Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300
Jaki zegarek elektroniczny dla dziecka wybrać?

Jaki zegarek elektroniczny dla dziecka wybrać?

2023-08-17

Rodzice często zastanawiają się, czy ich pociechy potrzebują zegarka, skoro ich dzień jest zaplanowany i usystematyzowany, a dzieci nie muszą każdego dnia zdążać na inne spotkania. Warto wiedzieć, że dla dziecka to nie tylko narzędzie do sprawdzania godziny.

W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu to, jak ważny może być dla dziecka fakt posiadania zegarka oraz podpowiedzieć jak wybrać model, który będzie idealnym prezentem dla dziecka.

Zegarki elektroniczne dla dzieci

Jakie znaczenie ma dla dziecka zegarek?

Posiadanie zegarka może być dla dziecka źródłem satysfakcji z faktu, że może używać przedmiotu, który jego opiekunowie wykorzystują każdego dnia. Dzieci uwielbiają korzystać z przedmiotów podobnych do tych, jakich używają dorośli, gdyż pozwala im to poczuć się bardziej dorosło. Dodatkowo fakt, że dziecko ma już swój zegarek może być powodem wyróżnienia się w grupie rówieśników, co również może być dla dzieci bardzo ważne.
Zegarki elektroniczne są łatwiejsze w odczytywaniu godziny niż klasyczne, analogowe modele. Dodatkowo, możliwość prezentacji czasu w formacie dwudziestoczterogodzinnym, pozwala łatwiej i szybciej nauczyć się, które czynności wykonujemy o różnych porach dnia.

Dlaczego warto kupić zegarek elektroniczny dla dziecka?

Zegarek elektroniczny dla dziecka może być przedmiotem, który pomoże mu w uczeniu się i lepszym rozumieniu tego jak funkcjonujemy w ciągu dnia.

Po pierwsze, z zegarka cyfrowego łatwo odczytać godzinę. Ponieważ jest ona prezentowana w formacie dobowym, który ułatwia zrozumienie tego, która godzina jest wczesna, a która późna, dziecko uczy się jakie czynności i posiłki przypisane są do różnych pór dnia. Wiedząc jakie codzienne czynności ma do wykonania i która jest godzina może ćwiczyć też sprawne zarządzanie czasem.

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids sun Ultra 4G Black zegarek elektroniczny dla dziecka
Zegarek elektroniczny dla dzieci Garmin

Ponad możliwość stałego obserwowania tego jak upływa czas - niemal każdy elektroniczny zegarek dla dzieci wyposażony jest w sekundnik - może pomóc dziecku wyrobić sobie poczucie czasu i mieć świadomość, jak długo w rzeczywistości trwa minuta, kwadrans i godzina.

Dzięki własnemu zegarkowi dziecko może próbować uczyć się punktualności i regularności w wykonywaniu zadań. Punktualność to ważna umiejętność, która zaprocentuje w dorosłym życiu. Regularność będzie pomocna chociażby w przygotowaniach do lekcji czy opiece nad zwierzakiem.

Własny zegarek i wspomniane powyżej możliwości jakie daje, może pomóc dziecku stać się osobą odpowiedzialną - punktualną i terminowo wywiązującą się ze swoich obowiązków. To z kolei może przełożyć się na to jak w przyszłości nasza pociecha będzie radziła sobie w kontaktach międzyludzkich i życiu zawodowym.
W sytuacji, gdy rodzice i dziecko chcą pozostawać w kontakcie, naturalnym wyborem jest kupno telefonu. Jednak smartfon, poza trudną do przecenienia przydatnością, może być też źródłem problemów, takich jak między innymi trudność z koncentracją uwagi lub zaburzenia snu, uzależnienie od internetu, a w skrajnych przypadkach lęk przed wypadnięciem z obiegu (FOMO). Sposobem na uniknięcie tych problemów jest smartwatch z funkcją połączeń telefonicznych i SMS. Pozwala on opiekunom i dzieciom pozostawać w stałym kontakcie, jednak jest pozbawiony wielu funkcji smartwatcha, przez co nie zajmuje uwagi dziecka w tak dużym stopniu jak smartfon.
Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Fly RT czarny elektroniczny dla dzieci
Zegarek elektroniczny dla dziewczynki w kolorze różowym Garett

Czym kierować się wybierając elektroniczny zegarek dla dziecka?

