casio Vintage - wierne oryginalnym modelom

Casio Vintage są skierowane do miłośników stylistyki retro, lat osiemdziesiątych i darzących sentymentem przedmioty z tego okresu. Te zegarki unisex sprzedawane są w wielu kolorach i wersjach wykończenia.

Casio Vintage to zegarki wiernie odwzorowujące modele, jakie japoński koncern produkował przed trzydziestu i czterdziestu laty. Są to modele wyłącznie cyfrowe, w charakterystycznym ośmiokątnym kształcie ze zwężaną bransoletką, a także duże i prostokątne modele z kalkulatorem i podwójnymi, analogowo-cyfrowymi wskazaniami czasu. Kupić można modele ze srebrną, czarną lub pozłacaną obudową, na gumowych paskach i drobnych metalowych bransoletach dających się łatwo regulować.

Model Casio Vintage Iconic A168 wygląda od lat tak samo i jednocześnie pozostaje wierny Casio F91W-1 z 1991 roku. Specjalne modele - Vintage Premium - mogą mieć tarczę wokół cyfrowego wyświetlacza wykończonąmasą perłową. Zegarki Casio Vintage są lifestylowym dodatkiem, który doskonalony jest od blisko pięćdziesięciu lat. Mimo, że są to zegarki niedrogie, to decydując się na zakup warto korzystać z usług autoryzowanych dystrybutorów, ponieważ Casio Vintage są niestety często podrabiane.
Modne zegarki Casio Vintage elektroniczne
Elektroniczny zegarek baby-g damski

Baby-G - kolorowy G-Shock stworzony dla Kobiet

Od 1994 roku w sprzedaży są zegarki Casio Baby-G tworzone specjalnie z myślą o kobietach, które potrzebują najtrwalszego zegarka, jednak nie czują się dobrze nosząc modele męskie lub nie podobają się im one.

Baby-G oferują wstrząsodporność, wodoszczelność przynajmniej do 100 metrów oraz radosną, casualową stylistykę w wielu modnych kolorach. Bez trudu panie mogą wybrać tu zegarek w najmodniejszych barwach sezonu, by nosić go na co dzień lub taki, który będzie dobrze pasował do stroju na siłownię.

Wśród modeli można odnaleźć wariacje na temat oryginalnego G-Shocka z wyświetlaczem LCD, a także modele, których tarcze i szybki są chronione przez tak zwane bull bars - wystające ponad obudowę druciki, mogące kojarzyć się z rurami zakładanymi na przody samochodów. Od wielu lat biały Baby-G jest stałym punktem oferty i jednocześnie najpopularniejszym wariantem. Oprócz niego, w każdym sezonie designerzy Casio przygotowują specjalne wersje, doskonale dopasowane do trendów.

Cyfrowe zegarki Baby-G to doskonała propozycja dla pewnych siebie kobiet, które chętnie wybierają wygodne i trwałe dodatki.

Zegarek Baby-G Casio BABY-G SPRING COLOURS
Elektroniczny zegarek unisex biały Timex

Amerykańskie zegarki elektroniczne Timex - od 1984 roku

Timex to firma, która istnieje od 1854, gdy zaczęła swoje działanie jako Waterbury Clock Company. W swojej historii produkowała także komputery Timex Sinclair.

Zegarki cyfrowe od Timexa debiutowały w 1984 roku. Ponieważ były równie dobre jak wyroby z Japonii, a przy tym były amerykańskie, to szybko zdobyły ogromną popularność w ojczyźnie, a później zaczęły docierać do innych zakątków świata.

Timex T80 - tak nazywa się produkowana aktualnie wersja - dostarcza wielu odważnych połączeń kolorystycznych spośród których zegarek dla siebie wybiorą kobiety i mężczyźni. Dostępne są też modele T80 Mini o szerokości zaledwie 27 milimetrów, które będą doskonałym wyborem dla dziewcząt i kobiet lubiących delikatne dodatki.

Co sezon powstaje edycja specjalna modelu T80, tworzona w kolaboracji ze znanymi markami takimi jak Peanuts, Stranger Things czy Space Invaders.

Zegarek męski elektroniczny Timex T80 na czarnym pasku
Elektroniczny zegarek UFC

Współczesne, elektroniczne zegarki Timex wyróżniają się autorskim podświetleniem tarczy Indiglo, które wykorzystuje zjawisko elektroluminescencji. Dzięki niemu, po naciśnięciu przycisku tarcza rozświetla się równomiernym blaskiem, który umożliwia odczytanie wskazań. Ponadto, zegarki wyposażone w podświetlenie Indiglo są łatwe w ustawianiu w ciemnościach - podczas regulowania funkcji podświetlenie nie gaśnie. W gamie dostępnych funkcji znalazły się pełny kalendarz, stoper i wygodny alarm.

