Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Garmin Vivomove Trend — pierwszy taki zegarek w ofercie Garmin

Garmin Vivomove Trend — pierwszy taki zegarek w ofercie Garmin

2023-02-16
Garmin znów udowodnił, że dobrze wie, jak podporządkować nową technologię wygodzie użytkownika. W swoim najnowszym modelu po raz pierwszy zastosował bezprzewodowe ładowanie i połączył je z analogowym wyświetlaniem czasu oraz zaawansowaną smart funkcjonalnością. Tak powstał Garmin Vivomove Trend — elegancki zegarek hybrydowy o rzadko spotykanych możliwościach. Na początku lutego odbyła się jego premiera.

Wygodne ładowanie, długie działanie

Bezprzewodowe ładowanie Garmin Vivomove Trend wprowadza niemałą rewolucję w ofercie amerykańskiego producenta. To bowiem jak dotąd jedyny jego zegarek, który nie musi być zasilany za pośrednictwem kabla. Vivomove Trend ma ładowanie Qi, co oznacza, że wystarczy umieścić go na dowolnej podstawce ładującej z tym certyfikatem. Dzięki zjawisku nazywanemu indukcją smartwatch odbiera energię z nadajnika mocy.
Smartwatch Garmin Vivomove Trend ładowanie indukcyjne
Różowy i złoty smartwatch Garmin Vivomove Trend na pasku
Po pełnym naładowaniu zegarek hybrydowy może działać przez 5 dni w trybie zegarka i o jeden dzień dłużej, gdy nie korzystasz z inteligentnych funkcji. Jednak już po kwadransie urządzenie jest gotowe do pracy w trybie zegarka przez cały dzień. Efekt? Możesz tylko podładować smartwatch np. krótko przed wyjściem do biura, a niezawodnie będzie ci służył podczas obowiązków w ciągu dnia.

Wykonanie na najwyższym poziomie

Zegarki Garmin wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Koperta jest wykonana z solidnego tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. A stalowa ramka wokół niej podkreśla elegancki wygląd zegarka i komponuje się kolorystycznie z jego wyświetlaczem. To wytrzymałość w najlepszym stylu
Solidne wykonanie smartwatchy Garmin Vivomove Trend
Czarny pasek w smartwatchu Garmin Vivomove Trend
Dzięki zastosowaniu silikonowego paska sportowy hybrydowy zegarek łączy szyk z pełną wygodą użytkowania w pracy, domu na wycieczce i w każdej innej sytuacji. Kupujesz go w wybranym kolorze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wymienić pasek na inny o szerokości 20 mm z mechanizmem szybkiego odłączania. Tak samodzielnie i w krótkim czasie dostosujesz smartwatch do ubioru, nastroju czy okazji danego dnia.

Analogowy wygląd, możliwości smart

Jako że Garmin Vivomove Trend to zegarek hybrydowy, ma analogowe wskazówki, które działają tak samo jak w tradycyjnym zegarku. Wizualnie nie różni się więc od klasycznego czasomierza.
Zegarek Garmin Vivomove Trend ze złotą tarczą to zegarek hybrydowy
Pulsoksymetr w zegarkach Garmin Vivomove Trend
Jego inteligentne możliwości zdradza dopiero ukryty pod wskazówkami dotykowy ekran, dostępny zawsze, gdy go potrzebujesz. Jak z niego skorzystać? Kiedy chcesz uzyskać dostęp do funkcji smart, wskazówki rozsuwają się, odsłaniając tarczę i dostępne na niej zaawansowane opcje typowe dla smartwatcha. Znajdziesz w Vivomove Trend pulsoksymetr, Garmin Pay, pulsometr, Body Battery i wiele innych narzędzi znanych z popularnych serii amerykańskiego producenta.

Niezawodne wsparcie codziennych zadań

Dzięki niektórym z nich sportowy hybrydowy zegarek ułatwia wiele codziennych obowiązków. Mając go na nadgarstku, nie musisz regularnie sprawdzać skrzynki mailowej ani upewniać się, czy nie przeoczyłeś ważnego telefonu. Wszystkie powiadomienia ze smartfona i mediów społecznościowych odbierzesz na zegarku. Wystarczy połączyć go z telefonem Apple® lub Android™, a będziesz na bieżąco z wirtualną rzeczywistością. Czy wiesz, że poprzez Garmin Vivomove Trend odpiszesz nawet na SMS-a, jeśli masz smartfon z systemem Android™? Docenisz te możliwości w pracy, na spotkaniu biznesowym albo spiesząc się na ważną rozmowę.
Powiadomienia w złotym smartwatchu na pasku Garmin Vivomove Trend
Funkcja Garmin Pay w smartwatchu Garmin Vivomove Trend
To jednak jeszcze nie wszystkie funkcje pomocne podczas codziennych zajęć. Stoper i minutnik przydają się na przykład do monitorowania produktywności w pracy albo ram czasowych przy prowadzeniu prezentacji. Czytnik NFC umożliwia natomiast płatność za zakupy, kiedy nie masz przy sobie portfela. Urządzenie obsługuje autorski, w pełni bezpieczny system płatności Garmin Pay honorowany przez wiele banków w całej Polsce.