Szukając odpowiedniego modelu dziecięcego zegarka elektronicznego, warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale także na trwałość i dodatkowe funkcje, jakie oferuje mechanizm.

Dzieci funkcjonują inaczej niż dorośli - są znacznie aktywniejsze. Więcej czasu spędzają bawiąc się i uprawiając sport, a gdy to robią - żyją chwilą, poza którą nic innego się nie liczy. Tylko rodzice wiedzą, jak bardzo nowe spodnie są podatne na dziurawienie się i jak mocno przyciąga je świeża trawa. Dlatego zegarek dla dzieci powinien być nie tylko ładny ale także wytrzymały.

Zegarek elektroniczny dla chłopca

Ponieważ chłopcy bawiąc się, stale poznają świat, to mogą być dla nich przydatne dodatkowe funkcje zegarków. Chłopcy często lubią też wszelkie elektroniczne gadżety, które mogą sprawić, że w zabawach poczują się jak odkrywcy, szpiedzy lub bohaterowie ulubionych bajek i gier. Dlatego, jako prezent dla chłopca, zegarek z dodatkowymi funkcjami może być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Zegarek Garett elektroniczny dla chłopca
Funkcjonakny zegarek elektroniczny dla chłopca

Stoper pomoże mierzyć czas okrążeń toru wytyczonego na podwórku lub zmierzyć długość meczu o wszystko.

Timer - czyli odliczanie zaprogramowanego czasu - przyda się w podchodach i innych grach, w których jedna z drużyn otrzymuje przewagę.

Kalendarz może pomóc dziecku zorientować się jakie danego dnia odbęda się lekcje lub poinformać je, że nastepnego dnia będzie sprawdzian.

Nie bez znaczenia będą też inne funkcje. Na przykład zegarek Casio z kalkulatorem jest niezmiennie popularny wśród młodych od momentu swojej premiery blisko czterdzieści lat temu. Jego przydatność do ściągania jest dyskusyjna, więc raczej nie ma powodu się tym martwić, jednak wartość jako super gadżet jest nie do przecenienia.

Chłopięce smartwatche mogą zaoferować także inne potrzebne w zabawach funkcje. Na przykład krokomierz, który posłuży do zmierzenia dystansu od drzewa do ukrytego pirackiego skarbu lub aparat fotograficzny, pozwalający uwiecznić zakończoną sukcesem wyprawę.

Zegarek elektroniczny dla dziewczynki

Wygląd przedmiotów, z których dziecko korzysta, ma oczywiście ogromne znaczenie. Jest on szczególnie ważny dla dziewczynek, które lubią otaczać się przedmiotami ładnymi i związanymi z ich aktualną pasją - na przykład konikami, księżniczkami czy dinozaurami.
Zegarek elektroniczny dla dziewczynki
Zegarek elektroniczny dla dziewczynki

Dlatego wielu producentów zegarków oferuje nie tylko modele dziecięce w ciekawych kolorach i z paskami ozdobionymi interesującymi barwami, ale też modele powstałe we współpracy z takimi markami jak Disney, Marvel lub Star Wars.

Dzieci chętnie noszą zegarki, które im się podobają, dlatego kupno kolorowego, odrobinę bardziej dziecięcego modelu może okazać się lepszym pomysłem niż wersji o stonowanej kolorystyce. Chociaż spokojniejszy mógłby posłużyć przez kilka lat, to lepiej wybrać model, z którego dziecko będzie chętnie korzystało już dziś.