Wszystkie cyfrowe zegarki Timex T80 mają też wyjątkowe opakowanie, które czyni z nich atrakcyjny, robiący ogromne wrażenie prezent.

Zegarki cyfrowe Lorus - propozycja dla najmłodszych

Japońskie zegarki Lorus produkowane są nieprzerwanie od 1982 roku. Firma specjalizuje się w dostarczaniu trwałych i doskonale wycenionych zegarków naręcznych.

Wśród produktów tej marki - firmy będącej częścią koncernu Seiko - znaleźć można model, który z uwagi na swoje gabaryty i dostępne warianty kolorystyczne być może będzie idealną propozycją jako zegarek dziecięcy. Wysoka wodoszczelność - do stu metrów, i paski z miękkiej gumy sprawiają, że zegarki Lorus mogą towarzyszyć pociechom w czasie zabaw i na szkolnych zajęciach wychowania fizycznego odbywających się na basenie. Ich innym atutem jest bardzo niska waga - kompletny zegarek waży nie więcej niż 30 gram, dzięki czemu nie przeszkadza on w wykonywaniu żadnych czynności.

Zegarek Lorus Sport elektroniczny męski

Te elektroniczne zegarki z dużymi cyframi pomogą młodym ćwiczyć znajomość godzin i poznawać porządek dnia. Dodatkowe funkcje jak stoper czy alarm z pewnością przydadzą się podczas zabaw z rówieśnikami.

Fakt, że marka Lorus wykorzystuje technologię koncernu Seiko gwarantuje, że jej zegarki są trwałe, długowieczne, a przy tym łatwe w obsłudze.

Zegarek elektroniczny damski Garett Smartwatch

Zegarki elektroniczne Garett - polskie smartwatche

Garett to polski producent elektroniki, który skupia się na dwóch dziedzinach. Oferowane przez niego modele są doskonałym dowodem na to, że naturalnym rozwinięciem zegarków elektronicznych są smartwatche. Zegarki Garett to nowoczesne zegarki cyfrowe, które dzięki komunikacji ze smartfonami za pomocą protokołu Bluetooth oferują szereg przydatnych w codzienności funkcji.

Garett w swojej ofercie posiada smartwatche dla kobiet, mężczyzn i dzieci, których funkcje dopasowane są do ich użytkowników. Na przykład, dzięki dziecięcemu smartwatchowi dziecko może zawsze zadzwonić do rodziców lub przesłać im zdjęcie czegoś ciekawego co zobaczyło, a opiekunowie mają zawsze możliwość sprawdzić dokąd udała się ich pociecha.

Z kolei dorośli docenią w tych wyrobach możliwość dyskretnego odbierania powiadomień, co jest przydatne w pracy. Skorzystają z pulsometru, pulsoksymetru i ciśnieniomierza. Osoby pracujące w biurze będą mogły odbierać przypomnienia o tym, że najwyższa pora na chwilę wstać zza blatu, by się poruszać. Korzystając ze smartwatcha Garett łatwiej pamiętać o tym, by odpowiednio nawadniać organizm - można w zegarku zaprogramować alarm hydracyjny.

Paniom oddano do dyspozycji specjalną aplikację pozwalającą śledzić cykl miesięczny.

Oczywiście, mimo szeregu nowych, niedostępnych dla klasycznych zegarków elektronicznych możliwości, smartwatche zachowały charakterystyczny sposób prezentacji czasu - za pomocą cyfr arabskich prezentowanych na ekranie.

Zegarek elektroniczny Garett
Zegarek elektroniczny Techmade męski

Techmade - smartwatche ze słonecznej Italii

Włoska firma Techmade przygotowuje cyfrowe zegarki w zgodzie z najnowszymi trendami. Jej wyroby są szykowne i smart, skrojone w taki sposób, by trafiały w upodobania ludzi światowych i młodych duchem.

Smartwatche Techmade dają właścicielom niemal nieograniczone możliwości personalizacji - każdy model dostępny jest w kilku wariantach kolorów koperty i sprzedawany z różnymi paskami, które można dokupywać i łatwo wymieniać. To jednak nie koniec możliwości customizacji. Właściciel ma do dyspozycji potężne narzędzie jakim jest edytor tarcz, pozwalające przygotować własną tarczę, na której prezentowane będą najważniejsze dla posiadacza informacje.