Aktywność pod kontrolą

Garmin Vivomove Trend — jak na sportowy hybrydowy zegarek przystało — rejestruje też każdy twój krok i najważniejsze reakcje organizmu. Dzięki temu wiesz, ile spaliłeś kalorii, ile kroków wykonałeś w ciągu dnia, jak dużo czasu poświęciłeś na intensywne ćwiczenia i czy efektywnie spałeś poprzedniej nocy. Wszystkie te dane i wiele innych czynników są dla aplikacji Body Battery podstawą do obliczenia twoich zasobów energetycznych. Sprawdzając je regularnie, zorganizujesz dzień na miarę swoich możliwości i świadomiej rozłożysz siły na wszystkie zadania.
Funkcja mierzenia kroków w smartwatchu Garmin Vivomove Trend
Wodoszczelność w zegarku z srebrną tarczą Garmin Vivomove Trend na szarym pasku
Z Vivomove Trend na nadgarstku bez trudu wpiszesz trening w plan dnia. Zegarek hybrydowy obsługuje różne profile sportowe, aby ułatwić ci zaplanowanie ćwiczeń. Joga, pływanie, a może trening siłowy? Nie musisz się ograniczać. Dzięki odpowiednio wysokiej wodoszczelności urządzenie posłuży ci nawet na basenie. Natomiast zaawansowany GPS poprowadzi do celu podczas treningu w terenie. Połącz się ze smartfonem, żeby udostępnić bliskim swoją lokalizację i czuć się bezpieczniej. A po powrocie prześledź przebytą trasę i pokonane kilometry.
Wszystkie statystyki, odnajdziesz w aplikacji Garmin Connect. Jednak nie tylko po to warto do niej zaglądać. Czy wiesz, że za jej pośrednictwem możesz rywalizować ze znajomymi, zbierać nagrody za aktywność i pobierać dodatkowe narzędzia? A to wszystko tylko w jednym celu: żebyś z radością i motywacją mógł realizować swój potencjał.
Aplikacja Garmin Connect w zegarkach Garmin Vivomove Trend
Śledzenie stresu w zegarkach Garmin Vivomove Trend

Zdrowie bez tajemnic

Kiedy jednak w pełni oddajesz się codziennym aktywnościom, może ci umknąć wiele sygnałów wysyłanych przez organizm. Na szczęście Garmin Vivomove Trend trzyma rękę na pulsie. Wbudowany w niego pulsometr na bieżąco odczytuje tętno, również po to, żeby ocenić na przykład twój poziom stresu. Jeśli okaże się, że jesteś w napięciu, otrzymasz propozycję ćwiczeń oddechowych, które pomogą ci szybko wrócić do równowagi.
Poza tym sportowy hybrydowy zegarek przypomni ci o nawodnieniu, bo to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Zmierzy również natlenienie krwi za pomocą pulsoksymetru, obliczy wiek sprawnościowy, oceni jakość snu i oddechu. Prześledzi nawet cykl miesiączkowy, żeby łatwiej ci było dostosować aktywność do obecnej fazy cyklu. To wszystko pozwoli ci lepiej zrozumieć twój organizm i działać w zgodzie z jego potrzebami zarówno podczas treningu, jak i innych zajęć.
Zegarek hybrydowy Garmin Vivomove Trend przypomina o nawodnieniu
Zainteresował cię pierwszy w ofercie Garmin zegarek hybrydowy Vivomove Trend z ładowaniem Qi? W ZEGAREK.NET kupisz go z oficjalnej dystrybucji z gwarancją oryginalności. Sprawdź naszą ofertę!

Autor artykułu

Marcin Dębski- autor artykułu
Marcin DębskiDla niego sport to nie tylko pasja, ale przede wszystkim styl życia. Jako ekspert w dziedzinie sportowych smartwatchy, wie, jakie są ich możliwości. Czerpiąc z własnych doświadczeń górskich wycieczek i biegów, rekomenduje tylko to, co sam przetestował.