Przegląd najpopularniejszych zegarków elektronicznych dla dzieci

Wśród najpopularniejszych zegarków elektronicznych dla dzieci, od wielu lat prym wiodą japońskie marki marki Casio, G-Shock i Lorus. Stale na popularności zyskują też modele od Rubicon i monitory aktywności Garmin. Nowością na polskim rynku są włoskie smartwatche Techmade, będące niezwykle ciekawą propozycją z uwagi na ogromny wybór wariantów kolorystycznych.

Poniżej przedstawiamy zegarki każdej z tych firm. Mamy nadzieję, że ułatwi to państwu wybór najlepszego zegarka elektronicznego dla dziecka.

Funkcjonalny zegarek elektroniczny dla dziewczynki

Zegarek elektroniczny dla dzieci - Casio

Japońska marka Casio specjalizuje się w produkcji zegarków elektronicznych, które przeznaczone są dla różnych Klientów, w tym oczywiście dla młodszych. Jej wyroby słyną z trwałości i oferowane są w doskonałych cenach. Jest to możliwe, ponieważ od 1974 roku firma stale rozwija swoje produkty i opracowuje nowe technologie.
Zegarek elektroniczny dla chłopca Casio Sport w kolorze niebieskim na silikonowym pasku
Nawet podstawowe zegarki cyfrowe Casio wyposażone są w czytelne wyświetlacze oraz podświetlenie Illuminator, które umożliwia odczytanie godziny również po zmroku. Z innych praktycznych funkcji można znaleźć tu alarm, stoper, czas światowy lub radiową synchronizację czas Wave Ceptor. Ta ostatnia opcja sprawia, że zegarek odbiera nadawany radiowo sygnał czasu, co powoduje, że na wyświetlaczu zawsze prezentowana jest aktualna godzina. Niektóre zegarki, jak na przykład AE-1000W, oferują nawet 10 letnią trwałość baterii. W kolekcji Illuminator przeważają wzory chłopięce.

Zegarek cyfrowy dla dziewczynki łatwiej znaleźć w kolekcji Casio Vintage. Pod tym szyldem marka sprzedaje modele będące nowoczesną interpretacją wzorów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a także całkowicie nowe projekty, które z powodzeniem pasowałyby do stylistyki tych lat. Casio Vintage dostępne są w kilkunastu stylach, które różnią się między sobą wielkością, kolorystyką oraz paskami i bransoletkami. Najmniejsze modele - Casio Vintage Mini LA670 i Vintage Mini LA680 mogą być z powodzeniem noszone przez siedmiolatkę. Ich mechanizm umożliwia ustawienie minutnika i alarmu. Odrobinę większe wersje, jak na przykład A168 mogą posłużyć nastolatkom. Mechanizmy tych modeli zaprojektowano w taki sposób, by mogły pracować nawet 7 lat bez potrzeby wymiany baterii. Casio A168 dostępny jest z bransoletami i paskami, w wielu naprawdę zróżnicowanych wariantach stylistycznych.

W tej rodzinie sprzedawane są modele z kalkulatorem - Casio DBC-32 oraz Casio CA53WF. Japończycy przygotowali też zestaw prezentowy Casio Vintage Set, w skład którego wchodzi zegarek A168, długopis oraz kalkulator naukowy Casio SL-1000SC.

Zestaw Zegarek elektroniczny dla dzieci Casio z długopisem i kalkulatorem
Wodoszczelny zegarek Casio Digital dla dziecka na różowym pasku silikonowym

Zegarek elektroniczny dla dzieci, Casio przygotowuje z trwałych tworzyw sztucznych. Owocuje to także niską masą, dającą gwarancję, że czasomierz nie będzie obciążał dziecięcego nadgarstka i przeszkadzał w zabawie.

Wodoszczelność zegarków cyfrowych Casio jest zróżnicowana. Zależnie od modelu może wynosić od 30 do 100 metrów. Jeśli dziecko uczęszcza na basen, to polecamy wybrać model z wodoszczelnością do przynajmniej 50 metrów.