Elektroniczne zegarki Techmade pozwalają też monitorować treningi, ćwiczyć świadome oddychanie, pracować nad skupieniem dzięki funkcji nie przeszkadzać, zarządzać powiadomieniami w taki sposób, aby osiągać najlepszą produktywność.

Producent do stworzenia kopert tych cyfrowych zegarków wykorzystuje nowoczesne kompozyty i lotnicze aluminium, dzięki czemu są one eleganckie i mogą służyć przez naprawdę długi czas.

Elektroniczny zegarek Techmade Hava
Smartwatch Garmin zegarek elektroniczny męski

Zegarki Garmin - profesjonalny sprzęt z USA

Garmin jest producentem, który w swojej ofercie ma profesjonalny sprzęt tworzony dla pilotów, nurków, spadochroniarzy i strzelców wyborowych. Produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa słyną z precyzji wykonania i niesamowitej wręcz odporności na uszkodzenia. Dlatego jej smartwatche są jednymi z najlepszych na rynku, a sięgają po nie profesjonalni sportowcy, trenujący tak wymagające dyscypliny jak bieg maratoński czy triathlon.
W swoich elektronicznych zegarkach Garmin stosuje najnowocześniejsze rozwiązania - wysokiej klasy czujniki optyczne pozwalające mierzyć parametry organizmu sportowca; nawigację GPS, Glonass i Galileo; autorski i całkowicie bezpieczny system płatności zbliżeniowych Garmin Pay; dokładne mapy topograficzne całego świata z uwzględnieniem szczegółowych map głównych kurortów narciarskich i pól golfowych; technologię bezprzewodowego przesyłania muzyki do słuchawek i wiele innych.
Zegarek elektroniczny Garmin Venu 2 Plus
Smartwatch Garmin damski zegarek elektroniczny

Każde nowatorskie rozwiązanie wprowadzone przez markę Garmin ma na celu pomóc posiadaczowi zegarka skupić się na swoim organizmie i tym, jak poprawić formę, bez potrzeby używania dodatkowych urządzeń zewnętrznych, jak na przykład telefon.

Garmin stosuje wysokiej jakości, czytelne w słońcu wyświetlacze. Wszystkie modele ładowane są za pomocą przewodu USB, a niektóre dodatkowo korzystają z naturalnego źródła energii - światła słonecznego.

Wystarczy na ręku mieć zegarek cyfrowy Garmin, wskoczyć w strój sportowy i wygodne buty, by być gotowym do treningu!

Jaki zegarek elektroniczny wybrać?

Staraliśmy się stworzyć ten poradnik w taki sposób, by po jego przeczytaniu wybór zegarka elektronicznego lub smartwatcha był łatwiejszy.

Poznając lepiej historię, zasadę działania i sposób ustawiania zegarków elektronicznych z pewnością łatwiej jest określić czego tak naprawdę oczekuje się od zegarka. To pierwszy krok do tego, by zakup był przyjemnością, pozbawioną nerwowego zerkania po kilkunastu kartach przeglądarki internetowej, by zrozumieć co oferuje zegarek, który zwrócił uwagę i czy jest to tak naprawdę potrzebne.

Zegarek, który wybierze się świadomie, rozumiejąc jego funkcje i możliwości będzie praktycznym zakupem, który da właścicielowi wiele radości!

Zegarek elektroniczny Hagen Smartwatch HC24 na białej bransolecie
Zegarki elektroniczne Casio G-SHOCK na czarnym pasku ze złotą kopertą
Zachęcamy do zakupów. Kupując w Zegarek.net macie Państwo pewność, że zakupione zegarki są oryginalne, opatrzone gwarancją producenta i dołączona do nich zostanie odpowiednia instrukcja obsługi. W przypadku, gdyby po zakupie okazało się, że zegarek z jakiegoś powodu Państwu nie odpowiada można dokonać jego zwrotu lub wymiany.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet po przeczytaniu poradnika i z wiedzą o możliwym zwrocie zakupionego towaru, część naszych Klientów nadal może być niezdecydowana, który model będzie tym najlepszym wyborem.

Wszystkich tych Państwa zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą czatu u dołu strony, formularza kontaktowego w zakładce Kontakt lub telefonicznie pod numerem telefonu 753 753 300.

Postaramy się rozwiać wszelkie pozostałe wątpliwości!