Ogromną zaletą zegarków Casio jest to, że każdy model objęty jest trzyletnią gwarancją, którą można rozszerzyć o kolejne trzy lata. Skorzystanie z gwarancji 3+3 jest bardzo proste - w ciągu 30 dni od zakupu zegarka należy przelać 20 złotych na konto dystrybutora marki Casio w Polsce i zachować potwierdzenie tej płatności. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są w dostarczanej z zegarkiem karcie gwarancyjnej.

Casio to marka o długiej tradycji, a jej wyroby godne są zaufania. Dodatkowo, to firma doskonale znana, co może mieć znaczenie dla odrobinę starszych dzieci.

G-Shock dla dzieci i Baby-G

G-Shock to marka stworzona przez koncern Casio. Po raz pierwszy, tak sygnowany zegarek, był dostępny do kupienia w kwietniu 1983 roku. Jego pierwsza wersja - kultowy DW-5600 - wytyczyła standardy wytrzymałości i praktyczności na następne dekady. Zegarek był odporny na upadek z dziesięciu metrów (czyli z drugiego piętra), wodoszczelny do 200 metrów, co pozwalało w nim nurkować i wyposażony w mechanizm mogący działać nawet 10 lat bez potrzeby wymiany baterii. Nic dziwnego, że jest w ofercie do dziś.
Zegarek G-SHOCK Casio Color Skeleton dla dzieci w trzech kolorach
G-Shock DW-5600, czyli tak zwana Kostka to jeden z najmniejszych modeli marki. Jest on produkowany w kilkunastu wersjach kolorystycznych, nadających się doskonale dla chłopców i dziewcząt. W katalogu występuje kolejne kilkadziesiąt wersji, które wykorzystują oryginalny kształt, do którego dodają inne materiały wykonania, na przykład metalowe koperty lub dodatkowe funkcje mechanizmu, takie jak ładowanie solarne Tough Solar, protokół Bluetooth do łączenia ze smartfonami, a nawet krokomierz.
Zegarek elektroniczny Casio G-Shock dla dzieci

G-Shock G-Squad GBD-800 to również ciekawa propozycja. Zegarek ma wszystkie zalety klasycznych modeli G-Shock, a dodatkowo oferuje krokomierz i automatyczne podświetlenie ekranu Super Auto LED. Przygotowano warianty o intensywnych barwach oraz bardziej stonowane, które mogą chłopcom kojarzyć się z zegarkami dla żołnierzy.

Oba modele oferują wskazanie czasu w formacie 12/24h, alarm, stoper, minutnik i czas światowy. Ich obudowy są wodoszczelne do 200 metrów i odporne na wstrząsy.

Baby-G to linia dedykowana kobietom - nie tylko dorosłym. Zegarki korzystają z rozwiązań stosowanych w G-Shocku, jednak produkowane modele są mniejsze i wykończone w ciekawych i lubianych kolorach. Bez trudu można znaleźć tu zegarek dla dziewczynki, który będzie biały, różowy lub niebieski. Także paski są dostosowane do kobiecych i dziewczęcych nadgarstków - są krótsze.

W linii Baby-G znaleźć można Damską Kostkę czyli model BGD-565. Jego koperta ma jedynie 38 milimetrów szerokości, więc będzie wygodnie leżeć na dziewczęcym nadgarstku. Dostępnych jest pięć opcji kolorystycznych - biała, beżowo-różowa, miętowa, żółta oraz przejrzysta.

Mechanizm oferuje wskazanie czasu, stoper, alarm, oraz pełny kalendarz. Zegarek jest wodoszczelny do 100 metrów, czyli nadaje się na basen. Baby-G BGD-565 waży zaledwie 30 gramów, co czyni go bardzo wygodnym.

kolorowe Zegarki elektroniczne Casio Baby-G dla dziewczynek na pasku
Modele G-Shock i Baby-G, tak samo jak pozostałe wyroby Casio, objęte są gwarancją 3+3 lata.
Zegarki elektroniczne G-Shock i Baby-G dla dzieci

Dla młodych, ogromną zaletą wyrobów G-Shock i Baby-G jest ich rozpoznawalność. Można je zobaczyć w teledyskach najpopularniejszych gwiazd muzyki i w filmach.

Odrobinę starsze dzieci docenią mnogość wersji kolorystycznych, umożliwiające im wybranie zegarka w ulubionym kolorze. Powstają też liczne serie limitowane poświęcone tematom, którymi interesują się dzieci (komiksy, anime, gry komputerowe). Zegarek elektroniczny dla dziecka ozdobiony motywem z ulubionego anime, może być fantastycznym prezentem na jakąś wyjątkową okazję.

Zegarki dla dzieci Garmin

Amerykańska firma Garmin kojarzona jest z najlepszymi i najbardziej uniwersalnymi smartwatchami, oferującymi funkcje treningowe i wytrzymałość gwarantowaną testami według norm amerykańskiej armii. W ofercie posiada także profesjonalne komputery dla nurków, komputery balistyczne i przyrządy dla pilotów.

Marka produkuje też monitory aktywności dla dzieci, które mają za zadanie zachęcać dzieci do tego, by spędzały czas na aktywnych zabawach i w ten sposób, bawiąc się, dbały o swoje zdrowie i właściwy rozwój. Dzieci powyżej piątego roku życia powinny poświęcać aktywnościom fizycznym przynajmniej godzinę w ciągu dnia.

Monitory aktywności Garmin Vivofit Jr. 2 i Vivofit Jr. 3 połączone są z dedykowaną aplikacją, którą opiekun instaluje w swoim telefonie. Elektroniczne zegarki Garmin mierzą czas, który dzieci poświęcają na aktywne zabawy i jeśli sumarycznie wyniósł on ponad 60 minut, to w aplikacji odblokowywana zostaje gra, będąca formą nagrody. W miarę jak dziecko więcej czasu poświęca zabawom ruchowym, odblokowywane są kolejne gry i dodatkowe, cyfrowe nagrody.

Zegarek elektroniczny dla dziewczynki Garmin Vivofit jr. 3 Disney Princess
Zegarek dla chłopca Garmin Vivofit jr. 3 Blue Stars na niebieskim silikonowym pasku
Garmin Vivofit Jr. zasilane są jedną, łatwą do wymiany baterią, która wystarcza na około rok nieprzerwanej pracy. Wyposażone są w kolorowe wyświetlacze, na których prezentowane są motywy z ulubionych bajek Disneya, z bohaterami komiksów Marvela lub bohaterami sagi Star Wars. Także kolorowe obudowy zostały odpowiednio ozdobione. Dziewczęce modele mają kolory, które małe dziewczynki lubią najbardziej - biały, różowy fioletowy, a zdobią je motywy z filmów Kraina Lodu lub Mała Syrenka. Modele chłopięce zaprojektowano tak, by wyglądały jak sprzęt takich superbohaterów jak Czarna Pantera czy Iron Man.
Garmin Vivofit Jr. są wodoszczelne do 50 metrów, co pozwala bezpiecznie w nich pływać i bawić się w wodzie (Garmin stosuje inną skalę wodoszczelności, niż większość producentów zegarków - w klasycznych skalach na uprawianie sportów wodnych pozwala klasa do 100 m). Monitory aktywności są dopasowane rozmiarem do dziecięcych nadgarstków. Ich masa nie przekracza 30 gramów.
Wodoszczelny zegarek elektroniczny Garmin dla dzieci
Kupując monitor aktywności Garmin Vivofit Jr. można pomóc dziecku nauczyć się jak ważne są ruch i aktywność fizyczna. Minimalny próg 60 spędzonych w ruchu minut został wyznaczony zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi aktywności fizycznej, potrzebnej dzieciom do prawidłowego rozwoju.
Zegarek elektroniczny Lorus Kids dla dzieci na białym silikonowym pasku

Lorus - zegarek elektroniczny dla dziecka

Zegarki Lorus produkowane są od 1982 roku, gdy japońskie Seiko postanowiło zaoferować Klientom dostępny i modny zegarek kwarcowy. W tamtym okresie zegarki kwarcowe były nadal postrzegane jako nowość, a ich początkowo wysokie ceny dopiero zaczynały topnieć. Dzięki wprowadzeniu marki na rynek we właściwym momencie, zyskała ona uznanie klientów z całego świata, a jej popularność trwa do dziś.

Dziecięce zegarki Lorus to przystępne cenowo dodatki, które poza wszystkimi najważniejszymi funkcjami - wskazaniem czasu, rozbudowanym kalendarzem, alarmem, stoperem, dwoma strefami czasowymi i minutnikiem oferują również sportowe właściwości. Oczywiście czas może być prezentowany w formatach 12 i 24 godzinnym.

Zastosowane wyświetlacze są czytelne - prezentują duże czarne cyfry na jasnym tle. Takie wyświetlacze, nazywa się je pozytywnymi, są czytelne zarówno w pełnym słońcu jak i wtedy, gdy oświetla je sztuczne światło. Oferują także praktyczne podświetlenie Lorus zabezpieczył swoje cyfrowe zegarki przed niepożądanym działaniem wody - każdy z modeli jest wodoszczelny do 10 bar (czyli do 100 m), co umożliwia wykorzystywanie go podczas uprawiania sportów wodnych.

Zegarek elektroniczny Lorus Digital w kolorze różowym dla dziewczynek
Kolorowe zegarki elektroniczne Lorus dla chłopca i dziewczynki

W sprzedaży są zegarki w rozmiarach 31, 32 i 36 milimetrów, które doskonale pasują na nadgarstek dziewczynek i chłopców. Na ręku mocuje się je trwałymi paskami z tworzyw sztucznych, które oferowane są w wielu kolorach. W każdym wariancie pasek komponuje się z akcentami kolorystycznymi tarczy lub obudowy. Paski mają długość i liczbę otworów do zapinania dopasowaną do drobnych nadgarstków. Zapinane są klasycznymi sprzączkami.

Dziewczynkom mogą przypaść do gustu modele w odcieniach bieli, różu i niebieskiego. Chłopcy w pierwszej kolejności zwrócą uwagę na modele czarne i zielone.

Japońskie zegarki dla młodzieży objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Ich sportowe właściwości - lekka obudowa, trwały pasek i powiększona wodoszczelność - czynią je doskonałym wyborem dla dzieci, które na lekcjach wychowania fizycznego korzystają z basenu.
Dziecięcy zegarek Lorus elektroniczny dla chłopca
Zegarki elektroniczne Rubicon dla dzieci w trzech kolorach

Rubicon - zegarek elektroniczny dla dzieci - smartwatch

Smartwatch zamiast smartfona może być dobrym pomysłem, by dziecko mogło być w kontakcie z opiekunami. Możliwość zadzwonienia do rodziców lub wysłania do nich wiadomości tekstowej może być też dla dziecka dodatkowym źródłem poczucia bezpieczeństwa.

Rubicon oferuje smartwatch dziecięcy w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, niebieskiej i różowej, które na pewno przypadną do gustu dzieciom.

Smartwatch dziecięcy Rubicon jest urządzeniem większym niż typowy zegarek cyfrowy, jednak oferuje znacznie więcej funkcji. Wyposażono go w ekran dotykowy, na którym prezentowane są data, godzina, stan baterii i wybrany przez dziecko kolorowy motyw.

Poza klasycznymi funkcjami - stoperem, alarmem, kalendarzem i kalkulatorem, smartwatch Rubicon daje dziecku do dyspozycji dodatkowe narzędzia takie jak połączenia telefoniczne i rozmowy video, wiadomości SMS, aparat fotograficzny i przesyłanie zdjęć, czat i rozmowy Bluetooth. Dane przesyłane są za pomocą łączności 2G, 3G i 4G, a do rozmów służą wbudowany głośnik i mikrofon. Przycisk SOS automatycznie nawiązuje połączenie z zaprogramowanym numerem, bez potrzeby korzystania z menu na wyświetlaczu.

W zegarku nie zabrakło też rozwiązań znanych z wearables dla dorosłych - jest tu krokomierz, licznik kalorii, pomiar przebytego dystansu i monitor snu. Do zegarka można nawet wprowadzić plan lekcji, co ułatwi dziecku orientację, na jaką lekcję powinno się udać.

Zegarek elektroniczny Rubicon Smartwatch dla dzieci
Pojemna bateria w smartwatchach dla dzieci Rubicon

Rodzice docenią dodatkowe funkcje jakie daje wbudowany w zegarek moduł GPS. Dzięki niemu i dedykowanej aplikacji na telefony z systemami Android i iOS, mogą sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się ich dziecko. Aplikacja pozwala też zaprogramować bezpieczną strefę ograniczoną Geo ogrodzeniem - gdy dziecko przekroczy granicę wyznaczonego obszaru na telefonie opiekuna pojawi się powiadomienie informujące o tym, że dziecko opuszcza strefę. Aplikacja pozwala też konfigurować które numery mogą połączyć się z zegarkiem, by zadzwonić do dziecka mogli tylko bliscy.

Zegarek wyposażono w pojemną baterię, która pozwala mu bez problemu działać przez cały dzień, gdy uruchamiane są wszystkie energochłonne technologie jak GPS i łączność komórkowa.

Zegarek dziecięcy elektroniczny Rubicon smartwatch to potężne narzędzie, które może dać dziecku poczucie bezpieczeństwa i możliwość stałego kontaktu z opiekunami. Rodzice docenią jego praktyczne funkcje, jak Geo ogrodzenie i programowanie numerów, które mogą nawiązać połączenie z zegarkiem.

Kolorowe zegarki dla dzieci Techmade

Techmade to pochodząca ze słonecznej Italii marka produkująca smartwatche wyróżniające się atrakcyjną stylistyką i bardzo dobrą jakością. W ofercie tego producenta nie zabrakło też zegarka stworzonego z myślą o młodszych użytkownikach.
Smartwatch Techmade Freetime jest kompatybilny z telefonami pracującymi w środowiskach Android i iOS. Nowoczesny i oszczędny procesor oraz wydajna bateria sprawiają, że nie trzeba go codziennie ładować. Obudowa ma średnicę 39 milimetrów, czyli może być wygodnie noszona przez dzieci. Wodoszczelność do 30 metrów chroni elektroniczne podzespoły przed zalaniem podczas deszczu i mycia rąk. Gotowy do założenia smartwatch waży jedynie 22 gramy, co sprawia, że dziecko szybko przyzwyczai się do zapinania go na nadgarstku.
Zegarek elektroniczny dla dzieci Techmade
Funkcja mierzenia tętna w zegarku elektronicznym dla dziewczynki na różowym pasku
W menu w języku polskim znaleźć można oczywiście budzik, ale też wiele opcji niedostępnych dla niepołączonych zegarków cyfrowych. Techmade Freetime oferuje informacje o pogodzie, ciśnieniomierz, powiadomienia o połączeniach, powiadomienia o wiadomościach SMS, powiadomienia z aplikacji, pulsoksymetr i pulsometr. Dodatkowo zegarek ma wbudowany monitor snu i monitor braku aktywności, który przypomni młodym o tym, bysię poruszać.

Tym co spodoba się dzieciom jest ogromny wybór pasków. W ofercie naszego sklepu ZEGAREK.NET znajduje się obecnie 50 wersji kolorystycznych modelu Freetime. Producent przygotował jednokolorowe paski, a także zdobione wzorem camo; inspirowane sportem, komiksami, muzyką czy sztuką plemienną.

Techmade Freetime zapakowany jest w praktyczne etui umożliwiające bezpieczny transport. Do zegarka dołączony jest dedykowany kabel umożliwiający ładowanie oraz karta gwarancyjna.

Smartwatch Techmade Freetime w bezpiecznym etui dla dzieci
Funkcje monitorujące zdrowie w smartwatchu Techmade Freetime dla dzieci

Techmade Freetime to przystępny cenowo smartwatch dla dzieci i młodzieży, który może pomóc w wyrobieniu w sobie dobrego nawyku spędzania czasu aktywnie. Pomagają w tym krokomierz, pomiar tętna, licznik spalonych kalorii oraz powiadomienie o zbyt długim braku ruchu. Dzieci z łatwością wybiorą wersję kolorystyczną, która odpowiada im najbardziej. W sytuacji gdyby pasek już się im znudził można dokupić inny i zamienić bez potrzeby wykorzystania jakichkolwiek narzędzi.

Włoskie smartwatche techmade są objęte dwuletnią gwarancją.

Zegarek elektroniczny dla dzieci - podsumowanie

Zegarek cyfrowy dla dziecka może być doskonałym prezentem, który pomoże dziecku nauczyć się przydatnych przez całe życie umiejętności jak zarządzanie czasem czy terminowość.

Zegarek może stać się dla chłopców sprzętem wykorzystywanym podczas zabaw, a dla dziewczynek jednym z pierwszych modowych akcesoriów. Jeśli wybór padnie na smartwatch, to rodzice zyskają możliwość rozmawiania i smsowania z dzieckiem, a także podgląd na to, gdzie pociecha aktualnie się znajduje.

Zegarki elektroniczne są odporne na wstrząsy i uderzenia, a wiele z wspomnianych w artykule modeli jest dodatkowo wodoszczelna. Dlatego idealnie nadają się one dla dzieci, ponieważ trudno je uszkodzić.

Zegarek elektroniczny dla dziewczynki różowy
Zegarek elektroniczny dla chłopca

Polecamy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zaprosić dziecko do wspólnego przejrzenia strony naszego sklepu internetowego. Pozwoli to łatwiej wybrać model, który spełnia jego oczekiwania wizualne. Dzięki takiej wspólnej decyzji łatwo uniknąć rozczarowania.

Warto pamiętać, że umożliwiamy Państwu zwrot nieużywanych egzemplarzy, dlatego jeśli decyzja będzie zbyt trudna do podjęcia, to warto zamówić dwa zegarki i wybrać jeden z nich.

Zegarki elektroniczne dla dzieci w ZEGAREK.NET

W stałej ofercie sklepu ZEGAREK.NET znaleźć można około 150 różnych wzorów zegarków cyfrowych dla dzieci. Zapraszamy do kontaktu przez czat lub e-mail, jeśli macie Państwo jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości odnośnie któregoś z oferowanych modeli.

Wybierając ZEGAREK.NET, zyskacie Państwo pewność, że wyroby są oryginalne i objęte gwarancją producenta. Jest to niezwykle istotne w przypadku modeli, które będą nosiły dzieci.

Dodatkowo zegarek elektroniczny dla dzieci Casio - musi być zakupiony od oficjalnych sprzedawców w kraju, by możliwe było skorzystanie z gwarancji 3+3 lata.

Odkryj pełną ofertę zegarków elektronicznych dla dzieci:

Autor artykułu

Dominika Mielewczyk- autor artykułu
Dominika MielewczykJako mama małej Zuzi, wie, jak ważne jest, by dzieci miały zegarek dostosowany do ich potrzeb. Specjalizuje się w pisaniu o zegarkach dla najmłodszych, łącząc wiedzę z pasją. Poza pracą, relaksuje się poprzez prace plastyczne i pływanie.